0 oy
225 göst.
Aile kategorisinde (31 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar biraz uzun olacak ama size anlatmak istiyorum ona göre bı yol cizecegim. Benim ilk hamileligimde 21+5 günlukken bir anda suyum geldi 1 buçuk santim açılmaya hastaneye yattım. Sabah 12 den akşam 9.45 e kadar sancı çektim sürekli dil altı hap verdiler ama o kadar zordu ki bu doğum ciddi ciddi öldüm diyebilirim. Hemşireler dedi dayanman lazım senin normal bı doğum değil vücudun doğuma hazır olmadığı için normal doğumun 4 katı daha zor oluyor dediler. Ama gerçekten hastaneyi yıktım diyebilirim. Bebeğim daha doğmadan doktorum anneme demiş bebekten ümidi kesin kızınızı kurtarmaya çalışacağız demiş. Normal odada doğum yapacaksın dediler ama yanımda bebek kuvezi falan hiç bişey yoktu. Doktor sürekli gelip gidip karnıma bastırarak doğum yaptırmaya çalıştı çok fazla canım yanıyordu. Hatta o doktor olacak kişi demiski bu nasıl bı dengesiz bebek kafasi nerde bunun demis. Saat 9.30 da beni dogumhaneye aldılar doktor çatala yatırdı beni karnima bı anda bı bastırdı ben doktorun elini bı ittirdim ama varya sanki karnımı kesti orda bebeğim doğdu gösterdiler ölmüstü bebegim. Annemgile hiç girmeyin bebekten korkarsiniz demiş doktor annemgile niye korkarım diye girdiler resmini çekmişler bebeğimin ben bı sure bakamadım resime. Baktığımda ise bebegimin kafası ezilmiş ve büyük çişini yapmış vücudu simsiyah olmus şekilde gördüm. Bebegim nasıl zorlandiysa o hale gelmiş. Çok pişman olduk o doktoru şikayet etmedik. Şimdi yine korkum var napacagim normal doğumdan korkuyorum yine bebeğime bişey olur ve beni yine o kadar zorlarlar diye sizin fikirlerinize ihtiyacım var 

