0 oy
386 göst.
Aile kategorisinde (867 puan) tarafından
Kızlar ben tiktok da falan bir kaç kadın takip ediyorum bebek bakımı üzerine yemeğinden uykusuna o kadar mükemmel davranıyolad ki yani çocuk ağlatılmaz ne zaman isterse o zaman uyur kucağımdan indirmem onun bana ihtiyacı var emzik vermek çocuğu kandırmaktır ben falanca kitabı okuyorum orda böyle diyo siz yanlış yapıyosunuz ek gıda da bebek böyle beslenmeli gibi mükemmelliyetçiler devamlı etkinlikler falan yapıyolar anlamıyorum gerçekten bu kadar mükemmel olmak mı gerek ben kendimi kötü bi anne gibi hissediyorum ya bu insanlar gerçekten böyle ya da sırf sosyal medyaya atabilmek için yapıyolar

14 Cevaplar

0 oy
(5,278 puan) tarafından
Ne hikmetse evleride bal dök yala :) ben tüm günümü çocuğa ayırsam evim ayaklanır onlar nasıl yapıyor anlamıyorum:) 
(12,490 puan) tarafından
Yavrum seninde evinde 1.2 tane yardımcın olsa sende bende  öyle olurduk
(5,278 puan) tarafından
Herşeyi kendileri yapıyomuş gibi tüyo veriyolar bide :D
(867 puan) tarafından
Ay evet vallahi bugün bi ev süpürdüm makinanın hava üfleyen tarafına geçip onu soluyo kabloyu çekiyo yani benim bebede mi sıkıntı var anlamadım
(5,278 puan) tarafından
Yok yok benimkilerde öyle. Silme için hazırladıgım suyu içmeye çalışıyor bende yükseğe koyuyorum ellemesin diye
-Reklam-
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Emzik vermek cidden kötü ya diş yapısını ağız ve çene yapısını bozabilir bi arkasim vardı cenesi öne doğru çok cikikti emzikten olmuş ve evet bence de ne zaman isterse o zamn uyur ne zamn isterse o zaman yemek yer zorlayinca daha kötü olabilir kitap okumak ve aktivite yapmak da güzel ama her dakika olması imkansız yalnız da oyun kurmayı öğrenmeleri gerek siz yanlış yapıyorsunuz da denmez kimseye ama orada sıkıntı var
(867 puan) tarafından
Emzik vermek diş yapısını bozabilir dese anlarım çocuğu kandırmak ne demek yani bu olaya nasıl bu kadar duygusal yaklaşabilir insan. Gece uykusu çok önemli bi uyku düzeni olsa fena mı olur yemek yeme konusunda evet zorlamak taraftarı değilim ama onu verme bunu ver öyle yedirme böyle yedir diye doktor gibi uzman gibi konuşmaları çok garibime gidiyo
(2,393 puan) tarafından
Kemik yapisina bağlı değil kesinlikle kardeşim annem sarılık olduğu için mama ile beslendi ve dişleri küçük kaldı gelisemedi ayrica ayrik kaldi ve ailede herkesin dışı çok güzel her zaman doktorların söylediği doğru olmuyor o yüzden milyonlarca çeşit emzik var şuanda hepsinin yapısı farklı ağız yapısına en iyi uyan philips avent diye boşuna demiyorlar çünkü yapıyı bozuyor emzik  sen sansliymissin
(2,393 puan) tarafından
Boş içinde hiç birsey yok boş hava emiyor bu da gaz yapar diye kandırmak diyorlar diye düşünüyorum evet gece uykusu çok önemli ama uyumayan çocuğa ne yapabilirsiniz sallasan bu sefer de sallanma bağımlısı olacak ona yapacak bisey yok uyutmaya zorladıkca insan sinirleniyor başlarda bende zorluyordum artık kendi alıyor yastığını koyuyor istediği yere kendi kendine uyuyor
(799 puan) tarafından
7 yaşına kadar emzik emmek de normal değil işte emzik verince bir de onu bıraktırmak var kimi hemen bırakıyor ama kimi çocuk bırakmıyor bağlaniyo bu daha büyük sıkıntı bence
(2,393 puan) tarafından
Bencede +++ 7 yas çok büyük emzik için 2 yas çocuğu bile kreste emzik emiyorsa çok dikkat çekiyor bu ne böyle diye kötü yani ben oğluma hiç vermedim
0 oy
(7,560 puan) tarafından

Valahi nasil yapiyolar bilmioru. Ama kamera arkasinda muhtemelen yardimcilari vardir:)

