0 oy
825 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Kızlar belki hatırlarmisiniz bilmiyorum beni ama hastaneye bana yatış verdiler 34 haftalık hamileyim şuan babamglde duruyorum ben korktuğum için hastaneye yatmadım evde yatıyorum dinleniyorum bütün kiyafetlerim ve çocugma aldığım kıyafetlerimi almaya gitcektim çünkü hastaneye yatacam ve doğru düzgün biseyim yok kaynanamgl zaten ne bana ne çocuğa bişey almadılar kendi aldıklarımi da vermiyorlar hatta dalga geçer gibi yatak döşek de yollayım mi diyorlar kocama demsler o da bı iğne verdirtmem demiş 

15 Cevaplar

+2 oy
(92 puan) tarafından
Yorum yapan arkadaşlar azıcık kendinize gelin. Kadın hamile zaten kotu bi donem geciriyor bu ne kadar acımasiz yorumlar. Kinamayin hepimizin colugu cocugu var daha yaşı çok genç guzelce akil vermek varken niye hakaret eder gibi konuşuyorsunuz. Kizin kendi kiyafeti isteyecek tabi yeni cocuğu olacak maddi durumunu biliyor musunuz bi pantolon olmuş 200 300 tl komple ust baş almak ne kadar tutar sizce. O paraya gider cocuguna esya alir herseye saldirmayin ya. Canim sanada tavsiyem kavga gurultu cikmayacaksa gonder bi aile buyugunu alsin gelsin eşyalarini yok saldirirlar dersen polisi al git. Boşanma davani açtinmi bilmiyorum ama açmadiysan ilk firsatta aç yazismalarini sakla. Kendini azicik dusunuyor seviyorsan sakin barisma boyle insandan ne sana eş olur ne de cocuğuna baba. Simdi hamilesin babasiz ne olacak falan diye dusunuyorsun ama bazi insanin yokluğu varliğindan daha hayirlidir. 
tarafından
Ay bende sinir oldum. Millet kafayı yemiş.
Hayır benim hakkım olan şeyi ben neden istemeyin değil mi?
Gidipde koltuk buzdolabı istemiyorya.
Acil ihtiyaçtır kıyafet.
Yani afedersin belki donunu bile almadan çıktı yanından . Ha deyince herşey o kdr kolay alınıyor sanki. Dediğin gibi en ucuz şey bile nasıl pahali. Kadının parası pulu yoktur belki. Herşey ailedende istenmiyor.
Ne var bunda kıyafetlerini isteyince ne olacak.
Millete atıp tutması kolay. Umarım başlarına gelmez
(92 puan) tarafından
Ben anlamadim valla bu insanları ne burda ne de normal hayatta ne cok seviyorlar birilerini eleştirmeyi kotu hissettirmeyi. Cidden cok uzuldum ya karnı burnunda o zamanki duygusalliğim geldi aklima o ruh halinde bide bunları yasiyor yasinin verdiği hassasiyette var biseyler umuyor kucuk yaşta bende evlenmeyi dogru bulmuyorum ama olmuş yani olan
tarafından
düzenlendi
Aynen öyle. Evet küçükken evlenmeseydi iyi ama napsin olmuş bir kere. Kim bilir evlenmeden ne şekilde kandırdı kocası onu. Şimdide yüz üstü bırakıyor.  Ama kıyafetlerini istemeside yuzsuzluk değildir yani
(92 puan) tarafından
Bencede degil hangi bosanan kadin sadece cocuğunu alip cikiyor allah aşkina ya. Can tehlikesi falan olur o başkada kimse de kendini kandirmasin evdeki haliya perdeye kadar aliyor kadinlar kiz sadece kiyafetini istemiş çok mu abes.
(258 puan) tarafından
++++++++
