0 oy
268 göst.
Aile kategorisinde (2,104 puan) tarafından
Hayatımdan nefret eder bir hale geldim artık canıma doydum bebeğim dişi patlamak üzere şu saatte 4.5 aylık bebeğime bağırır hale geldim acıktığı için ağlıyor elime sesleniyorum mama yapıcam bak ağlamasın diye adam tamam diyor arkasını dönüp ağlamasını duymasın diye battaniye örtüyor kafasına ama bebeğimde ne ağlamak ne ağlamak kucağıma alarak yaptım içirdim diyorum kay ortamıza koycam adam kaymıyor şimdi değil diyor canıma doydum resmen evin bütün herşeyi ile ilgilenen ben zaten ondan beklemiyorum hemen marketten geldim elim kolum poşet dolu adam evde oturuyor ne yardım edeyim ne ver çocuğu tutayım bişey yok verdim kucağına 2 dk tuttu al çocuğu şu 2 gündür tuvalete bile giremedim doğru dürüst işten geliyor yemek yemeden arkadaşları geliyor çocuğu uyutmuşum uyuyan çocuğun başında bekleyip babalık ysptığını düşünüyor ya sinirimden el kadar bebeğe bağırdım böyle elime ne geçerse fırlatıp kırmak istiyorum içimdeki öfke mi bilmiyorum sorum bebeğimlik değil sorun gram yardımcı olmaması böyle kendimi öldüresim geliyor arada şimdi koydum çocuğu yatağa kalktım anca şimdi kalkar konuşur sohbet eder 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım bebeginden niye çıkarıyorsun sınırını. Birde 4.5 aylık diyorsun aşiri kucuk.

Bırak liste yap kendisi alsın evin ihtiyacını.

Belki evin her sorumluluğunu sen aldığın için böyle yapıyordur 
(2,104 puan) tarafından
Canım sadece yeter uyu diye bağırsam bile üzülüyorum çünkğ dediğin gibi çok küçük büyük bile olsa bunu yapmamalıyım o an yapıp pişman oluyorum asla kimseye vurmam öyle huyum yok ama insan gecenin bir yarısı uyku sersemi ne yapacağını şaşırıyor normalde zaten hiç öyle şey yapmam yani o an sakinleştireyim mi mama mı yapayım insan o an şaşıyor

Öyle yapıcam evet kendi de alıyor ama genel olarak bende yani
tarafından
Yani kıyaslamak için söylemiyorum ama benim bebeğim küçükken ben ev işi bile yapmıyordum eşim yapiyordu. Zaten bebekle ilgilenmekten yapamıyordum aşiri ağlıyordu ama yinede eşim yapiyordu. Ben sadece yemek yapıyordum oda pratik şeyler.
Biraz sen ona sorumluluk verirsen rahatlarsın cnm
(2,104 puan) tarafından
Canım Önceden böyle bir adam değildi bebeğimiz ilk doğduğu zamanlar beni rahatlatmak adına işten geldikten sonra yani 7-8 varsayalım bir alıyordu çocukla ilgileniyordu gece 01.30-2.00'ye kadar bazen 2,5 bile oluyordu Yani ilgileniyordu ben aşırı rahatlıyordum nedense Şu aralar böyle bir garip Yani önceden böyle değildi Ben yine benim bebeğim çok uslu bir bebek hiç ağlamaz şey yapmaz kucak istemez kendi kendine yatarken kendi kendine eğleniriz şu an diş dönemi ve atak dönemi diye böyle büyük bir ihtimalle bir de büyüyor artık hepsinden önemlisi Mesela bugün şöyle bir çözüm buldum birkaç gündür evimi temizleyemiyordum onu pusetine koydum ben nereye gidiyorsam o da orada benimle birlikte vakit geçiriyor yani böyle bir çözüm buldum artık Yani önceden böyle bir adam değildi aslında bebeğim de böyle değildi
tarafından
Ne güzel maşallah bebeğine.
İns hep öyle devam eder.
Benimki gerçekten hani anlatilcak gibi değil aşiri agliyordu.
Mesela diyorsunya pusetiyle yanımda duruyor diye.
Benimki ağlaya ağlaya pusetinden kendini atıyordu. Aslaaa pusette falan durmuyordu. Bende eşim işteyken mecbur öyle koyuyordum ama durmuyordu.
Bence senin işin daha kolay.
Ama işte dediğim gibi belkide eşin baktiki sen artık zamanla herşeyi yapıyorsun oda nasılsa bu dahada alışti bebeğe. Ben karışmayın diyor olabilir
-Reklam-
0 oy
(55 puan) tarafından
Eşinle konuşmalısın bence sonuçta tek senin çocuğun deyil onunda sana yardımcı olamasi lazım battaniye kapatmak nedir ya bebek boğulsa hicmi akıl etmiyo gerzek
(36 puan) tarafından
Bence kendi kafasina koymuş battaniyeyi
(12,797 puan) tarafından
Adam ses gelmesin diye örtmüş battaniyeyi üstüne
(2,104 puan) tarafından
Hayır hayır bebeğe değil kendi ağlama sesinden rahatsız olup kendi üstüne battaniye örtüyor duymamak için konuşuyorum anlamıyor laf sokuyorum anlamıyor bakıyorum ya diyor bakıyorum dediği işten gelince öpmek uyuyan bebeğin başında beklemek bazen diyorum allahım tekrar dünyaya gelsem erkek yarat baba olmak istiyorum
0 oy
(96 puan) tarafından
Benimde oğlum 6 aylık sünnet ettirdim adamın umrunda bile değil oğlum zaten normalde hep ağlayan bir bebekti okadar huyu değiştik sürekli ağlıyor bağırıyor ben kahvaltı yapamıyorum akşam eşim gelene kadar aç kalıyorum bebeğim uyumuyor uyusada 10 dakikada kalkıyor hemen iki gün annemlere gittim kalmaya annem resmen evine git diye ima ediyordu sürekli evimi bir görsen içler acısı valla bende okadar bunaldımki bazen bebeğime bağırıyorum bu yüzden kocamdan okadar bıktımki nefret ediyorum aynı mal gibi işten geliyor elinde telefon uyuyana kadar ne bebeği uyutabiliyor ne bir mama verebiliyor onla evlenceğime bir ağaçla evlenseyeim en azından o bana meyve verirdi bu adam hiç bir işe yaramıyor
(2,381 puan) tarafından
Ben çocuğuma yaramaz derdim de şimdi senin oğlanı görünce bi daha düşündüm aç aç akşama kadar napıyorsun hiçmi uyumuyo
(2,104 puan) tarafından
Bende öyleyim sadece akşam yemek yiyebiliyorum bebeğim asla yaramaz bir bebek değil ağlamıyor güzel uyuyan bir bebek fakat bu atak ve diş Dönemi'nde bambaşka bir bebek oldu resmen yemek saati ağlıyor uyutmaya gidiyorum adam diyor gel otur ağlasın yemeğini ye yok öyle bir dünya ama bir tuvalete girer 2 saat ciddi anlamda bir dua girer 2 saat traş olur 2 saat adam 7 de geliyorsa işten 10 da anca çıkıyor ininden ben uyutuyorum öyle çıkıyor hele gece bebeğim mama için uyanıyor mama içiriyorum ses be adam konuşma işte ki uykusu açılmasın uykusunu açar vicdan rahatlatma şeyi de o sonra döner uyur ben cebelleşirirm uyutmak için bu dil ve atak dönemi beni bitirdi
(2,104 puan) tarafından
İşlerini yapayım kendime zaman ayırmak için tv açıyorum tv açıyorum izletiyorum diye bide bana laf ediyor izletme ilgilen diye ama bende insanım benimde canım var
0 oy
(12,576 puan) tarafından
Hamilelikte her pazara markete gitmemeye başladım çocuk doğunca tamamen eşime bıraktım. Şimdi biraz büyüdü yine beraber gidiyoruz eskisi gibi bence evin ihtiyaçlarını ona aldır dışarı işini eşine yik ev içi sana kalsin
(2,104 puan) tarafından
Canım işten geç geliyor o saate pazar kalmaz ki birde yaşadığım yerde 1 tane bile arkadaşım yok pazar market derken bana da gezme oluyor market değil de pazar çıkıp geziyorum ediyorum pazar çok sorun değil ya da market tek bir şey istedim eşyaları taşırken bebeğe bakması sağolsun 2 dk sonra geri verdi bana
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Ya canım bak böyle şeylerde kadınlarda da suç var. mesela neden sen marketten geliyosun? Ona söyliceksin o alcak. Evi temizlemiceksin mesela. Sen sadece çocuğunla ilgilenceksin
(2,104 puan) tarafından
Evet canım ama bebeğimin maması kalmamıştı tek öğünlük vardı gitmek almak zorundaydım Normalde Kendisi de alıyor Kendisi de gidiyor Yani bir tek ben şey gitmiyorum Yani kendisi de yapıyor benim yaptığım kadar mesela hamilelik sürecimde pazara falan gitmedim kendisi gitti aldı Manavdan yani şu an konu Yani benim için hiçbir şekilde destek olmaması her şeyim Benden beklenmesi sadece o
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Bizdede var bitane okuz aksama kadar disarda calistim gelip bide evdemi calisicam o senin gorevin diyo cocuk dogana kadar ortak dogduktan sonra ne bikmetse bitek benim oldu allah islah etsin hepsini maddiyatiniz varsa aile terapistiyle gorusun canim 
(271 puan) tarafından
