0 oy
580 göst.
Aile kategorisinde (292 puan) tarafından
Kızlar kendinizi benim yerime koyarak cevap yazın lütfen çok sinirliym 

Düşünün çalıyorsunuz bebeğiniz oldu. Rapor izniniz bayram dönüşü bitiyor ve bakıcı bulamadınız 

Kendi anneniz çalışıyordu ve sizin için işinden çıktı ve bebeğinize bakacak. 2 ay önceden işyerine de söyledi kızıma gideceğim diye... 

Kaynananızın böyle bir durumu yok arkasında 2 küçük çocuğu var ve annenizin bakmasına da sevindi

İyi olmuş işte annen baksın vs dedi. 

Neyse dün kaynanamlara gittik. E işe de başlıyorsun artık dedi bakıcı nolcak dedi.SANKİ bilmio gibi. Annem bakacakya anne dedim. 

Bayram arkası geliyor annem artık dedim. Bu hiç ses etmedi. Ama yüzü değişti böyle Farkettim. 

Ben bebeği emzirmeye girdim eşimi mutfağa çağırdığını gördüm. Ona söylemiş ben geleyim Bi süre size vs demiş. Arkasında 2 çocukla. Okullar tatil olduya artık.

İyide bu insanla dalga geçmek değilmidir sizce. Benim annem işinden çıkmışken herşey ayarlanmışken... Kaldıki mutfakta benlede konuşmuşken eşimi mutfağa çekip bu ne demek oluyor kızlar. Bana söylesene ben geleyim diye.

Ben gene aynı cevabı vercem. Anne sende bakardın tabiki ama annem işten çıktı biliyorsun derdim. 

Eşim dio şimdi annem gelsin Bi süre o baksın diyor. Ya siz dalga mı geçiyorsunuz niye benim annem işten çıktı ozaman bizim için çıktı kadın dedim. Madem baştan deseydi böyle bişeyi son dk bu nedir ya dedim. Eşimle tartıştık. Aramız kötü.ne diyeyim gelme mi diyeyim diyor. Ona gelme diyemicez de benim anneme nasıl gelme dicez ozaman dedim. O kırılacaksa benimki kırılmayacak mı şunların yaptığına bak işimden çıktım bunlar için demicek mi dedim. Hem huzurumuz bozuldu hem kendi anneme ne derim hemde kaynanamı bu hareketine karşılık nasıl evime alabilirim ki ben nolur bi akıl verin bana. Siz olsanız ne yapardınız????? 

32 Cevaplar

+9 oy
(177 puan) tarafından
Kaynanan iyi niyetli olsa oğlunu köşelere çekip konuşmaz zaten fesat. İki ay için bütün düzen bozulmaz bu kocalarımz anneleri ile konuşunca neden efsunlaniyo anlamıyorum. Zaten kocanla da kavga etmişsin ara kaynanani madem niyetin vardı annem neden işten çıktı de 2 ay gelmek için de neden huzurumuzu bozdun de bu ne biçim iş yani. Uzatirsa da ben ücretsiz izin alacam diye blöf yap bence gerekirse de al hatta kocan baksın mecbur belki anasının agizna bakmayı bırakır 
-Reklam-
+4 oy
(1,886 puan) tarafından
Ben kıyamet koparırım sen bana bakma. Ben çatacak yer ariyorum. Dengesiz baştan gelirim deseymiş. Versinler madem annenin 2aylık maaşını. Eşinde de iş yok. 
(292 puan) tarafından
Aynen öyle. *****. Düzgünce dese kadına bişey yok. Annecim alınma ama kadın bizim için işten çıktı şimdi senin gelmen olmaz desene. Ylne gel tabiki tabiki ama şuan onun geleceği belliyken olmaz demek bu kadar mı zor. Üste çıkıyor bide benim annem gelse ne olacak diyor utanmadan. İnsanlara iyilik yaramıyor. Canım annemin yaptığı fedakarlık bir anda çöpe atıldı nankörlerrrrr
(1,886 puan) tarafından
Annene asla gelme deme. Bak ömür boyu içinden çikmaz.
+1 oy
tarafından

Anneni mi kıskandı anlamadım ki.kesinlikle kabul etme kadın sizin için işten çıkmış ben olsaydım Cook kirilirdim kirilmayi bırak hiç hoş olmazdı,bu erkeklerin anaları birşeyler söyleyince niye fikirleri değişiyor anlamadım:ninja:birde sana söylemesi gerekiyordu oğlunu kenara çekip söylemesi sinsice, müdahale etmesine izin verme kesinlikle.

