0 oy
331 göst.
Aile kategorisinde (43 puan) tarafından
tarafından kapalı
Dün sabahta yazmıştım eşim yüklü bı kredi çekip kriptoda kaybetti diye bugün 10 gün oldu ogreneli içim rahatlamiyor hep içime bişi oturuyor sanki darlıyor beni boguyor gibi akıl verin bana yalvarırım napacam iki yaşında kızım var  onunla bile ilgilenemiyorum bişi yiyemiyorum çok kötü zayıfladım stesten bana çıkış yolu soleyin yalvaririm
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

12 Cevaplar

+1 oy
(1,928 puan) tarafından
Olana çare yok. Dünya malı giden gitmiş. Rabbim rızka kefil. Yüreğini böyle rahatlat. Dermansız derdi olan ne yapsın, hasta bebekleri olan çaresizce bekleyenleri düşün. imtihan dünyası buda senin payına düşen tarafı.
-Reklam-
+1 oy
(851 puan) tarafından
Kuzum üzüldüm senin adina ama sen böyle stres yapmaya dewam ederssn allah korusun daha kotu hastalıklarla karsi karsiya gelirsin keske oyle bi hata yapmasaydı ama yapmış ve geri gelmeyecek sen bu durumdayken esin ne yapiyo senn kadar uzulup heba ediyor mu kendini 
(43 puan) tarafından
Oda daha kötü nasıl yaptım diye ilk zamanlar kendini öldürmeye kalkmış düşünmüş bana diyor sizin hayatınızı mahfettim ve bunu gözümle gördükçe dayanamjyorum
(851 puan) tarafından
Tamam iste canim esinde hata yaptığını anlamis bundan sonra destek ol esine allah korusun mal gitmiş can gitmesin gelir yerine inşallah hayat bu iyi gün de var kotu gunde bnce sen kotu oldukca iyice bunalıp sucluluk psikolojiyle farkli seyler yapmasın allah evinize icinize ferahlık versin
(43 puan) tarafından
Amin amin ama bu kaçıncı yapısı hep affettim hep bu çok aşırı oldugu için kalbim daralıyor habersiz yaptı sonradan bana soledi
0 oy
(7,662 puan) tarafından
Senin yapacağın ya da kafana takacağın bir durum yok. Bunları yapan eşinin düşünmesi lazım. Allah bilir yemesi içmesi fevkaladedir ama onun stresini sen çekiyorsundur
(7,662 puan) tarafından
Canım eşin tedavi olsun ama alışveriş hastalığı olabilir. Çok fazla borç yapma isteği geliyor içine demek ki. Yakın çevremde çok fazla var bu şekilde
(43 puan) tarafından
Bundan sonra tedavi olsa ne işime yarar canım benim zaten batırdı herşeyi mahfetti
(1,272 puan) tarafından
Sorunuzu ve yorumlarını okuyunca, bırak o adamı hayatına bak diyesim geldi. Bi servet kaybetmişsiniz. Ömrünüz borç ödemeklemi geçecek? Devamı gelirmi gelmezmi bilmiyorsunuz artık güvenemezsiniz. Köpek gibi pişmansa, bitirme taraftarı değilseniz çok kararlı Bi şekilde konuşun. Elinde olmadan yapıyorsa tedavi  olsun yoksa bu işin sonu yok. 10bin 50bin değil, Bi ev parası yazık günah çocuğunuz var ne yiyip ne içeceksiniz. Kiradayız diyorsunuz asgari ücret. Siz ne güzel sağlıklı düşünebiliyorsunuz ben şuurumu kaybeder, ..sktr ederdim adamı. Bıktım borçtan.
(43 puan) tarafından
Evet Güven meselesi ailem diyor gel Borc ödenmez kendisi de ilk başta dedi gidin hayatınızı mahfettim diye ben  yok dedim kendimi öldürmek istiyorum dedi tuttum yani şuan düşünüyorum ne yapayım diye kaynanamlar hep diyor borç için para için yuvani bozma falan filan kafam allak bullak Allah var banada kötü davranmiyor eşim simdilik ama nebileyim
(1,272 puan) tarafından
O zaman tedavi olsun canım. Bişeler yapsın yani. Böyle olmaz ki
0 oy
(599 puan) tarafından
Olan olmuş canım rizki veren Allah inşalalh daha güzel kapılar acar eğer esin pişman ve birşeyler için cabaliyorsa kalk ellerinden tut ve bu yolu beraber asacaz de ve bi çıkış yollarına bak sende çalışma imkanın varsa başla bi ise hem kafa dağıtırsın hemde destek olursun 
(43 puan) tarafından
Onsuz olmayı düşünüyorum kayınvalidemler hep diyor bı para icinmi ayrılacaksın biz neler çektik  birde çocuğun var diyor ama odenemeyecek bir borç hep maaştan kesilecek hep o anı yaşayacaz hep
tarafından
Canim o zaman kaynanan gelip sende kalacak çocuğuna bakacak sende çalışacaksın.kaynanan ev işini gidiyor demiştin gitmeyecek madem.akil.veriyorm.kayin pederin arabasını satarsa rahat edersiniz
 260 bin odenmeyeck.bir para değil. Eşinin hatası vadeli kısa tutması olmuş neyine güvendi ise. Bankaya gidin vade sistemini değiştirin. 24 değilde 36 veya üzeri bir ay tutarı belirleyin aylık ödemeler düşer Bi şekilde 2.calisirsaniz ödersiniz sorun kalmaz.
(43 puan) tarafından
Kayınbabam öle biriki arabaya alıcı geliyor az veriyor diyor satmıyor adam yok satıcı evlatini düşünmüyorki kayınvalidemde ben bakamam çocuğa diyor oda huzursuz kayinbabamla evi o geçindiriyor kayınbabam bakmaz eve doğru düzgün iki tarafta da çıkış yok
tarafından
Kayinbaban oğlunun bitcoin borcunu ödemek zorunda değil. Ki keyfi yaptığı birsey kredi çekerek oynamış birde.
Sen babanın evine git o zaman onlar kendi içinde halletsin
(43 puan) tarafından
Kayinbabamin üstünde çok borç var ödememiş zamanında üstünde bişi yok öle yaşıyor diyorki odemesin maaşından kesilsin napalim bı yandan arabayı satışa koyuyor ümit veriyor  babamın evine gitsem kızim var babadan uzak nasıl olur bilmiyorum düşün düşün kafayı yicem
0 oy
tarafından
Dünde belirtmiştim canim esin surkeli aynı hatayı yapıyormuş madem umursama ne diye umursuyorsun. Çözüm yolunu buradakiler bulamaz sana senin hayatın senin kararların senin ailen sen bulacaksın bir çözüm. 
(43 puan) tarafından
Hiç birşey düşünemiyorum kalbim sıkışıyor  elden biside gelmiyor
0 oy
tarafından
Hiçbişey çocuğumla ilgilenemicek kadar üzemez valla beni. Giderse gitsin oda öyle olsun istemezdi en nihayetinde. Bizde kaybettik ama umrumda değil ha olduğundan mı tabiki hayir.sadece canımı ona buna sokmanın hiç faydasını görmedim. 
(43 puan) tarafından
İşte düşünüyorum çocuğum nasıl babasız kalır hani gitsem ailem hep arkamda asla perişan olmani istemiyoruz diyorlar kaynanamgil para için borç için yuvani bozma diyor eşim hatasını biliyor kötü davranmiyor ne yapacağım bipmiyom hani kötü davransa derim bu hayat nasıl diye kötüde davranmıyor sadece habersiz işler tonla borç maaşa icra gelecek her ay onun stresi hayat zor gececek
tarafından
Kredi çekip kapatsanız. En azından kredi ödersiniz
(43 puan) tarafından
Zaten kredi çekip yapmış bu borcu üç tane bankadan ayrı ayrı  çekmiş üstüne kredi kartı üstüne ekşi hesap ne varsa
tarafından
Ovv. Çok zor gerçekten Allah yardımcın olsun.
(43 puan) tarafından
Amin ne yapayım bilemiyorum aileme doksem içimi uzaktalar uzulecekler kaynanama ariyom içimi dokuyum ne yapacan allahtan gelen diyor boş ver diyor Allah'a canım kurban ama olmuyor iste
0 oy
(35 puan) tarafından
Bekleyin yükselir belki. Benim eşim de evlenmeden önce yapmış aynı hatayı, 20.000 tl önce 45.000 olmuş çekmemiş daha yükselir diye sonra birden 3.000'e düştü sonra tekrar yükseldi parayı kurtarınca çekti direkt ama yükselmesi aylar sürdü. Tam evleneceğiz para lazım bi de onu bekledik..
(43 puan) tarafından
Tam düştü para sıfırlandı öğünden bugüne üç katı yükseldi para gitti yani artık dönüşü yok
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kripto da nasıl para kaybediliyor aklım almıyor. Aldığın coin düşse bile satmadığın sürece zarar da olmuyorsun. Eşin kaldıraçlı işlemlere falan mı bulastı. Sen de sıkma canını olmus ile ölmüşe çare yok. Hiç bir sey cocugundan daha önemli olamaz. Ne olursa olsun yavrun ile hakkıyla ilgilen canım.
(43 puan) tarafından
Evet öle aynen evlatim benim canım ama işte eşimin akıl almaz işleri bu kaçıncı böle yapısı ailem perisan olursan gel biz bakarız diyor ama eşim bana karşı kötü davranmiyor hatasını biliyor evet oda çok kötü ama hep bu hatayı yaptı çocuğumu babasından ayırmakta istemiyorum kaynanamgil para için yuvani bozma diyor ama bu stresle bu bunalimla nasıl yaşanır eşim hep diyor hayatınızı mahfettim bunu gördükçe yikiliyom
(7,118 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım.
(43 puan) tarafından
Sağol canim
0 oy
(850 puan) tarafından
Çok sıkıntılı bir süreç, diğer taraftan herşeyi bir anda öğreniyorsunuz..sizden saklamış, gizlemiş..büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorsunuz..o da şu an kötü olduğu için herşeyi de ona söyleyemiyorsunuz..benzerini teyzem de yaşadı ve eniştemin bir anda nereye gittiği hala belli olmayan borçları çıktı..sizi çok iyi anlıyorum..eşiniz belki de bu şekilde bir kayıp yaşamasa sizden gizli birşeyler yapmaya devam edecekti, inanan insanlarsak bir hayrın da olduğunu biliyoruz..sağlığınız yerinde, evladınız sağlıklı maddi kaybınız var sadece yine de şükür..hani insan sağlığını kaybedince ya hiç birşeyim olmasa da sağlığım yerinde olsa diyor di mi?sizin yapacağınız şu yaşayın duygularınızı, ağlamak, kızmak geliyorsa yapın..ama kendinizi bitirmeyin, çünkü siz birşey yapmadınız eşiniz de olsa onun hatasının yükünü siz çekmeyin..strese girmeyin, çocuğunuzla ilgilenin..şu hayatta ölümden başka herşeyin çaresi var..eşinize destek olun demek içimden gelmiyor ama o konular da karar sizin, en iyi siz bilirsiniz..iyi gelecekse uzaklaşın, ailenizin yanına gidin..
(43 puan) tarafından
Ailemin. Yanına gitsem eşim kendine bişi yapar diye tereddüt ediyorum kalsam ben kötüyüm Allah'ım bı çıkış yolu göstersin artık yemi ederim  düşün düşün hasta olacam
(850 puan) tarafından
Eşinizle konuşun isterseniz, hissettiklerinizi anlatın ve biraz uzaklaşmak istediğinizi ama bunu yapmak için öncelikle onun iyi olduğunu bilmeniz gerektiğini söyleyin..düşünmeyin olan olmuş, hasta olursunuz böyle yaparsanız Allah korusun..biraz toparlayın kafalarınızı, sonra bakın bakalım noluyor nasıl toparlanır..kendinizi feda etmeyin, öncelik sizsiniz..eşiniz düşünmedi bunları yaparken yanlış anlamayın ama hani önceliği kendinize verin diye söylüyorum..
(43 puan) tarafından
Evet konuşacağım bugün böle olmuyor ben evin içinde kafayı yiyeceğim çünkü artık ne oluyorsa olsun ne yapayım
0 oy
tarafından
...............
(43 puan) tarafından
Canimm keşke uzmesem kendimi nebilim başıma ilk defa geldi böle borç bide baba evinde böle bişi görmeyince ayrıca eşimin 4 defa aynı hatayı benden habersiz yapması beni mahfediyor ben nasıl güvenirim artık yapmam etmem diyor ama olmuyor işte
tarafından
Saba soylememesi evet sorun. Keşke haberin olsaydı da beraber batsaydiniz. En azından biz yaptık derdin. Bundan sonra yapmayacağına söz veriyor mu ? Gerçi yüksek borcu olanlar daha kredi çekemez. Vermez banka. Belki o yönden daha yapamaz
(43 puan) tarafından
Daha önce yatı çiftlik banka yatırdı çalıştım çocuğum yoktu beraber ödedik geçen yaz 15  yatırmış haberim yok ailemin yanındayım gelince soledi onu geçtim 20 gün önce 100 bin yatırdı ne varsa  sattık odedik 10 gün öncede   faizleriyle260 bin gelde düşünme kaderim  yüzüme gulmediki
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Kendine eziyet etme bakmakla yükümlü olduğun çocuğun var ona da yansıtma bu hallerini su akar yolunu bulur bizimde yaklaşık iki yüz bine yakın borcumuz var ev aldık şimdi kalmış 130 bin Rabbim sağlık sıhhat versin inşallah herşey olur 
0 oy
(2,445 puan) tarafından
Canım kripto da para gitmez çok düştüyse para eriyor ama satamadığı sürece zarar da değil ki bu aylar hepsi düşüşte illaki çıkar o kadar stres yapmayın bence yükselmesi ayları alır ama illaki çıkar yani para gitmez 

Kredi çekmesi kötü olmuş o konuda bir şey diyemem ama bekleyin çok üstüne gitmeyin eşinizin zaten o da streslidir birlik olun 
(43 puan) tarafından
Satmış diye biliyorum çünkü o günden sonra üç katı yükselmiş dedi ama bizim para yok ortada benim derdim habersiz gizlice bu kaçınca hata yapıp hayatımızı mahfetmesi hayaller umutlar herşey çop oldu ve odeyemiyoruzda
(2,445 puan) tarafından
Yaa işte korkmuş demekki daha çok düşecek diye o yüzden satmış

Rabbım kolaylık versin inşallah sende dik dur kendini mahvetme destek ol canım yaptığı tabiki çok büyük hata gizlice yapması defalarca yapması ama destek ol inşallah bir daha yapmaz

Uygulamayı falan telefonundan sil canım hangi uygulamayı kullaniyorsa
(43 puan) tarafından
Silsemde kar etmez inat işyerine gider gene bakar bugüne kadar hiç beni dinlemedi o yüzden bu haldeyiz hep yanında oldum ama bunda olamıyorum çünkü beni çok yıktı
(2,445 puan) tarafından
Haklısınız ne diyim inşallah geçer bunlar
(43 puan) tarafından
İnşallah

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 407 göst.
28 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 314 göst.
0 oy
6 cevap 338 göst.