+1 oy
197 göst.
Aile kategorisinde (486 puan) tarafından
Kızlar kilosu 30 du 100 liralık aldım şimdi nasil doldurucam hiç yapmadım bilmiyorum

10 Cevaplar

0 oy
(3,886 puan) tarafından
Doldurmak derken. Basmaktan mı bahsediyorsun uzun süre dursun diye
(486 puan) tarafından
Evet canim
(3,886 puan) tarafından
Önce aldığınız yaprak sıralı degilse  sıraya koyun sonra tuzlu kaynar suya bastırıp 30 saniye kadar bekletip 5 lt lik yağ bidonlarına basın en son da tuzlu suyu en üstüne ekleyin yaprakları kapatacak kadar şişeyi kapayın serin bir yerde muhafaza edin
(3,886 puan) tarafından
Altta anlattığım salamura şekli . Bazıları da kuru kuruya cam şişeye büküp büküp koyuyorlar saracakları zaman cıkarıp haşlıyorlar
-Reklam-
0 oy
(3,482 puan) tarafından
Ben dizdim kaynayan suda azar bekletip cikardim soguyunca paketledim attim derindondurucuya 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Suyu güzel kaynat tuzla beraber sonra içine yapraklarını at rengi doknunce çıkar soğusun kavonaza baş 
(12,970 puan) tarafından
Soruyu soran ben değilim ben internet tarifine göre yaptım sıcak suda sarardı yapraklar ama bazı yaprakların kenarı köşesi yeşil yeşil duruyordu öylece bastım ona bir şey olur mu
0 oy
(6,958 puan) tarafından
Soğanları yağda kavur üstüne salça ekle biraz daha kavur pirinç bulgur ne kullanacaksan onu da ekle eklediğiniz yarısı kadar su ekle mesel 2 bardak pirinç 1 bardak su şeklinde hemen çeker zaten onu tuz pulbiber nane kullanıyorum ben sen isot sumak faands kullanabilirsin altını kapat maydonoz dere otu faan doğra üstüne ekle söyle bi karıştır tamam 
0 oy
(119,263 puan) tarafından
30 mu bedavaymis halam 70 e aldi
0 oy
(7,247 puan) tarafından
Ben kavanoza katlayıp koyuyorum susuz olarak iyice basa basa koyup kapaklarını kaynatıp kapatıyorum 2 3 sene bile duruyor birşey olmuyor
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Hiç basmadim ben  basılı suyun içinde salamura sipariş veriyorum ben instagramdan 
(44,603 puan) tarafından
5 kilosunu 200 den alıyordum 220 olmuş Manisa Turgutlu'dan geliyo damarsiz incecik cabukta pisiyo canım bir al bidaha zaten almak istiyceksin kendin:)
(703 puan) tarafından
iyiymiş valla canım ya bende bakayım olmazsa ınsta adresi nedir
(44,603 puan) tarafından
Egemin_koy_urunleri adı canım
(703 puan) tarafından
çok sagol tatlım
(44,603 puan) tarafından
♥️♥️rica ederim
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Uyguna almışsın cnm ben 40 TL ye aldım kilosunu 
0 oy
tarafından
Şimdi bende bahçeye gidip toplayacam salamura yapacam 
0 oy
(2,697 puan) tarafından
Sana söyleyeyim de yani yaprakları diz güzelcene böyle mesela bir avucunu dolacak şekilde güzelcene diz diz sapları aynı şekilde olacak şekilde hepsini üst üstüne diz bir kat olacak şekilde bir tane bidon al 5 kiloluk olabilir mesela onun başta altına tuz dök bir sıra düzelt üstüne tuz dök yine tekrar bir sıra yaprak düz tekrar su tuz ondan sonra tekrar diz tekrar tuz en sona da Su doldur üstüne de böyle ağır olacak bir şey bul a taş gibi bir şey mesela o yaprağın üstüne koy balkona falan koy zaten o yavaş yavaş rengi değiştikçe oluyor anladın mı tuzunu fazla koyarsan daha iyi olur yani kaynatma falan yok

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 211 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 386 göst.
0 oy
22 cevap 779 göst.
10 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Nehir27Ebrar (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (660 puan) tarafından soruldu

379,391 soru

11,356,470 cevap

34,832 kullanıcı

...