+1 oy
(994 puan) tarafından
Çok haklsn az bile düşüncelerin daha ne münasebet ya ihtiyaç varken kuma gömülecek gelmeyecek etmeyecek ama ama gezmeye gelecek bana çok yanlış ve ters o zmanda gelme o halde
0 oy
tarafından
Sirf huzursuz Luk cikarmak için yapıyor gel bak desen üç güne geri kaçar böyleleri 
(292 puan) tarafından
Aynen öyle gezme tozmaya ölür. Oturup evde çocuk bakacak yapısı yok. O gün senin bu gün benim gezer durur. Ama benim huzurumu bozdu şuan yüzüne bakasım gelmiyor
tarafından
Ya amaç senin annende gelmeyecek canım yoksa bastan bakıcı tutmayın derdi ,bakıcı işini ne yaptınız demez ya ne diyeyim bence kabul etme annene haksızlık direk aç şöyle yüzüne madem anne sen gelecektin kendi annemi niye işten çıkarttık biz neden söylemedin bize diye bence ara sor ,ben olsamda kızardım ya
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Ara kaynanani eşini katmakla hata etmişsin onunla niye kavga edip arani bozuyosunya tamam canım konusuruz biz de geç ara keşke bana deseydin çaresiz kaldığım için annem işinden ayrildi ben gelme diyemem malum bı ihtiyacımız olduğunda seni cagiririz de bitsin mesele 
(292 puan) tarafından
Canım 2 aydır söylüyoruz bunu gerekirse bende gelirim vs dedi. Senin çocukların var anne olmaz dedim. Okula gidiyorlar dedim. İhtiyaç olursa senide çağırırım zaten annemin İşi olur vs dedim. Tamam demişti
(7,230 puan) tarafından
Sen kaynani istemiyorsun canım ama ben baştan gelemem diyip sonra ben gelicem diye anladım
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Okullar açılınca senin annen çocukları bahane eder benim annemde oyun mu oynuyorsunuz bir gel bir gelme der gelmez g.t gibi ortada kalırız de. 
(12,773 puan) tarafından
Valla bence direkt kaynanayla muhatap olunmalı 1. Si şimdiye kadar aklı nerdeymis yana yakıla bakıcı aramışlar anne işinden olmuş ikincisi hadi annen geri döndü işe okullar açılınca bakmaya devam edecek mi kolay yoldan kaçacak mi 3.sü ve en önemlisi aynı ortamda hep beraber konuşuyorken fısır fısır mutfakta oğluna demek ne mana. Mantıklı olan hiç bir öneriyi geri çevirmem ben benden çekinmene gerek yoktu de.
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Valla kimse kusura bakmasın evet annesine diyecek ki anne gelme zaten kayınvalidem gelicek çocuğa bakicak bende eşimde çalışacaz ne demeye gelicek madem bu kadar merakli gelmeye kadin neden boşa işten çıktı boşver ya takma gelicem derse de sen gerekeni söyle darilmaca gucenmece yok olmasi gerekeni yap sende eşin de
0 oy
tarafından
Baya iyi tepki vermen gerekiyor bu durumda eşine ve kayınvalidene anne hiç sesini çıkarmadı iyi ne güzel dedin annem benim çocuğum için işini bıraktı gelecek ne oldu şimdi madem bakicaktın annem neden işten çıktı öncesinde deseydin ya de mutlaka ama öyle kenara cekipte fıs fıs yapılamaz böyle şeyler eşine dünyayı söyle baksın bakmasını isterdim ama benim annem çocuğumuz için işini bıraktı o zaman ses etmedi şimdi ne değişti birden aklını başına al ya cevap vermeyi bilirsin şimdi artık kadın bizim için işini bıraktı baksın yorulup bunaldiginda bir işi olduğunda sen bakarsın anne diyeceksin yada evden çıkıp gidersin annene herkes doğurduğuna baksın madem dersin saçmalığa bak naletlik hasetlik yapıyor kaynanan eşinde çanak tutuyor bu kadar saf olana adamlara çok kızıyorum herşey bir iyi niyet nerede ne zaman söylendiği lafların o kadar önemli ki 
0 oy
(2,391 puan) tarafından
İstemezdim herşey ayarlandı der konuyu kapatırım
0 oy
(6,238 puan) tarafından
Canım eşinle hiç tartışma. Direkt kaynanana söyle. Mutfakta böyle söylemissin ama ben zaten ilk sana dedim sen yanaşmadn ve annem bunun için işten çıktı o gelecek haberin olsun de.
0 oy
(3,447 puan) tarafından
Kaynanani arayip diyeceksin gelmek istemissin ama annem benim yanima gelmek icin işten cikti simdi ben ona gelme diyemem madem gelebilecek durumdaydin onceden soyleseydin diye
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Kaynananin amacı sanırım huzur bozmak eşinle konuş baktın olmuyo direk kaynanani ara söyle annem bizim için işten çıktı ona gelme diyemem de annem gelicek o şekilde ayarladık de 
0 oy
(193 puan) tarafından
Baştan deseydi ya gelinim ben gelip bakarım senin çocuklarına annen işten çıkmasın falan yani ne kadar içi dışı fesat olan insanlar var ya senin yerinde olsam onu eve bile almazdım yani eşin ne derse desin benim annem kırılacaksa onun annesi kırılmayacak diye bir şey yok
0 oy
(195 puan) tarafından
Burda hata kocanda senin annenin bebeğiniz için işten çıktığını söylemesi lazımdı, kaynanan başka bişey demiş olabilir mi eşini kızdıracak. Ne saçma sapan iş ya son dakika onu mu bekleyecekmissnz. Ara kayinvalideni şöyle durumları biliyosun oğluna niye öyle dedin benimle konuşmuyosn annem işte çıktı vs diye tavrını net koyarak söyle. Onun anası kırılır sneinki kırılmaz sanki ne sınır şu Kaynanalar ya
0 oy
tarafından
Sen belkide bişi diyemedigin için kaynanan böyle yapıyor.

