0 oy
258 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
İzinde eşimin ailesinin yanına gittik. Eşimin ailesine kin tutmayayım dedikçe yeni şeyler çıkıyor. Eşimin ailesi sözde bana inek vermişlerdi. Onun danası olmuş ve satmışlar. Satılan dananın fiyatı atıyorum 25 bin TL ise  bana 10 bin TL para verdiler. Ama bunu çeyrek şeklinde verdiler. Öğrendim ki borçları varmış satılandan geriye kalanla onu kapatmışlar. Eşim ise susmamı istiyor. Sen çok kindarsın para verdiler işte dedi. Paragöz biriymisim gibi davranıyor. Bu sorunları nasıl çözeceğim?

16 Cevaplar

+1 oy
(63 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

İnek seninse danası da mı senin ya :)

yarısını vermişler  işte borçları varmış mecbur kalmışlardır bu kadar bilenmeyin kendi kendinize ama içinde kalmasın tatlı tatlı de istersen ne diyecek bakalım

(1,045 puan) tarafından
Cok haklı yani ne güzel vermişler istersen herseyini karşılaşırlar her yıl bir dana fiyatı versinler bu işi bilerek söylüyorum eğer bakılırsa baya yiyor inek de dahada
(261 puan) tarafından
İnek dana olayına gelene kadar bir sürü olay yaşayınca artık iyice rahatsız oldum bu durumdan
(63 puan) tarafından
Canım dolmuycan işte iş buraya gelmeden gerken yerde lafını diycen,demediğin için böyle oluyor
-Reklam-
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Bakımını eşinin ailesi üstleniyorsa size yarısını vermeleri normal bence yemi VS. Siz mi karşılıyorsunuz 
(261 puan) tarafından
Eşim onlara direk traktör vs gibi şeyler aldı
(999 puan) tarafından
Ben bırak kaynanamlara eşime bu şekilde söylemeye utanırdım :))) kaynanamla alışverişe gideriz bana birşeyler almak için . Gider en pahalısını alır ben başka hiç birşey almam kaynanam kocam kızar bana neden başka birşey almadın diye :D para harcamasın zaten çok masraf yapıyor bize diye zorlamak istemiyorum bu sefer kocam kaynanama bağırıyor birşey mi dedin almasin diye :D
(261 puan) tarafından
MaşaAllah eli gönlü bol bir kaynana :)
0 oy
(261 puan) tarafından
Ki ben dananın gerçek fiyatını sonradan öğrendim. Araştırdım sorusturdum. Anlamıyorum çünkü bu işlerden. Kandirildim bir nevi
0 oy
(3,556 puan) tarafından
Eşim büyükbas hayvancılık ile uğraşıyor onun yemiyfi arpadiydi bakimiydi pisligiydi hem bakımı zor hem maliyetli iş o yüzden bence birşey deme 
(261 puan) tarafından
Sustukça devamı geliyor ama
0 oy
tarafından
Ya hiç para vermeseydi bide öyle düşün canım :)
(261 puan) tarafından
Eşimde öyle diyor :)
0 oy
(645 puan) tarafından

Ailesiyle problemim olmuyor. Benim genelde eşimle problemlerim oluyor :D. Bence bakımı zor hiç bisey deme 

