0 oy
508 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Valla hiç şuan aman ne olacak götürsün etsin laflarını çekemem. Bu benim çocuğum ve benden habersiz kapının önüne bile indiremez. Bunu en baştan diyeym herkese.

Olaya gelince izine geldik 4 ay sonra köye. Kayınvalidem uzaktayken ayda bir ararsa arar görmek için başka yok kıytırık toka alır öve öve bitiremez toka aldım diye. Kızım doğdu 3. Gün bıraktı gitti eltin gelecek bana diye. Ne düğünum de ne doğumum da zerre kuruşu yoktur. Anca eşimi sömürürler. O kadar çok soğudum ki onlardan ne yapsalar batıyor. Zaten kaynanam genç 45 yaşında kızı yok. Kızıma devamlı annem annem diyo. Kızım annee diye bana  sesleniyor kaynanam ey diye cevap veriyor. Benimle sürüşüyor hep. Laf sokmaya çalışıyor. 6 ay önce bacağım yandı çay döküldü doktor deri değişimi olacak yara kapanmıyor deid. O zaman bile git krem sür annene gitme hemen geri gel bir ton laf söyledi asla merhameti yok. daha neler neler var. Boşuna soğumadum ben bunlardan. Bugün de ben aşağı kata indim. Sonra eşim geldi kızım nerede dedim annem parka götürmüş dedi. Benim niye haberim yok ben annesiyim dedim ne olacak dedi. Git getir çocuğumu benden habersiz kimse bir yere götüremez dedim. Aldı geldi hemen. Kimse kusura bakmasın anca köydeki kadınlara bakın torunumu ben oynatıyorum bakıyorum imajı vermek için yapıyor. Çok seven insan 2 ay görmeden duramaz. Annemler hergun arıyor özledik diye. Kızım da hissediyor ona asla gitmiyor 2 yaşında kıyametleri koparıyor onların evinde ağlıyor. Buraya geleli 3 gün oldu daha dedesinden iki laf duymadım kızım kuzum diye kızıma. Asla sevmiyor. Böyle insanlara benim de tahammülüm yok. Az önce çorba içiriyodum gelmiş ben icireyim mi kızım sana diyo ben iciriyorum ya dedim geri gitti iyice gıcık oluyorum her hareketine artık. Doğum yaptım ertesi günü şuna bak göbek öylece duruyor hiç doğum yapmış gibi mu dedi. Gece yatarken odamıza daldı girdi kaç kere kapı çalmadan. Dhaa neler neler. O kadar doluyum ki bütün bağları kesip atmak istiyorum artık kızıma müdahale etmesine tahammülüm yok 

15 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Ve ben halasi olarak 2 kuşak yani :)) çeşmeye tatile bile götürdüm.. kahvaltıları valla annesi kızım yaşıyor sayende diyordu tabiki biricik halasida ben oluyorum..

Yani siz gibi düşünenlerin bence ciddi aile sevgi sorunu var
(151 puan) tarafından
Kızımı kaynanama kayınbabama gorumcelerime güvenmem ama kaynima güvenirim çünkü saygılı bir insan hoş görülü sevdiğim için güvenirim insan sevdiğine güvenir gorumcelerimlede öyle olsam okey ama onları sevmiyorum çok şey yaptılar güvenmem sizin gelininiz sizi seviyor ne güzel demekki benim fikrim bu
(3,535 puan) tarafından
Yorum sahibi eminim sen hala olarak gelinine olmaması yapılmaması söylenmemesi gerekenleri söylemedin ki gelinin rahatlıkla sana müsade etmiş eğer ki sen gelininizin namusuna laf atıp hamileliğinde düşük riski varken kanaması varken kan uyuşmazlığı olduğunu bile bile senden yardım isteyen gelinini hastaneye götürmememezlik yapmadıysan yeğenin annesi sana çok kolay izin verir ha dediklerimi yapmış olsaydın Nah götürebilirdin tatlım hani demişsin ya aile sevgi sorunu var cıkkkks yanlış çekemeyen KAYNANA VE ÖRÜMCEKLER var ha sen onlardan değilsin şanslısın benim çocuklarım o mikropları tanımıyor asla da tanımayacak benim zor günümde yanımda olmayanın iyi günümde yeri yok yırtarım adamı
(151 puan) tarafından
Ecem linam Kesinlikle katılıyorum bizdede iyisi olsaydi kaynana gorumcenin bizde gönül rahatlığıyla emanet ederdik
(262 puan) tarafından
Kimse durduk yere böyle olmuyor herkes bir yerlerinden yazıyor anca. Kötü insan görmemişsiniz ondan bu boş laflariniz bir gün denk gelirseniz yakinmayin
tarafından
Yok gelmem kötü insana gelmedimde
-Reklam-
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Üfff valla çok sıkıntılı bir tip benimki de hemen hemen aynısı hiçbir işimin içinde değil anca görüntülü arar, bizim bağlar koptu şükür konuşmuyoruz şimdi gorumcem evleniyor beni nişana cagirmadilar düğüne de cagirmadilar 1 hafta sonra düğün zaten cagrilsam da gitmeyecektim ,20 gün oluyor daha doğum yapalım dogumuma da gelmediler. Sen zaten gerekeni yapiyorsun cevabını veriyorsun fazla düşünüp kendini kızdırma =)
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Kendi sınırını çizebilirsin elbette ama hayatından tamamen çıkartamazsın
(262 puan) tarafından
Yoo istesem çok kolay çıkarırım. Eşimin hatrina tutuyorum yoksa ne evime gelir ne çocuğumun yüzünu görebilir. Eşim üzülmesin diye sabredigorum
(12,985 puan) tarafından
Eşin var diye dedim zaten. Yoksa niye çıkartamazsın sen gitmesen görüşmesen bile eşinin ailesi. senin için komple silip atacak değil anasını
(262 puan) tarafından
İstesem silip atar annelik yapmamış bile sürekli diğer kardeşiyle kıyasliuor küçükken o takdir aldı aaa sen nasıl aldın diye rezil ediyodu herkesin içinde. Eşim özel harekatci hani okudun da ne oldun sen diye hep aşağılar. Öyle vazgeçilmeyecek bir ana değil yani
(12,985 puan) tarafından
Ne duruyorsun at o zaman o kadar da gerekli bir anne değilmiş ilk postta her kaynana gibi geldi bana ama sadece sana değil eşine de kaynana imiş o dediğin gibi uzak tutmak daha iyi
0 oy
tarafından
Valla genelde babaannesidir sevsin ilgilensin derim ama yok Arkadaş benden habersiz benim çocuğumu değil parka kapı komşuya bile geçiremez yani Yok öyle bir dünya o çocuk benim çocuğumsa bana haber verilecek buna mecburlar eyvallah sevsinler değer versinler kıymet versinler ki seninkiler gördüğüm kadarıyla onu da yapmıyorlar parka da götüremezler benden habersiz ki benim kızım da öyle zaten kendini asla kimseyi sevdirmeyen bir çocuk o kadar hoşuma gidiyor ki bu huyu sevdirmesinde biri öpse izin aldinmi diye bağırıyor annem annem diye peşimde dolanıyor birini gördüğü zaman ya da biri geldiği zaman 
0 oy
(360 puan) tarafından
Aynen benimkide öyle bişey alıyor tek torun başka yok saaatlerce anlatiyo asla ona bırakıp bir yere gitmiyorum kendilerine güvenmiyorum hastaneye gidiceksem bile oğlum benimle geliyo bı kere bize geldi markete gittim yağmur yagiyo diye getirmedim demesin mi bana seni hiç aramiyo bizim yanımızda sinir oluyorum dokunmalarini bile istemiyorum eşimin ailesi mecbur yüzlerine bakıp sahte gülücük saçıyorum sende mesafe koy kesinlikle müsade etme tabiki senden habersiz hiç bişey yapamaz ne münasebet çok çocuk bakmak istiyorsa tekrar dogursun ona baksin
(262 puan) tarafından
Valla ya daha genç bide benimle sürüşüyor. Sen al bak desem ses etmez kalsın der hiç anası sensin demez bile
(360 puan) tarafından
Sinir oluyorum seni o kadar iyi anlıyorum ki yemek yesin diye sesimi yükseltiyorum oğlum yemek zorundasın diye oda bağırıyo  en sonunda dedim sen niye sesini yukseltiyosun hayırdır diye o gündür bugündür gitmiyorum oglunuda dilden yedim benim dogurduguma benden başkasi bagiramaz anana söyle uzak dursun oğlumdan diye
0 oy
(1,910 puan) tarafından
Hele bir denesin de :) ömür boyu yüzünü gösteriyor muyum. Zaten nefret ediyorum. Bütün hıncımı alırım. 
0 oy
(183 puan) tarafından
Dogum yapınca şuna bak gobek hala duruyor diye benimki de demişti. Kendi kızının koca göbeğinden haberi yoktu ;) amannn bosver kaynana işte hiç dert etmeye gerek yok. En iyisi mezarda;)
0 oy
(12,603 puan) tarafından
aradaki yakınlık ve suruma göre değişir tabı sizinki için bi şı diyemem benim kaynanam ister parka götursun ister düğüne benim çoçuğumsa onunda torunu zaten haftada bir orda kalıyor

