+1 oy
397 göst.
Diğer kategorisinde (7,121 puan) tarafından

Biraz ilginç demi :D her annenin bez degistirmesi farklıdır . Bundan yola çıkarak bana nasıl çay demlediginizj anlatır mısınız? 

Benim eşim sıcak su çaya degdikten beş dakika sonra  ki çayı seviyor . Ama bana o cay çok çiğ geliyor . Benim çayım en az 20 dakika dem almalı 

Ben yıkayıp demlerim . Siz nasıl demliyorsunuz 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bu benim askom dedim de girdim posta hakkette oymuş nasil her seferinde buluyorum seni ama fgff

Su kaynayınca atarım demi sonra çok az kaynatirim demini alsın diye bi 5 dk da bekleriz:D neden bekliyor sak 

tarafından
Gönderem ben balima kaçak çay kutu kutu olur mu (⁠◕⁠દ⁠◕⁠)
(7,121 puan) tarafından
Köyde güzel oluuoe onlarda iki yıllık depo yapıyor zaten senin bonkorlugune banka olurum ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
tarafından
(⁠ ⁠˘⁠ ⁠³⁠˘⁠)⁠♥❤️❤️
(48,508 puan) tarafından
canim kacak cay cekti☺️
(7,121 puan) tarafından
Kalk gel içelim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kaynar suyu koyarim ilk sonra çayı atarım asla öyle çay icemem kokuyor resmen kısık ateşte 20 dakika demlenince çok iyi oluyor:)
(7,121 puan) tarafından
Ne güzel ya benim tarafım hiç içmez nerdeyse abim kahvaltida içer . En çok içen benim
tarafından
Valla çay güzel gidiyor canım ya anneme giderim kardeşim annem babam oturur iki demlik biter sohbetle:)
(7,121 puan) tarafından
Vallah sabah çayını ben bitiririm sonra öğlene demlerim yemekten sonra içilir ikindine kalmaz Onuda ayrı demlerim akşam çayı üç öğün hatta 4 kere çay demlerim köyde oh mis
tarafından
Kız sen tam anneme göresin :D bende evde tekken asla çay icemem biri lazım icerken
(7,121 puan) tarafından
Ay gönder gelsin beraber caylaniriz :)
+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Çayın üzerine kaynar suyu koyunca da bana çiğ geliyo o yüzden suyu koyup sonda çayı atıyorum yarim saat bekletiyorum ama aylardır poşet çay kullanıyoruz normal çay almıyoruz artık 
(7,121 puan) tarafından
Öyle de yaptım aynisjnj dedi
(9,626 puan) tarafından
Sen senin kocanın çenesini değiştir bence :D
(7,121 puan) tarafından
Çok problem yapan bir insan değil şimdi akşam çayı yaptım dedim hele bir soram kizcelere
0 oy
(12,897 puan) tarafından

Babam 1 saat kısık ateşte demliyor :) kvalidemler öyle 10 dk çayı içiyorlar kokuyor :)

(7,121 puan) tarafından
Ay bana da kokar ya çiğ çiğ
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Kız bende öyle içemem çiğ kokar o . kaynamış suya çayi koyar alt çaydanlığa suyu koyar altını kısar yavaş yavaş kaynayıp demlenmesini beklerim
(7,121 puan) tarafından
Bende öyleyim kısık ateşte iyice dem almalı
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Yıkarsan çok güzel olur
(7,121 puan) tarafından
Yıkıyorum demekki benimkinde sorun var :)
(1,664 puan) tarafından
Kısık ateşte demliyonmu peki
(7,121 puan) tarafından
Evet bebeğim kısık ateşte
0 oy
(2,587 puan) tarafından

Başlığı gördüm ve ay hayır dedim. Ayşenur dan yeni geçmişti kim bu bitmediler diye :D

Demlerken dem caydanligin yada çaycinin üzerinde beklemeyecek.  Zaten tek dem yaparım su olunca bisey anlamıyorum caydan. 

Kahvti dışındaki caylara demlige 1 karanfil<3

(2,587 puan) tarafından
Birde en az 15 dakika demlenecek tabi
(7,121 puan) tarafından
Karanfil ve tohumcuk bana tuhaf geliyor meyve suyu gibi kız
(2,587 puan) tarafından
İçtiğim 2 bardak çay:))) ben ağır geliyor içemem ya kaçak çaylar falan da ağır hep. Yani ben kahveciyim:)))
(7,121 puan) tarafından
En sevdiğim kaçak cay . Ama çok pahali') köyde içerim bayılırım onun ağzımi uyusturmasina
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Demliğe önce kaynar suyu koyarım sonra çayı atarım. Biraz kaynar demini alır öyle içeriz. Eşin nasıl içiyor oyle ya bana da çok çiğ geliyor o çay 
(7,121 puan) tarafından
Bir gün sen demle dedim yıkadı kaynar su koydu kapattı saat tuttu tamam getir dedi . Dedim ben hayatta böyle icemem imamın abdest suyu gibi
0 oy
(6,203 puan) tarafından

Suyum kaynar sonra üstüne çayı atar kısık ateste onu bir taşimlık kaynatirim ve en az 10 15 dakika demlerim

