0 oy
555 göst.
Aile kategorisinde (238 puan) tarafından
Kızlar kaynanamla aramız pek iyide değil kötüde değil yani mesafeliyiz. 2 haftada bir gideriz yanına son bir aydır dikkatimi cekti yanında kızım yada eşim hapsurunca çok yaşa yada hayırlı yasa diyo ama bana gelince sessiz kalıyor sizce ne yapmalıyım. Biliyorum saçma gelebilir şimdi çok yaşa diyince sanki çok mu yasiyacan diyenler olacak biliyorum ama insan gelinini bu kadar mı sevmez.sizin kaynananiz yapsa ne tepki verirdiniz?

19 Cevaplar

+10 oy
(7,972 puan) tarafından

Kendin hapşurunca şey de Allahim beni sevmeyenin ömründen al bana ver aminnn deee bakalm ne yapcak:)

(7,972 puan) tarafından
Kesnlikle denemelisin

Gulsah askm❤
(1,763 puan) tarafından
Vallaha cok guldum cnm kalp kalp sen beni guldurdun Allah imda seni guldursun
(5,949 puan) tarafından
Çok iyi  yaa :))))) ++++
(7,972 puan) tarafından
Aminn gulsahcım

Aa adaşim ama bi harfle kacirmisiz nagihan bende
(5,949 puan) tarafından
Ewet  bütün  adaşlarım  hep nagihan  hiç nagehan duymadım:)))
-Reklam-
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Hiç umursamam zaten sevse mesafeli olmazdiniz böyle devamkee
(238 puan) tarafından
Açıkçası Mesafeyi o değilde ben koydum  ilk zamnlar  iyiydik evlat ayrımı yapınca uzaklaştım
0 oy
(998 puan) tarafından

Kiz bende buna benzer kayinbabada yaşadim 

Mutfaktan meyve alip geldi kaynanama yer misin dedi görümceme yer misin dedi ama.bana sormadi çok zoruma gitti kalbim pıt oldu :( 

Ama.o.zamn aramiz bozuktu zaten simdi iyi şükür

(238 puan) tarafından
Kök yiyesiceler  insan nezaketen der ama nerde herkess kendi aleminde
0 oy
(9,005 puan) tarafından

Ayy güldüm valla kusura bakma :) tek derdim bu olsun ne baciskom

(238 puan) tarafından
Artık kadının herşeyi batmaya başladı canım bunu da bir kaç kere tekrarlayınca acaba olmemi istiyor dedim
0 oy
(606 puan) tarafından

