0 oy
341 göst.
Diğer kategorisinde (557 puan) tarafından
Kızlar Çarşamba günü normal doğum yaptım. Çok fazla yırtılmam oldu iç kısımda 20 dikiş varmış dışarıda da 7 tane. Canım çok yanıyor. Nasıl bakım yapabilirim. Doktor sadece kuru tut dedi. Başka bir şey yapmama gerek var mı.

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim bile az dikisim varken o kadar rahatsak ediciydi ki anlıyorum seni doktor bana da sadece kuru ve temiz tur diyordu dikişler duse düşe iyileşti 
(62 puan) tarafından
Dikişsiz nasıl peki
tarafından
Yok öyle demek ıstemedım herkes beni dikişsiz normal doğum yaptım zannetmıstı hastanede :)
(62 puan) tarafından
Raaht gecrimek iicn neler yaptın tavsiye ver canım
tarafından
Canım benım doktorum sezeryanda unluydu zaten agrısız sezeryan dıye adı cıkmıstı ona gıttım, ondan zıyade dedıgım gıbı ben acıya asla katlanamayan bır ınsanım dusun agda dahı yapamam ama ıs ınsanın kafasında bıtıyor, ben dayanamam oluyroum dersen agrın acın kendını daha cok gosterıyor bır de bakmakla yukumlu oldugun bır bebıs var ben kımsenın bakmasını ıstememıstım annem ozellıkle sezeryanı yarım ınsanlık olarak goren 2 kg benı 3 gunde doguran ama yınede normal dogum dıye ısrar eden bırıydı ozellıkle ona karsı dik durdum, hıcbırsey yapmadım, kendımı telkın ettım sureklı
(62 puan) tarafından
Adı ne doktorun
-Reklam-
0 oy
(40 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Baticon vermişlerdi bana onu suruyordum çok fayda ediyordu tuvaletten sonra banyodan sonra sürüyordum çok iyiydi
(557 puan) tarafından
Yarın alıp bi kaç kere kullanayım. teşekkür ederim tavsiyeniz için :)
(40 puan) tarafından
Canım baticon olucak yalnız yazdım
(557 puan) tarafından
ilk başta baticon dediğin için yanlış yazdığını anladım canım :)
(40 puan) tarafından
Yok canım duzelttim
(557 puan) tarafından
Tamam canım:))
0 oy
(12,506 puan) tarafından
sağlıcakla buyusun bebiş gözünüz aydın♥

