0 oy
226 göst.
Aile kategorisinde (2,015 puan) tarafından
Kızlar ınşaallah haftaya bebeğimi doğuracağım Allah 'ın izniyle. Ancak gebeligim basından beri annelik duygusu ile ilgili kaygılarım var.

Çocuklarla pek anlaşamam ama bebekleri çok severim. Yani sevgi göstermek vs ile ilgili bir sorun yaşayacağımı sanmıyorum ınşaallah ama annelik içgüdüleri ve o üst düzey duygular ile alakalı kaygılarım var. Yani videolarda görüyorum doğumdan sonra alıp bebeği annenin göğsüne koyuyorlar anneler çok duygulanıyor ağlıyor seviniyor falan ne bileyim işte annelik şevkati ile yaklaşıyorlar ama ben öyle duygular hissedemezsem diye çok korkuyorum.

Bebeğime ihtiyaç duyduğu duyguları veremezsem diye çok üzülüyorum yani bir türlü kavrayamadım bu anne olma çocuk sahibi olma meselesini. Düşündükçe bir garip oluyorum

Normal mi böyle hissedip doğurunca duyguları bir anda gelen oldu mu önerileriniz nelerdir acaba 

17 Cevaplar

+2 oy
(392 puan) tarafından
Anne degilim ama doğduktan sonra o annelik iç güdüsü yüklenecektir diye düşünüyorum,çünkü Bi cocugu asla annesi kafar kimse sevemez❤️❤️❤️
(2,015 puan) tarafından
Annem de benzeri şeyleri söylüyor ben de inanmak istiyorum ınşaallah bakalım
(119,168 puan) tarafından
bazen annedeb fazlq bile seven olur hani derler ya kedide doguruyo herdoguramda ana olmuyoki kader
(392 puan) tarafından
Aynen öyle askim❤️❤️o duyguyu bilmiyorum ama birinin bebeğini bile alsam kucağıma sanki o annelik yükleniyor bana bagrima bagrima basarım geliyor ☺️☺️☺️☺️☺️
-Reklam-
+2 oy
çikiyo senden koyuyolar gogsune minnacik ufacik gozlerini acamiyo o an anliyosun senin nefesinin o oldugunu onsuz hic oldugunu minnacik ama senin o yaa yeri gelcej babadan bile kiskancan sen ve bebeginle 2nizin minik bi dunyasi olcak aciktimi susadimi altimi batti gazimi var herseyini sen bilcen o duygunub tarifi yok anlatilmaz yasayan bilir dogupda senin gogsune koyduklaru an anliycaksin
2 tane normal dogurdum laan ☺️☺️☺️ direk fabrikadan halka gavurlar temqsa onem veriyo cikiyo kordon kesiliyo 1 dk gecmeden hoop bagrina bastiriyolar allahim kader rabbim sanada yasatsın ılık ılık minnacık bi vicud hafif kanlı bayagi bi oyle bekletiyolar sonra geli0 aliyolar bebegi temizliyolar k vitamini falan veriyolar oyle iste ☺️☺️☺️
(392 puan) tarafından
Ay inşallah askim ya ben şu anlık kuşlarla idare ediyorum sjsjjs ula benim erkek kus kudurdu sevoooo papatya pas vermiyor o da avizeye sulanıyor hemde öyle böyle değil bildiğin avizeye tecavüz ediyor sjsjsjjs
(3,382 puan) tarafından
Ne güzel anlatmışsın ya benimde iki norml doğumum oldu bide ben yalnızdım daha çok bağlanıo insan:)
haah bak bide yanlizlik var bide dogurup anani babani ariyon onlar orda sen hastanede agliyon telefon kapaniyo bi posta daha agliyon aay ne gunlerdi kuzeyde nasi bakcam ne etcem diye dogurup aglamistim hepsi gelip geciyo bee ama kalica olan analik duygun oluyo
(3,382 puan) tarafından
Annemi aramadım inanır mısın hiç korkmadım nasıl bakcam die annemin bugüne kdar faydası olmadı bana
