0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde (790 puan) tarafından
Bugün 10 gün oldu çişini çözdük sayılır ama kakasıni tutuyor yapmak istemiyorum kaka diyor karnım ağrıyor diyor sürekli onu öyle görünce üzülüyorum.. dulcosoft diye bir şurup varmış onu verdim geçen gün aksmaa yaptı kakasıni dün vermedim alışkanlık olmasın diye dün yapmadı yani kakası var sıkıyor kaka yap bile demiyorum çünkü dememek lazımmış kendi haline bıraktım ama böyle hep şurupla olacak şey değil ki ne zaman alışır kızlar nasıl yapabilirim başına gelen varsa yardımcı olur mu lütfen 

10 Cevaplar

0 oy
(2,588 puan) tarafından
Kayısı suyu içirin onun da faydası olur şuruptan daha güzel. Kayısılar çıktı kendiniz kaynatıp posasıyla birlikte ezip suyunu çıkarın her öğün verin azar azar kakası yumuşayacak ve tutamayacaktır
(790 puan) tarafından
Veriyorum canım ama şurubu doktor verdi hiç bir zararı yokmuş kimyasal değilmis hamileler kronik hastalığı olanlar bile kullanıyormuş
(2,588 puan) tarafından
Hasta bile olsa şurup son çare olarak görüyorum. Siz kayısı yedirin bol bol ucuna gelince mecbur yapacak.  Yaşı ne kadar anlayacak durumdaysa şarkılar var ya da güzelce hikaye uydurup öyle anlatın muhtemelen tiksiniyor bir kaç yapsa alışır siz de alkış yapın bak anneciğim kakanı yaptın sen deyip birlikte gülün
-Reklam-
0 oy
(349 puan) tarafından
biz de 5 gun kaka yapmayinca kullandik dulcosoft.Sadece 3 gun kullandim.sonrasinda tuvalete gidince gerek kalmadi.Ama suruptan memnun kaldik.
(790 puan) tarafından
Ya mecbur kaldığı için yapıyor son ana kadar tutuyor yapmamak için direniyor ne yapcam bilmiyorum
(349 puan) tarafından
tuvalet egitiminde sabir cok onemli 12 gun cok zorlandik ama sonra alisti.kitaplar stickerlar aldik.zor ama sonu guzel olacak ins sizin icinde.
(790 puan) tarafından
Kakası var evin içinde ağlıyor yapmicam diye tuvalete otursa bari yok kabul etmiyor
0 oy
(1,157 puan) tarafından
Biz 2 senedir kullanıyoruz gerektikçe. Düzene girene kadar kullanın alışkanlık yapmaz . Süreç zora girmesin 
(790 puan) tarafından
Aynen kullanıyorum ona rağmen yine tutmaya çalışıyor bakalım ne olacak
0 oy
(240 puan) tarafından
Cnm bende başlamayı düşünüyorum ama daha tam konuşmuyor oğlum 31 aylık neler yaptın acaba lazimliga oturmuyor ağlıyor tuvalete girmiyo ona da çok ağlıyor 
(790 puan) tarafından
Valla bende 31 aylıkken başladık çok kötüydü çişini uzun saatler tutmaya başladı ağlama krizleri falan oluyordu en sonunda bıraktık şuan 34= aylık çişini söylüyor yapıyor ama kakasını tutuyor bu seferde de yapamamak için ağlıyor ne yapcam bilmiyorum
(240 puan) tarafından
Bnde söylüyorum ama cnm bezini çıkaralım artık tuvalete gidelim diyorum direk no no diyor ağlıyor
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Aliskanlik yapmiyormus o bende sormustum doktora hayir duzenli kullan hergun ayni saatte daha sonra bagirsak ona alisacak braksanda yapacak dedi
(3,101 puan) tarafından
Tutmak n3 demek korktugundan yapamadi tuttu snra 2 3 gun snra tas gibi yapardi ama nasil yapmak.ciglik cigliga bayilacak sanirdim.1 saat surerdi.lavman fitil hic bir ise yaramadi.yok erik kurusu kayisi falan hwpsini yaptim ilil suya oturttum yok.artik tuvalet yuzunden sanmaya baslayip ayakta kiyida kosede yapmaya basladi.bildigin ayakta.ennson bu ilac ise yaradi.yapmaya basladi .ona ragmen uzun sure tuvalete gitmedi yine aciyacak diye kolay bile yapsa ayakta yapiyordu korkusundan.sonra artik acimayinca tuvalete geri basladi.ayy yani bunlari cekmemek icin tuvaletteb tam korkmadan caresine bak.
(790 puan) tarafından
Dün ağlaya ağlaya yaptı ben tuttum kucağımda o yaptı ama yumuşaktı acımadi da yani şuan da kakasi var yapcam diyor gidiyor cesaret edemiyor yapmicam karnım ağrıyor şurup ver diyor anlamdım ki ne yapayım bende beze geri dönsem olmaz artık bütün iki hafta olacak çişini söylüyor yani ama kakasıni sıkıştırınca çişini de tutuyor o ara yerinden kalkmıyor üzüyor bu durum beni vallahi çok zormuş bı tuvalet eğitimi ya poskoljim sıfır....peki senin kaç gün sürdü benimki de alışır mı acaba ya offf
(3,101 puan) tarafından
Cise hemen alisti bi kac kere kacirmistr oda oyun sirasinda tuttugu icn.ama kaka problemi tuvalet egitimndn sonra basladi iste.aen rahat yapana kadr  ver surubu acirsa iyice zorlanir.kolay yaptigini gordukce daha rahat yapar
(790 puan) tarafından
Peki kayısı suyuna katsam versem olur mu o şuruptan tadı aşırı iğrenç verdim kuştu ya
(3,101 puan) tarafından
O prospektüsünde yazar sanirim canm benim fikrim yok
0 oy
(768 puan) tarafından
Bebeğim 18 aylık kabızlık sorunu yaşıyoruz 2 ay kullandım dulcosoftu şişe bitene kadar düzenli kullanman gerek canım doktorumuza danismistim 1 gün yaptı diye 2.gun vermemezlik yapma dedi . dediğin gibi çevre bana da söylüyordu ilaçsız yapamaz alışır diye .doktora bunu da sordum olmaz öyle birşey dedi 
(790 puan) tarafından
Anladım aslında kabız değil de kendisi tutuyor malesef
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kabız olmayacağı şeyler vermelisin sebze çorbası meyve vb şeyler şeker cikolata ve tatlıdan uzak dursun
0 oy
(790 puan) tarafından
Post yukarı 
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Ay bu kaka problemi her çocuktami var ya bizde küçük çişi gayet güzel yapıyor ama büyük tuvaleti geldiğinde tutuyor imkan yok ne tuvalette ne lazimliga yapmak istemiyor... 
(790 puan) tarafından
Kaç aylık ne yapacaz böyle offff
(1,000 puan) tarafından
33 aylık
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Canim dulcosoft bagirsak tembelliği yapmaz 1 aya kadar rahatlıkla kullanabilirsin gerekli görülürse daha uzun da kullanabilirsin sabah ac karınla meyve suyunda ver onun kaka yapmamasi tuvalet eğitiminden kaynaklı yeme icmeden degil dolayısıyla surubu biraktiginizda sorun olmayacaktir yeterki kakasini tutmadan tuvaletini yapmayı ogrensin
(790 puan) tarafından
Çok çaresizim ya kakasını yapmamak için evin içinde koşup duruyor ne kolzete ne WC yapmak istemiyor bitik durumdayim =(
(1,135 puan) tarafından
Canım oyunlastirarak dene mesela klozete kakasını yaptır kendisi sifona bassın ya da suyu döksün aa bak yok oldu gitti kaka felan tarzında eğlendir tuvaletin yanina bi çizelge asabilirsin her kakasini yaptığında oraya bir sticker yapıştırın bi hedef koy mesela 10 tane sticker toplarsan sana şu hediyeyi alicam de yiyecek olur sevdigi bir oyuncak olur aklıma şuan bunlar geldi
(790 puan) tarafından
Denedim canım su ile oynayarak yaptı çişini öğrendi ama işte dediğim gibi kakasını artık tutamayacsak hale geliyor onu da ağlaya ağlaya zorla yapıyor uyumak istiyor kakasını unutsun diye yani beze geri dönsem olmaz çise epey alışti gecede üç gecedir kuru e nasıl etcem.bilmyorim herkes öyle öyle alışacak diyor ama çocuğumu üzgün şekilde görmek çok üzüyor beni kakasi gelince yerinden bile kalmıyor ya

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 90 göst.
12 Haziran 2023 Aile kategorisinde 2935 (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 94 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 132 göst.
9 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu

378,391 soru

11,326,065 cevap

34,778 kullanıcı

...