0 oy
145 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sorum yukarda kızlar kaç kelime kullanıyor ,cümleleri varmı varsa nasıl cümleler ,bizimki 15 ci ayda başladı konuşmaya sonra birden hızlandı ama hala ne durumdayız tam anlamak amaçlı soruyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
Üç kelimeli cümleler kurabiliyor ya da yine aynı şekilde soru sorabiliyor canım mesela anne hadi ya baba nerde baba geldi anne geldi gibi 
tarafından
Onu bizimkde diyor bazen canım anne beni bekle ,baba buraya gel ,anne gitti baba gitti, bu nii gibi soruyor ,şimdi normal yani geri sayılmayız dimi hala yada öndede sayılmayiz sanırım normal seyri şuan
(7,447 puan) tarafından
Normal canım normal panik olma gayet iyi
-Reklam-
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kızım 21 aylık. Bir haftadır 2 kelimeli cümleler kuruyor. Kelime haznesi baya geniş ne desek tekrarlıyor. Parka gittik, müzik aç, anne gitti, dur bekle falan bu tarz konuşuyor 
tarafından
Sağol canım benzer demekki bu ay grubu demekki bir ara geriydik sonra 17 ci aydan sonra birden açıldı şuan da ne durumdayız diye sordum ne geri ne önde anladığım kadarıyla sağol canım
(1,618 puan) tarafından
Evet ben de kızımın ne önde ne geride olmadigini düşünüyorum. Geçen haftaya kadar 2li cümlesi yok diye üzülüyordum ama ilk parka gittik dedi ve giderek artıyor cümleleri şükür.
0 oy
(968 puan) tarafından
23 aylik sadece anne baba dede abla gitti atti diyor esimde 4 yasinda konusmus doktora gotursem mi hangi bolum bunun icin yegenmde 2 yasindan sonra birden bazladi o yuzden 2yasini bekledim hala konusmassa goturecegn
tarafından
Ben 15 aylıkken çocuk doktoruna götürmüştüm konuşmuyor diye normal demişti eğer bir anormallik fark ederlerse pedegoga sevk edecekti gerek görmedi canım ama sizin çocuğunuz da normal gibi geldi canım bana bizimki hiç bir ses bile çıkarmıyordu o dönem ondan götürmüştum sonra sonra açıldı ben ugrasinca
(968 puan) tarafından
Hic sessiz bir kiz degil aslinda  soyledigi seyleride cok guel net soyluyor Herseyi anliyor ama tekrar etmesi yok
tarafından
Tekrar etmesi iyi bir durum değil zaten canım ona ekoli yapması diyorlar ekoli  yapmasının önemi yok öğrendi sayılmıyor o kelimeler , yani bilerek doğru yerde kullanması önemli söylediği sözleri kelimeleri o yüzden tekrar etmiyor diye üzülme daha çok otizm gibi rahatsızlıklarda tekrarlayıcı konuşma oluyor ekoli yani bilincili şekilde anne baba dede abla diyormuş ya bu daha iyi birşey canım
0 oy
(140 puan) tarafından
22 aylıkken bildiğimiz senin benim gibi konuşuyordu
tarafından
Maşallah canım bizim üçlü 3-4 cümlesi var ikili cumleri 5-6 tanededir birkaç soru cümlesine cevap veriyor bir iki de soru soruyor kelimesi baya var ama cümle şeklinde baya baya konusuyormu canım sizinki
(140 puan) tarafından
Evet bildiğimiz cümle şeklinde herşeyi konuşuyor  şarkı bile söylüyor soru soruyor anne bu ne bu ne diye  maşallah benim kız erken konuştu ama sizinkide şuan normal her bebek aynı olmaz zaten 3 yaşa kadar ancak dilleri çözülüyor
tarafından
Bizimki geç konuşmya başladı canım zaten uğraş sayesinde bu kadar oldu ,sağol canım yorumun için o zaman ben bu konuşma işini nasılsa konustu diye bırakmayayim devam edeyim bebeğimin üzerine düşmeye
0 oy
(341 puan) tarafından
Bütün kelimeleri kullaniyo çokta güzel konuşuyor kızım 
tarafından
Maşallah canım bizim üçlü 3-4 cümlesi var ikili cumleri 5-6 tanededir birkaç soru cümlesine cevap veriyor bir iki de soru soruyor kelimesi baya var ama cümle şeklinde baya baya konusuyormu canım sizinki
(341 puan) tarafından
İnşallah konuşur canım ya zaten daha küçük bebekten bebeğe degisiyo kız mı erkek mi bebeğiniz evet benim ki baya baya konuşuyor her kelimeyi kuruyor maşallah tuvalete bile alıştı
tarafından
İnşallah canım evet erkek bebek geç konuştu zaten 17 ci ayda ilk baba anne dedi sonra ben çok ilgilendim Kelime kullanıyor , 100e yakın kelime vardır cümle kurması nasıl cümle olarak az toplasan toplamda 10 cümlesi vardır
(341 puan) tarafından
Konuşur kuzum erkek bebekler normalde geç konuşuyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 58 göst.
0 oy
3 cevap 167 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 256 göst.
6 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ssss. (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 130 göst.
22 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...