0 oy
191 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Herkese merhaba

23 aylık ikizlerim 1 tanesi asla söz dinlemiyor peşinde koşmaktan helak oldum artık

Bir odadan başka bir odaya gidemiyorum hayatım o kadar kısıtlı oğlum yüzünden her şeye dokunuyor çekmece açıyor örnek veriyorum yapma onlar sana göre değil diyorum kızıyorum inadına yapıyor o çekmeceyi bırakıp öbürüne gidiyor sonra diğerine sürekli böyle TV cekistiriyor masanın üstüne çıkıyor düşücek diye aklım gidiyor hiçbir şekilde laf anlatamıyorum güzel güzel konuşuyorum olmuyor  napicam kızlar akıl verin sizinde çocuklarınız var siz nasıl yapıyorsunuz az önce yarım saat ağladım telefonda eşimle konusurken eşimde dedi senin kullandığın gruba yaz ordaki hanımlar tavsiye verirler lütfen yardım edin ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım çocuğuma 

14 Cevaplar

0 oy
(1,251 puan) tarafından
Kelin ilaci olsa başına sürer demişler oglum 18 aylik dedigin gibi 1 dakika oturkaz 1 dakika ya cekmecelerin kulplari i cikardim bn basamak gibi kullanim tezgahin üstüne çıkıyor o uyanikken bulasik makinasi falan bosaltamiyorum  tuvalet banyo yikamak hak getire 

Sürekli sabır diliyorum yoksa tahammul edemiyorum bnde bazen
tarafından
Aynen valla bende öyleyim evde koltuk masa TV hali başka hiçbir şey yok oturma odasında sandalyeleri bile kaldırdım masanın üstüne tırmanıyor diye bir yemek koyuyorum masanın üzerine illa dokunacak bardağı çekiyor tabağı çekiyor tencereyi çekiyor labobolari zaten eşim temizliyor mümkün değil yapamıyorum çamaşır asamiyorum o derece kötü halim
tarafından
Ah ah benimkide öylede suan 3 bucuk yasında kreşe başladı öyle biraz daha uslandı gibi oda daha bir tık sadece evimi gelip görseniz her yeri altı ustune getiriyor halada yapıyor bide kücük oglum daha var düsünün halimi :(((
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebek gözüyle bakın, "o yasak bu yasak, ben neyi nasıl kesfedecegim, yeter yaa" diyor. Ona evde karistirabilecegi alanlar yaratın. 
tarafından
Karıştıra bileceği alanı var kendi odası dolabına kadar karıştırıyor yeri geldiğinde asla karışmıyorum ama gel gelelim nerde kendine zarar vericek şeyler var hep oraya gidiyor ona nasıl müsade ediyim ben koltuk tepesinde masa ustunde
tarafından
Kızıyorum inatlasiyor demişsiniz. Hem merak ediyor, hem de sizin sürekli kizmanizi ilgi görmek olarak da algılıyor olabilir.
Kendi odasında oynadığında olumlu tepki verin, övün; salonda her yeri karistirdiginda hiç konuşmadan fiziksel müdahale edip alın, sonrasında konuşun. Bir noktadan sonra çok kızmak da etkisiz kalacak çünkü.
0 oy
tarafından
Bu bir surec, tum bebekler 2 yas sendromundan geciyor. İnatlasmayin, enerjisini bosaltabilecegi kesfedebilecegi ilgisini cekecek alanlar yaratin. İnat ikinizi de hirpalamaktan baska birseye yaramaz.
0 oy
(3,279 puan) tarafından
İnatlaşırsan huy edinir bunu üzüldüğünü ona zarar geleceğini güzellikle anlatmalısın. Enerjisini atması için alanlar üretmen gerekiyor parka götür orada yorulsun enerjisini atsın evde sıkılıyor olabilir. Evdeyken de saklambaç oynayın top oynayın aktiviteler yapın 
0 oy
tarafından
Valla kuzum benim kızımda öyle çok yok aralarında aynilar aşırı inat bu ara hiç dur dinlemiyor baya yormaya başladı artık ben huyuna gidiyorum yoksa dahada inat edip fazlasını yapıyor aklı fikri nereyi doksem dagitsam parmağı sıkıştı yine aynı şeyi yapmaya devam ediyor inşallah geçecek 
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Gel bacim gel bi aglasalimm:(benimkide 21 qylik tamda anlattığın gibi eksiği var fazlasi yok yani acayip inat bir çocuk her gün ağlıyorum laf geçiremiyorum diye bide kalkıp battaniyesini alıp gözyaşlarımı sıkıyor velet daha sonra birlikte ağlıyoruz :))Allah yardımcımız olsun yardın edemicem sana 
tarafından
Oyyy kurban olurum ona senle ağlıyor birde bak şu yaramaza :)) aynı kuzum ya bak şimdi mutfağa yemek hazırlamaya gidicem çocuklara nasıl gidicem diye düşünüyorum valla
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Valla biz evi onlara göre ayarladık artık 
tarafından
Bizde öyle boş odanın içindeyiz ne varsa başka odaya kilitledik artık
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Hangi çocuk söz dinliyoki valla eltimle bir kaliyoz eşlerimiz uzakda çalışıyor sabah 7 bı kalkiyor  4 yaşında bağırarak oyun oynar bı dakka susmaz 2 yaşına girecek olan kardeşinide  uyandırıyor oda herşeye ağlar bı dakka oturmaz benimde 1.5 yaşında var oda alışıyor onlardan üç bebeyle hayat öyle  
0 oy
(2,593 puan) tarafından
ah canım benim oğlum da yarın 23 aylık oluyor ama aynı dediğin gibi mesela sabah tutturdu dışarı çıkıcakmış merdivene oturdu bekliyor bağırıyor anne diye tamam hava güzel diye gidelim dedim botlarını giymek istiyormuş ayakkabılarını verdim gel giyelim yok o zaman çıkamayız diyorum kızıyor neyse bir şekilde indik bende üzerime sweat giydim aceleden dışarı bir çıktım çok sıcak terden öldüm hadi oğlum gel gidelim bak biz seninle ne yapıcaz dedim bop bop(banyo) dedi belki sonra dedim neyse sıkıntısız çıktık balkonda oyun hamuru vardı hadi oynalım dedim geçti bende üzerimi çıkarttım bir an da bir sinir geldi bütün masayı dağıttı mandalları hamurları fırlattı neye kızdığını bile bilmiyorum masanın tepesinde duruyor oğlum bak düşersin hatırlıyormusun geçen gün düştün korktun diyorum hiç oralı değil ben inatlaşmıyorum sinirini atmasına ağlamasına bir süre izin veriyorum ben buradayım istersen sarılabilirim diyorum genel de hayır diyor zaten inatlaştıkça daha tatlı geliyor yapması baktım hala devam ediyor tamam ben burada şununla oynayacağım o zaman diyorum öyle bazen sakinleşip geliyor yanıma
0 oy
(1,988 puan) tarafından

