0 oy
211 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar görümceme bu yıl ikinci dönem ücretli öğretmenlik çıkmıştı bugün dedi ki tüm öğretmenler bana seneye de gel dediler 

Annesi de iyi p zaman git falan dedi sorum şu ki ücretli öğretmenleri okul müdürleri mi seçiyor ve bir akrabaları bir form varmış dolduruyormuşsun seneye aynı yerde görev yapıyormuşsun demiş öyle bir şey var mı kızlar doğru mu

Bu arada asla gelmesini istemiyorum çünkü gelirken bana asla sormadı evimde asla kocamla kalamıyorum ya kaynım burda ya görümcem ya da komple tüm sülale

8 Cevaplar

0 oy
(1,408 puan) tarafından
Evet öyle müdürler memnun kalınca çağırıyo milli eğitim e falan söylüyo. Ablam 5 senedir yapıyo
tarafından
Ayy yandım o zaman
(13,821 puan) tarafından
Evet ben de yaptim ucretli oyle oluyordu
tarafından
Anladım teşekkürler cevap için
-Reklam-
0 oy
(48,683 puan) tarafından
ben başvurmuştm ama milli egitim sefi akrabamizdi o ayarlamisti yapmadim.gerci esin mi cagiriyo.bizde.kalin diye
tarafından
Eşim çağırıyor evet çağırmasa da geliyorlar bana soran olmuyor
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Okuluna, müdürüne ya da milli eğitime göre değişiyor. Belki yerine atama tayin de olabilir millet yer değiştirmeye uğraşıyor 
tarafından
İnşallah bacım
0 oy
(486 puan) tarafından
Bu ücretli öğretmenlik nasıl yapılıyor başvurusu acaba virdr maaşı ne kadar yardımcı olabilir mısın okul yebi bitti de hicbir bilgim.yok
(1,408 puan) tarafından
Maaşı asgari ücrete yakın ama okul tatil olunca parada almıyorsun . Ek ders yapınca ücretin artıyor
MEB'e gitmen gerekir kontenjan boşsa çağırırlar
tarafından
Görümcem nerden başvurdu bilmiyorum ama takip ediyordu hep ve 7000 maaş alıyor sadece tatillerde para verilmiyor
(1,043 puan) tarafından
E devletten yapılıyor
0 oy
(10,364 puan) tarafından
O nasıl sistem:)ücretli ihtiyacı norm kadro ile belirlenir. Milli eğitim müdürlüğüne başvurulur ihtiyaç olursa okul milli eğitimden ister. Milli eğitim havuzundan müdür bu hocayı isteyebilir. Ama daha il içi il dışı eş durumu bir sürü atama var. Önce o beklenir kadro dolabilir atama ile
tarafından
Değil mi ya bana da saçma geldi ya
(10,364 puan) tarafından
Canım işin içinden biri olarak yazdım. Heyecan yapmasın görümce. Daha çok atama var
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Yazın il içi, il dışı ve özür grubu tayinleri var. O okuldaki boşluğa birinin gelme ihtimali yüksek. Ücretli öğretmene gerek kalmayabilir bile okulda
tarafından
Aynn öyle çok teşekkür ederim cevap için

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 490 göst.
0 oy
0 cevap 43 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
21 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Birkullanici00 (180 puan) tarafından soruldu
0 oy