0 oy
616 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Arkadaşlar merhaba ben uzun zamandır bu uygulamayı kullanıyorum ama anne bebek bölümündeydim hep buraya ilk defa yazıyorum. Şimdi sizlere bir şey danışmak istiyorum benim eşiminn kuzeni köye gidecekmiş köy burdan 15-18 saat arası değişir bizden uçak parası çok diye arabamızı istedi 1 hafta kalcak köyde bayramdan sonra gelcek bende haliyle karşı çıktım biz ne yapcaz dedim bebekte var bayramda kurban vs ziyaretler falan nasıl yapcaz dedim. Başka arabamızda yok orta hali idarelik bir araba onu da borçla aldık halada borç ödüyoruz. Bana mı saçma geliyor tartıştık bu yüzden insan bayram öncesi kuzeninin  arabasını alıp köye götür mü ya bilet parası fazla diye. Bana çok düşüncesizce geldi  kendi oraya da gezmeye gidiyor acil bir iş içinde değil. bu arada daha önce de ailecek başka şehire gezmeye gitmek için almıştı orası da 2 saatlik yoldu anlamadığım insan başkasının emanetini keufi nedenlerle alması normal mi ben mi abartıyorum sağlık olsa eyvallah onlar istemeden ben vereyim bu arada yazmayı unuttum bayramın 4. Günü de biz gitcez zaten inşallah o gelcek ertesi gün ya da aynı gün düşünün arabanın halini ve yaptığı kilometreyi

32 Cevaplar

+2 oy
(3,333 puan) tarafından
Benim esim vermez de senin ki niye hayir dieyemiyor o enteresan. Gayette haklisin. 
(3 puan) tarafından
Ayıp olurmuş onun istemesi normal mi diyorum işte..
(3,333 puan) tarafından
Yok canim benim niye ayip olacak. Israrla istenecek biseymi. Bozulsa kaza bela olsa Allah korusun elindeki maldan olacan. Bence vermemesi konusunda ısrarcı ol eşine. Durduk yere baskalari yüzünden cikan tartışmalar beni cok üzüyor
(3 puan) tarafından
Aynen öyle inanın kendi babası kardeşi olsa bu kadar saçma gelmez kuzeni yani
-Reklam-
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Çok haklısınız , bayram bu sizin de gideceğiniz yerler olur , gezersiniz .
(3 puan) tarafından
İnanın tamamen gezmek için gidiyor
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Her yıl o kadar yol çeken ben bak o araba önce bir sanayiye sokariz arizalik durumu varmı tekerlekleri nasıl bir kontrol yaptırırız gideriz 12...13 saat yolu orda mutlaka uzun yoldan dolayı bir şey olur balata yanar su kaynatir motor yorulur gene orda bir bakıma girer ve sonra yola çıkarız . Bide isteyen istiyor veren niye veriyor benimde gidecek yerim var desin kesip atsın 
(3 puan) tarafından
Ki şöyle bir durumda var yazmayı unuttum o geldikten üç dört gün sonrada biz gitcez inşallah siz düşünün arabanın halini ya işte isteyince ısrarla ayıp olur diye düşünüyor uakın kuzeni diye
(7,121 puan) tarafından
Asıl kendine ayıp eder
(3 puan) tarafından
Haklısınız..
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Bence sen haklısın eşin sanırım öyle konuştukları için geri adım atmıyor başta dusunmeliydi zaten en başında vermesi hata hadi bebek gece hastalanma acil durum olsa ne olcak onlara bilet pahaliysa sizede taksi pahalı bütün bayramı evde geçirmek zorunda kalacaksınız ama gelse bunu senin herife anlat anlamaz ki  
(3 puan) tarafından
Doğru söze ne denir...
0 oy
(216 puan) tarafından
Ay ne kadar ayip nasil isteyebiliyor bayramda valla sinir bozucu haklisin bn olsam Bnde karsi  cikarim
(3 puan) tarafından
Bende çok karşı çıktım ama gece uatımca acaba hatamı ettim haksız mıyım diye sorguluyor insan o uüzden de sordum
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Oldu canim teee nerden nereye hor mu kullanir ne yapar goz görmez kulak isitmez bi gelir bozuldu der masrafi da size kalir
(3 puan) tarafından
Aynen öyle valla bakalım ne olacak
(2,705 puan) tarafından
Boyle seylerin sonu hep zarardir genelde. Zaruri bi ihtiyacta değil
(3 puan) tarafından
Zaruri ihtiyaç olsa karşı çıkmam tabiki ama keyfi olunca insan sinirleniyor
0 oy
(12,947 puan) tarafından
Bayramda biz de kendimize araba kiralariz artık demesi gerekirdi eşinin istek çok saçma eşinin bunu normal bulup senle kavga etmesi daha saçma 
(3 puan) tarafından
İnsanlar birilerinden bir şey isterken onun ailesini düşünmüyor sanırım istedikleri şeyin ev içi tartışmaya sebeb olacağını falan..
(12,947 puan) tarafından
Canım  beni yanlış anlama istekten çok o istek için aile ile kavga edende sorun var bence kimse kuzenine al arabamı git bayramda gönlünce gez biz de araba yok diye koca bayram tatilinde evde kös kös oturalım demez ve bunun için ailesi ile kavga etmez sorun tamamen senin eşinde
(3 puan) tarafından
Öyle büyük bir kavga etmedik çok şükür ama tartışmalar oldu ne bilerim ki
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Bayramda bize lazım deseydi ay nasıl veriyor ne ayıbı öyle bi dönemde yaşıyoruz ki kimse kimseye günahını vermiyor artık vermeyin canım daha önce de vermişsiniz yüzsüzleşmiş iyice
(3 puan) tarafından
Bende aynı şeyi söyledim bunu da kabul edersen artık hep ister diye.
0 oy
(703 puan) tarafından
Kesınlıkle haklısın bende olsam cok olay cıkarırdım esın nasıl kabul edıyor ya bayramda arabası ne yapacakmıs
(3 puan) tarafından
Çok yakın kuzeniymiş ya diyorum anan baban kardeşin değil daha yakını yok.Adamım düşüncesizliği beni sinir ediyor ben keyfime bakayım siz ne yaparsanız yapın demek kısaca bu
(703 puan) tarafından
kusura bakma kardesım de olsa vermem esın tam bır saf bacım
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Uçak parası çok gekiyir madem oda araba kiraladım canım 
(3 puan) tarafından
Otobüsü de bu işin hatta gitmeyedebilir. Birilerini zora sokup gitmeni manası ne anlayamıyorumm açıkçası
(7,036 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın çok bencilce bir tutum
0 oy
(809 puan) tarafından
Bu kadar uzak yola kimse vermez. Ama 2 saatlik gezmez için bizim de arabamız yok tanidikalrimiz günü birlik veriyor içini fulleyip geri veriyoruz mesela. Tabii burada eşimin güveni var. Eşimin iş amirleri verir hep hatta biz düğün yapacakken hamileyken hele ki doğum yaptıktan sonra çocuğum yoğun bakıma yattı arkadaşları gelip bıraktı gitti bu sizde duracak çocuk yoğun bakımda her an cagirabilirsiniz diye. Geçen denize gittik gibi Birlik amiri verdi. Ama uzun yol için ne eşim ister nede biri verir. Bende uzun yol gideceğim araba kirasalk dedik ve uçak parasından fazla benzin çıktı kiralana ücretini söylemiyorum bile. 
(3 puan) tarafından