batikonla yıkabılirsınız, ben batikonlu su yapıp buharına oturmuştum doktor önermiştı . Kuru temiz tutun inşallah kırk çikana kadar bi şey kalmaz
(12,506 puan) tarafından
bende 4cu gün oturamıyorum deyip acıla gitmiştım çok gülmuşlardı :)
(557 puan) tarafından
:)) ay bi bende düşündüm gitmeyi:) yatayım bari
(40 puan) tarafından
Bende yolda giderken arabanın koltuğuna yan yatmistim dikişler çok acitmisti ağlaya ağlaya eve gitmiştim
(12,506 puan) tarafından
evladlarımız için ♥ gerçi tövbe etmemişim geçen sene doğurdum bu sene yine hamileyım:)
(557 puan) tarafından
Çok zor ama düşününce de komik geliyo şu durumlar :)
0 oy
(44 puan) tarafından
Bana tentürdiyot sür dedi. Yani batikon. Hatta doğumdan çıkar çıkmaz tentürdiyotlu sargı bezleri verdiler 7 gün onu kullandım. Birde bi fısfıs verdi bana onuda kaç gün kullandım hatırlamıyorum 15 gündü sanırım birde onu kullandım ama onu her tuvaletten sonra kullandım intim temizliğiiyle alakalı bi spreydi. Kuru tuttum. Tertüdiyot çok etki etmişti banada
(557 puan) tarafından
Doğumdan sonra bana da döktüler ama kullanayım mı deyince hayır dediler. Kafama göre alıp kullansam sorun olur mu acaba
(44 puan) tarafından
Bana doktor eczaneden al batikonla gazlı bezi şu kadar gün kullan sonra bırak dedi. Bilemiyorim ki canım yanlış yönlendirmek istemem bana doktorum dedi. Onu sürünce çok rahatlıyordum nedense
(557 puan) tarafından
Pazartesi günü hastaneye gidicez o zaman sorayım bi belki kullan der. Çok uzun sürsün istemiyorum kısıtlanmak çok yoruluyor beni
0 oy
(1,706 puan) tarafından
Ped yerine pamuklu kumaş yada pamuklu tülbent ütüleyip koyun .. doktor bana bi ilaç vermişti şişenin içine döküp suyla karıştırıp onunla yıkıyordum ama neydi ismi unuttum..o rahatlatıyordu.. ama daha çok erken dikişler taze biraz zamanla geçer 
(557 puan) tarafından
10 gün sonraya randevu aldım. İnşallah o zamana kadar biraz rahatlar ve bi ilaç verirler
(40 puan) tarafından
Ya sıcak bez çok iyi oluyor bende yapıyordum
(1,706 puan) tarafından
Evet canım sıcak bez çok rahatlatıyor hem mikrop kapma olasılığını alıyor
(557 puan) tarafından
Teşekkür ederim hanımlar deneyeceğim hemen :)
0 oy
(36 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun sağlıkla büyüt bebeğini ,her tuvalet ihtiyacından sonra temizle ve peşine saç kurutma makinesiyle o bölgeyi kurut ama makineyi fazla yakın ve uzun süre tutma ki tahriş olmasın
(557 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim ♥️
0 oy
(31 puan) tarafından
Merhaba canım geçmiş olsun baya çokmus dikişler ben pamuklu bez utulerdim sıcak sıcak iyi geliyordu birde saç kurutma makinesi ile iyice kurulardim kendimi krem tentiryot ne verdiyse güzelce kullan kontrole gittiğimde doktor çok iyi bakmışsin demişti inşallah biran önce geçer rahatlarsın 
(557 puan) tarafından
Anladım canım kurutma makinesini bende kullanıcam bugün teşekkür ederim ♥️
0 oy
(645 puan) tarafından
Kuru tut temiz tut dediler bide 10 gün ayakta duş al oturarak yapma dedi. 40 gün ilişki yasak dedi. 1 hafta da çok uzun süreli oturma uzanmaya çalış genelde dedi( 1 hafta yürüyemedm de oturamadmda)
(557 puan) tarafından
Her gün mü duşa girdiniz. Şampuan flan kullandınız mı. Suyu akar kimyasal olduğu için enfeksiyon kaptırır mı
(645 puan) tarafından
Her gün giremedim ayakta çok kalamıyordm batiyordu dikislerin olduğu yer 2 3 günde bir yaptım banyomu
0 oy
(84 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun bebeğini mutlu huzurlu buyutursun inşallah benimde 30 tane dikişim vardı 50 gün önce  doğum yaptım bana doktor hicbirsey kullanma sadece kuru ve temiz tut dedi doğum yaptığımda ebede eve gider gitmez tuzlu suya otur dedi hem enfeksiyon kapmazsin dedi hemde yarayı pişirir tuzlu su daha çabuk iyileşir dedi öyle yaotim ebenin söylediklerini dinledim ama o tuzlu suya oturdugumda kan beynime sicramadi değil daha sonra uyuştu sizede tavsiye ederim dayanabilirseniz tabi
(557 puan) tarafından
Ah bi korktum :( dayanabilir miyim bilmiyorum. Tuzlu suyu pamuk yardımıyla kullansam işe yarar mı acaba. Bu arada çok teşekkür ederim sizde sağlıkla huzurla büyütün bebeğinizi
(84 puan) tarafından
Olmaz ılık suya tuzu atıp oturmaniz lazım malesef
(557 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canım öncelikle geçmiş olsun.Allah analı babalı büyütsün.sana denenmiş iyi sonuç veren önerimi soylicem mutlaka yap.oncelikle çok hareket etme bacaklarını çok ayırma .ped asla kullanma temiz bezler kes kendine .kullanmadan önce ütüle kullan çöpe at.her tuvaletten sonra mutlaka yıka ılık suyla.sonra saç kurutma makinesi ile kurut.baticon sur tampon yaparak.bir de benim doktorum iki krem vermişti ikisini karıştırıp sürüyordum çok rahat ettim bir hafta da falan düştüler kontrole gittim zımbalı olan dikişleri de Dr aliverdi çok iyi bakmışsın dedi çok şükür rahat atlattım .
tarafından
Canim kremlerin ismini veririm ama doktoruna danışıp almanda fayda var bana iyi gelen sana iyi gelmeyebilir ama diğer dediklerimi mutlaka yap canim.hicbirini yapmasan bile ped asla kullanma.ben normalde de kullanmıyorum sadece dışarı çıktığimda kullanıyorum evde havlu kağıt kullanıyorum.suan havalar çok sıcak zaten hep mahvolursun.
tarafından
Canim madecassol 40 Gr pomad ve fucidin 30 Gr baktım şimdi günde 2 kereydi sabah akşam
tarafından
Kasiniyorsa eğer iyileşiyordur canim sabret hepsi geçiyor illaki merak etme
(557 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ederim ♥️ pazartesi hastaneye gittiğimde doktora sorayım. Şu an ped taktım ama havlu kağıt koydum ilk başta bez koyuyodum ama oda zorlamaya başladı
tarafından
Allah'ım en kısa zamanda şifa versin inşallah.dikislerin alınınca rahatlarsın canim .ister istemez batio zorluyo tabi
0 oy
(388 puan) tarafından
Hamileyim yorumları okuyunca ürktüm ilk bebeğim normal doğum çok zormuş gerçekten sezaryen daha iyi galiba offff 
(557 puan) tarafından
Kafama göre illa normal yap mı dedim. Durumu el veriyorsa normal doğumu herkes öneriyor. Sanki kendi keyfimden normal diyorum.
(62 puan) tarafından
Sezaryen olanlarda rahat geçiriyor bence tartışma kapalı bu konu ya hani beden bünye ile alakalı diye duusnuyorum
(557 puan) tarafından
Tabi ki öyle herkesin durumu farklı olur. Ben doktorların da önerdiği gibi zorunlu olmadığı sürece sezaryenı zorlamaması gerektiğini anlatmak istedim.
(6,194 puan) tarafından
Kızlar herkesin acı eşiği farklıdır O yüzden sezeryan olmayın ya da normal olmayın deyip birbirinizi korkutmayın Mesela bana göre sezeryan iyi değil çünkü etrafında hiç Sezeryandan memnun olan kimse yok
Ben kendim İki çocuğum var Birinde 7 dikişim vardı 3 içeriden 4 dışarıdan ikinci Çocuğumda hiç dikişim yoktu Mesela birini 53 dakika Birini 13 dakika içerisinde doğurdum mesela bana göre normal doğum çok kolay