Dert ettiğin şeye bak :D

0 oy
(41 puan) tarafından
Birdahakine sen de gör anne de
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Hiç vermem niye vereyim ki o bana demezse bende demem 
(238 puan) tarafından
Artuk Demiyorum zaten
0 oy
(1,207 puan) tarafından
İnsan illaki bozulur canım doğru da amaaan sende hapsurunca birden de hep birlikte inşallah:) hem senin icinde kalmaz hem onun içine oturur :)
(238 puan) tarafından
Kızım çok yaşa anne diyor bnde birlikte yaşayalım kızım diyorum hiç tepki vermiyor :)
(1,207 puan) tarafından
Ne güzel işte:)
(238 puan) tarafından
Şükür ki kızım var anasını düşünen :) gerci kızımın sevgisinide kıskanıyor ya o ayri
0 oy
(305 puan) tarafından
Canim simdi sana benzer bi olaydan bahsedicem benimki de benim yaptigim yemekleri yiyince asla eline sağlık demez baskalarina der oglu yapsın mesela tost falan der bana gelince de bikere esimin yaninda soyle dedi oğlumun kesesine bereket Allah daha çok versin daha cok yiyelim beni sevmez zaten seviyo gibi yapar herkese  çünkü oğullarina çok düşkün aşırı yani gunde kirk kere arar ee oglunu elinden aldik kolay degil :D
(305 puan) tarafından
Yaa bilmiyom canim bide geçenlerde eltime gittik ama eltimi severim yani hanım kiz yeni gelin o da 2 aylik onun bütün yemeklerine tek tek sayarak hepsi cok güzel olmus eline saglik dedi gerçekten güzel yapmış kiz şükür aramizda sorun kıskançlık yoktur bende begendim ama kaynanam kiskanc festattir biraz sidik yaristirmayi sever herkesle inat yapmayi da sever yani bana bariz demiyo ama kocam cok över beni belki ondan karıcim sana lokanta acalim cok guzel olmus eline sağlık voavv falan yapar kaynanamin yaninda belki ondan kayniyodur :)
(238 puan) tarafından
İşte bu tarz şeyler yüzünden sonradan gelinlerin arası açılıyor inşaallah sizinki açılmaz canım
(305 puan) tarafından
Yani canim evett kaynanamdan beklenir ama ben kaynanamin lafina bakip kıza tavir alcak yapida değilim kizla bi ilgilisi yok ki konunun desin ki zaten gerçekten bende cok beğendim bende eline sağlık dedim cok guzel hazırlanmış agirlamis bizi kıskanç biri asla degilim inan canim insallah aramiza da nifak sokmaz baskalari
(238 puan) tarafından
Canım sen bakmazsın ama belki o kız bakar sonuçta taze gelin benımkide benim eltimi el üstünde tutar kıdemli ilk gelin olunca bana. Hep sen küçüksün alttan al der
(305 puan) tarafından
İnşallah bakmaz canim oyle biri degil gibi ama
0 oy
tarafından
Milletin bana çok yaşa demesiyle yaşamayacağım ya da öl demesiyle ölmeyeceğim sonuçta canım boşver ne takıyorsun sende ona demezsin :)) 
tarafından
Boşver o zaman en büyük derdin bu olsun canım can sıkmaya değmez
(238 puan) tarafından
Öyle de kuzu insan bu kadar belli etmez sevmediğini :)
tarafından
Eşim evladım sevsin gerisi önemli değil eksilmez bebeğim bir taraflarımız:)
(238 puan) tarafından
Aynen onların sevgisi yeter :)
tarafından
Aynen öyle canım benim ❣️ :)
0 oy
tarafından

Benim kaynanamda sofrada herkese ille ye diye ısrar eder bi bana ses etmez :D bende dedim bi bana demiyon ısrar etmiyon diye sen zaten yiyon diyo sanki öbürleri aç kalıyomuş gibi :D ama onlardanda hep azar işitiyo ısrar ettiği için hiç umrumda değil bana bulaşmasında düşünmesin eksik kalsın onun inceliği :D

tarafından
Kaynanam beni tamda öyle görüyo valla ya hasta olduğuma flan hiç inanmaz akşama kadar iş tutarız kızına ikide bir çok yoruldun otur der bana ağzını açıp bişey demez canım yok sanıyor heralde bi gün kızı tatilde keyif çatıyo bende 4 aylığım daha afedersin mutfağını temizlicem diye g*tüm çıktı kızına telefonda yoruldun mu diye sormasın mı tatilde keyif çatana soruyo ben orda iit miyim köpeek miyim sinir olmuştum
(238 puan) tarafından
Allah akıl fikir vicdan versin bu karıya kendi seyinden çıkınca ne kadar kıymetli.ama hepsi aynı canım ben hasta olunca arayıp sormaz nasıl oldun diye oğlu hasta olsun günlük arar nasılsın diye hepsi el kızı olarak görüyor seninkinin gene kızı var benimkinin kizida yok yani kızim yok kıza hasretim der ağzını açınca hiç ama kızı gibi gormez
tarafından
Valla kızı olsa ayrı dert ya kızı adet olur sancısını kaynanam bi abartır sanırsın kız açık amaliyat oldu öyle üzülür kadın bende gebelik ilk zamanlar kasık ağrısı çok yaşadım kızına benim yanımda hamile flan kalırsan oram buram ağrıyo demiceksin kocanın yemeni flan yapcaksın diyo dengesiz sanki oğlunu aç bırakdım ben kızı hamile flan değil dediği lafa bak karıya hiç ısınamıyorum zaten çevrede herkes melek gibi kadın diyo ama içinde ne şeytan bi Allah biliyo eşimde biliyo tabi sağolsun anası ne kadar canımı sıksa eşim o kadar üstüme düşüyo zaten önemli olanda bu zaten
(238 puan) tarafından
Sana dedim kızın sen anla gelinim olmuş bu esin ne güzel anasını biliyor senin üstüne düşüyor tam tersi de olabilirdi canım
tarafından
Aynen öyle canım ilk zamanlar eşim benim huyumu flan çok bilmiyodu 1 2 aylık bi tanışıklık sonrası evlendik biz geçenlerde benim babamı ziyarete gittik eşim babama diyo ki ben kızının huyunu bilmiyodum annemin anlatışına göre kızını canavar gibi görüyodum kızını tanıdıkça annemin cahillik ettiğini aslında karımın annemin anlattığıyla alakası olmadığını gördüm dedi maşallah ne kadar bilinçli ya
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Hiç takmazdim ki:)
0 oy
tarafından
%99 hıc bı kaynana gelınını sevmez. O %1 lik kısımda bıze denk gelmez. O yuzden canını sıkma. Cokda umrumda sevmezse sevmesın. 