Ya benn tartışınca tartıştı oluyor adamın kızının sınavı var diye araba istedi buraya kadar hadi dedim sınavdır geç kalmasını istemez ama öğrendim okul 10 dkk uzakmış onlara yürüsler bile uarım saat taksi tutmak bu kadar mı zor ya otobüs 10 dkkaya bile istedi düşünün.
0 oy
(15,928 puan) tarafından
2 3 saatlik olsa benim eşim de izin verir ama uzun yol ve bayramdan sonrasına kadar hayatta izin vermez. Senin eşin hayir diyemiyor sanırım. Tabi ki normal değil istemesi 
(3 puan) tarafından
Ama onlara göre çok normal
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Benm eşim asla vermz inan öyle kıymetli ki malı babasına ble vermz kndi götürrm getrr arada işim olyo inn Bn ble kullancapm zamn 10 kre arar naptn gttn gldn mi dye 
(3 puan) tarafından
Babası istese ki babası nadir ister ona o kadar sinirlenmem
0 oy
(12,966 puan) tarafından
Eşin hayır demeyeli öğrenmeli  
(3 puan) tarafından
Ne diyebilirim ki .
0 oy
(177 puan) tarafından
Ayıp olacak bir durum yok 18 saatlik yol da uzun değil aşırı uzun bir yol eşin de afedersin ama saçmalamasin. İnsanların bu genişliği beni öldürüyor parası yoksa evinde otursun şehir dışında gezmek zorunda değil 
(177 puan) tarafından
Bir de hala borcu varmış arabanızın yazık değil mi canım. Ayrıca o araba ile kaza yapsa suç yine sizin oluyor bizim bir akraba ödünç verdi arabasını ölümlü kazaya karıştı yakasını zor kurtardı vermeseydin dedi mahkeme
(3 puan) tarafından
Bakın bunu bilmiyordum iyiki söylediniz teşekkürler
(292 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Bide o araba ile kaza bela olsa allah korusun direk ruhsat sahibi suçlu. Hatır gönül işi falan değil bence valla. kusura bakma bize lazım deyip vermemesi gerekir.
(177 puan) tarafından
Yani gönül koymasindan çekiniyorsa bu kaza olayını söyle canım karşı taraf hala küsecem derse de kendi bilir
(3 puan) tarafından
Söyler inşallah
0 oy
tarafından
Benimki vermez ya saçma tabiki ayipsa ayıp bebeği bahane eder yine vermez
(3 puan) tarafından
Taviz tavizi doğurur derler. Geçmiştekilerin kabul edilmesi bu neticeyi doğurdu gerçekten
0 oy
(672 puan) tarafından
Asla vermem verdirmem benim eşim de kimseye vermez zaten ailesine bile 
(3 puan) tarafından
Ne güzel sizin adınıza sevindim.
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bence sonuna kadar haklısın bilet parası fazla geldiyse gitmesin şahsen eşim adına konuşuyorum böyle durumlarda arabayı vermez  nasıl giderse gitsin der 
(3 puan) tarafından
Aynı şeyi söuledim gitmesin sonuçta keyfi
0 oy
(247 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorum benm esimde ole kaynima verirdi ve gunlerce getrmezdi biz arabayi satip o alinca biz istedigimizde su isim var su saatte getrrsen gotr vs derdi esimde almazdi bide arabayi cok hor kullaniyordu bnde deliriyordum tabiki her arabyi goturup getrmediginde bi kavgamiz oluyordu parasi da var ota boka verdi yedi icti araba almadi tekrr biz krediyle aldik onsan bundan kisip odedik tamm kendimize yatrim yaptik ama arabanin bi yeri bozuldugunda biz yaptiriyorduk araba bizim ama ortak gibi kullniyordu ve yaptirmiyordu kac defa rastladim saha yaptirmadinmi dedigini ceza yemis kac defa onu bile biz odedik deli oluyordum bagirip cagirdimdimmi bisy dedimmi bni suclu cikariyordu arabayi sattik altin yaptik bnm altinimla araba alacaklarmis ortakda bisy alip satacaklarmis da neymis neymis bunu bn esimden degil kaynimdan baskasina anlatirken duydum ses etmedim arabayi alacagi gun vermicem altini ne olacaksa olsun diyecektim allahdan araba sahibi vazgecmis satmakdan simdi arkadasiyla ortak aldi arabayi al satcilik yapmak icin ses etmedim etmem cunki abisi yeme pesinde abisi oluncada ses etmiyor esim istemesinler diye eltime laf arasinda dedim arabida ortak alinca kimseye veremiyoz ayip oluyr ama ortagimiz aniden istiyor yada bozulunca beraber yaptrdiklari icin adamin hakkina girmek istemiyoruz diye allahdan istemediler sattik yenisine bakacaz 
(3 puan) tarafından
Valla sizinde işiniz çok zor Allah yardımcınız olsun hele böule uakın akraba olunca daha da zor kendileri düşünmeyince bizlere dert oluyor böyle
(247 puan) tarafından
Aynn ole kendileri dusunup istememeleri yada baska cozun bulsalar bizde bole olmaz
0 oy
(5,883 puan) tarafından
Ben de verilmesi taraftarı değilim. Belki benim planım var. Hayır olmasa bile vermem neyin ne zaman lazım olacağı belli olmaz. Mesafe de çok uzak yani arabaya bir şey olsa masrafını karşılayacak mı? Benim eşim de vermez arabayı ben de karşı çıkarım 
(3 puan) tarafından
Bende aynı mantıktayım hatta bir günde benim planım varken istemişti zaman mekan farketmiyor sanırım onun için
(5,883 puan) tarafından
Net bir şekilde hayır demezseniz hep isteyecek demek ki, her seferinde hayır derseniz bir yerden sonra vazgeçer

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 164 göst.
25 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 182 göst.
21 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Y.emin (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 204 göst.
20 Haziran 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 894 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde Ferdahannnn (33 puan) tarafından soruldu

379,208 soru

11,351,516 cevap

34,822 kullanıcı

...