0 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (1,236 puan) tarafından
Kizlar biz ilçede oturuyoruz apartmanımızın karşisinda bı villa var tam bizim yatak odasının camına doğru kümes yapmışlar horoz her sabah 4 te bı başlıyor ötmeye 5-10 dakika arayla sabah 7 ye kadar ötüyor her sabah bu horoz yüzünden baş ağrısıyla kalkıyorum. Eşime diyorum git konuş diye horoz yüzünden komşuyla kötü olamam diyor kendisi top patlasa duymadigi için rahatsız olmuyor ama ben Çıldırcam artık bu horozun yüzünden ya her sabah 4 te uyanıyorum bu horozun cırtlak sesini dinliyorum düzgün de ötemiyor zaten hala başım ağrıyor her sabah ağrı kesici atıyorum artık geçmiyor başımın ağrısı ilçe olduğu için şikayet etsem de ilgilenen olmuyor napabilirim ya

26 Cevaplar

+2 oy
(2,651 puan) tarafından
Yanlış anlama da canım horoz sonuçta gagasını bağlayamaz ya doğasında var en fazla kümesin yeri değiştirilebilir onda bile ses gelir yine
-Reklam-
+2 oy
(3,037 puan) tarafından
Horoz demekki yeni öyle başlamış öğreniyor. Ama kalk sen de o saatte Teheccüd kıl. Peygamber efendimiz horoza kufretmeyin der. O sen den daha hayırlı ne güzel seher vakti kalkıp Allâh i zikrediyor. Sen de kendine şöyle bu suâl sor ben her sabah 4de kalkıp 5-10dk zikrediyor muyum diye ?
(1,236 puan) tarafından
Yok artık :D yorumunuz beni benden aldı gerçekten elhamdülillah Müslümanım ama millet yumurtasını yiyecek diye ben sabahları baş ağrısıyla uyanmak zorunda değilim sadece uyandırması sorun değil hani yazdığım gibi sabah 4 te başlayıp 7 ye kadar ötüyor ve ben 7 ye kadar napayım namaz kılsam kuran okusam en fazla 1saatimi alır Allah aşkına güldürmeyin kendinize ya namazı falan karıştırmayın lütfen
(2,749 puan) tarafından
Horozu yumurta için mi besleniyor kz tavuk olmasın o ben horoz çok çok nadir yumurtlar diye biliyorum ayrıca kadın kötü birşey dememiş ki sen sorunu gidip horozun sahibi ile  konuşmayp önce buraya danismissin oda düşüncesini beyan etmiş ne hakaret  ne alay etmiş güldürecek ne var :)
(1,236 puan) tarafından
Horoz olmazsa tavuk yumurtlamaz ve gurka yatmaz canım benim o horozlar da süs değil yani :D ben horozun sesinden rahatsızlığımı dile getirdim oda kalk Teheccüd kıl yazmış Allasen ne alaka yani :D neyse canım hadi
(1,763 puan) tarafından
Yani rahatsiz oluyorsan şehirde yasamalosin koyluk yer adam ne yapsın
(3,037 puan) tarafından
Allasen ne demek kelâmları doğru telaffuz edin.

Horozun o saatte neden öttüğünü anlatma mâhiyetinde size kalkıp Teheccüd kılmaniz için öter ondan dedim. Horoz öttüğü vakit semavattan yeryüzüne melâke-i ikrâm iner bu duruma da şait olan horoz öter.
+2 oy
(7,709 puan) tarafından
Horozumuuuuu kaçırdılar

Damdan dama uçurdular

Suyuna da pilav pişirdiler

Bili geh bili geh bili bili geh geh

Çilli de horozum kaaaaar beyazım
(455 puan) tarafından
Ayyy ne güldüm:):)
(7,709 puan) tarafından
Aman hep kızıp ağlayacak mıyız? Azıcık da gülelim
+1 oy
(1,733 puan) tarafından

O horoz vakitsiz ötüyormuş ne o sabahın 4 ünde :) söyle kesip yesinler ;):)