5 dakika içinde hem kokuyor hem almıyor :ermm:

tarafından
Bende öyle yapıyorum:)
(6,203 puan) tarafından
Çünkü sennnn adamsın cansın kansin☺️☺️❤️❤️❤️
Bende şimdi sana yorum attım sende bana karşılıklı kalpler bir ☺️
tarafından
Yaaa❤️❤️❤️
Sende öylesin ☺️❤️☺️❤️
(7,121 puan) tarafından
Yaaa ikinizde yerim :) çayın yanına kurabiye yeparim sizi ben
(6,203 puan) tarafından
Senin gibi tatlı varken ne gerek var kurabiyeye:)))
0 oy
(6,516 puan) tarafından

Başlığı okuyunca postu görmeden senin olduğunu bildim :D

Bende senin gibiyim demlenmiş çok lezzeli oluyor ama benim gibi sabırsız enişte bey gibi 5 dk sonra içiyorum :D

(7,121 puan) tarafından
Diğer türlü de bir vardak içiyor öyle de bir bardak içiyor bende ben sevdiğim gibi yapıyorum jdjdndn

Ozlediniz demi bu başlıkları djbdbd
0 oy
(664 puan) tarafından
Ben çayı demliğe atıp yıkayıp üstune sıcak su koyup beş dakika demlemesini beklerim
(7,121 puan) tarafından
Sende beş dakikacisin . Varmış gene de beş dakika bekleyen ya
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Kaynayan suya demi koyarım kesinlikle üzerine atarım yani ve biraz beklemesi lazm dinlenip demlenmesi gerek yoksa kekremsi bir tat oluyor ağzımda ve çaya bayılırım:)

(7,121 puan) tarafından
Gel içelim kız çay çay çay dedik yaptım içiyorum :)
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Bende senin gibi demini almış severim. Getir bi bardak içelim beee. ☺️
(7,121 puan) tarafından
İçerim be eserim ben sana yazacaktım uyuyorsun diye yazmadım
(2,818 puan) tarafından
Uyumuyorum hala yazzzz:)
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benim eşimde eskiden kahveci olunca sıcak suyun üstüne çayı koyar kapağı kapar 20 dk demlenir o şekilde biliyorum  bizde böyle :)
(7,121 puan) tarafından
Bizdedeeeeeeeee:):) ama işte begenmiyor . Evliliğimin iki yılı tuzlu tadsiz yemek yaptım gık demedi adam yeri geldi deprosyon yeri geldi kıyamet kopardım bana mısın demedi . Çayı yapamiyorsun dedi 2 aydır bunu icerliyorum ;):):) adam demedi demedi bari bu istediği gibi olsun dedim yok napsam beğenmedi dedim ki senin agzinin tadı bozuk,:)
(4,061 puan) tarafından
Çay markası belkide sorunu kiz biz lipton dan başka içmeyiz başka çay acı geliyor bize kimileri tomurcuk sevmez falan belkide eşinin sorunu o:)
(7,121 puan) tarafından
Tomurcuğu bende kullanmam balım . Lipton da aldık kırmızı pakette aldım en son üç dört tane çayı birbirine karıştırdım
(4,061 puan) tarafından
Biz tomurcuk çok severiz lipton poşet kullanıyorum ben yıllardır aynı hiç değiştirmedim
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Canim caydaniga su koydin mu hah birkax damla da soguk su koyuyorun alttaki cay kaynayaba kadar hemen demlenmis oluyo sonra kaynayab su ekliyorm ben boyle seviyorum
(7,121 puan) tarafından
Oh mis afiyet olsun kız
0 oy
tarafından

İlk su kaynatıyorum. Kaynayan suyu demliğe koyuyorum üzerine de çay ve bergamotu koyuyorum. Demledikten 15-20 dkk sonra içiyoruz. Aromalı çaylara, kahvelere bayılırım. O yüzden bana kalsa direk bergamotuyla demlicem de eşim sevmiyor. Ben de bari az kokusu gelsin diye beni de kırmak istemediğinden böyle orta yol bulduk :)

(7,121 puan) tarafından
İyi yapmışsınız canım
0 oy
(48,508 puan) tarafından
normalde yikamiyorum kaynar suya koyuyorum bekliyorum kaynar suyun ustune cayi koyuyorum
(7,121 puan) tarafından
Afiyet olsun balım senin elinden herşey lezzetli olur
0 oy
(3,830 puan) tarafından

Benim çayımı çok beğenirler kendimi övmek gibi olmasın :) şimdi önce mutlaka içme suyu kullanırım su kaynayınca çayı eklerim sonra kaynayan suyu üzerine dökerim çayı önceden eklemem çünkü çayı yakmış olurum ve tadı acı olur. Alt çaydanlığa tekrar su eklerim ve o su kaynadığı gibi ocağı kapatırım en 20 dk geçmeden de açmam o çayı 

(7,121 puan) tarafından
Ohhh mis
0 oy
tarafından
Biz eşimle senede galiba evde 2 kere falan demleriz anca :D 
(7,121 puan) tarafından
Amaaaaaa yazık size
tarafından
Yok hayatım biz çay sevmiyoruz :D hiç olmasada aramayız

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 61 göst.
27 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havin06 (2,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 312 göst.
26 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde eylul_ (1,308 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 933 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 578 göst.

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...