+1 oy
(8,782 puan) tarafından
Kucağına alıp ilk emzirmende o duyguyu otomatik olarak alcaksin daha sonra her ağlayıp göğsünde sustuğunda hayattaki en büyük korkun ölmek çocuğunu annesiz bırakmak olcak 
(8,782 puan) tarafından
Merak etme sen bile anlamayacaksin o duygunun nerden nasıl geldiğini.. bide lütfen milletin lafına kulak asma yok üşür yok aç bu yok sütun yaramıyor gibi hatta öyle diyenleri evinden at yoksa ilk başlarda kendini yetersiz hissedip ağlama krizleri gecirirsin halbuki doğurup kucağına alan kimse yetersiz anne degikdir usudugunu acıktığini gazının olup olmadığını sen bakarak anlayacaksın milletin söylemesiyle değil.... Amin cnm insallah
(11,166 puan) tarafından
İllaki zor canım bebek büyütmek biz sabah 9 da geziye çıkıyoruz sokağa eşim gelene kadar ahaha  :D
(2,015 puan) tarafından
Uyumlu bir insanım aslında yabiinsanlari dinlerim ama çok ters bir tarafim var ve aşırı kıskancım sanırım bu bebek konusunda kimselere diyecek laf bırakmam diye düşünüyorum. Kendimce inandığım bazı kurallar da var bunlar ezilip gecikirse de ne tepki veririm kestiremiyorum. Dediginiz gibi ortalığı ayağa kaldırabilirim sanırım. Umarım herkes yerini bilir de bunlara gerek kalmaz..
(8,782 puan) tarafından
Lohusaligin verdiği yetkiye dayanarak cinnet geçirip cinayet bile islersin o tipler icin merak etme :)))
(11,166 puan) tarafından
İmkanın varsa kimse kalmasın yanında canim inan daha rahat edersin özellikle aç diyenleri asla dinleme doktorun sana gerekeni yapar zaten sık sık hastaneye gidiyor ilk zaman
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Normal canım herkes duygularını açığa çıkaramıyor hamilelikte anlayamadim ilk doğdu bana soruyorlar bilmem diyorum yani sanki sadece emanet bakıyorum başkasının çocuğu gibi sonra sonra oluştu bende o duygular 4 ay hiç bisi anlayamadım inan 
(11,166 puan) tarafından
Sıkma canını kuzum yani annelik duygusu gelmiyor diye bi kenara bırakmıyorsun zaten bebeği tüm ihtiyaçlarını karsiliyorsun zamanla oturuyor her şey gele bi gülücükler atmaya eli kolu oynamaya başlasın daha farklı oluyor
(2,015 puan) tarafından
Teşekkür ederim içim rahatladı inanın
(11,166 puan) tarafından
Rica ederim canım hamilelik ile lohusalik çok farklı bi duygu 2 kisiyken bi anda tüm hayatın değişiyor inan zaman ne zaman geçti anlamıyorsun bebekle uğraşmaktan tecrübem yok deme kendine güven kucağına aldığında senden daha iyi kimsenin bakamayacagini anlayacaksin
(2,015 puan) tarafından
Su an çalışmadığım için zaten bazen sıkılıyorum gün içinde bebeğim olunca sıkılmaya da vaktim olmaz onunla dolar zamanım diye teselli veriyorum kendime :D sonra da burada başka annelerin yorgunluk sitemlerini görünce korkmuyor da değilim doğrusu..
(11,166 puan) tarafından
İllaki oluyor canım ama zamanla öğreniyorsun ben duzen hastasıyım her şeyin bi yeri var bi şey düşse yere gözüme batar ama bebeğim bu oldu 4 ay hiç bi is yapamadım şimdi de temizledigim 5 dk temiz kalmıyor  :D ama olsun diyorum gene temizlerim toplarım çok şükür iyi ya

