0 oy
747 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar komşumun kızı 14 aylık kızım 12 gün büyük. Dönmesi oturması hep geç oldu. Emeklemesini daha görmedim. Ama emekliyor diyor. Disi de hala çıkmadı dis neyse yine bazen geç çıkabiliyor. Ama mesela dün aşağıya inde bebek arabasında eline yiyecek vermiş öyle oturdu onu yedi. Benim kızım asla oturmuyor bebek arabasında. yürümüyor da Hadi yürümesi de geç olabilir. Ama bu kadar sakin olması normal miBüyük kızı çok hareketli bu da bi o kadar sakin . Bilmiyorum ya bana mı tuhaf geliyor. Benim kızımın her şeyi tam yerinde oldu Dönmesi yürümesi. Sizce normal mi bu kadar sakin bi bebek olmasi

32 Cevaplar

+17 oy
(48,531 puan) tarafından
o bebege masallah de nazar edeceksin senin kizinla aynı anda olacak değil ya 
(4,099 puan) tarafından
Aynn oyle. Ben benim nalet kuzenime de derim hep seyi altindan mubarek 3 cck yapti ucude birbirinden uslu hepsi emzik aldi kadir gecesi dogmus mubarek tum ccklari uslu ve rmzik tutuyor. Hele oglu diyodum ki sen ccgu su koseye oturt sandalyeye cek git 20 yil sonra gel hadi oglum sen buyudun askerlik zamani. Geldi de yolla askere o derece cck sakin sessiz kendi kendine buyyor  ikincisi oyle 3. Oldu simdi o da oyle cuk cuk emzik emiolar hayati kolaylasio. Ben kendimi parcaladim 3 ceyrek altin parasi doktum her marka her model emzige iki ccgumda emmedi. Gidip kicikirik marketten alio emzik cck emio ya saka gbi
-Reklam-
+9 oy
(7,768 puan) tarafından
Tamam herşeyi en yerinde bi senin kızın gerisi boş
+2 oy
(3,454 puan) tarafından
Bebegin gelisim asamalariyla sakinligi arasinda nasil bi baglanti kurdun ki anlamadim. Her insanın huyu farkli oldugu gibi cocuklarin da oyle iste anormal gelmiyo bana o durum. 
+2 oy
(211 puan) tarafından
Offf herseyi bir kalıba sokmaya ne meraklısınız ya illa sorunlu mu oluyor yani sakin çocuk? Benim kızımda karni acıkıp uykusu gelmesi haricinde ağlamaz sorunlu mu yani ne saçma 
+1 oy
(1,007 puan) tarafından
Her bebegin gelisimi farklidir. Konusmasi, yurumesi, dis cikarmasi herseyii... kardeslerin 1.2..3. Cocuklarin bile gelisim asamalari ayni degilken birbirinden farkli bebeklerin niye herseyi ayni olsun.
+1 oy
(1,763 puan) tarafından
E bana göre de senin kızının çoktan yürüyor olması gerekiyor benimki 9 aylık yürüdü 12 aylık bir çocuğun yurumedigini duyunca hayret ediyorum seninki de emekliyirmus e bazı çocuklar emeklededen yürür 
(3,004 puan) tarafından
Bı daha oku yazıyı
(1,763 puan) tarafından
Yanlış mı okudum kız :)ay o kadar iş yapıyorum ki
tarafından
Benim bebekte 6 buçuk aylıkken besige tutunup kalkıyordu çok şaşırıyordum 6 aylık başka bebekler oturmaya yeni alisirken bizimki ayağa kalktı besige tutunarak ayakta duruyordu dedim bu erken yürüyecek galiba kardeşim de 9 aylıkken yürümüş ,dayısına çekti herhalde dedim ve bizimki de bizi şaşırttı , 15 aylıkken yürüdü sonuç bir sorun yoktu 6 aylıkken ayağa kalktı 8 aydan sonra koltuklarda sıraladı ama desteksiz  adım  atmaya korktu galiba 15 ci ayda yürüdü hani bu gelişiminde sıkıntı var demek değilki bencede her bebeğin gelişimi ayrı canim bencede bu arada bende emeklemeden yürümüşüm
tarafından
İki çocukta 14 aylikmis canım
+1 oy
(397 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimide huyu da farklı olabiliyor ilk kızım sakin bir çocuktu kendi halinde oyalanırdı oyuncak oynardı 15 aylıkken yürüdü ikinci kızım 9 aylıkken yürümeye başladı şuan 11.5 aylık karıştırmadığı dagitmadigi yer yok bütün gün mız mız pacamdan ayrılmaz yani kardeş kardeşe bile benzemeye biliyor 
0 oy
tarafından
Benim kızım da o aylarda öyleydi sonrasını konuşmak bile istemiyorum. Burda çocukları hakkında atan tutanlardan dert yanılıyor. Senin yazdıklarından bir farkı yok açıkçası.
(1,070 puan) tarafından
Kızınız şuan kaç yaşında bi sorunu yoktur inşallah
tarafından
Bir problemi var demedim. Olaya problem odaklı bakman yanlış bunu anlatmaya çalışıyorum. Çocuğun huyu öyledir ya da değişebilir bunu söyledim. 2 yaşına girecek şu an düz duvara tırmanıyor.
(7,428 puan) tarafından
Benimki o duz duvari deldi abla:)
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Sakın çocuk demekki her çocuk aynı olmuyor bende sakin çocuk görünce çok şaşırıyorum 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Her bebeğin karakteri farklı benim oğlum evde çok yaramaz asla oturmaz ama dışarıda bebek arabasında durur 13 aylık 
0 oy
(5,235 puan) tarafından
Benim komşımunda öyle sakindi seninki hareketli o yüzden tuhaf gelmiştir
0 oy
tarafından
Akşama kadar beni perişan eden 31 aylık oğlumla ve hamile halimle ugrasiyorum düz duvara tırmanacak neredeyse bı bakan pişman bı bakmayan artık alıştım yemek yapana kadar evi çöpe çeviriyor herşeyi ıslatıyor vuruyor kırıyor çoraplarını çöpe atıyor bana kiziyo neler neler 
0 oy
tarafından
Normal bence gayet benim büyük oğlumda çok sakindi eline kraker verirdim sessiz sakin otururdu küçük oğlum kurtlu gibi totosu koltuk görmüyor 
0 oy
(809 puan) tarafından
Şimdi buna benzer bir olay yaşadım. Benim oğlum 5.5 aylık 11 aylık bir tanıdık kızı var 2 gün yanında kaldım. Ve şunu gözlemledim. Bu arada ben çocuk gelişimi mezunuyum. Ama işimi sevmiyorum :)) benim oğlum ters emekledi oğlum bildiğin tüm evi ters emekleyerek geziyor daha 5 aylık. Onun kızı ise sadece oturuyor asla ileriye geriye gitme yok. Çocuğa düşme fırsatı da verilmemiş etrafı full yastık ile donatmış. Çocuğun eline bisküvi veriyor önüne oyuncak koyuyor o kadar. Asil şey beni burası tedirgin gitti mama yemesi. Çocuk yatarak mama yiyor annesi zorla yediriyor. TV acarak kanal gezdirerek. Ben fark ettim ki bu çocuk ayaklarını hiç oynatmıyor birşey demedim ama şunu söyledim biz her ay spaya gidiyoruz fizyoterapist yapıyor gelişimi ile ilgileniyor sizde götürün çocuklar çok seviyor dedim. Biz her ay düzenli gideriz şuan oğlum 9 aylık. Gelişimi masallah yani. Aradan 2ay geçti çocuk ishal olmuş hastaneye götürüluyor doktor bunda bir farklılık var acilen sizi üniversiteye sevk edilen ediyorum diyor. Üniversite 2 gece kaldı kanlar testler yapıldı proflar bakıyor çocuğu. Akraba evliliğinden dolayı çocuk da bir hastalık çıkmış. Gelismi çok ama çok gerideymis. Ve ben bunu herkese söyledim söyleyin onlara çocuğu götürsünler o çocuk da gelişim geriliği var dedim daha 11 aylıkken dedim. Eşim sürekli söyledi yok götürmediler. Şimdi ise hastane doktor ile uğraşıyorlar. Ne ayağa kalkma ne emekleme ne yürüme hiç birşey halen yokmuş. 16 aylık oldu artık çocuk. Şimdi herkes sen o çocuğun gelişim geriliği olduğunu nereden bildin diyorlar. Çocuk kıyaslamak değil ama bir çocuğun sağlığını düşünmek var. 
(1,070 puan) tarafından
Ya kesinlikle. Kıyaslamak asla degl. Ben diyemiyorum da sizin gibi illa doktora flan sormustr yani. Hatta kızım 7 7.5 aylıkken tam oturdu annesi dedi ki e bu kız oturuyo ama daha bu oturamjyo. Komşuda dedi ki anne ben alıştırmadm. Herseyi geç bu kızın yani. Şimdi koşması yürümesi lazm. Ama hiç biri yok kız öylece oturuyor. Bana çok garip geliyo 14 aylik Bo çocuğun öyle olması. Ve gerçekten herseyi geriden geliyor.
0 oy
(12,537 puan) tarafından
her bebek özeldır bir birine benzemez 

