0 oy
310 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar saksıda tohumsuz maydanoz ve dere otu diktim şöyle yaptım

Çöpe attgmz kök kısımlarnı ektim doğru mu ektim sizce bide küçük domatesleri yarı yarıya kestim ektim :)) bi fikir verrmsnz

12 Cevaplar

0 oy
(89 puan) tarafından
Canım öyle olmaz bence önce onları suda bekletecetin filizlenecekti sonra ekecektin valla ben hep öle yaparım
-Reklam-
0 oy
(42 puan) tarafından
Bu mevsimde domates filiz verir meyve vermez maydanozda köküyla alakalı tutabilir tutmayadabilir
0 oy
(786 puan) tarafından
Bilmiyorum da öyle olmaz gibime geldi domatesin tohumu nu kurutupta ekerz biz maydonozu bilmiyorum
0 oy
(747 puan) tarafından

Ben nanenin kalin saplarini saksiya ekiyorum çıkıyor canım ama seninkileri hiç denemedim:)

0 oy
(370 puan) tarafından
Canım hepsinin pazarlarda fideleri satıılıyo öyle alıp dikiliyo
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Onlar tutmaz ki canım :(
0 oy
(271 puan) tarafından
Maydanoz tohumu ekilir kökünü hic görmedim duymadim ekmedim de domateste içindeki çekirdek ekilir biraz kuruduktan sonra diye biliyorum ama hafi hayırlısı bakalim
0 oy
(650 puan) tarafından
Tutabilir, maydanoz sağlam bir kökse tutar.. ben Instagram'da gördüm biberi ortadan ikiye kesip toprak koyup büyütmüşlerdi... eğer tohumu doluysa biter ,her  tohumun içi olmazmış
0 oy
(437 puan) tarafından
Yediğimiz domateslerin çekirdeklerini ıslak peçete arasında filizlendirip öyle ekersen tutma olasılığı daha yüksek canım 
0 oy
tarafından
Bence onlar tutmaz canım :(
0 oy
(454 puan) tarafından
Maydanoz bir haftaya kalmaz filizlenir ama domates oyle ekilmez domatesi ikiye bol bir kovada suda icini yika kabugu kalsin sonra o suyu suzgecden gecir tohumlar cikacak sonra bir kagita ser kurusun sonra tane tane ek .. filizlenecek
tarafından
Tamam teşekkürler canım öyle yapaym
0 oy
(843 puan) tarafından

Umudunu kaybetme :)

tarafından
Aynen bencede :)))

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde Beratcinar (2,485 puan) tarafından soruldu
0 oy