0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eskiden ögretmenlerin bir kısmı çok zalimdi ailemde görmediğim şiddeti okulda gördüm 2.sinifa kadar erkek bi hocamız vardı onu çok severdik hep güler yüzlü hergün muhakak beden dersine çıkartan hiç unutmuyorum ali babanın çiftliğini söylerdik deve **** oynardık al satarm bal satarım oynardık ama 3.sinifta hocamız değişti 3 ten 5e kadar bir başka hocanın elinde hergün dayak şiddet gördük  ben üstelik kadindi ve 2 küçük bebeğide vardı anneydi herşeyden önce inanırmısınız bir arkadaşımla tartıstim diye beni bütün sınıfın önünde şaçlarımı yerlede sürükledi sonra kafamı iki bacağını arasına eğdirip hala çekmeye devam ettiki ben annemden babamdan kimseden bu muameleyi görmemiştim ogün eve gidene kadar basimi masadan kaldirmadan ağlamıştım masa gözyaşım ve sümüğümden boğuluyordu sonra bu halime üzülmüş olacakki gelip özür diledi bende cocuk aklım affetmiştim .ama travma benim için devir değişti ama o zaman fakirlik ekonomik sartlar hersey cok farkliydi sizin öğretmenler nasıldı kızlaŕ

39 Cevaplar

+1 oy
(392 puan) tarafından
Elimize vururlardi genelde o da dayaktan sayılmazdi öyle acitmazlardi...

Ama bir gun müdür yardımcısı geldi sert kapaklı sınıf defteri ile kafamıza vurdu ve benim de o ara basım çok ağrırdi o vurunca daha da beter ağrıdı gittim eve anneme dedim yürü gidiyoruz yardımcıyi şikayet edecez kafamıza vurdu basım ağrıyor falan dedim annem durur mu canımın içi,önce okula gitti müdürle konuştu müdür anamı ikna etti dedi biz konuşalım yardımcı ile şikayet etmeyin şimdilik...

Canım müdürüm nasıl konuştuysa ertesi gün geldi hepimizden özür diledi...

I.t sen kimsin de vuruyorsun bize valla küçüktüm ama hakkımı birakmazdim asla...
tarafından
Ne güzel yapmıs annen böyle insanlar her türlü cezayı hakediyor
(7,016 puan) tarafından
Benim annemde sınıf öğretmenimi herkesin içinde rezil etmişti oh olsun.
(392 puan) tarafından
Hakediyorlar valla,annem çok küçükken evlenmiş 14 yaşında...çocuğu da haliyle erkenden olmuş abimler falan okula giderken çok dayak yemiş ogretmenlerinden ama annem der cahilliğime geldi hiç sesimi cikarmazdim diye... en küçükte benim anamın da gözü açılmış ben okula gidene kadar bana Bi fiske vursunlar deli olurdu... hep de derdi şimdiki aklım olsa asla Bi tane burdurmazdim çocuklarıma diye
(7,016 puan) tarafından
Benim annemin okuma yazması bile yoktu bi de çok az Türkçe bilirdi ama kadın gibi kadındı biz altı kardeşiz hiçbiirimize kimse tek laf edemezdi ezdirmezdi kimseye öğrenince deliye dönmüştü hatta anne okula gelme nolur öğretmen bana kızar dediğim de hele sana bir daha el kaldırsın görür demişti.
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Benim ilk okul öğretmenim hayatımda ki ilk sansımdı. Allah ona uzun ömürler versin. O zmnda yası vardı hala yasıyor mu bılmıyorum. Altındagdı soyadı altın gıbıde kalbi vardı;) 

tarafından
Aynen insan hiç unutamıyor öyle öğretmenlerini insanda iz bırakıyorlar çünkü belli bir dönem her gün görüyosun
0 oy
(12,632 puan) tarafından
mekani cennet olsun rahmetli dedemin oğrencisi idı oğretmenim de rahmetli oldu kanserden genç yaşta 