(867 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum akşama kadar çocukla ilgilen evin tertemiz olsun akşama yemeğin olsun imkansız :D
0 oy
tarafından
Ben hiç izlemiyorum öyle şeyleri çünkü benim psikolojimi etkiliyorlar yani bakarsan onların evleri lüks bahçeli filan bunları kıskanıp imrendigimden değil ama elimizde olsa bizdeonlar gibi olueduk maddi olarak güçlü insanlar zaten her şekilde bie yolunu buluyor uyku düzeni için eğitim nerden olsa 1000 2000 para sürekli sürekli özel ebeleri oluyor çocuklarını küçüklükten eğitime sokabilirler yüzmedir  ya da sanatsal olarak evini kendisi temizlemese başkası illa temizler yemek desen öylee hadi bu gün yapamadım biz dışarda yiyelim ya da soyleyeyim vs benim bunlar için gücüm yok her yiğidin yoğurt yeme şekli de farklıdır her çocuk ta farklı ben de kendimce çocuğuma iyi bir ebeveyn olmaya çalışiyorum eksiklerini tamamlamaya calisiyorum maalesef bir çok şeye gücüm yok ama ben de yeterli bir anne olduğunu düşünüyorum:)
(867 puan) tarafından
Bende artık izlemicem sanki bütün annelik enerjimi etmiyolar
tarafından
Biz kendimiz ayrı ayrı anneler olarak mukkemeliz
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Çünkü onlar çocukları ağlarken plajda foto çekiniyor tam uyuma noktasında bakicidan alıp iki foto video atıp geri bakıcıya veriyor . Acaba bin kez uyandığında kendi duruyor mu üç saniyelik videoyu tüm güne mal etme bence özenme.  
(867 puan) tarafından
Özenmiyorum aslında sadece hayret ediyorum insan nasıl her şeyi bu kadar iyi yapabilir diye. Ama bende o kamera arkasında elinde telefonla oturan bi anne olduğunu düşünüyorum
(7,121 puan) tarafından
Yani ne kadar verimli olabilir ki o videoyu atacak da ev toplayacak da daha dört dörtlük anne olacak . Benim kızkardeşime yine bir oyun zmani hergun bir oyun oynuyoruz diye video atıyorum 3 dakika oynatıp topluyorum kafam kaldırmıyor sesli bir oyunsa misal . O yüzden boşver kimse dört dörtlük değil inan bana kiii bu insanlar temizliğe yardımcı çocuğa bakıcı yemeğe hazirci insanlar . Sen onunla kendini kiyaslarsan daha mükemmelsin hem yemek hem temizlik hem çocuk kalırsa vakit bir gün belki aynaya bakıyorsun emin ol sen daha dört dörtlüksun
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Valla bence o insanların muhtemelen yardımcıları vardir. Tamam bende evimi günlük olarak temizliyio siliyorum. Bı düzeni var ama herşey bı koşturma. Aksam nasi oluyor anlamıyorum. Yani etkinlik de yapmaya çalışıyoruz sevdiği yapabileceği türden şeyler de hazırlıyorum. Ama bazen öyle noktaya geliyorum ki cinnet geciriyorum
(867 puan) tarafından
Sabah uyanıyoruz kahvaltı sonra ev temizleme çocukla oynnama akşam yemeği bulaşık çocuk uyutma derken saat 11 oluyo bi kahve içip yatıyorum hangi gündeyiz artık takip edemiyorum
0 oy
(4,157 puan) tarafından

Bence bu mukemmeldik degil kendine dert aramak eziyet cekmek istemek harakiri yaomakla ayni sey:))

(867 puan) tarafından
Ahahaha hiç bu açıdan bakmamasıtım :D
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Adi üstünde sosyal medya anneleri herşeyleri izlenmeye paraya endeksli 
(867 puan) tarafından
Doğru aslında binevi birbirleriyle yarış içindeler en çok takipçi benim olsun yarışı
0 oy
tarafından
Sosyal medya demek sahtelik demek .ya köye gidiyorum bazen takip ettiğim akrabalarım telefonda masllah 18 lik gibiler bı bakiosun oha bu kim la falan diyosun silvilceli lekeli amann herkes mutlu görünüyorda orda duyiyoruz yani ne yaşadıklarını çokta mükemmel hayatları yok yani.onlara gelincede ya anneleri evde ya kaynanalari yada yardımcıları var.biz tek başımıza ahtapot gibi dolaşıyoruz.yemin ediom akşam iki çekirdek citlyemedim yorgunluktan onların üç cocugu var hala enerjileri tavan.ogkene kadar uyuyorlar benle aynı saatte uyuyorlar.  İnan sabah 7 de kalktım banyoyu eşim gelince yikayabildim kızim durmuyorki hergun dışarı çıkarıyorum kesin.eve gel onu yap bunu yap kız uyusunda dinleneyim diyorum yemek yapmam gerektiği aklıma gelio kalk yemek yap amannn vallayoruldum gayrii
(867 puan) tarafından
Aynı durumdaym  ev temizle yemek yap çocuk bak yapmasan evi pislik götürüyo yemek olmasa herkes aç mecbur yapıyosun şu saat oldu uyumadm sırf sessizliğin tadını çıkarmak için
tarafından
Aynen valla bende öyle telefonu gunduz elime alamiyorum desem yeridir anca yavrucum uyiyir 9 buçukta öyle alabiliyorim burda rahatlıyorum konuşunca.esim bı diziye sarmış ineterntte 35 bolummus adam kitlendi :));bende sessizliğin tadını cikariyorum
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Bizim eve de düzenli kadın gelse bizde öhle oluruz canım valla saha bulaşık duruyor saat kaç oldu 1 haftadır duşa girecek vaktim yok bebeğim Diş çıkartıyor ağlama kusma zırlama her şey var dün sabaha karşı 4 te uyandı 7 de uyudu ortada vileda kovadı süpürge bulaşıklar çamaşırlar beni bekliyor biz burdayız diyor ama yapacak halim yok dün 12 de bir oturdum çamaşır katlamaya 1.30 da bitti gece uyu et derken 3 oldu 4 te kalktım 