Bak simdi sana yazarken gelmis yanıma şirinlik yapıyor sırıtıyor sarılıyor  :) rabbim sana da göstersin hayırlısıyla inşallah kuzum sarıldığında her şeyi unutuyorsun
0 oy
(1,072 puan) tarafından
İlk bebeğimde tam uyutmali.sezeryan oldum ve bebeğimle o anı yasayamadim yasatmislar ama uyuduğum için olmadı yani. Sanki hiç benim gibi gelmiyordu hep kendimi sucluyodum içten içe ben bu kadar duygusuz katı bir insan miyim diye.. lohusalık dönemi bitmeye yakın geldi bana o duygu ondan sonra da hiç bir kuvvet ayiramadi zaten :) 

İkinci çocuğumda uyaniktim kokusu o kadar güzeldi ki başka tarifi yok o kokunun inan bana kim duysa o kokuyu o anı ağlar tutamaz kendini
(2,015 puan) tarafından
Inşaallah ben de uyanık olacağım bir mâni cikmazsa bebek çıktığı anda o duyguları ben de yaşadım ınşaallah :)
0 oy
tarafından
O doğunca sanki ondan önce hayatım yokmuş gibi bir gülümseme bir tebessüm hayatjnj güzelleştiriyor. Hamile iken bende sizin gibiydim kucağıma verdiklerinde sanki yıllardır yanımda gibj hissettim
(2,015 puan) tarafından
Ay insaallah öyle  olur i zaman icim çok rahatlar
tarafından
Ben erken doğum yaptım iki oğlumuda kucağımdan apar topar aldılar beş gün boyunca ağladım Allah'ım dedim hiç gormedigim insan için nasıl ağlarım demekki dedim aannelik duygusu:)
0 oy
tarafından
Benim de ilk gebeliğim açıkçası ben de sizinle aynı duyguları yaşıyorum. Sevgisini belli etmesini bilen biri de değilim. Bu konuda çok tedirginim. 
(2,015 puan) tarafından
Bende sözlerle ya da büyük tepkilerle belli edemem sevgi dilim bedenseldir daha çok. Dokunarak temas ederek severim yani genelde. Belki de su an kucağıma alamadığım için böyledir diye düşünüyorum bazen. Bebek kucağımda somut hale gelince belki duygularım da gelir diye düşünüyorum.
tarafından
Ben de tam olarak öyleyim. Bakalım Rabbim hayırla sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin ♥️☺️
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Kız bebek bile ağlayarak doguyor anne göğsüne koyduklarında bi anda sessizleşiyor tekrar aldıklarında yine ağlıyor o bile annesini hemen hissediyor senin hissetmemen mümkün mü? :) 
(2,015 puan) tarafından
Umarım yaaaa<3
0 oy
tarafından
Tarifsiz anlatılamaz bi duygu ama çok çok güzel bir duygu tadına doyum olunmuyor 
0 oy
(461 puan) tarafından
Çok normal bende öyleydim takı doğurup göğsüme sıcacık minicik bebeğimi koyana kadar merak etme doğunca tekrar yaz :)
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kendinden daha çok sevdiğin minicik bir can var kollarında o senin kokunda huzur bulurken sen onu koklarken huzur buluyorsun, sana ihtiyacı var sadece sana..senin kollarında güvende hissediyor kendini sen ne hissediyorsan bütün duygularını hissediyor sanki önceden yarımmışsınız şimdi tamamen bir aile oluyorsunuz..yeniden aşık oluyorsun hem evladını hem eşine ❤️ ayy daha fazla anlatmak istemiyorum kelimeler yetmiyor büyüleyici birşey sadece şu kadarını söyleyeyim ne kadar yorucu olursa olsun iyi ki dedirtiyor hep..iki oğlum var biri 23 aylık diğeri 5 aylık akşam nasıl oluyor bilmiyorum uyusalar diyorum uyuyolar sonra özlüyorum ama her gün her an iyi ki diyorum ❤️❤️
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Vallahi ben öyle derin duygu yaşamadım. Videolardaki gibi 2 cocuktada olmadı. Yanlız bı affalladim ben nasıl bı sorumluluğun altına girdim ben nasıl koruycam bu ufacık şeyi diye affalladim yani
0 oy
(994 puan) tarafından
Ben hamileyken hiç annelik duygusu vs hissetmemistim kızım doğdu yanıma verdiler insan kendi doğduğu anı bilmez malum ama  sanki ben yeniden doğmuşum gibi oldum istemsizce ağlamaya başladım kızım benim tüm ilklerimin adı ben onunla yeniden doğdum yeni bir ben oldum 
0 oy
(763 puan) tarafından
Ameliyat masasında doktorumun bebeğimi getirip göğsüme koyduğu an ne kadar muazzam bi duygu oldugunu anladım. Bi dakika bile gözünü üstünden ayırmak istemiyosun. İlk doğum yaptığım gece hiç uyumadım kızımı seyredecem diye. Hamileyken hissettiklerimiz doğumdan sonrakinin belki binde biri olabilir. Haftaya ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksin tatlm:)
0 oy
(12,542 puan) tarafından
anlatılmaz yaşanır
0 oy
(768 puan) tarafından
Çok normal canım.cocuklarla benimde pek aram yok bebeğimi ilk gogusume koyduklarında bile birşey hissetmedim.ama şuan tırnağına zarar gelse dünyayı yakarım zamanla kendiliğinden oluşuyor duygular 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
O doğacak hani herkes derdi bana doğunca anlarsın güler geçerdim doğdu kucağıma aldım 

Onu öpmeye kıyamadım yüzüne bişey olur bitane kucaklaşam.nefesimden rahatsız olur diye düşünürdüm dk başı gider nefes alıyomu diye bakardım çok düşkündüm.taki abi bı gününü görene kadar iliklerime kadar hissettiren Rabbime şükürler olsun acısını da sevgisinide atlattık ama gelse bana sor nasıl atlattık 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 100 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Papatya1308 (63 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 392 göst.
24 Mart 2022 Diğer kategorisinde M.D (1,586 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 135 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Fatmay. (432 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 173 göst.