(261 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(994 puan) tarafından
Sizin eşiniz bile bu konuda karşınızda iken kimin anlayıp evet haklısın kızım demesini bekliyorsunuz ki ben sizi hatırlıyorum düğünde olan bitenleri de konuşmak istemistiniz mesela konuşup o konuda yol alabildiniz mi yapıcı insanlar mı birşey derseniz tepkileri ne olur ?
(261 puan) tarafından
Yok hiçbir şekilde yol alamadım. Eşim inatla susmamı istiyor kendisi de bir şey demiyor. Anlayacağınız kaldım öyle
(994 puan) tarafından
Çok üzüldüm sizin için asıl sorun aile değil ama eşiniz bu durumda herşeye susarak bir yere varilamiyor ki en azından konuşmak"kavga değil" belki sorunları çözmeye iç rahatlatmaya sebebiyet verirdi yada eşiniz ailesini biliyor olayın başka bir boyuta taşınacağını biliyor ondan böyle
(261 puan) tarafından
Hiçbir fikrim yok amacı ya da amaçları ne.
(994 puan) tarafından
Önce eşinizle konuşun sizin aranızda fikir birliği oluşsun ki gidip konustugunuzda sizin yanınızda durabilsin hayatta herşeyin üzerini kapatıp gecemeyiz bugün çözülmeden öylece bıraktığımız herşey daha büyük sorunlara yol açar
0 oy
(119,168 puan) tarafından
amaan bosver danaymis yavrusuymus paraymis gelir gecer hepsi onemli olan ruh ve beden sagligi
(261 puan) tarafından
Ruh sağlığı bırakmadılar saf yerine konulmaktan
0 oy
(2,369 puan) tarafından

Başlığa göre cevap vereyim 

Mesafe herzaman iyidir 
(261 puan) tarafından
Haklısınız
0 oy
(77 puan) tarafından
Yine vermişler bizde oda yok kadin gelip 3 5 gun kaldı eşimle aramı  bozdu gtti smdi dogum yaptim arıyor ne yüzle geldi suratıma bakmıyor yanima cokta umurumda ya anne bile demek istemiyorum esin almışsa onlarda veriyor bizden almak istiyorlar onlarda
(261 puan) tarafından
Çok zor ya iyiler mi kötüler mi anlamıyor insan
0 oy
(4,613 puan) tarafından
gorusmuyoruz 
(261 puan) tarafından
En iyisi
0 oy
(758 puan) tarafından
Kendimi deli ederek bağırıp  vurup kırarak hallediyorum ..  konuşarak çözemiyorum çünkü:))
(261 puan) tarafından
Ben kavga edemiyorum keşke etsem
0 oy
(392 puan) tarafından
Ahahha bana da sözde 2 tane inek verdiler sjsjs çok afedersin bokundan başka bisey görmedim sjsjsj

Sana yine 10 bin vermişler şükret baxi bosver❤️hiç takma bilr böyle şeyleri o iki ineğin bugüne kadar 3,5 yıllık evlilikte adını bile anmadim vermek isteyen lafta bırakmaz al buyur bu ineğin ister sat ister bizde kalsın senin için bakalım der 
(261 puan) tarafından
Haklısın o konuda.
0 oy
(12,542 puan) tarafından
başliği cevaplim şükur hiç bi sorunumuz yok
(261 puan) tarafından
Rabbim ağzınızın tadını bozmasın inşaAllah
(12,542 puan) tarafından
teşekur ederım
0 oy
tarafından
Sana verdikleri sanayi satipta öyle yapmamışlar ya birşey diyemezsin sana vermişler al götür evinede bak bakabiliyorsan derler insana uzatirsanda o inegin bakımı yemi samanı veteriner parasi var insanlar borçlarını kapatmış olabilirler yani olabilir bu birşey diyemezsin diyeceksen sat gitsin 
(261 puan) tarafından
İş dana da değil. Eşim onlara birçok şeyi yaptı. Onlar hiçbir şey yapmadılar. Yapmadığı gibi sözde verdiklerinin parasını da kesiyorlar
tarafından
Verdiklerine şükret vermeye de bilirlerdi hiç iş danada olup olmadığını kimse burada müneccim değil bilemez siz oraya yazmadan ama genede yorumum değişmezdi vermese hiç vermez kimsenin elinden zorla alınamaz birşey
0 oy
(13,806 puan) tarafından
Diyelimki sana verdikleri inek öldü. O zaman napacaksin merak ettim. 
(261 puan) tarafından
İneğe danaya gelene kadar bir sürü sorun yaşadık. Artık sorun çözemiyoruz

İlgili sorular

+1 oy
45 cevap 889 göst.
9 Ekim 2021 Aile kategorisinde Ozlmugur (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 879 göst.
8 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 152 göst.
10 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Feslegen (830 puan) tarafından soruldu