Yani evde yardımcı bakıcı olsa var ya of of ortalığın anasını ağlatırım 
(867 puan) tarafından
Demi ben de doğumdan beri tek bakıyorum ev yemek çocuk hepsi bana bakıyo 1 saatligine çocuğu bırakacak kimsem yok o derece yalnızım bu konuda bu insanlar hiçbir destek almadan bu kadar rahat yaşayamazlar
0 oy
(12,589 puan) tarafından
şahsen benim için çoçuğumun rahatı her şeyden önemli

günde 2 kere kahvaltı harıç yemek artı  araoğun hazırlarım 

emzik vermedım ikinciye verır miyim kolık olmazsa inşallah vermem 

uyku meselesi gündüz iki kere ikişer saat uyku yapar 11 de ve 4te saatı şaşmaz gece 10 dedimi uyur 

inşallah bozulmaz düzeni ikinci yolda çünkü
(867 puan) tarafından
Herkesin bi çocuk yetiştirme tarzı var herkesin bi kolayı var onu uyguluyo ben bu insanların diğer anneleri yargılayıp siz öyle yapıyosunuz ama yaptığınız yanlış benim yaptığım doğru tavırlarını rahatsız edici buluyorum
(12,589 puan) tarafından
canım orda hak veriyorum sana kimse kimsenin anneliğine laf edemez
0 oy
(5,883 puan) tarafından
Hayatta inanmıyorum onlara mümkün değil. O kamera kapandığında çocuğun eline tablet tutuşturuyorlar kesin. Emzik de verirler abur cubur da. Hiçbir insan mükemmel değil. Herkesin bir sabrı var. Her çocuk da bir değil gerçekten akıllı olanı da var çileden çıkaranı da. 
(867 puan) tarafından
Bende şaşırıyorum sanki bütün vakitlerini çocuklarına ayırıyolar hiç yorulmadan bıkmadan akşama kadar ilgileniyolar ev kendi kendine temizlenip yemek kendi kendine oluyo
(5,883 puan) tarafından
Mümkün değil.  Çocuk başlı başına bir iş. Ev işi var. Koca istediği kadar yardımcı olsun var yine de zor üstelik bir de anne çalışıyorsa bu kadın neye, kime yetecek. Evimde sürekli bir bakıcı, bir temizlikçi olsa işim de ınstagrama link paylaşmak olsa 7/24 çocukla ilgilenirim ama yine de o videolardaki gibi mükemmel olamam. Sen git çocuğuna organik bir ton şey al çocuk gider parktaki arkadaşının yere attığı topitopu yalar:))
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Herkesin cocuk yetistirme tarzi farkli ve ev dinamigi farkli. Ben ilk oglumla kitaptan etkinlige herseyi yaptim, hala da yapiyoruz. Evet uyku duzeni kurmustum ama mesela ikinci cocugum oldu ona kuramadim henuz 2 aylik olacak cunku evde ilgilenmem gereken bir cocukt daha var. Emzikte vermedim, yurutecte kullanmadim ama bu benim tercihim. Herkes yapacak diye bisey yok. Ben onceligi cocugumdan yana kullaniyodum, ev temizligi vs cogu zaman ikinci plana atiyodum. Bu benim mukemmel oldugum anlamina gelmez, bir baskasina gore degilimdir. Bu benim tarzim. O yuzden instagrama bakip kendini kotu hissetme, orda insanlar cogu zaman kendinin pazarlamasini yapar.
0 oy
tarafından
En güzeli hiç birini takip etmemek bence aklınıza hangisi yatarsa onu yapın o kitap o doktor anne kaynana hepsini bir kenara atin ve çocuğunuz için hangisini iyi biliyorsanız onu yapın ben kendi istediğim gibi büyütüyorum kızımı ve kimse karışmıyor izim vermiyorum ben böyle büyütmek istiyorum diyorum 

İlgili sorular

+4 oy
19 cevap 626 göst.
3 Aralık 2022 Aile kategorisinde Linkin (15,160 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 330 göst.
7 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 608 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 541 göst.