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Yanlış yapıyorsun seni arayıp sormayandan ne halin varsa gör diyen den gidipte aldığım eşyaları istiyorum denir mi ne bekliyorsun sen daha sana ne demeleri gerekiyor daha muhattap olmaman için Allah aşkına ya bırak aldığını ettiğini git ikinci el yenidoğan kıyafet al yıka ütüle ama gidipte arama yani yaşın tamam küçükte ailemdemi seni uyarmiyor ya kızım daha barışmak konuşmak iyi yada kötü yok bebeği göstermek kesinlikle yok zaten daha ne kapıma sokarim nede kapılarına gidersin diye ya o aradığın eşyaları istediğin telefonu kirsalar yeri ya yazık günah kendine hicmi saygın yok dahada kaşıyıp canını niye acitiyorsun hamilesin içinde can tasiyorsun aklıni başına al yeter ben senin sürekli burda bı kadın olarak bu kadar kendini ayakalr altına aldırmana sinir oluyorum yaşın küçük tamamda bu kadar cahillikte etme onca insan sana burda söyledi kaç defa hemde 
tarafından
Pardonda benim yorumum bu size ne oldu?
Küçük yaşta evlenirsen asgerligini daha yapmamış bı erkekle ve hemende çocuk yaparsan sonrada evlendin kişi ne halin varsa gör daha bana yazma etme der ailesi de aynı şekilde yaparsa gidipte elalemin evinden bir ince iğneni isteyemezsin hakkın falan kalmiyo adamlar verecek olsa gel esyani al derdi soyletmezdi çocuğun doğacağını biliyorlar yada getirirlerdi hastanede yattığını rahatsizlandigini falan biliyorlar üstelik öyle konuşması kolay ne demek herşeyi herkes yapsın etsin sonra onu dediler bana bunu yaptılar bana vermediler etmediler baştan sona hatalarla dolu sonrasında da kolay olmayan herşeyi yaşıyor zaten karnında canla eşya ne ki yanında hakkı olan tek şey kendi içinde o aileden uzak durmak konuşmamak dahi kapiya gelseler açmamak hakkı
tarafından
Pardon da benim yorumunda bu sana ne oldu?? İlla aynı fikirde mi olmam lazım.
Amann sana ordan atıp tutması kolay o kdr uzun yazmissinki sabah sabah okumam bile.
Sanki ben kötü birşey demişim gibi. Halada aynı fikirdeyim. Kıyafetlerini almasında napsin. En doğal hakkı. Onlarmi aldı sanki kıyafetlerini. Niye sineye çeksin? Ma.l mi bu?
(2,104 puan) tarafından
Kıyafetleri boşversin o evden canını ve bebeğini kurtardığına şükretsin böyle insanlar o bebeği vermemek için canını verir böylelerinden beklenen hareket eşya zamanla alınır yapılır kendini ve bebeğini kurtarmış ya önemli olan o
tarafından
Ya tabiki önemli olan o. Ama napsin kız gidipte koltuğunu isterim supurgemi isterim demiyoya.
En temel ihtiyacı kıyafetleri lazım olur napsin. Yeni doğum yapcak bebeğinin belki hastane çıkışı valizi evdeydi. Herşey haa deyince aliniyomu. Calismiyo etmiyo.
(2,104 puan) tarafından
Canım tabiki de öyle ben sadece bu postu okudum ne yaşadı bilmiyorum ama hafife alınacak şeyler olmadığı  belli bazen bazı durumlarda sadece kendini kurtarman gerekir örnek vermem gerekirse mesela benim eşim ve eşimin ailesi biz eşimle boşanmaya kalksak benden oğlumu kaçıracağını düşünüyorum erkek manyağı eski kafalılar bir gerçek çünkü hala daha var ben sadece bebeğimi ve kendi canımı kurtarmaya bakarım o an üstümde pijama varsa pijama ile çıkar giderim hazırlık yapmam yani ya da istemem derim bebeğimi kendimi kurtardım o yeter