15 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
Ayyy okurken çok kötü oldum düğüm düğüm oldu boğazım.. böyle bir tramva sonrası tabiki sezaryen iki kere peşpeşe sezeryan ile doğum yaptım çok rahattı.. başın sağolsun Allah'ım sabırlar versin o doktordan da çıksın acısı inşallah 
(7,447 puan) tarafından
Sen kimseyi dinleme zaten bir tramva yaşamışsın zor süreçten geçmişsin kendin için ve bebeğin için hangisi iyiyse o sadece bedensel değil ruhsal olarakta öyle
(31 puan) tarafından
Maşallah ya Rabbim uzun ömürler versin bebislere. Tamam canım gerecekten çok saolun en dogrusu sezeryan olacak bence de
(31 puan) tarafından
Kesinlikle öyle herkes kolay doğum yapabilir ama ben o kadar şeyi yasamisken aynısını yapamam çok saolun
(7,447 puan) tarafından
Amin canım inşallah allah razı olsun ❤️ sağlıkla gelsin minik inşallah ❤️ :)
(31 puan) tarafından
Amiiin inşallah canım inşallah ♥️
-Reklam-
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Yani bu yasadiklarindan sonra karasiz kalmani anlayamadim canin. Ben olsam aklimdan bile gecmezdi normal dogum. Sezeryan oldum ve hic oisman degilim. Vucudum en azindan deforme olmadi bu bile iyiki dememe bir sebep
(1,944 puan) tarafından
Insallah canim sağlıcakla al kucagina yavrunu.
K.validem vardi yanimda benim sagolsun cok guzel ilgilendi ama cocuk bakmayi bilmez mesela. Bebegimle hep ben ilgilendim. Agrin olsa bile bebegin ihtiyaclarini giderecek guc geliyor insana. Ilk gun altini degistirmeye basladim. Emzirdimde. evet agri oluyor ama ilaçlarla ve senin gayretinle cabuk atlatiliyor.  Esinin de babalik izni olur bir hafta özel ihtiyaclarini da o halleder. Dedigim gibi kendine bir hafta ver sonrasi ev supurecek kivama geleceksin
(31 puan) tarafından
İşler umrumda değil canım şimdi bile hiç bişey yapamıyorum yine erken doğum riskim olduğu için bide geçen hafta serklaj ameliyatı oldum saolun eşim ailem ilgileniyor doğumdan sonrada annem yanımda olur işte annem bile olsa bebeğimi emanet edemem sanıyorum inşallah böyle olmam. İnşallah dediğiniz gibi Rabbim güç kuvvet verir
(1,944 puan) tarafından
Ne mutlu size anneniz var yaninizda kötüyü dusunme iyi olacak. Yasanmis kötü tecrübeler boyle düşünmene sebep oluyor ama dogumdan sonra dusunmeye fırsatın olmayacak:) birdw kotüyu bilinc altimiza atiyoruz sonra surekli gun yuzune cikariyoruz y5aoma bunu .hamileligin keyfine bak. Saglikla gelsin bebis her sey yolunda gitsin insallah
(31 puan) tarafından
O kadar güzel bana motive verdiniz ki gerçekten bundan sonra biraz daha iyi olacağım ♥️ Rabbim ne veriyorsa hayırlısını versin hakkımızda tüm anne adayları yavrularına kavuşsun inşallah. Evlat isteyen herkese Rabbim sağlıklı hayrlı evlatlar nasip etsin. Bütün yavrularımızı korusun inşallah ♥️ Harsey için çok saolun
(1,944 puan) tarafından
Rica ederim canim ne demek.ben tecrubelerimi paylastim faydasi olduysa ne mutlu
0 oy
(3,589 puan) tarafından
Doktor mecbur öyle bastırması gerekiyordu doktorun suçu olduğunu düşünmüyorum  anlattığına göre bebeğin o gün değil günler öncesi ölmüş doktor bastırdı diye ölmemiş yani kendine guvenebilecegin doktor seç o sana zaten hangi doğum şeklinin sana uygun olduğunu söyler benim doktorum doğum şekli doğum anında belli olur normal diye yola çıkarız ama aksilik olur herhangi birşey olur sezaryen olur belli olmaz demişti 
(31 puan) tarafından
Canım suyum gelince direk doktora gittim bebeğim yaşıyordu hatta akşam ezanı okunurken bebeğimin hareketini hissettim ablam elini karnıma koydu o dahi anladı
(3,589 puan) tarafından
Benim doğumumunda benim nabzım düştü bebeğimin kalbi durdu ay çok kötüydü acil sezaryen doğuma aldılar ama çok kötü bir süreç  seni anlıyorum benim şansım cok iyi bir doktorumun olması o yüzden bence araştır iyi bir doktor bul doktoruna da bu süreçleri anlat eğer ki normal doğum dan korkuyorsun hiç o toplara girme direk sezaryen doğumu istediğini söyle
(31 puan) tarafından
Doktoruma bu süreci anlatmadım çünkü birisine anlatırken dayanamıyorum sürekli ağlıyorum ama dedim ben sezeryan olmak istiyorum diye tamam demişti doktorum şuan çok iyi inşallah bu şekilde devam eder. Rabbim kimseye yaşatmasın bu duyguları
0 oy
(767 puan) tarafından
Sezaryen olman daha iyi bence ,travmadan sonra bu doğumda da sürekli önceki gibi olurmu düşüncesi olur doğum anında daha kötü olabilirsin,tabi yinede senin kararin canım.ben kendi isteğimle sezaryen oldum hiç pişman değilim çok güzel geçti doğumum,sonrasida rahattı zorlanmadım hiç 2 günde toparlandım 
(31 puan) tarafından
Yaa ne güzel maşallah size inşallah bende hemen toparlarim doğru diyorsunuz aynı şeyler o andan gözümün önüne gelecek
(767 puan) tarafından
İnşallah sağlıcakla alırsın kucağına
(31 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Eğer korkuyorsan sezeryan ol kendine eziyet etme hamileliğini güzel geçirmeye bak bende normal doğum yapamadım erken doğum olacağı için sezeryan olmak zorunda kaldım ama çok rahat geçti hemen ayağa kalktım bebeğimle ilgilendim güzel düşünmeye çalış inşallah her şey güzel olur bir de o doktoru mutlaka şikayet edin cennetteki meleğin için de üzülme rabbim onun canının yanmasına izin verir mi hiç günahsız masum bir yavru ana kuzusu o simdi en güzel yerde seni bekliyor 
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım eminimki beni babasını bekliyor olacak. Temmuzun 26 sında 2 sene olacak canım o doktor benden sonra zaten devlet Hastanesi'ne geçiş yapmış nasıl şikayet edeceğim bilmiyorum bu zamana kadar aklın neredeydi derler
(1,070 puan) tarafından
Cimere yazabilirsin biz öyle yaptık bas hekim ilgilenecegini söyledi bizde bir doktor müsvettesi yüzünden bebegimizden olacaktık
(31 puan) tarafından
Bu benim hiç aklıma gelmedi evet yazabilirim olaraya çok saolun ya gerçekten
(1,070 puan) tarafından
Rica ederim ne demek
0 oy
(413 puan) tarafından
Allah yardımcın  olsun gerçekten çok zor şeyler yaşamışsın okurken bile korktum ve üzüldüm senin için insallah birdaha öyle şeyler yasamassin ilkin öyle olduğu için diğerleri de öyle olmaz normal doğum sağlıklı her doğum her doktor ayn i değil karar senin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun evet suanki doktorum çok iyi herşeyi soruyor araştırıyor ama bilemedim
(413 puan) tarafından
Ben 4 doğum yaptım en zor doğumun 4. Oldu doğumlar bebekler Dr aynı değil Allaha tevvekul et Allah hayırlısını nasip eder
(31 puan) tarafından
Rabbim ne veriyorsa hayırlısını versin inşallah hakkımızda çok saolun
(413 puan) tarafından
Amin rica ederim
0 oy
(62 puan) tarafından
Normal falan yapma canım benim ya o travma bir daha yaşama milletin normal yap demesine de aldırma kendini düşün o travma hâlâ etkilemiş belli seni rabbim kolaylık versin 
(31 puan) tarafından
Allah razı olsun canım evet aradan iki sene geçti ama daha dün gibi herşey aklımda doğru diyorsunuz normal doğumu düşünüp bu hamileligimide kendime zehir etmemeliyim
(62 puan) tarafından
Kendi isteğiyle bile sezaryen olan var siz hayli hayli yapın sezaryen kötü bir doğum şekli değil benimde kuzenim ilki normal oldu ikinci zor diye sezaryen oldu 1 haftada iyi oldu bende sezaryen olacağım kimse de karışamaz benim sağlığımı bedenimi bendwn iyi kimse bilemez
(31 puan) tarafından
Aynen kesinlikle kimse bilemez inşallah o günleri görebiliriz de bende çok çabuk iyileşirim
(62 puan) tarafından
Beni o kadar korkutan oldu sezaryenle ilgili ama olanlar daha rahst geçtiğini söylüyor olmayanlar ortaya bir laf atıyor sen dua et dinleme kimseyi olanlar memnun yani doğum dogumdr
0 oy
(586 puan) tarafından