çok iyi birıydı dövmek soz konusu bile değil
tarafından
Ne güzell
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Ogretmen olarak hic uygun gormedigim davranislar malesef keske yasanmasaydi....egitim sevmekle baslar her zaman soyluyorum bunu calisma hayatim boyunca da ogrencilerimi her seyden once hep sevdim hepsini...benim ogrrtmenim cok iyiydi 32 yasindayim adini soyadini hatirladigim tek ogretmen 
tarafından
Sevilenler unutulmuyor ya o donemler ailenden sonra hemen öğretmen geliyor
(13,821 puan) tarafından
Aynen oyle vicdan isi bu is ama herkeste yok malesef
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Ah o öğretmeni bulup hesap sormak vardı şimdi, ama eminim onun huzuru da yoktur canım cok uzuldum senin adına, benim o kadar kötü öğretmenim olmadı ama eşimin olmuş, hemde sucsuz oldugu halde kaç kere tokat yemiş Allah hepsine sorsum bu yaptıklarını, hala cocuk gibi üzülüyor eşim..
tarafından
Şimdi bulsam inanki bir cok seyl soylerdim üzülüyor insan elbette hergün görüyorsun hergün muhatapp oldugun bir insan ögretmen sonucta hayatimizin belli bi dönemini etkileyen önemli karakterlerden biri
0 oy
(993 puan) tarafından
Bitane öğretmenimiz vardı bizimde adı da oktay karahuseyingil gibi bir şeydi bizi her tenefus sıra dayagina çekerdi bende onu hiç unutmuyorum tahta cetvelle parmaklarimiza vururdu,ablaminda bir öğretmeni vardı adını blmiyorum ablam eve elleri şişmiş olarak gelmişti meğerse o da hepsini tekme tokat dovermis cetvelle öyle bir vurmus ki eli kabarmıştı tüm veliler şikayet edince ordan gitmisti
tarafından
Keske bizimkiside alsaydi cezasini deli karı
(993 puan) tarafından
B..gbi bir çocukluk ve öğrencilik hayatım oldu belki şartlar başka olsaydı benim içinde farklı olurdu gerçekten öğretmenler büyük şans yada şansszlik
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Bana hiç vurmadı bir sürü öğretmen değiştirdim okul değiltirdim hiç kötü söz yada vurma olmadı en çokta 3. Sınıftaki öğretmenimi çok severdim el üstünde tutardı beni çok anlayışlıydı  bir kaç kişiyi hatırlıyorum aynı sınıftaydık birini sobanın üzerine koyup orda bekletmişti çocuğu ama soba yanmıyor tabi diğerini de çiviye asmıştı onu hiç unutmuyorum çok etkilenmiştim hala aklımda
0 oy
(703 puan) tarafından

Çok ama çok iyi merhametli bır öğretmenim vardı bende sınıfın en calıskanıydım kendımı ovmek degıl gercekten oyleydı babam cok calıstırırdı benı evde ozellıkle matematik buda bana ozguven verıyor tabı ogretmenım babamı bıle cagırmıstı evde calıstır ayın ben herkesten ıyı bılıyorum havasına gırıyor cocuk arkadaslarıma kucuk goruyor onlarda dıslıyorlar halıyle dıye bır konusma yapmıstı ben sonradan ogrendım bunu tabı neyse ılgılı sevecen bır ogretmen dı bende de o bılmıslık havası var ya ogretmene de saygısız davrandım bır gun ne dese umursamıyorum benım ona ıhtıyacım yokmus gıbı bır hava ıcındeyım butun gun benle ugrastı adam sonra bıtane yapıstırdı :D dusunuyorum haketmısım ***** demeyecektım :D aglayarak cıktım sınıftan wc gıttım pesınden geldı hemen sarıldı kızım ıyı mısın dedı hıc unutmam goz hızama ınmek ıcın dız çöktu ozur dılerım ama ogretmene s*lak denılmez bırdaha yapma yavrum tamam mı dedı tamam ogretmenım dıyıp sarılmıstım :D 

0 oy
(1,511 puan) tarafından
Hiç öğretmenim olmadı ki bnm :(( okur yazar kursuna gittiğim zmn bize okumayı öğreten öğretmen mukemel bu insandı 
0 oy
tarafından
Ayy Hakkını helal etsin o kadincagiz bana ya kolejdeydim ben ilk okulda ne dövmesi daha ses yükseltip bagirmazlardi bile bir defa kitap firlatmistim tahtaya derslere girmeyip okulun anaokulu bölümünde top havuzunda kayardik son vukuaatim da kız arkadaşımla bitane çocuğu kovalarken yazık pantolonu aşağı inmişti çok utanmisti çocuk ben çok fırlama bir cocuktum inşallah kizim bana benzemez dua edeyim 
(5,240 puan) tarafından
Kolej paralı:) yapamazlar tabi
tarafından
Olsun yinede daha namuslu bir çocuk olabilirdim bende çok fenaydim :)
(5,240 puan) tarafından
Valla bende firlamaydim ilk okul öğretmenlerim iyidi ama lisede dayak yedim oda arkadas kurbanı bide bir iki ödevi yapmayı unuturdum ondan :)
tarafından
Yo ben hiç şiddete maruz kalmadm zaten o cirkeflikle kalmazdim da bana bulasmalardi :)
0 oy
(7,951 puan) tarafından
Nefretim o karı sürekli bizi dovenleri savunurdu ben 7 yasimda birinci sınıfa gittim benim sınıfında 13 12 10 yaşlarında kardeş kuzen grubu vardı sureklj beni kardesimj döverdi zorla esyamizi alirlar calirlardi o karı sürekli onları tuttu bize inanmadı bir kere ödevimi yanlış yaptım diye öyle bir tokat attı ki 5 parmağı yanağımda iz kaldı Allah ondan razı olmasın adı Yasemindi birde sürekli ailem ona hediye alırdi annem güzel bulduğu şeyleri alır ona hediye ederdi zıkkım olsun 
0 oy
(7,016 puan) tarafından
Birinci sınıf öğretmenim erkekti çok iyiydi ama ondan sonra beşinci sınıfa kadar biri kadın biri erkek olmak üzere iki öğretmenimiz vardı resmen insanlıktan nasibini almamışlardı fakir sessiz sakin olan çocukları hep döverler aşağılarlardı.
0 oy
(7,735 puan) tarafından
Benim tam bir pislikti o ******** yüzünden okuldan okumaktan nefret ettim hakkımı helal etmiyorum o kişiye ismi Ekrem soyisimi erdem di 
0 oy
tarafından
Bir tuncelili alevi bir öğretmenim vardı sınıfta yemek yemeyi yasaklamıştı teneffüs hariç içerde yenilmicek bende birgün sınıf nobetcisiydim çok acikmistim kuralı unutup bir bisküvi yedim derse girdi arkdslr hemen ispiyonladi beni masanın önüne çağırdı dantelli yakamdan tutup kendine doğru çekti midem masanın ortasına kadar geldi ardı ardına tokatlamaya başladı ağlamaya başladım herkese ders olsun diye acımadan dövdü sonra yıllar geçti yeğenimi okula kaydetmeye gittik yengemle müdürün odasına girdik karşımdaki o öğretmen beni tanımadı ama bana yaptığı gözümün önünden geçti gitti
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Sıra dayağı ele cetvel falan alışılmış şeylerdi ama size yaptığı yenilir yutulur şey değil senden hayata karşı öfkesini çıkarmış  yazık böyle insanlar eğitimci işte önceden ogregmenlere hesap soran veli yoktu çocukların kıymeti yoktu bence şimdi kıymetli çocuklarınız biri el kaldırmayı geç höt dese kıyameti koparıriz 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Çok fena sıra dayana çekerdi birgün hiç unutmam  Atatürk'ün Samsun'a çıktığı   vapuru sordu herkez balıkesir dedi diyen cetvelı yedi   o anki korkuyla Bandırma dedim    (˵ ͡° ͜ʖ ͡°˵) attım tuttu nasil sevinmiştim  pekiyi almıştım 
0 oy
(1,789 puan) tarafından

Çok naif bir öğretmenim vardı sadece erkeklere ellerine cetvelle vururdu :)) kızlara hiç kıyamazdı .. ortaokuldada hiç dayak yemedim .. eskilerden sayılırım aslında 97 yılında başladım 1.sınıfa çok şükür öğretmenim çok iyiydi.. 

Sizinki biraz fazlaymış psikolojik sorunları vardır belkide annene babana demiş miydin dayak yediğini.
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Hiç dayak yemedim ama ilkokul öğretmenim Uğur diye bir çocuğa fena kafayı takmıştı çocuk ağzını açsa tahtaya çıkarıp tekme tokat döverdi ve sadece ona karşı yapardı bize karşı çok iyiydi ama o çocuğa yaptığını unutmam. Ortaokul öğretmenim hayatımda ki en büyük şanslarımdan biriydi aşırı severdim onu bize gelirdi biz ona giderdik hatta bir gün dersine girmeyip okul bahçesinde otururken camdan görmüştü beni  ve ders anlatmayı bırakıp ağlamıştı bunu öğrenince çok utanmıştım defalarca özür dilemiştim. Yanımda ki arkadaşımla uzun süre küstüm diye annelerimizi çağırıp çaya davet etmişti barıştırmak için gerçekten harika bir kadındı branşı Türkçe öğretmeniydi ve onun sayesinde ortaokulda sınıf birincisiydim sınavlarda dil anlatımı nerdeyse ful çekerim. Öğretmenin gerçekten çocuklar üzerinde etkisi oluyor 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
5 e giderdik cetveller elimizde kirilirdi tokat atardı öğlen yemeğine göndermez tek ayak üstünde akşama kadar bekletildi biri ödevini yapmadiysa bütün sınıf ceza alırdı 
0 oy
(313 puan) tarafından
Öyle bir döverdi ki ...

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 216 göst.
26 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde sevlev (992 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 273 göst.
5 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 601 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Cocukannesi (847 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 120 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde _kubra123 (14 puan) tarafından soruldu

379,854 soru

11,370,574 cevap

34,854 kullanıcı

...