0 oy
914 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Merhabah bayanlar tecrubesi olan yardım etsin

Oglum 5 yasını doldurdu ve ne beni ne de babayı dinlemiyor oyuncakları dağıtıyor akşam topla diyoruz o senin görevin toplamıyor napsak ne etsekte kendi bildiğini yapıyor çagryorum oğlum gel şunu babana ver duymamazlıktan geliyor bagırıyom çsgırıçağır bana bagırıyo diceksinizki sımartmişsınız hayır her istediğini de yapmıyoruz neden böyle yapyodur napmam lazım.? Ders çalışmak istemiyor sıkıldım diyo sonumuz nereye gidiyor ?yyardım

11 Cevaplar

0 oy
(2,484 puan) tarafından
Ilk bi duzgun yaz kurban olayim ya 2 kere okumaya calistim.
tarafından
Valla artık neye gelirse basmisim klavye hatası
-Reklam-
0 oy
tarafından

Al bendende okadar vallahi yıldım artık hiç bişeyi yaptıramıyorum laf söz kâr etmiyo inadina dikine dikine gidiyo 5 olcak bir kaç sonra napsam ne etsem bilemiyorum artık oturup ağlama kıvamına getiriyo beni bazen 

0 oy
(650 puan) tarafından
Yardım alabilirsiniz. Okula gidiyorsa rehber öğretmenden başlayın.. eğer düzelmezse, pedegog vs..
tarafından
Kreşe gitdi 3 4 ay öğretmen dedi hiç birşeye kafayı vermiyo hep oyun oynucam diyo konuşuyomuş derste de söz dinlemiyormuş
0 oy
tarafından

image

image

sorularinizin cvplari bu kitaplarda ❤️❤️
tarafından
Yok anam huyunada gitdim güzellik le yaptırayım birşeyler dedim yok her yolu denedim olmadı
tarafından
Bu kitaplari okuyun cok faydasini gorursunuz. Ayrica cikolata gibi paketli gidalar fastfood cok yiyen cocuklar reklam tv tablet cok izleyen cocuklarda ciddi derecede ilgi kaybi ve konsantrasyon guclugu oluyor bilginiz olsun
tarafından
Aradığım yorum buydu :)
tarafından
Yok tableti yok ayda yılda bir telefon veriyom haftada bir iki defa felan bide ara sıra anneme gidince o veriyo yani hergun izlemiyo TRT bir izlietiyom onunda pek izlemiyor ara sıra sevdiği bişey olunca izler zorlar oturturum tvi karşısına ne biliyim ya
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Öncelikle bagirilan bir çocuğun bagirmamasini beklemek ne derece dogru.. onlar daha küçücük benim kızım 3.5 yaşında o da çoğu zaman odasını toplamayı reddediyor ama oyun haline dönüştürüyorum, ona yardım edebileceğimi söylüyorum beraber topluyoruz..

Ders çalışmak istemiyor demişsiniz mesela her akşam yemekten sonra televizyonu kapatıp bir saat eşiniz ve siz kendinize kitap okuma saati yapıp o arada da oğlumuza seninde ders saatin derseniz faydası olacağını düşünüyorum..

Büyük ihtimalle yeni başladı okula cocuklara ders çalışma isteği doğduğunda verilmiyor sonradan gelişiyor bı deneyin faydasını göreceksiniz ve inatlasmayin ceza ile tehdit etmeyin 
tarafından
Çok haklısın.
(3,446 puan) tarafından
Yani bu annemiz için demiyorum ama anneler çocuklarını yönetebilecekleri bı robot olarak görüyorlar kızım 3.5 yaşında okul için şimdiden ona hikaye okuyorum bazen televizyonu kapatıp hadi hepimize kitap seç okuyalım diyorum okuma saati yapıyoruz onunda hoşuna gidiyor ama ben 7/24 çocuğa televizyon açsam isteklerimi yerine getirmediğide bagirsam ileride sorunlu diyebileceğimiz bı çocuk sahibi olacaz sonra pedagogdu dolanacaz
tarafından
Sonra okula başlayınca ipten kopmuş gibi hissediyorlar, keşke herkes sizin kadar duyarlı olsa :)
(3,446 puan) tarafından
Elimizden geldiği kadar olmaya çalışıyoruz diyelim sonuçta çocuk bizim eserimiz ya yüzüne bakilmayan bir çöp yada paha biçilemez bir tablo karar bizim:)
tarafından
Sizin yazdığınız her şeyi bende biliyorum sonuçta bende bir anneyim konuyu buraya açtıgıma göre demekki bir sürü yolu denedim olmadı sadece benden büyük görmüş geçirmiş annelerden fikir alayım diye yazdım sonuçta bende böyle olsun  istemezdim bende bir anneyim dimi ?
0 oy
(3,617 puan) tarafından
Oglum 24 ekimde 5i doldurdu bugun babasi kumandayi ver demis vermemis bidaha demis vermemiş 3ye bagirmis zorla almis geldim aglio esimde cocuk gibi onuda oglumuda karsima aldim konuştum ogluma baban senin buyugun buyuklerin bise yap dediğinde dinle yap dedim guzel guzel oda dedi ama ben çizgi film hic izlemedm dedi gercekten 6dan saat 10 olmus tv babasında onada kizdim yarim saat 1 saat oda izlesin birbirlerinden ozur dilediler tatliya bağlandı ama arada en cok hirpalanan ben oldum.