Okurken tüylerim diken diken oldu :( Nasıl şikayet etmediniz canım siz doktora. Yani ebe değilim ama daha vücudu yeni yeni gelişen bir bebek söz konusu, daha 21+5 haftalık diyorsunuz karna bastırılacak hafta değil diye düşünüyorum. Doktorunda bilgilisini versin Allah. Bu nasıl birşey ya  ben burada sinirlendim. Canım bence böyle bir travma söz konusu iken sezeryan olmanı tavsiye ederim. 

(31 puan) tarafından
Canım gerçekten şuan bebeğimin resmine baktıkça kendimi sucluyorum nasıl o adamı surundurmedim diye. Sayenizde net karara vardım sezeryan olacağım Rabbim herseyin hayırlısını nasip etsin
(586 puan) tarafından
Ben kesinlikle seni üzmek istemedim. Vardır bir sebebi basiretin başlanmıştır. Kendini sakın suçlama annesin sen istemezmisin evladını bu hale getiren doktoru süründürmeyi. Duanı et rabbime havale et. İnşallah vefat edeb bebeğin sana eşine şefaatçi olur öbür dünyada. Rabbim şimdiki bebeğine sağ salim kavuşmanı nasip etsin inşallah
0 oy
(330 puan) tarafından

O doktor denilecek igrenc insan o bebege nasil oyle davrandi. Yada sizin aciniza nasil.aci.katti oyle gerçekten allah belasini versin oyle insanlarin. Okadr bastirirsa tabiki bebk ezilir. Burda okdr erken dogum hikayesi.okudum.hic biri sizin gibi bir sey soylemedi olu dogsa bile ezilmis hic demdi zaten 21 haftalik bebegin eti ne budu ne daha kemikleri herseyi yumusacik ezilemye cok musait. Gerçekten keske sikayet etseymişsiniz:(

