0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (254 puan) tarafından
Kizlar ben cildirmak uzereyim. 4 yasina gircek oglum 3 ay sonra 10 gündur falan bnm cocugum gitti baska biri geldi sanki. O kdr huysuz hurcin ki cocuk herseye sinirleniyor, herseye agliyor bagiriyo cagiriyo. Bna  nefes aldirmiyor. Hicbiryere salmiyor gitme diyo.  Bende sakin kalamiyorum artik o kdr bunaldim ki.. oyuncak oynuyo biseyi yapamiyor sinirlejiyo firlatiyo sizi sevmiyorum diye bagiriyo. Yanijna gittim oglum bi cozum bulalim yeniden yapalim dedim bulma git diye yirtindi. Sanki ergen. Valla dayak atmak istemiyorum bagiriyorum dayanamiyorum artik ama boyle giderse dayak ta yiyecek. Cok uzuluyorum. Sizin cocuklar nasil? Yine lanet bir sendrom mu bu ne zikkim duzelsin artik oglum :(

21 Cevaplar

0 oy
(119,145 puan) tarafından
şuan elinde fisfis sisesiyle tum evi suladi avizeler dahil simdide agzina koydu fisfisla su iciyo
(12,893 puan) tarafından
Birde 2 tane olunca zor demi :/
(254 puan) tarafından
Keske fifis sisesiyle evi sulasa... gozumun onunde cocuk deliriyor
(119,145 puan) tarafından
anam simos dahada zor gitmis banyoya oturmus cocuk kuveti varya naylon onun icine su istiyo ac diyo ☺️
-Reklam-
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Bı kaç gündür ben de düşünüyorum bu çocuğa ne oldu diye.

Benim oğlum da 2 buçuk ay sonra 4 yaş olcak . 

Ne zamandır çok akilliydi ne desem tamam anne diyip kabul ediyordu bı kaç gündür itiraz ediyor inat ediyor sinirleniyor ağlıyor kimi sorsak kimseyi sevmiyor sözümü hiç dinlemez oldu çıldırıyorum ben de bu sıralar 
(254 puan) tarafından
Yemin ediyorum aynisi hicbirseyden memnun degil. Yapma dedigim seyi inadina inadina yapiyor yapicam diyo bana da vurmaya basladi once hic yapmazdi smdi kiziyorm gelip bana vuruyo tekme atiyor. Esimle aramda cok iyidir hic kavgamiz olmaz anlayamiyorm bu degisikligi
(2,346 puan) tarafından
Biz de öyleyiz. Sinirini gidip kardeşinden çıkarıyor itip düşürüyor vuruyor veya o an o kadar sinirli oluyor ki kendi kafasına falan vuruyor. 4 yaş sendromu damı var kii
(254 puan) tarafından
Bitmicek demekki bu sendromlar.bizler nasil buyumusuz  bu cocuklar ne boyle ya pskiyatriye fln goturmeye karar verdim artik
0 oy
(1,308 puan) tarafından

Oyun hamurunu masanın üzerinden düşürdü bağırıyor düştü diye eğil al diyorum illa sen alıcan diyor :( sürekli böyle 

(254 puan) tarafından
Bnmde oglum oyle. Once yemegini krndi yerdi smdi yemek yemiyor sen yedirceksin bana diyo burnu akiyo sen silceksin diyor oncr hic boyle degildi
0 oy
(994 puan) tarafından
Ee bu benim kız yaşı da aynı :))
(254 puan) tarafından
Ay herkes aynisini yazmis demekki yas sendromu yine bu :)
(994 puan) tarafından
Hiçbir sendromu görmedik biz ama kardeş sendromu olabilir bizim :))
(254 puan) tarafından
:D olabilir
0 oy
(435 puan) tarafından
Sakin sesi çıkmayan çocuk gitmiş hırçın vuran yerinde duramayan surekli herşeye aglayan asla abisiyle anlaşamayan çocuk geldi yerine bu yaş sendromları bizi mahvetti biri gidiyor gelen gidenin yerini aratıyor allah kolaylık versin hepimize
(254 puan) tarafından
Amin insallah neyse en azindan yalniz degilmisim bu beni biraz sevindirdi :)
(435 puan) tarafından
Yanlız degilsin canım bide benim 12 gunluk bebişimde var onun etkiside var biraz bakalım geçecek bu gunler inşaallah
(254 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(84 puan) tarafından
Benim kızımda aynı yemin ederim 4 yaşında ne desek tersini yapmaya başladı yapma diyorum yapıyor yap diyorum yapmıyor evde kıyameti koparıyor gidip gelip ağlıyor sizi dışarı koyarım diyo evden git diyo bize ne yapcaz şaşırdık 
(254 puan) tarafından
Ya Allah sabir versin halimize gülesim geldi :))
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Benm ki de bir buçuk ay sonra 4olacak eksiği var yani fazlası yok aynısı neden oldu bilmiyorum 
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Ne sen sor ne ben söyleyeyim 
0 oy
(3,529 puan) tarafından
Biz martta girdik 4 e kızımda son 2 haftadır böyle anlam veremiyorum bende ama geçecek kızlar az sabır 
(254 puan) tarafından
Insallah canim :(
0 oy
(13,889 puan) tarafından
4 yasa girecek bende çıldırıyorum 
0 oy
(1,859 puan) tarafından
çocuğunuzun ekranla ilişkisi nasıl canım sebebi belki bu olmayabilir ama evde televizyonun açık olması çocukların ekrana maruz kalması bakmasa bile arkada televizyonun çalışması çocuklarda hırçınlık yapabiliyor maalesef. onlar bizim gibi değiller duydukları bir haberin onları nasıl etkileyeceğini bilemeyiz ve çocuklar duygularını sıklıkla öfkeyle yansıtırlar.
(254 puan) tarafından
Cok tv izleyen  bi cocuk degil telefondan da pek izlemez boyama oynu oynuyor bitek tvden da muzik acip dans eder cok seviyor dans etmeyi ekranla ilgili oldugunu dusunmuyorum cunku takip ediyorum
0 oy
(1,982 puan) tarafından
3 buçuk yaşında oğlum var yemin ederim hiç oturtmuyor bile kahvaltı yemek dahi yedirmiyor isteği bitmiyor bana sardı iyice evde bunaliyor hergun sokak istiyor.cikarsam bile yetmiyor .

Günde kaç kez mutfak ve salonu makineye tutuyorum saymıyorum artık 

Herşeye ağlıyor çok sınırlı kendini yerlere atıyor .

Her istediği olmak zorunda 

Ve ben artık Montessori okuluna verecem en azından eğitim alsın dedim 

Evde olmuyor sıkılıyorlar 
(254 puan) tarafından
Allah sabir versin ya ayni seyleri yasiyoruz cok zor gercekten
0 oy
tarafından
Bebeklerde de erken ergenlik diye bir dönem varmis acaba o döneme mı girdi ozaman saldirgan oluyorlarmis ve hiç birşeyi unutmuyorlarmis 
(254 puan) tarafından
O neymis ya ilk kez duydum daha neler cikaracaklar basimiza. Bzler nasil büyümüsüz :(
tarafından
düzenlendi
Yaa bizim bebeğim 21 aylık kıyıpta  sünnet yaptirmadik yok küçük yok acır vs vs diye neyse eşim geçen doktorun yanına gitmis eşim hastanede çalışıyor sünnet yaptirmadik hocam demiş o da bebeklerde bir ergenlik dönemi oluyor bebek ergenligi diye geciyormuş o dönemine denk getirmeyin o zaman hicbirseyi unutmuyorlar sünnet travma gibi olur demiş o döneme dikkat edin vs demiş tam ayrıntılı konusmamislarda bende ordan duydum canim, aynı bu davranışları gosteriyormus kendi benliğinin ispat etmeye çalıştığı için biraz saldirma ,bağırma, ağlama  vs gibi şeyler yapabiliyormus
(254 puan) tarafından
Hmm degisikmis arastirmak lazim
0 oy
(169 puan) tarafından
Yemin ederim aynı beni tarif ettin. Yani bizi. O kadar çok bunaldım ki. 28kasm 2019 doğumlu kızım var ayrıca prematüre. O kadar çok aksi inatçı ki ne laftan anlıyo ne söZden. İllallah ettim son zamanlar 
(254 puan) tarafından
Allah sabir versin geneli ayni demekki
0 oy
(6,202 puan) tarafından