Eşim böyle biri değil ama sülalesi böyle biri
+1 oy
(994 puan) tarafından
Peki sana bunları kim anlatıyor ?
tarafından
Evet asıl soru bu
(994 puan) tarafından
Yani nerden duyuyor bu kadar şeyi
0 oy
(12,531 puan) tarafından
Sen onları muhatap aldıkça onlar kendini bir halt sanmaya devam ediyor iyice kalktı g.tleri başları ayrı oynuyor 
0 oy
(2,376 puan) tarafından
Küfür bana yakışmıyor ama gideceği yere çok yakışıyor Allah ıslah etsin doğru yola getirsin o p.ez.vnk kocanı bu yapılanları unutma barışsan bile hatırlat vicdan azabından çıldırsın kendi çocğuna bunu söylemek ne
0 oy
(13,891 puan) tarafından
Yok artık eşinde mj kıyafet almıyor bebeğine Allah akıl fikir versin 
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Sen bunları kendine hak görüyorsun onların yaptığını çok görmüyorum ben kendini bu kadar düşüremezsin degersizlestiremezsin 
(34 puan) tarafından
Bana hiç bişey almadılar ki ben kendi babamın evinden hep getirdim kiyafetlermi nasıl hakkı oluyo onlarn
(1,798 puan) tarafından
Işte  bir beklenti halindesin yapma bunu kendine eşin seni bebeğini önemsese ailesi sana laf mi söyleyebilir bırak yazma arama ne kadar uzak olursan uzuntun azalır sanslisin ki ailen arkanda
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Cagir polisi git kapiya kendi esyalarini vermemek ne demek baska da muhattap olma artik kiz bizi bile şişirdin burdan dogru 
0 oy
(7,547 puan) tarafından
Ya kuzum onlar kimde vermiyor eşyalarını hak var kanun var baktın güzellikle olmuyor arıcaksın polisi gidip alacaksınız eşyalarını şu adama da yazma bak sakın 
(34 puan) tarafından
Evet son çarem o
0 oy
(64 puan) tarafından
Canim benim hic kendini muhattap etme. Git karakola anlat durumunu al yanina bir ekip eve gir eşyalarını al çik. Sana o eşyalari vermek zorundalar. Dogumun da yakin ne olur ne olmaz bor an once hazirlik yap. Allah iki yakalarini bir araya getirmesin. Rabbim sana da sabir versin. O kocan olacak ******** de inşallah götünde bir don olmadan yaşar hayatinda. Evsiz kalmak esyasiz kalmak ne demek bekarliktan biliyorum. Cok zor. Biz annemle ekip esliginde gidip evden esyalarimizi almistik. Benim biyolojik baba da vermemisti 
0 oy
(12,776 puan) tarafından
O evde ne hakkın varsa bir çay kaşığı dahi hepsini al. 

Aile büyüğü varsa gidin onunla alın 
0 oy
(143 puan) tarafından
walla kuzum sana ne yazsak boş.Sen hala burnunun dikine gidiyon kaçan kovalanır.Birak s.et ondan hiçbir halt olmaz yazık gençliğine yawruna yawrunun kıymetini bilmeyen adamı ne düşünüp kendini heder ediyorsun.O zaten anasının danasinin eteğinden çıkamayan mahlukat.Senin yerinde olayım tek tüyümüzü kurban ederr keyfime bakarım.Tabiki uzaktan dawulun sesi bizlere hoş gelir ama aç gözünü artık hayatını yawruna ada yaşın çok küçük daha o seni istese de sen onu isteme artık net ol tawrini koy ablacım 
0 oy
(15 puan) tarafından
Üzüldüm canım ya Rabbim yardımcın olsun Allah kimseyi pişman ettirmesin rabbim hayırlısını bundan sonra versin sana 
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Gerekirse kara kola git derdini anlat eşya yeniden almak maddi manevi şuan senin yapabileceğin birşey değil ayrıca kendi annenin babanın evinden getirdiğin yada çocuğuna aldığın şeylerin üstüne konamazlar hem oğulları suçlu hem kendileri güçlü boyunları bükük oğlumuz adına üzgünüz diyeceklerine hala neyin peşindeler aniemal cidden hem oğulları hem kendileri sen bir aile büyüğü ile yada polisle eşyalarını teslim al Allah kolay doğumlar versin 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 410 göst.
0 oy
7 cevap 264 göst.
0 oy
6 cevap 277 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Yenibirannesr (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 305 göst.

377,072 soru

11,284,377 cevap