0 oy
335 göst.
Aile kategorisinde (1,366 puan) tarafından
Kızlar ya biz şimdi ev borcu ödüyoruz ama kimseden bı yardım filan almıyoruz herşey kendi hesabımıza göre neyse bı kaç yine mobilya borcu var çocuğun odası eşimde bayadir heves ediyordu elektrikli bisiklet almaya geçen gün bisikletçi den taksitle almış açıkçası ben problem etmedim adam kırk yılın başı bişey almış kendine neyse işte bugün babam bize gelmişti diyor işte o kadar paraları varki nereye harciyacaklarini şaşırıyorlar ne işine lazımdı aldı gibi şeyler söyledi gerçekten çok moralim bozuldu sadece parası olanların mi bişey almaya hakkı var niye zengin olanlar alınca göze batmıyor bizimki ailemize bile batiyor

10 Cevaplar

0 oy
(1,043 puan) tarafından
Kiz gayet zenginsiniz ki ev almışsınız onu alamayanlar da var  hoc takma bosver 
(1,366 puan) tarafından
Canım beş sene oldu borcu ödüyoruz yeni almadık ki bu devirde olsa nerden alacaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aman desin canım elhamdülillah yettiği kadar var baba Allah herkese nasip etsin de geç..hayırlı olsun kızım Allah dahada versin demek çok mu zor yaa anlamıyorum valla
(1,366 puan) tarafından
Bende anlamıyorum canım sanki hiçbir şeye hakkımız yok bizim
tarafından
Onlar öyle yaptıkça Allah size daha çok verir hiç takma canım...hani derler ya kötü komşu insanı mal sahibi eder diye
(1,366 puan) tarafından
Doğru diyorsun ama canım insanın en yakını da bunu yapıyorsa kimsemiz yok demekki
0 oy
(13,101 puan) tarafından
Baban da bir garip mutlu olması gerekir

Deseydin ya baba bir hayırlı olsun desen daha makbule geçer diye 
(1,366 puan) tarafından
Ne bilim canım biz alınca herkesin gözüne batıyor
0 oy
(119,477 puan) tarafından
baban kac yasinda ? yaa bazen biz evlatlarada bi soz soylenmiyo batiyo bende bisi alsam babam aradiginda gosterirdim oda derdi evmi oyuncak evimi belli degil bu ne bicim ev bi ceki duxen ver alma artik diye yaa ana baba yaa ne deree desin insan alinirmi olayi birca falan nasi bagliyon
0 oy
(1,197 puan) tarafından
Varki alıyoruz odeyeceksin de benim mi haberim yok  derdim ben 
(1,366 puan) tarafından
Ooo nasıl diyim kız desem asla konuşmaz sonra bı ton huzursuzluk bu yüzden hep susuyorum zaten
(1,197 puan) tarafından
Valla ne eşimi anne babama ne anne babami da eşime ezdirmem ben kuzu şaka ile karışık bı şekilde ver cevabını otursun
(1,366 puan) tarafından
Doğru diyorsun ama diyemiyorum valla içime atıyorum hep
0 oy
(8,385 puan) tarafından
Bazen babalar boş boğazlı yapabiliyor canım malasef ki benim babamda çocuğuma bile bir oyuncak alsam sizin aklınız yok bu oyuncağa bu kadar para verilir mi tarzında cümleler kullanıyor ama ben cevabını veriyorum babama 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Bosver evinin hesabi kimseyi ilgilendirmez babanda olsa
0 oy
(1,720 puan) tarafından

Bu ailelerin herşeye karismalarina delii oluyorum hayır yani var yada yok yardım etsen bile dillendirip laf vurmanın ne anlamı var ki :ermm:

(1,366 puan) tarafından
Aynen canım insan kırılır mı üzülür mü hiç düşünce yok
(1,720 puan) tarafından
Rabbim ıslah etsin inşallah ❤️
0 oy
(6,105 puan) tarafından
Biraz gereksiz bir çıkış olmuş. İnsan o kadar çalışıyor illa sadece ihtiyaçlar mı alınmalı keyfi bir şey alamaz mı kendine. Babam böyle dese açıkçası sanki sen paranı hiç saçma sapan şeylere harcamadın mı derim. Sonuçta kocam, benim ve evin eksiklerini karışıyorsa beni 1 ekmeğe muhtaç etmiyorsa kendine de bisiklet alsın hatta bana da alsın birlikte sürelim:) benimki de saati varken gitti bir tane daha saat aldı sonra onu beğenmedi başka bir tane aldı. Evde boşta 3 tane akıllı saat var birini ben kullanacam diğerlerini de satarız büyük ihtimal:) 
(1,366 puan) tarafından
Yok canım biseyimizi eksik etmez Allah razı olsun
(6,105 puan) tarafından
O zaman güle güle kullansın. İnsan kendi zevkini de düşünmeli yoksa nasıl mutlu olacak hayatta
(1,366 puan) tarafından
Öyle canım bende mutlu oldum eşim mutlu olunca ama kimse bu yönünü görmüyor ne gerek varmış
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Bizde ev borcu ödüyoruz. İki sene kdar kaldı 4 yıldır ödüyoruz. Benim ailem değilde eşimin ailesi böyle laflar eder eşime. Çünkü en çok eşim harcıyor bide bana laf soyleyemezler. İnsanın kendi ailesi olunca daha zoruna gider tabi. Zaten yardımlarida yoksa ne diye böyle eleştiriyor ki 
(1,366 puan) tarafından
Yok canım eşim kimseden bişey almıyor hesabını yapıp o şekil alıyor herşeyi
(5,366 puan) tarafından
Böylesi daha garip desem ki borç alıyorsunuz milleti darliyorsunuz belki laf ederler ama böyle bir durum bile yokken söylemeside acaip olmuş
(1,366 puan) tarafından
Öyle canım bende o yüzden üzüldüm kimseden bı beklentimiz yok kendi halimize ne yapsak

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 897 göst.
8 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 525 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 329 göst.
17 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 519 göst.