13 aylık kızım her yerde durur kendı kendine takılır inşallah boyle gider
0 oy
tarafından
Olabilir bazı bebeklerin mizacı öyledir bende çok sakinmisim besigime bisküvi koyarmis annem işini yapmaya gidermiş sen onu yerken uyursun hiç yok gibi dururdun der yani maşallah bebeğe sakin bir yapısı vardır belki 18 aya kadar yuremeye bilir yada diside çıkmayabilir normal geldi bana canım 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Herkesin çocuğu bir değil ki kardeşler bile aynı karekteri taşımaz Ken kendi çocuğumla kiyaslaman bile hata canım sakın olabilir yani her zaman aynı anda olmaz bazı şeyler benim kızımda çok sakindir bu gayet normal bir durum a normal bir şey yok 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Oğlum 16 aylikken yürüdü çok çok uslu bi bebekti böyle senin gibi anlatanlar yüzünden şimdi başedemiyorum yerinde durmuyo uslu bebek candir
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Her coccuk bir değil canım benm kızımda o şekilde sessizdi halda sessiz 
0 oy
(2,467 puan) tarafından
Sakin demekki çocuk bunda şaşıracak birsey yok gayet normal 17 aylık kizim var arkadaşımın kızımda aynı ayda benimki ordan oraya koşar çığlık atar hiç yerinde durmaz arkadaşımı. Kızı annesinin yanında  oturur ses bile etmez öyle etrafı izler yan yana gelince kadını kıskanıyorum. Resmen 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 776 göst.
30 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 283 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Beyyzaa992 (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 163 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 85 göst.