Doğuma gelirsek siz gerçekten cani bir doktora rast gelmişsiniz. O dogumunuz zor oldu diye hepsi oyle olacak bir durum yok ebe dogru soylemis vucudunuz doguma hazir degilken birden dogum olmaya baslamis. Gebeligin son haftalarinda tum kaslar gevsiyor ve doguma hazir hale geliyo bebgin daha rahat gecmesi icin. Bide kontrole gittiğiniz doktora ozellikle yasadiginizi anlatin o size daha iyo yardimci olacaktir
(31 puan) tarafından
Canım anlatamiyorum kimseye buraya ellerim titreyerek yazıyorum birisine anlatırken kendmi tutamıyorum Allah'ım kimseye yaşatmasın. Ama bazı arkadaşlar aynı şeyler gözünün önüne gelir daha zor olur demişler evet katılıyorum aynı şeyler olacak diye korkarkarim doguramam biliyorum bostan yere sancı çekmiş olurum en doğrusu sezeryan en azından bı kaç gün yatarım bebeğim yanımda olmuş olur. Herşey için çok saolun
0 oy
(7,797 puan) tarafından
Acaba bebek yasiyormuydu dogum esnasinda merak ettim 
(31 puan) tarafından
Doğumdan 1 buçuk saat öncesi hareket etti ablam elini karnıma koydu o bile hisseyi yaşıyordu bebeğim
(7,797 puan) tarafından
O kadar cok mucizeler varki keske tam tesekkurlu bi hastaneye gitseydin
(31 puan) tarafından
Araştırdım canım oturduğum yerin en iyi hastanesi oluyordu orası. Geçen gün internette gördüm 310 Gr bebek doğmuş ve yaşatmaya çalışıyorlar. Benim bebeğim 495 Gr doğmuştu
(330 puan) tarafından
Siz iyi bir doktra denk gelmemişsiniz bazen en iyi hastane degil iyi dokt6iyi hemsire iyi ebeye denk gelmeniz lazim. Sanirim doktorun yaptigi şey şu zaten bebek kucuk yasamaz diyip hizla sizi dogurtup gidip bacak uzatmak istemis allahindan bulasıca. Bilgin katil olmus ama onun bundan haberi yok pislik
(31 puan) tarafından
Aynen öyle bide maksadı neydi varya çok erken doğduğu için kuvezde bakılması gerekiyordu ve sözleşmede erken doğumda kuvezde kaldığı sürece ek ücret alinmayacakti o yüzden onlar için herşey para olmus. Bebeğim iyi olsaydı da herşeyim onların olsaydi. Ben kendi hakkimida bebeğimin hakkinida helal etmiyorum Rabbim büyük
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Cok uzucu bir durum yasamissiniz. 

Sezaryen olsaniz daha rahat hissedersiniz bence.

Cunku dogum oncesj psikoloji olarak etkileyecej hic  birsey yok. Dogumdan sonrada ilk ayaga kalkmak zor bunun disinda hersyi yapabilirsiniz. Yardimla bebegininizle de ilgilenebilirsiniz diye dusunuyorum. Sezaryen olduktan sonra ben 3. Gun ufak tefek isler yaptigimi hatirliyorum
(31 puan) tarafından
Evet kesinlikle doğru karar sezeryanmis en azından aynı şeyleri yaşamaktan korkmam bı kaç gün de zor olsada dayanırım bebeğim yanımda olduktan sonra. Çok saolun
0 oy
(290 puan) tarafından
Canım çok kötü bir travma. Doğum anında aynı şeyleri düşünmen kaçınılmaz olur. Tercih senin ama bence sezeryan ile doğum daha iyi olabilir gibi. Çünkü iyi şeyler yaşamamışsın çokta üzüldüm. Ben sezeryan oldum. Evet oda çok zor ama en azından olanları görmüyorsun. Sezeryan sonrası ilk ayağa kalkış biraz zor oluyor birde toparlanma süreci. İkisinin de kendine göre zorlukları  var. 
0 oy
tarafından
O kadar uzulerek okudum ki kuzum Rabbım cennetınde kavusmayı nasıp etsın, tabıkı sezeryan, boyle bır psıkolojıden sonra deneme bıle, kendınj bu strese sokma belden uyusmalı sezeryan oldum 5 saat sonra ayaga kalktım hıc de zorlanmadım herkesın agrısı acısı farklı korkma lutfen
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Bende çok korkuyorum. 33+3 teyim bugün doktora dedim normal mı sezeryanla mı dediği şey sezeryanlık bişeyin yok diye. Ama korkuyorum sabahtan beri başım ağrıyor ki varis ten ameliyatlıyım napcam bilmiyorum
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Çok büyük bir travma bunu aşmış hissedemiyorsan normal seni zorlayabilir canım doktorunla konuş onun yönlendirmeleri de çok önemli ben sezaryen oldum yani hiçbir aşamada zorluk tarif edemem tek çektiğim acı doğum sonrası 3 gün karın ağrısı oldu yanma şeklinde o da ilk gün çok ağrıdı git gide azaldı.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 271 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde YENGEC (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 430 göst.
8 Şubat 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 338 göst.
5 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,222 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 264 göst.
10 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde seda merey (15 puan) tarafından soruldu

381,035 soru

11,407,385 cevap

34,943 kullanıcı

...