0 oy
223 göst.
Diğer kategorisinde (70 puan) tarafından
Üç gün oldu spiral taktirali ağrım sizim var ama böyle bir tuhafim arkadaşlar. Bacaklarımda uyuşma ağrı var. Hicbirsey yapasim gelmiyor herşeye nötürüm. Gece uyuyamıyorum gündüz deseniz hiç biseyi anlamıyorum bunlar normal mi

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ağırdı mı zorlandın mı adetliken mi taktın 
(70 puan) tarafından
Adetliyken takıldı.bemim iki sezeryan üst üste oldu dikişlerin üst üste ve dikişlerim iyilesmemisti rahim yapılmışti zorlandım yarım saat sürdü herkesin acı eşiği farklıdır benimki zor geçti benimki zor geçti.diye seninkinde zor geçecek diye bişey yok
-Reklam-
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Kasıklarımda ağrı oldu adet olur gibi ama bana yaramadı 4 ay boyunca adet gibi yoğun kanamam oldu cimarttirdim
(70 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Hayır normal değil.

Bendede aynısı oldu. Tek bende sanıyordum.

Yemin ederim cikarttirinca dünyalar benim oldu 

Şoyle anlatayım. Devlette taktırdım. Takarken acıdı orası ayrı bı konu. Neyse taktiktan sonra lekelenmem oldu ve nerdesye 5-6 gün devam etti. Bu lekelenme sürecinde hep hafif ağrım oldu.

Sonrasında adet oldum. Normalde 7 gün adet olurum. İlk bir iki gün karnım ağrır sonrasinda ağrımazdi. Ama spirali taktirinca adetim 10_12 gün sürdü. Ve bütün adetim bitene kadar hergün ağrıdı.

Ayrıca büyük pihtilar geliyordu. Hayatımda bende hiç öyle birşey olmamıştı. Bildiğin düşük yapmış gibiydi.

Adet bitti. Lekelenme devam etti.

Yani 1 ay içinde 1 hafta anca temiz kalmisimdir.

Neyse dedim bu ay alişma sürecidir. Gelecek ay böyle olmaz.

2 ayda aynı oldu. Ve senin dediğin gibi tek Ağrı'da değil . Halsizlik negatiflik . 

Aslında beni spiral değil nerdeyse hergün lekelenme olması kocamdan korudu diyebilirim. Lekelenme olunca haliyle ilişkide olmuyordu.

3. Aya gelince yine aynısı oldu. Aşiri agri , pihtili yoğun kanama vs vs.

En sonunda yeniden doktora gittim. Durumu anlattım. Boyle olmaması gerekiyor. Derhal çıkaralım spirali dedi. Cikarttirdim rahatladım valla....♥️
(70 puan) tarafından
Kanama ile ilgili bir sıkıntı yok ama negatiflik halsizlik var
tarafından
E o zmn sabret cnm. Belki normale doner
0 oy
(482 puan) tarafından
Yok o şekil uyuşma falan olmuyor da bacağıma özellikle sol tarafıma ağrı yapıyor sanki adet olacakmışim da bacağıma vuruyormus gibi az bı soğuk alsam hemen ağrı başlıyor zaten adet anlamında iki üç belki dört ayda bir olurdum şimdi aylık oluyorum günüm aynı çoğalıp azalmadı ama lekenmelerim oluyor hala Aralık'ta taktırmıştim tek umudum vücuduma uyum sağlamasi bakalım inşallah en azından bı iki sene dayanabilir vücudumda sonrasına ben çaresine bakardım ama şuan çok erken
(70 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Sadece adet olacağım zaman ağrım arttı sancı yapiyor onun dışında ne lekelenmem oluyor ne bir şey oluyor bide adetim 7 gün sürerdi 5 gün sürüyor artık 2 buçuk yıldır takılı bir sorun yok şuanda 

Sana yaramamış olabilir insan vücuduna göre değişiyor 
(70 puan) tarafından
Evet galiba bana yaramadı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 25 göst.
21 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde betul000 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 337 göst.
17 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 276 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...