(2,757 puan) tarafından
yo tam namaz vaktinde ötüyor :) aferin ona
+1 oy
(5,895 puan) tarafından
Konuşsanız da bir işe yarayacağını zannetmem çünkü horoz beslemek yasak değil. Daha önce oturduğumuz yerde müstakil evler vardı şehir içinde öyle küçük yer de değil, adana merkez:) nerdeyse hepsinde vardı tavuk, horoz. Ve dediğin gibi sabahın köründe başlardı ötmeye. Ama yapacak bir şey yok. Sokak köpekleri havlar, kediler kavga eder, kur yapar sabaha kadar uyutmazlar. Şimdi de var apartman bahçesinde bir kedi sabaha kadar değişik değişik sesler çıkarıyor:)
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Inan ben de bunu düşünüyorum.  Aynı şey bizim de başımızda.  Evime geçeceğim ama evlerin apartmanların arasında tavuk kümesi var. Şimdiden düşünmeye başladım. Insanlar hiç düşünmüyor rahatsız olan olur mu diye. Hakka giriyor bi bakımdan bence. Yapılacak yer var yapılmayacak yer var.
(119,251 puan) tarafından
kiz napainlar yumurta cok pahali☺️
(1,885 puan) tarafından
Şehir içinde de olacak şey mi ama :D
0 oy
(119,251 puan) tarafından
kendin git konus komsuyla
0 oy
(999 puan) tarafından
Siz rahatsız oluyorsanız gidin siz konuşun, benin karşı dairedeki kadın bazen ışığı açar balkonun ve açık unutur sabaha kadar o bizim odayı aydınlatır bende ışıkta uyuyamam valla gittim kadına dedim Allah rızası için balkonun ışığını açık unutmayın diye bir daha yapmadı yani 
0 oy
(120 puan) tarafından
Sanki sabah namazina kalk der gibi :) şaka bir yana canım git konuş bakalım.ne diyecek
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Zabıtaya şikayet et zamanında bnmde başıma gelmişti kadın sitede tavuk sürüsü besliyordu şikayet ettim kaldırdılar
0 oy
(497 puan) tarafından
Bizimde alt komşunun bahçesinde var. Günün her saati öter. Yapacak bisey yok çekiyoruz 
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Neden muhatap olasınız ki polisi arayın şikayet edin sizden de bilinmemis olur. Hatta sen dışında şikayetci olan yok mu bir kaç ihbar olsa daha iyi 
(1,236 puan) tarafından
Var tabii ki bütün apartman şikayetçi ama kimse birşey yapmiyor sadece bıktık diyorlar
0 oy
(517 puan) tarafından
Bizimde apartmanın en alt katında oturanlar tavuk horoz ne varsa besliyolar horoz sesi değil ama istisnasız her sabah 7 de tavuk öyle bi anırıyo ki anlatamam bak ötüyoda demiyorum resmen anırıyo yani bildiğin eşek sesi çıkarıyo o derece yani.Ben anlamıyorum yani apartman dairesinde nasıl böyle sesli hayvanlar besleyebiliyolar he müstakil evin olur beslersin okey ama apartmandada ne bileyim sadece kendileri yaşamıyor hani bir sürü insan yaşıyor 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Eski evimde banada geliyordu horoz sesi. Ama etrafta öyle villa müstakil ev falanda yoktu her yer binaydı kim nerde besliyordu bilmiyorum ama her sabah sesi geliyordu. :) 
0 oy
(193 puan) tarafından
Hiç gerek yok ne yapabilir ki en fazla kesip yiyecek hayvandır sonuçta insan değil 
0 oy
(5,280 puan) tarafından
Hsklısın hiç çekilmez. Annemin de vardı sabahları sesi beni rahatsız ederdi
(1,236 puan) tarafından
1-2 defa ezan vakti ötse amenna ama 4'ten 7'ye kadar ötüyor insanın başına ağrı giriyor
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Kes ye ne duruyon:D 
0 oy
(465 puan) tarafından
Cancazım ****** bu sahibine desen bile bişey yapamaz sesine sonuçta ****** alıp karşısına konuşsa anlayacak mi ****** en iyisi alışmaya calis 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Zabıtaya şikayet et canım onunla ilgileniyor
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Duzgun otse sorun olmayacak yani
(1,236 puan) tarafından
Kadın çığlığı gibi olunca insan uykusundan sıçrayarak uyanıyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 123 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,375 puan) tarafından soruldu