0 oy
173 göst.
Aile kategorisinde (16 puan) tarafından
Merhaba. 10 günlük bebegim ve eşim var. Esim almanyada, bizi de getirebilecek sanırım kalıcı olarak. Bizi idare edebilecek bir maaş alıyor yaklasik oranin asgari ucreti kadar yaklaşık asagi yukari. Ev tutsak, ben, esim ve 10 gunluk kızım gecinebilir miyiz? Ben cok istiyorum gitmek ama bilemiyorum

6 Cevaplar

0 oy
(120,725 puan) tarafından
yurtdisindayim ama baska ulkede almanya fiyatlari bilmiyorum ama genel olarak avrupasa sahisa ait ev kiralari ucuk fiyatlara hami devlet evlero var basvuru yapinca cikiyomus kirasi uyguna ama basvyrcanda kac senede cikcak allah bilir
-Reklam-
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Almanyada ac kalmazsiniz merak etme :) 
(16 puan) tarafından
Ya bilmiyorum ki simdi. Burda da sadece esim calisiyordu ama hic bilmiyorum ordaki mesela market fiyatlari nedir? Ya da orda yasayan varsa fikir versin diye sordum
0 oy
(7,548 puan) tarafından
 Duyduma göre  ordaki hayat satları orda kötü Türkiye'de iyi  her yerin zorluğu farklı  denemen görmen lazım
0 oy
(11,216 puan) tarafından

Tabi ki gecinirsin. Kiralar yüksek ama merak etme ac kalmazsın ;) ınsanı her ihtiyacınızı karsılarsınız 

0 oy
(1,056 puan) tarafından
Eşimde almanyada calıştı yeni geldi ordan bende çok istedim gitmek eşim olmaz diyor en rahat ülke Türkiye diyor yaşam olarak 
(16 puan) tarafından
Aynı durumdayım şuan. Ben cok istiyorum gidip taşınmak ama bilmiyorum. Ev olayini birde sirket karsilarsa kesin giderimde kira olayini eger biz karsilayacaksak bizi yorabilir
(1,056 puan) tarafından
Eşimde şirketle gidiyor sürekli 4 yıl oldu şirket bunu yapmaz diyor bende istedim okadarını yapmazlar diyor
(16 puan) tarafından
Valla bilemedim benim eşim yaşarız diyorda kiralar miralar bilmiyorum iste. Yasayan biri yazsin buraya
0 oy
tarafından
Esin ordaysa arkana bakmadan git tabikide bi sekilde gecinirsiniz burda herkez dörtdörtluk degil sonuçta 

Ha şuda var benim yurtdisinda yasiyan akrabam olsun yabanci olsun bi evde reşit olan kc kisi varsa hepsi bi ise giriyo kadinlar hic olmazsa temizlige gidiyo onlarin parasi burda degerli orda ucu ucuna yetiyo kiralar vergiler fln cok yemek ucuz  kuzenim arabasini sokaga park etti icin bile vergi oduyo 
(1,056 puan) tarafından
Evet yurt dışı vergisi cok varmış

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 162 göst.
14 Ocak 2024 Diğer kategorisinde tubas (142 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 85 göst.
15 Temmuz 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Gamzenur123 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Dilaravedila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 104 göst.
12 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KEBELEK (1,745 puan) tarafından soruldu

396,816 soru

11,868,561 cevap

35,976 kullanıcı

...