0 oy
199 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızlar yani kızım 5 yaşına yeni girdi örneğin k yi cikaramiyo asla tapı diyo örneğin r yide cikaramiyo y diyo bunlar normal mi kafama takilmaya başladı sizin çocuklar nasıl kardeside aynı böyle konuşuyor 3 buçuk yaşında 

Cvp veren arkadaşlarm hepinize çok teşekkür ederim cvplariniz için galiba normal bişe anasınıfına gidiyor yarın bide öğretmeniyle konuscam

10 Cevaplar

0 oy
(5,354 puan) tarafından
Benim kızım 4 E girecek sadece r yerine L diyo 
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kızım şikayet yerine siyaket diyor . Ceviyorum diyor bazen çinay diyor kardeşinin adına normal bence gir gide duzeliyor 
0 oy
tarafından
Benim oğlum daa beşe girecek çalışıyorum demiyor dalışı yorum diyor bazen ne diyeceğini unutuyor bazen heceliyor bazen tekrarlıyor ama çoğu zaman büyük insan gibi konusyo
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Normal çünkü oğlum 1.sınıfa gidiyor arkadaşlarının bir kaçı da dediğin gibi bazı harfleri tam çıkaramıyor zamanla çıkarır 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Duzelir buyuk ihtimalle ama peltek dilli de olabilir bi sorun yok bence yas ilerledikçe o da duzelebilir. Kendi cevremdeki çocukluklarını bildigim kisilerde de var boyle 
0 oy
tarafından
R ye L diyor Y diyor

bir tane daha vardi onu hatirlamiyorum ama bazi sesler icin normal cnm. okul basladiginda zorlaniyor bu cocuklar ama ogreniyorlar hemen
0 oy
(4,196 puan) tarafından
Her cvk ayni degil benim kizim

5 yas 6 yas iki sene anasinifina gtti yani suan buyuk grupta 6 yaş pepelek konusanlar var k r y t  harfleri sesleri cikaramayan Konusamayanlar var. Yarim yamalak cckla annesi ve.  Ve cok cocuk gormus ogretmen disinda iletisim kurmak zor yani imkansiz degil

İyi kotu anlasiliyor ama. Zor. Benim kizim mesela 18 aylik baya baya konusuyordu.o donemleri hatirlamiyorum suan ama videolardan bakioruz. Ben iyiki dogdunumda ne giyvem bana hangisi yakisir bunu bana kim aldi bu bana yakisir. Ard arda cumleler kuruyormus 2 yas dogumgunu icin dolaptan kityafet seciyormus kendine
0 oy
(4,277 puan) tarafından
Aynı benim oğlumda anasinifina gidiyor 5,5 yaşında R ye l diyo bazı çocuklar okula giderkende çözer diyolar dil altı gerginliği olabilir diyolar acaba okulda nasıl olacak bilmiyorum inşallah düzelir olmadı doktora götürecem bu yüzden 
0 oy
(1,017 puan) tarafından
Dil terapistine gidiyoruz canm biz ve oğlum 3 yaşında tam anlamıyla 6 yaşında R harfini çıkarır dedi bize 
0 oy
(2,187 puan) tarafından
Canm korkutmak istemiyorum ama benim kızım da 3 buçuk yaşında t k r yi çıkaramıyor rehabilitasyon merkezi var dil terapistine gidecek inşallah 
(2,187 puan) tarafından
Öğretmeni r normal çocuklar zamanla çıkarır dedi ama diğer harfler için terapi şart dedi

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 394 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde E.m.hs (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 253 göst.
17 Şubat 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
19 Kasım 2022 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 671 göst.

380,258 soru

11,385,038 cevap

34,884 kullanıcı

...