0 oy
467 göst.
Diğer kategorisinde (1,330 puan) tarafından
Kızlar kuzenim bı kızı sevmiş okuduğu yerde bitirdi üniversiteyi işini eline aldı neyse işte şimdi evlenmeyi düşünüyor tabi ailesine baya sonra söylemiş ama sorun şu ki ailes çarşaflı filan tesettürlü ama kız çok açık kabul etmek istemiyorlar bı adım atsın en azından diyorlar evliliği zaten onaylamiyorlardi ama oğlan yani kuzenim hiçbir şekilde kızdan vazgeçmeyince orta yolu bulmaya çalışıyorlar siz olsnaiz nasıl bı yol izlemesini soyelrsiniz

21 Cevaplar

+6 oy
(10,784 puan) tarafından
Kapanmak içten ve Allah rızasını gözeterek olmalı.kuzenin kızı o şekilde görmüş beğenmiş kabul etmiş .kıza kapan derse bu da kıza zulüm olur.kiz da oğlanın ailesine gidince azcik usturuplu giyinir olup biter.
tarafından
Katılıyorum.
-Reklam-
+1 oy
(339 puan) tarafından
Bence kız kendi istemedikten sonra kapanmaya zorlamamali dinde zorlama yoktur kızı bu şekilde adım atmaya zorlamak daha da soğutabilir bu şekilde sevmiş belki ailesini tanıdıkça sohbet ettikçe ilerde kendisi ister ama diğer türlü en başta bu şekildeyse çok sağlıklı bir ilişki kurulamaz 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Kapanmak zaten çok güzel ve İslam'da da öyle kız gerçekten seviyorsa kabul etmeli diye düşünüyorum hem doğrusu da bu yönde 
tarafından
Kız kapalı değilmiş. Oğlanın ailesi carsafliymis
(2,369 puan) tarafından
Bende aynı i diyorum zaten canım kız uyum sağlasin gittiği eve
tarafından
Ha bende kapalı olmak güzel . Erkek seviyorsa aileside kızı kapalı kabul etsin anlamında yazdın sandım pardon
(2,369 puan) tarafından
Estağfurullah olurmu canım
0 oy
(2,392 puan) tarafından
Erkek kuzenin o kızı öyle görmüş beğenmiş kızda ailenin yaninda mini giymez olur biter erkek sorun etmiyor belliki
(1,330 puan) tarafından
Evet canım maalesef
0 oy
(446 puan) tarafından
Ikisi mutlu olduktan sonra bu sebeplerden dolayı huzurlarını kacırmak biraz sacma geliyor bana. Kzın huyu güzelse öpsün baslarına koysunlar zaten karşı tarafa saygı duyar onların yanında çok açık giyinmez. Ama oğlanın ailesi tam tersi kızı dışlar kıza karşı ters davranırlarsa kızda inatlarına daha açık giyerse de şaşırmasınlar yani
0 oy
(3,237 puan) tarafından
Başkası istiyor diye yapınca , hep eski günlerini özliycek.ama zamanla olursa kendi kararıyla güzel olur. Mesela önce giyimine biraz çeki düzen verir, 1 sene sonra oruc titar,sonrakı sene namaza başlar. Sonra bir bakmışsınız kapanmış. 
(1,330 puan) tarafından
Peki o kadar ömür var mı biliyor muyuz
tarafından
sadece kapalilar mi giriyor cnm cennete..
0 oy
tarafından
Benim kuzenimin durumu da o şekil. Kız açık alkol kullanıyor ediyor. Görüştüğü çocuğun ailesi de kapalılar. Diyarbakırlı çocuk. Trakyalı kız. Kuzenim öyle bir teklifle gelse direk siler atar. Başkaları istiyor diye kapanılmaz. İçinden gelirse kapanırsın. Başkasının zoruyla olduğunda o iş olmuyor. 
0 oy
(6,200 puan) tarafından
İş yakinken vazgeçsin biz aldık bızim.gelin uyum sağlarım ben dedi iyicce açıldı valla birde olmuyor ya valla 