Ama mesela burada bazı arkadaşlar var Onlar da diyor ki bize göre sezeryan kolay hemen ayaklandık öyle oldu böyle oldu yani Herkesin acı eşiği farklı herkesin bünyesi farklı
Korkmayın sadece kendinize ve Bebeğinize odaklanın
(557 puan) tarafından
Tabi ki öyle dün iki kardeş olan abla kardeş kuzenlerim geldi. ikisi de sezaryen oldu. Birisi çok rahat ama diğeri hiç memnun değil. Kişiden kişiye değişiyor. Rabbim herkese her türlü kolay doğum nasip etsin sezeryan veya normal fark etmez bebeklerimiz sağ salim olsun
0 oy
(1,622 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun gerçek den çok fazlaymış ins en kısa zman da toparlarsin kendini 
(557 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(271 puan) tarafından
Canım batikon sür mümkün olduğunca sık ped değiştir kuru kalsın ki çabuk iyileşsin dikişler. Ben çok çektim oturamıyordum oturdum mu kalkamıyordum ağlaya ağlaya yemek yediğimi biliyorum oturamıyorum diye. Malesef dikişlerin çoğu düşene kadar ağrıyı alacak hiçbir şey yok, o yüzden dikişlere iyi bakman lazım. Sürekli uzan zorunda kalmadıkça oturma. Ben çocuğu bile uzanarak emzirmiştim
(557 puan) tarafından
Sürekli değiştiriyorum canım. Mesane pedi aldım biraz kalın rahatsız ediyo ama oturunca da yumuşak oluyo . Kanamam da çok yok umarım kısa zamanda atlatırım teşekkür ederim ♥️
(271 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütsün canım ❤
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Surup sisesinde bir ilac gibi birsey almistim onunla temizliyordum cabuk gecmisti eczaneden sorabilirsin
(557 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(14,955 puan) tarafından
Bana Fito krem le ve batikonla günde 2 ya da 3 kezdi sanırım kremle demisti
(557 puan) tarafından
Baticonu bende kullanmak istiyorum ama cesaret edemedim
(14,955 puan) tarafından
Kız cesaret edemeyecek bişey yok ki. Pamuga sürüp o bölgeye dıştan suruyosun. Çok kolay bişey . Kahverengi bir sıvı sadece
(557 puan) tarafından
Doktor kullanma dediği için cesaret edemedim:(
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Antibiyotik vermedi mi canım 
(557 puan) tarafından
Verdi canım içiyorum. Parol ve demir ilacı da verdi
(3,462 puan) tarafından
Bende cok enfeksiyon olmuştu hem antibiyotik verdi hemde batikon ama geçirmedi farklı Bi ilaç istemistim onu kullandıktan sonra kendime geldim
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Batikon sur pamukla ve kurumasini beklee
(557 puan) tarafından
(1,248 puan) tarafından
Rca ederim cnm
0 oy
(8,800 puan) tarafından
Benim de ilk gebelikte aynı öyleydi. İçte yirmiden fazla dikiş vardı. Dışarda da altı dikiş. Batikon kullandım. Kuru tuttum. Ped hiç kullanmadım. Pamuklu kumaş kullandım hep. Kırkın çıktığında hepsi geciyo ama. Bütün dikişler düşüyor. 
(557 puan) tarafından
Allah razı olsun canım kullanıcam pamuklu bezi
0 oy
(90 puan) tarafından
Her gün banyo yapıp kurut demişti bana ve ilaçlarımı düzenli kullanmıştım
(557 puan) tarafından
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Malesef canım tek yapabileceğin şey kuru tutmak oluyor benimde çok dikisim vardı 
(557 puan) tarafından
Allahım herkese kolaylık versin zormuş gerçekten
(7,376 puan) tarafından
Evet canım valla travma oldu bende kızım ölü doğdu geri getirdiler yoğun bakımlar fizik tedaviler valla korkuyorum şimdi ikinciye

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 70 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde BESelif (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 101 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Efanikraninannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 33 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Efanikraninannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 262 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu

377,936 soru

11,312,414 cevap

34,745 kullanıcı

...