Simdi size gelince herzaman karsina alip buyuk bi insan gibi konusun mesela oglumda oyuncakları dagittimi oyun haline getiriyorum simdi en hizli kim toplayacak zaman veriyorum kazaninca puan veriyorum bunu dersttede yapiyorum harfleri sayıları evde öğretiyorum ana okula yollamadm kendim öğretiyorum her dogru harfine puan yildiz veriyorum alkisliyorum opuyorum puan isini cok sevmis olmali ki dun temizlik yaptim oda tv masasını ve sehpayi sildi anne kac puan veriosun dio yani genel olarak bizde durumlar boyle esim olmasa hersey yolunda ama esim veya disardan bi cocuk geldimi hafif huyu degisir gibi oluo ama toparliom hemen.
tarafından
Konuşuruz babası normalde benden sakin ve şefkatli onu bile dinlemiyor oyun oynamak bile istemiyor hep benim dediğim olsun diyor korkuyoruz ya büyüyünce de böyle olursa laf söz dinlemezse
(3,617 puan) tarafından
Dinler dinler canm ama baba genelde isde olunca soz hakimiyeti sende olmali ve arkadas çevreside önemli kendine rol cizdigi var mi bi bak benim oglan cok usluydu ev sahibinn torunlari geldi gitti bi baktim onlarin hareketlerini yapio onlarin konuşmasını yapiyor hemen mesafe koydum cocuklar arasına
0 oy
(283 puan) tarafından
Sabırla yaklaşmanız çok önemi.. bir karar aldığınızda 2 3 defa yada 10 defa uyguladigizda olumsuz geri dönüş aldığınızda benim çocuğum yapmıyor,  yapamıyor yerine sabırla 11.yide deneyip kararlılığınızı sürdürmeniz gerekli. Tablet ve telefon elindeyse bugünden itbaren bir karar alıp kesinlikle ağlasada zirlasada bu ikisini annesi olarak yasaklayın. Yoksa ileride yetiştireceğiniz evlat hiç bir başarı elde edemez. Ne bileyim bir top alın  furbol oynayın onunla. Sizinle oyun oynadiginda keyif alacak sözünüzü dinleyecek tir. 
tarafından
Demiyoruz inan bir bakiyoz böyle bir bakıyoz öyle artık piskolok ve pedegoga götürmek bile geçiyor aklımızdan bide tek çocuk acaba ondan mı diye de. Düşünüyoruz
(283 puan) tarafından
Al-lah yardımcımız olsun canım sanırım bir yerlerde hata yapıyordunuz
tarafından
Evet tabiki dört dörtlük değiliz işte bende bunu arıyorum tam olarak sorun ne ben oğlumu çok seviyorum onu böyle görmek beni çok üzüyor babayla arada kalıyorum bazen yoktan anlamıyor oğlum hayır dediğim halde anlamıyor zor ya rabbim yardımcım olsun artık ne diyeyim
0 oy
tarafından
Şımarıklıktan olmayabilir, dikkat eksikliği olabilir, hiperaktivite olabilir vs, bir pedagog ya da özel eğitim uzmanı ile görüşebilme şansınız varsa lütfen deneyin
tarafından
Evet düşünüyorum ama korkuyorum da bir sorun çıkar diye ☹️
tarafından
Ne kadar erken o kadar iyi,
0 oy
(843 puan) tarafından
Oyun saatinin bittiğine dair bi şarkı söyleyn ve beraber toplayın. Eğitici çok fazla şarkı materyal vs var googledan youtube dan bakın.
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Birlikte biseyler yapabilirsiniz. Mesela sizde onunla ders çalışın, odasını birlikte toplayın. Gerekirse sofrayı birlikte kurun ki önemsendigini bilsin. Cocuk anne babayi rol model alır. 

Yetiştirdiğimiz çocuklar hepimizin kopyası aslında. 
tarafından
Yapıyorum oğlum su ekmeği sen götür diyorum götürmüyor kızarsam zorla belki götürüyor
0 oy
(13 puan) tarafından
4 5 yasta ki cocuklarda olur korkmayin siz sakin kaaya çalışın.  Ayni durum bizde de var buyumege atağı ben merkezcilik bilmislik hersey onun sozu olacak duzelir yani
tarafından
İnşallah korkuyorum yani

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 94 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mifamilia (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 189 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 162 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,728 puan) tarafından soruldu