0 oy
484 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (3,131 puan) tarafından
Kızlar geçenlerde post açmıştim ücretli öğretmenliğe basvurcam diye  zaten ilk mezun olduğum sene başvurmuştum ama çağırmadilar kuzenim din kültürü öğretmeni torpil vasıtasıyla girmiş oda benim zaten şansım yok gerçekten çok üzüldüm herşeyde torpil haksızlık değil mi bu 4 sene okudum üniversiteyi formasyon da aldım ama torpilin varsa lise mezunu olman yetiyor:(((

7 Cevaplar

+3 oy
(15,018 puan) tarafından
Bugün kayınvalidemlere gelen bir tanidiklariyla geçen muahbbeti söylüyorum. Adamın kizi savcı adayı. Kıza torpil olarak malum hükümet partisinin eski bakanını ayarlamislar. Ve sadece o da yetmiyormuş. Bir de sendikadan torpili olması gerekiyormuş. İkisini de halletmisler nerdeyse. Eski bakanla görüşmeye gideceklermis. Şimdi bu kız olur da savcı olursa ki olur muhtemelen daha şimdiden birilerinin önünde el pençe durmuş olmayacak mı. Avukatların hakim savcilarin cübbesini düğmesi bile yok kimsenin karşısında düğmelerini iliklemesinler diye. Daha işe başlamadan ne düğmeler ilikleniyor baksana. Bu kız savcı.oldugunda karşısına diyelim ki çok mühim kişilerin karıştığı bir dosya çıkacak. Ne kararı verir sence. Tarafsız ve adil olabilir mi? Hiiiiiic sanmıyorum.  Ülkemizin halı gerçekten içler acısı. Hem çok üzülüyorum hem de çok sinirleniyorum 
(557 puan) tarafından
Çok haklısın canım. Artk adalet diye bişey de kalmadı. Parası olan torpili olan işini hallediyor
(15,018 puan) tarafından
Benim bu olayda asıl bozulduğum adamın bu kadar rahat ulu orta bunu anlatabiliyor olması. Biliyoruz Allah'ın bir marketine bile girerken referans soruyorlar artik. Ülkeyi bu hale getirdiler malesef. Ama bu kadar ayyuka cıkmasina hem şok oldum hem de çok sinirlendim. Ama ne çare .. elden bişey gelmiyor malesef.
(1,771 puan) tarafından
Valla bu haksızlık larla Bizim çocuklarımız ne olacak onu düşünüyordum ben okulda dahil göndermek istemiyorum
(15,018 puan) tarafından
İyi günler görürler inşallah yavrucuklar
(1,771 puan) tarafından
İnşallah hiç umudum yok maalesef gidişat da iç açıları değil
-Reklam-
0 oy
(7,663 puan) tarafından
Torpil çok yanlış bir şey ve kul hakkı. Geçen bir hocanın sohbetini dinlemiştim yani sen onurunla gireme bosver bu dünyanın öteki tarafı da var 
0 oy
tarafından
Lise mezunu ne alaka ? Nasıl çağırıyorlar ya şaka gibi.
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Postunu hatırlıyorum özel okullarda tecrübem olmadığı için çalışamıyorum demiştin ama küçük kurs merkezlerinde veya özel okullarda düşük ücretle çalışıp tecrübe edinebilirsin. Keşke böyle olmasa tabi ama ben öğrenciyken çalışmaya başlamıştım. Mezun olduktan sonra asgari ücretin altında çalıştım sırf tecrübe edinebilmek için. Gidebileceğin mesafedeki tüm kurumlara gidip yüzyüze görüşmeye çalış. İnternet basvurusundan ziyade daha etkili olur. Dönem ortasında bulmak zor olur belki sömestrda ayrılacaklar vardır onların yerine girebilirsin. Kurumlar genelde dönem ortasında sınıf açmazlar yani yeni bir öğretmene ihtiyaç olmaz ancak çıkan birinin yerine girebilirsin 
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Kadının biri Çerkezköy'de lise diplomasıyla çocuk doktorlugu yaptı 2 yıl ameliyata bile girmiş daha bu sene ortaya çıktı herkes şaşırdı artık valla torpille okumasan bile bi yerlere gelebiliyosun ama bu dünya da işin bide öteki tarafı var Allah sorsun hesabını 
0 oy
(383 puan) tarafından
Bizim okulda da var bir çok ücretli öğretmen onlar da torpil ile geldiklerini söylemişlerdi daha doğrusu bir konudan sonra öğrenmiştik. Ben De onlara madem torpilin var hakkını ücretli öğretmenlikte niye kullanırsın ki diye sormuştum. Neden dersen ücretli öğretmenlik tam bir sömürü her bakımdan. Ücret dersen 30 saat derse girersin kadrolu öğretmenin ek dersi kadar para alırsın ki bu asgari ücretin bile yarısı demek.ustelik kadrolu öğretmenler kendi istedikleri sınıfları alır gerisi ücretliye kalır bu da yorulma yükünü 2 kat artırır.ders programı desen herkesin yapılır ücretli öğretmene nasıl denk gelirse artık. Yapmamam hayrına canım boş ver .
0 oy
(229 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Bende 4 yıllık bitirdim formasyon aldım diplomalı ev hanımıyım. Çok başvuru yaptım hiç biri olmadı atanmam da zaten imkansız gibi bir şey ama ölürsem gerçekten bu konuda gözlerim açık giderim... 
(153 puan) tarafından
Neden atanmanızın imkansız olduğunu düşünüyorsunuz?
(229 puan) tarafından
Nerde görülmüş edebiyat öğretmenin atandığı :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 211 göst.
14 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 678 göst.
2 Şubat 2022 Aile kategorisinde &Gamzelimin.Annesi& (1,117 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 404 göst.
0 oy
2 cevap 115 göst.
12 Şubat 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Nz (553 puan) tarafından soruldu

378,294 soru

11,322,867 cevap

34,773 kullanıcı

...