0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde (133 puan) tarafından
Kızlar lütfen bilen biri bana yardımcı olsun bebeğim 18 günlük gaz sancısı var aile hekimi damla yazdı günde 5 damla veriyorum ama yok fayda etmiyor geceleri hiç uyumuyor sürekli ağlıyor sıkıyor kendini mos mor oluyor yüzü gündüzleri de uykusuzluktan iki dk ya uyuyor ya uyumuyor yine kendini sıkıp uyanıyor sanki kakasını zor yapıyor gibi. Masaj da yapıyorum banyo sunu yaparken yağla sırtınıda masajlıyorum emdikten sonra sırtına masaj da yapıyorum ama okadar çok ağlıyor ki izin vermiyor bana bu durum nezaman geçer 

10 Cevaplar

+2 oy
(6,909 puan) tarafından
Canım kendini de bebeği de sıcak tut önce hava ne kadar sıcak olursa olsun bebek üşür senin aldığın derinlikten bile üşür sıcak en etkili ilaç solonra günlük duş aldır çok oyalamadan çıkar hemen yağla üstünü giydir sonra göbeğini aç masaja devam et atletinin üstünden bile yapsan olur bisiklet hareketi yap bacakarini karnına doğdu yaklaştir daire çiz döndür yani bi kaç kere döndür bacakları karnına doğru hafif bastır çıkardığını göreceksin sonra kiraz çekirdeği çorabı ya da kemeri birini mutlaka albsnyodan sonra tak emzirip sirtinia pıt pıt yapiyosun ya üstten gazını çıkarsın mutlaka tekrar kemeri tak öyle uyusun çok etkili gaz damlası nasıl her mama çocuğa iyi gelmiyorsa damla da iyi gelmez o marka iyi gelmemiştir belki değiştirmeyi dene zinco var onuda ovuyolar ben bio gaia kullandım ben onu öneririm yapabileceklerin bunlar 
(15,144 puan) tarafından
Arkadaş güzelce yazmis. Bunlara ek olarak her gün rezene çayı ile kimyon çayı içmek, bulgurdan gaz yapan yiyeceklerden uzak durmak, biogaia ve sab simplex damlalarını birlikte kullanmak. Bunlar iyi geliyo. Ama ne yaparsan yap bu dediklerimiz bı yere kadar fayda ediyor. Hafifletiyor ama tamamen geçmiyor. Tek çare zaman. 3 ay dolunca hafifleyecek inşallah.
-Reklam-
0 oy
(292 puan) tarafından
Mama veriyor musun canım?? 

Maflor plus damla ile biz çok şükür doğduğundan beri zerre gaz problemi yaşamadık. 
(133 puan) tarafından
Yok ya mama vermiyorum.
0 oy
tarafından
Canım çoğu anne yaşıyor bu durumu bende yaşıyorum poposuna pişik kremi sur elinle öylede çok yaptırdım ben 
(133 puan) tarafından
Yapıyorum inan ki ama yok olmuyor:((
tarafından
Kıyamam canım ya hastaneye götürdünmu kolik olabilir
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kiraz çekirdeği kemeri ve patikleri var ebebekten almıştım mikrodalgada bir dakika ısıtıyorum gazı rahat çıkıyordu ağrısı kalmıyordu canım 
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Canım ilk aylar öyle olması normal zamanla duzelir bizde en iyi gelen sey üzüm çekirdeği yastigi onu mikrodalgada isitip kiyafetinin üstünden karnina tutuyorduk o rahatlatıyordu uyuturken hep supurge sesi acardik bir de iki kisi battaniyenin ucclarindan tutarak icinde besik gibi sallayin onda hemen susuyorlar 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ayaklarini karnina dgru spor yapr kuzum ilik banyo  kndin rezene kim yon anason al demle ic bebefe gecer hem gazina hemde sut yapar biogaia damla kullanbilirsn
(133 puan) tarafından
Biogaia damla kulanıyorum ama fayda etmiyor
(1,248 puan) tarafından
Nurse harveys dene agulain surup var deneybilirsn
0 oy
tarafından
Halınin uzerine yuz üstü yatirip sirtini sivazlamak cok iyi geliyor tecrubeyle sabit
0 oy
(3,466 puan) tarafından
Yuz ustu yatir sirtina hafif masaj yap cnm
0 oy
(225 puan) tarafından
Bende herşeyi denedim ama yok gecmeyince geçmiyor bu gaz sorunu bizim 5-6 ayda rahatlamıştı o zmna kadar biraz sabır 
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Bisiklet hareketi var denedin mi canım bacaklarına yapacaksın.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 76 göst.
0 oy
21 cevap 225 göst.
19 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gulsh26. (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 128 göst.
0 oy
10 cevap 131 göst.

378,959 soru

11,343,464 cevap