0 oy
119 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
Kızlar oğlum 3 yainda ve hiç cocuklarla oyun oynamıyor korkuyor onlardan parkta misafirlikte nerde görürse arkama saklanıyor pek dışarı çıkarmadım ondan olabilir mi nasıl alıştıracam çevremden sürekli eleştiri alıyorum niye bu çocuk böyle kiz gibi çok çekingen ne yapacağımi bilemiyorum 

4 Cevaplar

0 oy
(920 puan) tarafından
Atolye tarzi yerlere goturseniz yada kres bence cok faydasini gorursunuz eminim
(37 puan) tarafından
Sanmıyorum alisacagini yanımdan ayrılmıyor elini bilem biraktirmiyo:(
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim oyunevleri var imkanın varsa oralara götür hem değişik şeyler ilgisini çeker hemde çocuklarla kaynasir 
(37 puan) tarafından
Hiç goturmedim annede girebiliyormu oyun evine yanimda ayrilmazda
(9,626 puan) tarafından
Muhtemelen heryerde bu şekildedir canim mesela bizim burdaki içi oyun evi dışı Cafe tarzı biyer anneler orada oturabiliyo yani dışarıya masa sandalye atılmış postane gibi düşün içerisi oyun alanı dışarısı Cafe yani anneler de durabiliyo ama içeride çocukların yanına alırlar mi bilemiyorum ben dışarıdan gördüm,havalar çok dengesiz biraz normale dönsün bende çocukları götürücem onlara da iyi gelir bütün kış bunaldılar evde
(888 puan) tarafından
Canım beni yanlış anlama anne de girebiliyor mu? Yanımdan ayrılmaz yazmışsın ama bu şekilde yaparsan çocuğu kendine daha çok bağımlı yaparsın bir kreşe veya başka bir yere gittiğinde de senden ayrılmaz ve sen zorlanırsın biraz kendi halinde bırak çocuğu olabilir dışarıya çıkartıp biraz olsun çevreye alıştırmadıysan garipseye bilir havalar açıyor biraz parka götür çocukların yanına hadi beraber oynayın bakın ne güzel felan de biraz gözlemle bakalım yakından tanıdığın akraban çocuğu olan birini çağır evine olmadı imkanın varsa kalabalıkta değil de yaş böyle dolu dolu akrabalar arasında değil de sakin sen çocuğun akraban çocuğu beraber oturun çocukların vakit geçirmesine yardımcı olun böyle böyle başlaya da bilirsin alıştırmaya misal onlar oynarken mutfağa git bir şeyler hazırla bakalım o zaman da senin peşinden gelcek mi? Muhtemelen çevreye yabancı olduğu için bu şekilde davranıyor
(37 puan) tarafından
Gurbet geliniyim canım yakinimda sadece görümcem var oda pek giymiyorum çocuklari ogluma eziyet ediyor zaten oğlum onlar yüzünden bu hale geldi çocuklardan korkar oldu bende gitmemeye çalışıyorum. Hafta sonları eşimle beraber park avm pazar öyle çıkarız hep bizimle oğlumuz öyle bana bağımlı kaldı. Kalabalık ortama zaten birden alistiramam  dediğiniz gibi çocuklu komşuda Yok nasıl sosyallesecwk bilmiyorum
(888 puan) tarafından
Canım o zaman biraz parka, oyun yerlerine götür beraber çocukların yanına hadi beraber oyun oynayın işte bak kardeş ne güzel abla abi ne güzel gibi kelimeler kullanın çocuklara olmadı sonra sonra alışır hayırlısıyla
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Once konusanlara sanane de kimse.cocugundan drgetli degil konusturma.kimseyi 

Annesi.cocuklarla.gerekirsr sende oyna oyun kur sen yaninda.olursan kendjni guvende hisseder 

Park,bahce avm,pazar gezin evde durmayin yazi dolu dolu yasayin inanin cocugunuza asacagindan eminim
(37 puan) tarafından
Evet haklısınız bu yaz bende öyle planlıyorum inşallah faydasını görürüm
(2,484 puan) tarafından
Ebeveyn eslikli oyunevlerine de gidin ara ara oranjn da faydasinu gorursunuz ins
0 oy
(5,327 puan) tarafından
Evet çıkmadığı içindir alışır canım. Geçen çocuklar aşağıda oynuyordu oğluma sende git dedim gitti ama evin kapısını açık bıraktırdı korkuyordu gitti biraz oynayıp geldi benden hiç kopmadigi için başkalarının yanına bensiz gitmez

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 93 göst.
10 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Livmirmin1993 (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
30 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Nzz123 (1,403 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 174 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 210 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bosveraldirma (264 puan) tarafından soruldu

380,150 soru

11,380,327 cevap

34,869 kullanıcı