0 oy
313 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Kızlar dün attığım posta bana kızanlar olmuş ama bende artık istemiyorum kafama takmamaya çalışıyorum önüme bakıyorum kızıma kavuşmaya gün sayıyorum aramızdaki sorunlar yüzünden o tarafa gidip de eşyalarımı alamıyorum şuan eşim de evde hava değişimi iznine gelmiş diye biliyorum çocuğuma ilk zamanlarda giyeceği kıyafetler battaniye felan almıştım onların hepsi orda bende annemgle gelirken sadece geri gitcem diye 2 eşofman 2 tshrt almıştım ve 1 aydr nerdeyse burdayım çocuğumun besigine kadar annemgl aldı isteseler sen kaçtın geri bı çocukla geldin biz almak zorunda bakmak zorunda değiliz diyebilerdi Allah razı olsun hem bana o çocuğuma sahip çıktılar babam kalp hastası bir engelli maaşı aliyo abim 2 böbreğini kaybetmişti annem de böbreğini verdi ona annem de tek böbrek şuan oda tansiyon hastası çocuğun bütün masrafları onların boynuna binmiş gibi oldu diyemiyorum ki yeniden bı daha kıyafet alacz eksikler var diye çünkü onların da durumunu biliyorum kolay değil şuan bir çocuk kıyafeti almak felan ne yapacam bilmiyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Gidip kıyafetlerini alabilirsin ama sırf kiyafet alınmıyo diye sakın seni gram insan yerine koymayan insanın yanına dönme yani bunu yaparsan bundan sonra olucaklar içinde kendini hazırla hem psikolojik hem fiziksel şiddet kaçınılmaz olur senin için ki psikolojik şiddet şimdiden başlamış,yani aklını başına al boşan bian önce,nafakani alırsın o şekilde idare edersin biraz 
(34 puan) tarafından
Sadece kızımın ve benim kıyafetlerimi almak istiyorum
(9,626 puan) tarafından
Polis eşliğinde kiyafetlerin olduğu yere gidebilirsin,polise gidip oraya gidersem zarar görürüm tek gidemiyorum diyip yardım isteyebilirsin kimse de bise yapamaz
(34 puan) tarafından
Aileme bı zarar gelir mi diye düşünüyorum onları şikayet etmeden polis de gitmiyo oraya
-Reklam-
0 oy
(994 puan) tarafından
Eşinle boşanacak misin ? Eğer öyleyse dava aç çocukta olacak tazminat alırsın maddi manevi yoluna bakarsn ailende adı ustunde aile ne gerekirse yapacaklar tabi herkese yük diye düşünme kendini esini de Allah'a havale et anası kendi gibi birini bulsun ona 
(34 puan) tarafından
Askerden gelmesini bekliyorum şuan asker gözüktüğü için bişey yapamıyorum
(994 puan) tarafından
Nasıl yani askerken daha acilamiyor mu ?
(34 puan) tarafından
Açılsa da nasıl gelecek ki davaya
(994 puan) tarafından
Valla hakkınzda hayırlı olsun sizin hayatınızda kızlarımıza ders olsun kime güvenip kaçıyorlar aşk meşk hepsi bir yere kadar karakteri olmayan adamları tepenize cikarmayin hamile bir insana yapılır mi söylenir mi bunca şey vebalinden de korkmuyorlar sende kendini mecbur hissetme onlara msj atma arama bırak ne halleri varsa görsünler eşyaların varsa alınacak yanında abla yenge abi vs kim varsa onunla gidip al gel önüne bak evladını ve kendini düşün
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Bende açtığın bütün postlara dayanarak sen barışcan onunla kesin diyorum, aha buda burda dursun. İnşallah barışmazsın. Sen böyle cevaplar falan verdiğin için değersiz oluyosun, hiç muhattap olmasan peşinde koşcaktı haberin yok. Ayrıca yanına birini alıp evine gidip eşyalarını alabilirsin. Orda sorun çıkarsa bekleyin polis gelsin o ne derse öyle yapalım deyip polisi arayabilirsin
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Valla bacım barışmaya niyetin yoksa. Önünde iki seçenek var. Ya polise gideceksin derdini anlatacaksın polis eşliğinde eşyalarıni alıp çıkarsın. Yada eşyaları almaya bı tanıdığınla gidip kapının önünde görünmeden bekleyip eşin evden çıkınca da hızlıca eşyalarını alıp çıkarsın. Sonuçta daha dava açılmamış o eve girip çıkman haneye tecavüz de sayılmaz hak iddia edemezler. Telefonuna da kadesi indirirsin. Eşin sev evdeyken gelip olay cikaracak olursa polisi arıyorum şikayetçi olurum davayı açmadık daha burasi benim de evim benim de eşyalarım dersin. Ama kesinlikle yalnız gitme yanında eşinin çekinecegi bı aile büyüğü olsun. Ama anne baba değil onlar zaten rahatsızmış. Dayı amca birini alıp git derim ben. 
0 oy
(253 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Öncelikle geçmiş olsun. Geçmiş olsun diyorum çünkü böyle bir adamdan kurtulmuşsun. Bu postuna dikkatimi çekti diğer postlarınıza bakayım dedim ve hepsini okudum. Birincisi eşin ailene neden gitmeni istemedi? Yani geçerli bir sebebi var mı ailen eşine kötü mü davranıyor ya da neden böyle birşey istesin ki geçerli bir nedeni var mı bu u hiç eşinle konuştun mu? Diyelim ki geçerli bir sebebi var o zaman eşini ailene karşı savunman eşinin yanında olman gerekir ona itaat ettiğini eşine göstermen gerekiyor. Ama bunu yaparken de aileni tamamen geri planda bırakıpta tamamen görüşmemezlik yapamazsın eşinde böyle birşey senden isteyemez. Kendisi görüşmez olur biter... Diyelim ki hiçbir sebep yok eşinde keyfine diyorki ailene gitme o zamanda eşine resti çek ve sakın arkana bile bakma. Kimse bir sebep yokken senin ailene gitmeni görüşmeni engelleyemez... Bu iki seçenek dışında eşinin şu an da sana karşı davranışına gelirsek evet zor durum rabbim yardımcın olsun sanırım hamilesinde rabbim yardımcın olsun. Eşyalarının evinde kaldığını yazmışsın eğer bir tanıdık vasıtasıyla eşyalarını alabiliyorsan onlar alsınlar sen o eve gitme bile. Doğum sonrası zor süreç biraz sıkışabilirsin ama ailenin yanındasın ve çalışma imkanın varsa çalış eşine de eyvallah etme. Kendisi kaybeder çocuklarını kaybeder. Senin için zor biliyorum ama restini çek ve ayağı kalk artık bu kişiyle ilgili birşey düşünmekten vazgeç. Zor ama yap. Öyle dedi böyle dedi şöyle yaptı böyle yaptı düşüncelerini bırak yerine çocuklarının sevgisini büyümesini eğitmesini koy. Lütfen... Ayağı kalmasını bil bir kadın ayağı kalkacak kadar güçlüdür unutma bunu ve seninde çocukların var ve güçlü olmak zorundasın... 
(34 puan) tarafından
Aramız çok iyiydi hep gidip geliyorduk askere gitmeden ailem hatta yemeğe cagirdilar askere gitcek die pikniğe götürdüler gayet de iyiydi araları
(253 puan) tarafından
Arkadaşım eğer ailen birşey yapmadı da eşin böyle bir istekte bulunduysa ve sana hamile halinle bunları yapıyorsa arkana bakma bile. Sakın cevap dahi yazma bence Burak o anlasın

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 407 göst.
28 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 338 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 126 göst.
27 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 331 göst.