Duanla yasamadım kı bedduanla öleyım hesabı. Çok yasa demedı az yasıycam anlamına gelmez 
(238 puan) tarafından
Valla da denk gelmiyor bacı. Onun duasıyla tabikide yaşamayız da nezaketen bari dese oda yok
tarafından
Amaaan bsver canm. Bn artk hrseyı anlıyorum . Ilk evlndgm zmnlr kızım kızım dıye dolanan kadn smdı canm dıyo arkadasyla knusr gbı. Hergngı saygıda sevgıde kusur etmedm pederı doldurup ustume saldı adamı bnde esıme syleynce nıye sana syluyo dıye bıde esıme kızmaya calısıyo. Bu karı cok yasa dese ne demese ne
(238 puan) tarafından
Eksik kalsın valla
tarafından
Aynn oyle
0 oy
(22,070 puan) tarafından
:D Allah seni kiz boşver demesin aldiris etme hic
(238 puan) tarafından
Onu ben demesem bak yaşamami istemiyor der :) ama artık bnde demiyorum
0 oy
(135 puan) tarafından

Valla benim kaynana ölsem tutmaz o yüzden buna sessızım :D

0 oy
(636 puan) tarafından
Aynı durumdayız. Ben de demiyom o hapşurunca o da demez :) çok lazımdı onun demesi. Ben şükür elhamdülillah derim gerisi ılgılamaz :) 
(238 puan) tarafından
Bende demez oldum zaten :)
0 oy
(177 puan) tarafından
Hicbirsey demem yapmamds küçük şeylere takılma derim :)
(238 puan) tarafından
Bir şey demiyorum ama bende o hapsurunca çok yaşa demeyi bıraktım
0 oy
(13,014 puan) tarafından

Aman demesin elhamdülillah de yeter 

Zaten cok yasa değil hayırlı yasa yada Arapça kelimeler söyleniyor:)
(238 puan) tarafından
Bizde hem çok yaşa hem hayırlı yasa deniyor ama benimki ikisinide demiyor :) zaaar yaşamami istemiyor :)))
0 oy
tarafından
Kız Allah seni bunumu düşündün :-D salla.gitsin sende.ona.deme nsjfjwk
(238 puan) tarafından
Kız düşünmek değil de ilgili çekti bana niye demiyor diyor bende biraktim artık o hapsurunca demiyorum
tarafından
Aman kız boşver böyle ince fikirli olma valla hayat zindan olur
(238 puan) tarafından
Valla eşimde böyle diyor erkenden ölürsün böyle herseyi takarsan diyo:)
tarafından
Hah aynen öyle salla gitsin:-*:-D

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 684 göst.
18 Şubat 2023 Aile kategorisinde Kader26 (29 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 217 göst.
1 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 292 göst.
10 Mart 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu