0 oy
324 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar bir tanıdığımız var çok hoş güzel bir kız ama 30 yaşında evlenemedi sebebi ise vitiligo hastası derisinin bir kısmı rengi farklı oluyor ama konuşuyorum ediyorum o kadar dili tatlı hoş bir kız ki içim gitti sırf hasta diye kimse evlenmek istemiyormuş bir arkadaşım evlendikten sonra sırf zayıflamak için kullandığı antin kuntin şeyler onda olan Sedef hastalığını azdırdı yüzünden ayak parmaklarına kadar oldu yürümek bile zordu onun için eşi onu terk etmişti bu sebepten gerçekten güzellik bu kadar önemli mi ya 

16 Cevaplar

0 oy
(7,673 puan) tarafından
Bence kadınlar o kadar onem vermiyor erkekler daha cok önem veriyor dis görünüşe 
(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle kadınlar da da önem veren var ama
(7,673 puan) tarafından
Ben mesela önem veriyorum :D ama genele bakınca erkekler kadar önem vermiyorlar
(1,937 puan) tarafından
Orası öyle
-Reklam-
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Erkek Ler için öyle cunki yaradilislarinda var kadına meyilli yaratiliyorlar ama kadınlarda suse puse meyilli yaratiliyorlar ayrıca kadınlarla erkeklerin kafası farklı bizler duygusaliz onlar daha mantığa yatkın ve duygulu degiller
(1,937 puan) tarafından
Ya haklısın da sedef hastalığı vurdu diye terk etmek kafa yapısı olarak uyuşup sırf vitiligo hastası diye terk etmek yanlış geliyor
(1,250 puan) tarafından
Tabiki yanlış biz kadınlar böyle bir durumda terketme olasılığı yüzde bir ise erkeklerde yüzde elli oranında mesela yatalak kalsa adam kadın ona bakar ama bir erkekgin bakma ihtimali milyonda bir bunlar birazda toplumun olağan akışından kaynaklaniyo
(1,937 puan) tarafından
Maalesef toplum hep erkeği poh pohladigi için böyle oluyor
(1,250 puan) tarafından
Aynen öyle biz Türkler İslami kabul ederken malisef İslam'ın kurallarindan çok Arapların cahiliye döneminde yaptığı saçmalıkları almışız
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle yapmışız
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Kadinlarin bile çenesini tutmak zor canim. Herkes konuşur her kafadan ses çıkar. Kaynana gorumce vs. Ve erkekler için dış görünüş malesef çok önem

Elbette bi nasibi vardır. Rabbim hayırlı merhametli insan cikarsin. 
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah canım yani böyle konuşmaları susturmak için karşı tarafında bir kusuru olacak
(3,329 puan) tarafından
Kusur diye bakmak haddime degil ama malesef öyle oluyor. Iyi insanlarla karşılaştırsın rabbim
(1,937 puan) tarafından
Toplum öyle bakıyor o yüzden söyledim yoksa Rabb'imin verdiğidir
(3,329 puan) tarafından
Gebeligimle beraber yüksek tansiyon sorunum başladı. Suan ilac kullaniyorum . Kaynana ne dedi bana biliyormusun. Eskiden de vardi da sen söylemedin heralde. Pardon da neyini saklayacam delimiyim ben. Sonra dan anladim ne demek istedigini.
(1,937 puan) tarafından
Düşüncesiz imiş kayınvaliden o nasıl bir kelime
0 oy
(6,919 puan) tarafından
  Bence değil       
(1,937 puan) tarafından
Bence de değil
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Yüz güzelliğine bir günde soyulurmus huy guzelligine bir ömür yetmesmis derdi nenem . Simdikiler yüz vücut yanıma yakissin kafasında . 

Bir zman birbirini seven iki genç varmış gençler her ay bir kere buluşmaya karar vermiş . Ama buluşmak için oğlan ay ışığında nehirden geçmek zorundaymis . Kıza her gün ne kadar güzel olduğunu söyler yüzün ay gibi parlak gözlerin boncuk gibi o kadar güzelsin ki bakınca kendimden kıskanıyorum seni demiş  kız da oğlanın her elini tutmasına kus gibi titrermis . Neden titriyorsun dediğinde . O kadar çok seviyorum ki kalbimin çarpıntısı ellerime vuruyor demiş . Aylar yıllar geçmiş ve kiz oğlanın elini tutmuş yine elleri titrermis . Oğlan kızın yüzüne bakmış ve """ aaaa senin yuzunde ben varmış yeni gördüm demiş """ kız oğlana """" bugün dikkatli geç nehirden boğulma demiş """ oğlan gerçekten nehirden geçerken az kalsın bogalacakmis . Sonraki ay yine geçmiş nehirden buluşmuş kızla """ aaa senin kasların çok kalın """ demiş . Kız yine titreyerek oğlanın elini tutmuş . Nehirden gecme ölürsün demiş . """ Neden öyle diyorsun . Geçen defa bogalacaktin dedin az kalsın boğuluyordum . Şimdi öleceksin diyorsun. )) 

Kız cevap vermiş""" senin nehirden gecme sebebin beni çok sevmendi .    Ama eskisi gibi sevmiyorsun . Çünkü seven insan kusur görmez sen önce benimi sonra kaşlarımi gördün elinin ilk sıcaklığı yok demiş . Orda ayrılmışlar . Velhasıl kelam işte insan kusur görmek isterse sevgi kalmaz . Görmek istemezse dünyanın en çirkin insanı olsa ay gibi parlak görür 
(1,937 puan) tarafından
Evet gerçekten çok güzel bir hikaye maalesef öyle
0 oy
(531 puan) tarafından
Erkekler önemsiyor böyle seyleri bu çok üzücü yani inşallah iyi bir kısmeti çıkar evlenir mutlu olur insan ne oldum değil ne olacağım demeli. Benim dayımın eşinin de değişik değişik yaralar çıkıyordu vücudunda yüzünde saçlarının arasında ne olduğunu bulamamış küçüklükten beri doktorlar ailesi bunu dememiş hiç evlendirirken dayım nisanlaninca yüzünde yaralar çıkınca anlamış bizimkilere demiş bizimkiler olsun geçer demişler tedaviler gördü nerelere gitti etti ama hiç fayda bulmadı çocuk doğurdu ilk çocuktan sonra azaldı yaraları 2. Çocuktan sonra da tamamen kesildi iyi oldu şükür bide onun ağrılı çıkıyordu yaraları çok üzülüyorduk bizimkiler dayıma destek olmadı olsaydı dayımda ayrılacaktı hastalikta sağlıkta diyorsun ama lafta yani Bi hastalansa başına kakiyorsun insanoğlu nankör 
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle nankör hemde önde gideni çok fazla var
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Yakisiklilik değil ama giyim kusama bakarim temiz bakimli gorunuyo mu ayakkabi cok dikkatimi ceker tozlu mu temiz mi ense trasi da onemli :) ses de önemlidir benim icin
(1,937 puan) tarafından
Malasaah canım
0 oy
(4,217 puan) tarafından
Canim daha yasi genc. Vardir vakti zamani. 
(1,937 puan) tarafından
Vardır elbette ama böyle olması üzüyor
0 oy
(12,993 puan) tarafından

Erkekler için önemli 

Kpederim bir ark bahsediyor karısı ile gezmiyormuş şöyle dedi madem koluna takıp gezmeyecektin beğenmiyordun niye evlendin bu yaşta bile güzellikten bahsediyor :)

(1,937 puan) tarafından
Yok artık
0 oy
tarafından

Toplum olarak, içi güzel olsun, insan olsun diyoruz ama dış görünüşe hepimiz önem veriyoruz :) 

(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle
0 oy
(280 puan) tarafından
Dışını begenmeden iciyle pek ilgilenmiyoruz. Bana normal geliyor bu durum. Ondan olacak cocugunu dusunuyorsun.  Ama sonradan hastalanan da terkedilmez ya 
(1,937 puan) tarafından
Ediliyor malaesef
0 oy
tarafından
Evet dış görünüş bence önemli.

Ama arkadaşın durumu farklı. Ben sorun etmezdim.

Fondotenle kapanacak şey. Arkadaşım fondotenle kapatiyodu hiç belli olmuyordu
(1,937 puan) tarafından
Evet oda bb krem yada güneş kremi fondaten ile kapatıyor
0 oy
(3,765 puan) tarafından
Allah akıl versin tabiki mühim degilll insanlık önemli 
(1,937 puan) tarafından
Bazıları için değil malaesef
(3,765 puan) tarafından
Şimdiki Dünya hali değişik
Makyaj estetik
Popülerlik marka değerlilik
Değerli olan eşyalar şık olsun gosterisi olsun. İnsanlık için değer kalmadı .gösteriş için değer var artikk
(1,937 puan) tarafından
Malaesef öyle
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Güzellik gelip gecicidir   ama kalp güzelliği  kalıcıdır   ben evlenince  direk eşimin   yüreğindeki  güzelliğe bakıp evlendim  çünkü kalbinin  güzelliği yüzüne yansımıştı  
(1,937 puan) tarafından
Ne güzel maşallah
0 oy
(553 puan) tarafından
Önemli olan kafa sağlığı 
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(40 puan) tarafından
Kimisi için öyle ama ben şuan 80kiloyum ve çok hastayım evlenmeden 55-60arasiydim  upuzun saçlarım vardı şuan ruhen ve bedenen çok yorulmuş durumdayım saçlarım kısacık duş alacak enerjim yok eşim beni seviyor ama kiralar çok arttı evler çok pahalı yani rabbim karşısına hayırlı insan çıkarsın 
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 261 göst.
0 oy
5 cevap 92 göst.
0 oy
10 cevap 204 göst.
15 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,433 soru

11,357,576 cevap