Evimize kamera taktirip bizi islemen hoş değil :ermm:

Bu ayni benim kızım :blink::unsure::getlost:

(254 puan) tarafından
Ayy herkes ayni seyden muzdarip Allah sabir versin hepimize
0 oy
(1,089 puan) tarafından
3 yaşına giricek Eylül'de. Benim kızı anlatmışsın. Çok asabi. Bişey isityorsa bağırarak yapıyor bazen çileden çıkıp bağırıyorum ağlıyor bu seferde. Çok asabi asi nihe böyle anlam veremedim. 
(254 puan) tarafından
Allah sabir versin sen biraz geriden geliyormussun büyüdükce daha zor :)
(1,089 puan) tarafından
2 yas diyorlardı 3 yaş gumdur gündür 2 yaşı arar oldum:)
(254 puan) tarafından
Her dönemi ayri zor level atlaya atlaya ilerliyoruz bakalim:)
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Benim oğlumda 3.5 ay sonra 4 yaş olacak.

Sinirden ağlıyorum her gün nefesim daraliyo.

Evde yine biraz idare ediyo başka bir yere gidelim burnumdan getiriyo her seferinde eve ağlayarak dönüyorum.

İnşallah geçici bir dönemdir sabır kalmiyo insanda.
(254 puan) tarafından
InsaAllah canim.. bende cok bunaliyorum artik kendi kendimi tek bir an geciremiyom koca evde hep yakamda ve hep mizmiz
0 oy
(13,632 puan) tarafından
Kudurmuş gibi . 

Sadece bu kadar diyim
(7,121 puan) tarafından
Kız bende dedim heralde bu kız eve kapattı telefonu kirdi bir daha dönmedi:)
(13,632 puan) tarafından
Yok yavrum 2 bebeyle delirmiş gibiyim ama hala geziyorm :D
Bi şarkı da diyo ya AYAKYA DURMAYA HALİM YOK GENE DE KOŞABİLİRM AAHHAHA
(7,121 puan) tarafından
Hahshshsh koş sen koş
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Böyle bir sendrom yok çocuğa olan davranışlarınızı gözden geçirin her şeyini sen yapma kendinin yapmasını sagla çorap giyme ayakkabı giyme pantolon giyme su içme yemek yeme vb.ve bağırma sinirlenme kız ama kibar bir dille bir şeyi yapmasını istemezsen yapma deme neden yapmamasi yapınca ne olacağı hakkında mutlaka bilgi ver hele dayak sakın bulaşma dayakla terbiye verilmez 
(254 puan) tarafından
Herseyini ben yapmiyorum ztn kendi ihtiyaclarini isine gelirse cok guzel yapabiliyor ama bazen inat ediyor illa bnim yapmami istiyor. Konusmadan da anlamiyor ztn surekli konusuyorum onunla anlatiyorm dinlemiyor ki. Dayak atmadim bunu ztn yazdim yukarda ama insan bi yerde  sonra dayanamiyor o kdr bunaldim ve yiprandim ki bir cozumde bulamiyorum. Insallah boyle bir surecten gecmezsiniz
(1,763 puan) tarafından
Çocuk senin nabzini ölçüyor şuan vereceğin tepkiler karakterini oluşturacak benim çocuğumun en istenmeye davranışı paylaşma yok ve aşırı kıskanç
(254 puan) tarafından
Valla dayanamiyorum artik bagiriyorum bugun hatta kac kez agladim cikmazdayim ve beni oyle gördu
0 oy
(5,277 puan) tarafından
Ekimde 4 yasina girecek kizim. İstediği olmazsa bağıra çağıra aglıyor oyuncakları fırlatıyor. Bize vuruyor ısırıyor . Çok hırçın. Yapma diye kizincada sen nasıl annesin beni sevmiyorsun diyor. Evden dışarı çıkmak istemiyorum dışarda da aynı . Bu yaş gurubu hep aynı galiba . Sinirden başım ağrıyor sürekli agrı kesici içiyorum 
(254 puan) tarafından
Inanin bende ayniyim Allah sabir versin sizede

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 190 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,814 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 359 göst.
4 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 634 göst.
12 Mart 2019 Aile kategorisinde Ilgin2017 (50 puan) tarafından soruldu