Allah Allah ya lafa bak senin görevinmiş. Babalık sadece eve para getirmek olsaydı sen de baba olurdun. Kadınlar çalışamaz sanki. Kapıdan dışarı çıkınca elimiz ayağımız mı tutmuyor ne saçma laf bu ya. Çocuğunla yarım saat 1 saat oturup ilgilenmek oyun oynamak ne kadar yorabilir bi insanı? Aksine kafası dinlenir tüm dünyayı unutur. Şöyle adamlar ben çocuk yetiştiriyorum demesin lütfen ya
(2,687 puan) tarafından
Tabi canimm allah bizi onun icin yaratmiş miş baska ne ise yararmişiz O bi saat uyumayi tercih eder bu hep yorgundur cok calismistir geride kalan hersey benim gorevimdir ne dersen de bacisi nato kafa nato mermer alim demiş ya kirk alimi yendim bir cahile yenildim diye ne dersen de kafa basmiyo yoruldum valla laf anlatmaktan
0 oy
(271 puan) tarafından
Onu sorumluluk almaya mecbur bırakman gerekiyor canım. Ver çocuğu kendisine git duşa gir mesela acele acele çıkmaya çalışma, bırak ilgilensin sadece senin bebeğin değil. Alıştırmalısın kendisini. Sen çocukla ilgilen ben yemek yapayım de. Baktın ilgilenmiyor çocuk durmuyor yapamam yemek bu şekilde de. Bi yerde kafasina dank eder diye düşünüyorum 
(271 puan) tarafından
Canım sen de uyumuyorken gir duşuna. Bilerek üstünü başını batır girmem lazım de. Yavaş yavaş alıştır. Çoğu erkeğe babalık geç yükleniyor onu bile biz zorla kalın kafalarına sokuyoruz. Duşu sadece örnek verdim. Çocuk uyanıkken sürekli bi bahaneyle ilgilenmesini sağlaman gerekir
(2,104 puan) tarafından
Canım benim kocam böyle bir adam değildi işte sıkıntı da orada önceden 7-8 gibi işten geldiğini düşünürsek 8'den gece 1.30 ikiye kadar o bakıyordu ben oturuyordum ki zaten bebeğim ağlamayan bir bebek koyduğum yerde kendi kendine uyur kendi kendine oynayan bir bebek şu an dişlerimi ve atak dönemi diye böyle bir de hepsinin önemlisi büyüyor artık daha fazla uyanık kalmak daha fazla oyun oynamak daha fazla bir şeyler istiyor sebebi bunlar aslında bebeğime bakılacak olursak eşim de bu aralar nedense Garip yani böyle değildi önceden dediğim gibi gece bir buçuk ikiye kadar bakıyordu ben oturuyordum kendi kendime duşa giriyordum temizliğimi yapıyordum ki zaten gün içinde temizliğimi de yemeğimi yapabiliyordum Çünkü bebeğim öyle değildi o zamanlar Bence şu anda o da artık böyle nasıl diyeyim büyüdüğünün farkında Bir de bebeğim bana çok bağımlı mesela eşim baksa bile beni ister ara ara yani beni görecek aynı odada bir başkasının kucağında olsun bana gelmek için çırpınıyor ve ağlıyor
(2,104 puan) tarafından
Aslında bunun zeminini kendi kendimin hazırladığını düşünüyorum Çünkü ben bir aylık annemin yanına gittim ve bir ay annemin yanında kaldım O sırada benden ve bebeğinden biraz kopmuş oldu yani o süreç çok uzun olduğu için yani bir ay Sonuçta hani kısa da gelebilir ama onun için çok uzun yani bebeğim 2 aylıkken gittim 3,5 aylıkken geldim Hatta bir aydan fazla kalıyorum hemen hemen orada yani ondan sonra bir kopma gerçekleşti ikisinin bağı arasında
(271 puan) tarafından
Canım bağ için bol bol ten teması yaptır. Ben 7 aylık hamileyken anneme gittim. Eşim doğuma geldi birkaç gün kaldı gitti doğru düzgün kucağına bile alamadı çocuğu. Kızım 2 aylıkken geldi bizi aldı. İnan ki senin eşin gibiydi hep ben zorladım ne kavgalar ettik bu yüzden. Banyosunu babası yaptırsın. Hatta mümkünse babası kucağında tutarken sen yıka çocuğu tişörtünü çıkarsın ten teması olması için. Ailecek oyunlar oynayın. Gün içerisinde sürekli video fotoğraf çek bebişi gelişimlerini göster. Eve gelince kendisi de görmek ister. Benim tecrübelerim bunlar. Sürekli yalnız bıraktım ikisini. Şimdi eşim eve geldiğinde çocuğu bana vermiyor. Bakımıyla ilgileniyor oyunlar oynuyor şarkı söylüyor. Son 3 ayda 180° değişti adam
(2,104 puan) tarafından
Banyoyu o yaptırıyor yani ikimiz ama daha çok el ele tutuşup yaparlar beraber yatıyoruz bu yüzden kendisi de istemiyor ayrı yatakta yatsın ama işte öyle oluyor bakalım elbet eski haline dönecek

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 339 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 319 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde sizdenbirisi (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 42 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde FM (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 378 göst.