0 oy
212 göst.
Aile kategorisinde (27 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar.Ben Azərbaycan vatandaşıyım ama Türkiyede yaşıyorum.Eşim Türk.1 kızımız var 15 aylık.Kendim İngiliz dili üzre tercümanım,ama çalışmıyorum çocuğuma bakıyorum.Türkiyede evimiz yok ve yaşam baya pahalı,Ailecek Baküye göçmeye karar aldık.ki orda ev ve araba sahibi olmak bizim için kolay.3 yıl sonra taşınacaz Allahın izniyle.2ci bebeği düşünüyorum ki şimdi yaparsam 3 yıla oda büyür kızım gibi arada 2 yaş fark olucak.madem çalışmıyorum evdeyim 2. bebeği de doğurayım diyorum ve bitireyim hem işe dönmemde rahatlık olur zaman kazanmış oluruz ama tam emin değilim,acaba doğru karar mı yalnış mı düşünüp duruyorum sizce nasıl bir fikir?Bir yandan da kızıma daha çok zaman ayıramam diye korkuyorum

12 Cevaplar

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Yap gitsin.Erkenden yap daha çalışacakmışsın.
(27 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevabın için
-Reklam-
0 oy
(261 puan) tarafından
Valla ben çalışmak konusunda diilde kardeşi olsun büyüsün diodum biraz biraz erken oldu ama şu an hamileyim diorum iyiki doğunca en fazla 3 3 yıl zorlarlar sonra zaten alınırlar birbirlerine 
0 oy
(1 puan) tarafından
Bende düşünüyorum hayirlsii bakalım bacı . 

Test yapmadım daha 
0 oy
(70 puan) tarafından
Ben olsam aklımdaki i düşünceyi çıkarırdim. 
0 oy
(9,622 puan) tarafından
Madem çalışmıyorsan evdesin yap bitane daha. Bence meslek sahibi çalışmayı düşünen kadınlar iki cocuk düşünüyorsa hemen yapmalı ikisi bir büyür sonra iş hayatına başlarsın 
0 oy
(12,662 puan) tarafından
bende özbekistan vatandaşıyım eşim türk

seninle ayni düşüncede idim çoçuk konusunda,  kızım 1 yaşında 3 aylik hamileyim 

ikisıde büyüdükçe işe dönmek de kolay olur
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Calisan insan icin pespese cok iyi birkerede biter isine donersin
0 oy
(872 puan) tarafından
Psikolojik olarak hazırsan bence doğru karar.
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Bencede yapmak.mamtikli senin için 
0 oy
(597 puan) tarafından
Bu şartlarda ben yapardım ki yaptımda büyüüdü bile çok şükür en zor ilk 1yıl zaten gerisi geleiyor
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Hem yaşam pahalı diyip hemde ikinci çocuğu düşünmek ne kadar mantıklı bilemedim. İlk çocuğuna tam anlamıyla yetebiliyor musun her ihtiyacını karşılayabiliyor musun hem maddi hem manevi bunlar önemli. Birde psikoloji önemli tabi. Uzmanlar iki çocuk arasında 4 yıl olmalı diyor. Mantık olarak çok doğru 4 yıl. Çocuğun kendini ifade edebilmesi kendi ihtiyaçlarını karsilayabilmesi sana bağımlı olmamasi adına. Aksi hâlde ikiside sana bağımlı oluyor anne iki çocuğa yetişecem derken yoruluyor haliyle çocuklarla da doğru düzgün ilgilenilmiyor. Çevremde gördüğüm herkes böyle. İkisi birden büyüsün mantigiyla cocuk yapip geri pişman oluyorlar
(49 puan) tarafından
Her çocuk kendi rızkıyla dünyaya gelir .. evet hayat çok zor hepimiz farkındayız ama rızkı veren Allah bakıyorsun annesi babası olmayan çocuklar büyüyünce iş adamları iş kadınlari oluyorlar.
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bence yap gitsin beraber buyurler

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 333 göst.
31 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 154 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Mryss (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 191 göst.