Benim babam hala söyleniyor bize göre değildi der ama bizde abim seviyor diye birşey diyemedik tabi şimdi sorunlar sorunlar
(1,606 puan) tarafından
Benim kaynimin konuştuğu kız da baya mini etek, şort falan giyiyor ve kayınbabam yolda gördüğü oje süren kızlara vaaz veren bir insan. Ama kaynım da asla babasıyla aynı görüşlere sahip biri değil yani kapalı biriyle kesinlikle evlenmez. Eşim de çok kafasına taktı ne olacak falan diye ama çocuk istediği için bir şey demedi. Henüz babası kızın tam durumunu bilmiyor da bilse kesin bir patavatsizlik yapar. Sürekli aileden farklı şehirlerde yaşayacaklar meslekten dolayı, o yüzden ben bizim durumda pek sorun olacağını sanmıyorum pek görüşmeyecekleri için. Sizde ne gibi sorunlar oluyor?
(1,330 puan) tarafından
Aynen canım nasıl sorunlar oluyor vazgeçmiyor ne desek
0 oy
(12,809 puan) tarafından
Sırf başkası istiyor diye kapanılmaz kapanılmış gibi rol yapar ancak sonra ortalıkta zorla kapanmış kapalılığa asla uygun olmayan absürt bir görüntü ve mutsuz bir insan çıkar. Sevdiği ile mi evlenecek, evleneceği kızı kendi seveceği şekle mi sokmaya zorlayacak önce buna karar versin bence 
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Ben bu durumda açıkçası kıza üzülüyorum çünkü onu gören beğenen bu şekilde beğenmiş. İçinden gelirse ne güzel ama sırf kendilerine uydurmak için zorla kapanmasını istemek falan çok saçma. Çocuğun yapacağı tek şey ailesini ikna etmek, kızı da aile yanında daha usturuplu giyiinmeye teşvik etmek. Benzer bı durum da bizde de var. Kayınbabam güya çok muhafazakar ve kaybımın konuştuğu kız da çok açık. Ama hiç o açık fotoğraflarını falan görmediler. Görürlerse tepki verecekleri belli ama yapacak bi şeyleri yok çünkü oğulları zaten öyle olduğu için o kızı beğenmiş.
(1,330 puan) tarafından
Canım işte kızın ahlakı güzel diye ilk konuşmuş arkadaşlık olmuş sonra ileri gitmiş
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Sevdiği yapcak bişey yok bu devirde aile sözüne bakan olmuyor evlensin 
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Herkes herkesi olduğu gibi kabul edemiyorsa mutlu olamazlar. Kız kendi kapanmak istemiyor ya da ailesi o şekilde kabul edemiyorsa birbirlerine huzursuzluk vereceklerse baştan vazgecsinler. 
0 oy
tarafından
Sadece ailesinin yanında birazcık daha dikkatli giyinebilir ama kapanmak değil dediğim sadece crop şort falan giymemek dizden aşağı etek falan buluz aynı bu durumda ailesiyle aynı şehirde yasamasalar daha iyi gibi duruyor uzak olurlarsa açıklık çok sorun olmaz 
0 oy
tarafından
ya cocugunun yaninda duracaksin yada cocugundan olacaksin.. yapacak birsey yok gonul kimi sevdiyse onla evlenecek.. kilik kiyafetten cok ruhlar uyuyor mu ona bakmak lazim dert bir kiyafetse, carsaflinin da evlenince acilir, almam dedigini almis olursun.. ben olsam oglumum yaninda olurdum cunku suan o kiza karsi cikiyorlar, ciktikca da daha cok baglaniyor halbuki onaylasalar belki kendi baska noktayi gorup vazgececek.. ama uzun iliski de diyorsun benim burda cocuga da verecek tavsiyem yok acikcasi sevdigini birakmasin derim anca.
0 oy
(340 puan) tarafından
Eşimin ailesiyle tanıştığım gün babası utancından salona girememişti üstümde mini bir elbise vardı kayınvalidem bacaklarıma bir eşarp kapattı ve babası anca o zaman içeri girdi ve sohbet edebildik. Zaten evlenmeden biraz daha usturuplu giyinmeye başladım evlendikten sonra hiç kimse üstüme yapışan bir kıyafetle dekolteyle görmedi beni. 2 senelik evliyim ikinci çocuğuma hamileyim ve şuan tesettürlüyüm gerisini sen düşün insanın içinde olacak herşey :) ben yaptım diye herkes yapacak diye bir kaide de yok ama tabiki
0 oy
(999 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim kaynanamlar çarşaflı 5 vakitli namazlı insanlar . Bende aşırı açık bir insandim şimdi yanlarında bir tık dikkat ediyorum.  kaynanam başta istemedi beni açık olmamdan kaynaklı sonra oğlum sevdi dedi kabul etti şimdi de herkese Allah razı olsun gelinimden der. Aramız çok çok iyi . Bana asla kapan demez "Allah sana kapanmayı nasip etsin inşallah kızım der 
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Valla erkeğin elinde olan bir şey benim görümcem çok açık bütün yaz bikinili gezer foto da paylaşır kaynanası çarşaflı iki tarafta birbirine saygılı ama bu durumda önemli olan eştir eğer o iki tarafı da idare etmeseydi belki böyle olmazdılar 
0 oy
(1,162 puan) tarafından
Bende açık bi kadınım ama kaynanamlara usturuplu giyinip gidiyorum kocasıgile giderken biraz kapali giyer gider 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Kız bılmıyormu  ailenin çarşaflı olduğunu böle bir ailede açık birinin kabül olmucanı 
0 oy
(531 puan) tarafından
Açık veya kapalı ne önemi var gönüller sevmiş hem insanın kalbi güzel olsun gözleri kapalı olsun bu konuda ön yargılı olmak iyi değil 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 199 göst.
9 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 168 göst.
0 oy
15 cevap 280 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kuantum (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu