0 oy
546 göst.
Diğer kategorisinde (1,022 puan) tarafından
İş yerimiz açık alanda ormanlık alanda 

Bu sene 1 ayda 5mi 6 mı ne oldu koca koca tılanla karşılaştığımız gelmesin diye kükürt falan döküyoruz ama ne fayda 

Şuana kadar kendi dükkanımızda hiç görmedik ama daha 3 4 gün önce yan sağ dükkanda 2 tane bugün sol yan dükkanda Bi tane çıktı sıcaklar arttı baya onun etkisiyle çıkıyorlar tabi

Kğkğrtden başka çare varmıdır 

19 Cevaplar

0 oy
(6,512 puan) tarafından
Bilgim yok canım ama dükkanınızda açık yılanın gireceği yer bırakmayın sineklik taktırın pencerelere falan 
(1,022 puan) tarafından
Dükkan dediğim kapatma şansın yok öyle dört duvar Bi yer değil normal açık Bi alan cam çerçeve yok yani sadece dinlenecem alan var bir oda orasıda kapalı zaten ama çocuklar durmuyor işte bu sıcakta odada
(6,512 puan) tarafından
Tarım kredi ilaçları satan yerlere sorsanız bı ilaç falan vardır belki bide yılan tuzakları kursanız
(1,022 puan) tarafından
Öyle yapıcaz artık bakalım tavşan beslitorduk o yılan çekiyormuş diye beslemiyoruz artık kızım çok seviyordu artık buradaki yiyecekleri geliyor artık neye geliyor bilmem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çocukları birakacak kimsen varsa oraya goturme
(1,022 puan) tarafından
Bırakacak kimsem yok herkes çalışıyor malesef ki zaten burda bir çok arkadaş ortamı onun için uygun bir yer bakacak biri olsa bile bu kadar sosyal bğtğyebilecekken 4 duvar arasında annenin baban enin dörtduvarında yapma etme dur diyerek asosyal bir ortamda büyümesini istemem
0 oy
(767 puan) tarafından
Kedi besleyin canım 
(1,022 puan) tarafından
Yılanlar kedi yemiyor mu ben çeker diye biri verecekti geçen hafta hatta özel cins çok güzel dide sırf yılan çeker diye almadım
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Korkunç nerde oturuyordunuz iş yeriniz nerde
(1,022 puan) tarafından
Antalyada yoz canım iş yerimiz yol kenarında  şehirler arası yerde
(1,403 puan) tarafından
Ay bende ankaradan antalyaya gelicem tatile sali gunu yeriniz nerde
(1,022 puan) tarafından
Manavgat hacıobasıköyü Eylül manav gelirsen beklerim ankaralı bir sürü müşterimiz var
0 oy
(243 puan) tarafından
Sarımsak kokusuna gelmiyor diye duymuştum cnm
(1,022 puan) tarafından
Sarımsağı direk asacakmıyım o koku yatar mı ki öyle
(243 puan) tarafından
Onu tam bilmiyorum cnm ya
0 oy
(115 puan) tarafından
Kükürt naftalin kireç etkili olur derler.Allah yardimciniz olsun öldürmeyin insAllah bulasmazlar size
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Annem tavuk kümesine katran koyardı ise yarıyor muydu hatirlamiyorum
0 oy
(1,683 puan) tarafından
Katran ı bilir misiniz nerde satılır bilmiyorum ama genelde hayvancılık yapan insanlar kullanır koyun inek besleyenler dükkanın etrafına dökün kokusuna gelmez bir de kükürt de işe yarar diye biliyorum araştırın bi
0 oy
(6,227 puan) tarafından
Bizim de buralarda var biz köyde olduğumuz için tarladan falan geliyor bide köyün didi bizim ev tarlanın ortasında eşim her sene mazot döker bahçenin ve eviniz etrafına kokuya gelmesin diye her türlü böcek için geçerli koku sevmezler
0 oy
(624 puan) tarafından
Tek care katran kokusunun olduğu yere gelmez 
0 oy
tarafından
Ah fobim TV de çıksa bile aklım çıkıo bakamiom Allah yardım etsin :((sadece korkana gelir derler çok şükür bana denk gelmedi ama :(((gelmezde inşallah:(
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Tavuk derler bizim burada. 
0 oy
(455 puan) tarafından
Canlı tavuk, tavuğun olduğu yerlere pek uğramaz onlar.
0 oy
(996 puan) tarafından
Bizim buralarda tuz okutuluyor valla çok etkili hiç yılan gelmiyor Hatay Dörtyol da yılancı hacı Macit var 
0 oy
tarafından
Kız niye nerdesiniz yeriniz nerde öyle duruyke geliyorlar Allah yardım etsin ya bu sene yılan çok diyorlar
(1,022 puan) tarafından
Yerimiz yol kenarında şehirlerarası manav
tarafından
Allah yardımcınız olsun canım hindi besleyebikiyorsaniz besleyin yılanları uzaklaştırıyor sesi ve dua şu var yaptirin
(1,022 puan) tarafından
1 dükkan ötemizde baya Bi tavuk besliyor oradaki manav ama bizim dükkana doğru gelmedik şeri için tabi etkisi olmuyordur
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Yılanlar kediden korkar. Hatta kediler yılanı yer. Oraya getirebildiginiz kadar kedi getirin besleyin 
(1,403 puan) tarafından
Yemezler boğarlar yilani
(1,210 puan) tarafından
Öyle işte sevmezler :))
0 oy
tarafından
Etrafa kükürt atilmali
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Hiç bilgim yok sıcaklar iyice arttıkça daha da çoğalırlar 
0 oy
(4,983 puan) tarafından