he şu faktör var tanıyorsunuz istemiyorsuunuz orası ayrı saygı duyarım
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Yazıları okuduğum kadarıyla buradaki insanların birçoğu kaynanasından nefret ediyormuş ellerinde olsa bir karış suda boğacaklarmış. Ama unutmayın ki sizler de kayınvalide olacaksınız gün gelecek sizler de aynısını göreceksiniz eden buluyor kayınvalidem çok cevap veren bir gelin imiş aynısı Kendi gelini başından geldi Kendi kaynanasına ne yaşattıysa büyük eltim de aynısını ona yaşattı bunu her seferinde dile getirir ben yaptım o bana yapıyor onun da Allah kız evlat vermedi onun da o gelinleri ona yapacak yapmayın eden buluyormus hep der buna uygun bir dinle söyleyebilirsin dile getirebilirsin rahatsızlıklarını ifade edebilirsin illet her şeyi tartışmak kavga etmek zorunda değiliz Allah bu dili tartışmak için değil tatlı dille kullanabilmek için de vermiştir sınırlarını çizdikten sonra her şey rayına oturur zaten
(8,908 puan) tarafından
Hepsi iyi değil ne yazık ki bazıları var ki Allah yarabbi evlerden ırak gelinini dövüp iftira atan mı oğlunu doldurup gelini dövmesini sağlayıp karı koca arasında açan mi ayrılsın diye büyü yapan mi neler var neler eğer kayinvalide iyi olursa gelini değil kızı gibi görüp davranırsa hiçbir gelin kaynanasina düşman olmaz gelin kaynana cekismelerinin en büyük sebeplerinden biri oğlunu kiskanmalari yüzünden yaşanıyor zaten
(1,937 puan) tarafından
Ya söylediklerinden haklısın canım da işte ne ekersen onu biçiyorsun bu da bir gerçek yani nasıl bir gelinsen Allah sana öyle bir gelin nasip ediyor nasıl bir kızsan Allah sana öyle bir kız nasip ediyor Benim annem mesela gelinimiz çok iyi ama erkek kardeşim tam bir imtihanlık bir evlat geçen gün artık o kadar çok şey söyledi ki yani bekarken de o öyleydi annem de babam da artık şunu diyor oğlum biz sana bir şey demiyoruz ama senin oğlun sana benzesin bize ne yaşattın ise oda sana yaşatsın O zaman anlarsın kayınvalidem de mesela aynı beddua ediyor senin gelini de sana benzesin onun kaynanası da ona aynı beddua etmiş senin gelinin sana benzesin eğer senin küçük kusur dahi varsa senin gelinin senin gibi olsun bence en büyük dua veya beddua budur yani Allah sana senin gibi damat  senin gibi gelin Senin gibi evlat nasip etsin Sen kendini nasılsan öyle
(3,535 puan) tarafından
Meryem tam anlamıyla Saçmalamışsın!
(1,937 puan) tarafından
Tamam sen öyle diyorsan öyle dir
0 oy
tarafından
Kim ne derse desin ben çok iyi olmamıza rağmen götürmesine bişey demem ama benden habersiz götüremez bu benide rahatsız eder 
0 oy
(63 puan) tarafından
Geçmişi aşmanız gerekiyor. O Onun torunu sizi sevmez ama torununu sizden ötürü sevmese bile yaşlandıkça sevmeye başlayabilir (çocuğumu sevmiyor dediniz diye diyorum ) Bence kızınız için aralarındaki sevgi bağının güçlenmesine olanak tanıyın .Kendi meselesine kızınızı karıştırmayın kalbinizi affetmeye ,sevgiye açın. Bırakın Onlar utansın...
0 oy
(2,404 puan) tarafından
Uzun yazmışsın okumadım haber verse iyiydi ama kötü birşey yapmamış şöyle abartmıyormusunuz herşeyi insan çocğunuza dokunası gelmiyor sonra sevilmeyen yabani çocuklar çıkıyor ortaya
(262 puan) tarafından
Senin gibiler sevmesin zaten
(2,404 puan) tarafından
Puhahahha tamam teyze al çocuğunu sandığa sakla kaldır senin gibi anası olduğu için hayata çok eksik başlamış umarım ilerde tamamlar eksikliği :D
0 oy
(8,895 puan) tarafından
Herşeyi geçtim iyi anlaşsan bile annesine sormadan bir çocuğu ne bir yere götürsünler ne bişe yedirip icirsinler. En sevmediğim şeyler. Bi de sevilmeyen kaynana olunca iyice sinir eder insani
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Kadın arasa diyeceksin çok arıyor aramasa sevmiyor oluyor 

Toka bile alması mutlu eder insanı abartmaya gerek yok bu kadar 
(262 puan) tarafından
Tam sizin hakettiğiniz kaynana ama Allah iyiye kötü veriyor işte malesef
(12,995 puan) tarafından
Ne saçmalıyorsun al başına çal kaynanani :D kötü birşey dedik sanki niye hak edelim ki onu da ben anlamıyorum çok şükür iyidir kaynanam bende kötü değilimdir :) iyi olan sen misin Allah aşkında yukarıdaki yorumda gördüm yok hayatimdan çıkartırım vs. Kadın da sana bayiliyordu

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 744 göst.
28 Nisan 2022 Aile kategorisinde Zeynepzeynep (183 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 272 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde Beyzanur (852 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 746 göst.
27 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 403 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Tostininin annesi (190 puan) tarafından soruldu

379,453 soru

11,359,204 cevap

34,836 kullanıcı

...