Hellooo may firend 

Bende onun tek olanı var allah sana iki taneyle sabır versin iki yas sendromundalar 

image

tarafından
Aman cama mi çıkmış kurban olduğum düşer ordan ayy niye böyle bu veletler ben oğlanı böyle görsem kal krizi geçiririm herhalde Allah sanada sabır versin kuzum
(1,988 puan) tarafından
İki dk iseyip geldim bak sadcee
Aha koltuğun yerini değiştirdim bosalttim camin önünü yapma etme yüreğimi uzecegime ikimizde rahatladik
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok normal şeyler çocugun dogasında bunları yapmak var zaten. İnatlaşma yapma etme dur deme, merak ettin galiba çekmeden ne var gel birlikte bakalım de beraber açın bak burda fincanlar var bunla çay içiyoruz oyuncak değil hadi şimdi kapatıp başka merak ettiğin şeylere bakalım. Bu şekilde yaklaş
0 oy
tarafından
24 aylik 2 aydir bezdim inan  ne laf dinliyor ne söz kızsam inatlasiyor kizmasam bo.kunu çıkarıyor ortamiz yok kesinlikle 
0 oy
(183 puan) tarafından
İnatlaşma, kendi haline bırak. Düşmesinden çarpmasından da endişe etme, hayati tehlikeye sebep olacak bir kaza olmadığı müddetçe düşecek de kalkacak da. Hem atıyorum parmağını çekmeceye sıkışırdığında bırak onun acısını yaşasın ki hu yaptığının kendisi için kötü olduğunu tecrübe ederek öğrensin  ama elbette ki gözün sürekli üstünde olsun ve olası büyük kazalara karşı hep tetikte ol. Sen tepki verdikçe yaptığı şey ona eğlenceli gelecek çünkü.
0 oy
(119,461 puan) tarafından
2 yas sendromu bu      
tarafından
Yani bilemiyorum ama genelde bu şekilde bu çocuk bebeklik döneminde bile çok hareketliydi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 95 göst.
16 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mifamilia (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 917 göst.
8 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 166 göst.