Benim eşim olsa benle bu durumu konuşma anne, git eşime söyle der. Senin eşindede suç var.

Sende ara kaynanani, "anne sen en başta niye bakarım demedin, annem benim yuzmden işten çıktı. Kadın gelecek. Sen şimdi ben bakarım demişsin eşime. İstiyorsan gel ikiniz bakın. De
0 oy
(908 puan) tarafından
Eşinizde iş yokmuş kusura bakmayın 
(292 puan) tarafından
Ailesi bşey dediği an anında değişiyor. Zaten onun yüzünden bu durumdayız şuan.
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Yarın bakamam dicek. Sen anneni gonderdiginle kalacaksın. Sakın müsade etme
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Ara direk kaynanani durumu kendin hallet.oglun çekiniyor ama diyip başla.niyeti iyi olsa fiş.fis oğlunu doldurmaz
0 oy
(7,660 puan) tarafından
Bunu kocanla değil annenle de değil sadece kayınvalidenle konuşarak çözersin. Tartışmadan durumu izah et. Anne sen bana böyle bir şey söyleseydin anneme de söylemezdim. Kadın tüm düzenini benim için bozdu geliyor. Şimdi ona gelme diyemem de. 

Ne saçma insanlar ya. Benimki de çocuğumu almak için eve geldiğimde suratı beş karış olurdu akşam. Yorgun argın olurdu. Anneme götürürken de öyle. Hep bir bahaneleri var yani. Torun sadece onların torunu ya. Sadece onlar bakabilir gibi düşünüyorlar. Huzurunu da bozma bunun için. Anneni de hiç arama gelsin. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 573 göst.
0 oy
12 cevap 413 göst.
12 Ekim 2021 Aile kategorisinde Ecrinin annesi6 (992 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 405 göst.
8 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 555 göst.
31 Ekim 2021 Aile kategorisinde Demir1819 (238 puan) tarafından soruldu