0 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde (976 puan) tarafından
Kızlar kızımın bugün doğum günü 1 yaşına giricek dün akşam eşim kayinvalidemi aradı yarın akşam doğum günü yapicaz gelin kayinvalidemde bakarız dedi ev tadilattan yeni çıktı onların da düzenlediler evi neyse bizde yapalım dedi kayınvalidem eşim bana baktı ben karismiyorum dedim bakarız anne yarın olsunda da dedi kapadı telefonu bana dedi ki eşim hamilesin yorulma annem yanına ikramlık biseyler de hazırlar dedi neyse tamam dedim bugün oldu kayinvalidemi aradım anne ben biseyler hazirlicam dolabında dolma varsa pişirir misin dedim olmasi lazım pişirim dedi neyse peşine eşim aradı napiyorsunuz vs dedim ikramlık biseyler yapicam anneme de dolma yapar mısın dedim konusmadiniz mi yapmicak mi dedi bana bişey demedi dedim bende kendim alışveriş yapicam biseyler hazirlicam dolmayi da ben dedim yap diye dedim kapadı telefonu geri aradı 5 dk sonra evde kutlicaz kendi çocuğumuz bizimde evimiz var gelmek isteyen buraya gelsin olmazsa biz bize oluruz dedi ben bunu demesini bekliyordum kızı gerçekten çok istiyordu bişeye karışmak da istemedim içinde kalmasın bişey diye bana da sordu sen napardin evde mi kutlasaydik diye de ben karismiyorum dedim ama niye bizim eve gelinmiyor da biz gidiyoruz dedim siz olsanız napardiniz böyle bir durumda kayinvalidemle de konuştum sonrasinda oğlum beni aradı evde kutlicakmişsiniz dedi evet anne bana da öyle dedi dedim gelicek misiniz dedim bakarız dedi siz ne diyorsunuz bu duruma uzun oldu kusuruma bakmayin

8 Cevaplar

0 oy
(13,276 puan) tarafından
Uzunlugu problem değil ama karışık olmuş bir yerden sonrasını anlamadım. Eşin niye vazgeçmiş kayinvaliden mi istememiş karışık yazmışsın ama ben bu durumda kendi evimde olmayı tercih ederdim sonuçta çocuğun kendi evi orası 
(976 puan) tarafından
Eşim dün akşam kayinvalidemi aradı yarın geliyorsunuz dimi doğum gününe dedi kayinvalidemde bizde kutliyalim dedi eşim bana baktı ben karismiyorum dedim bakarız dedi eşimde kayinvalideme telefonu kapadı bana da ikramliklari annem yapar sen hamilesin çocukla yorulma dedi bugünde kayinvalidemden ses seda cikmayinca eşimde vazgeçti ne halt yemeye orada kutluyoruz çocuk bizim cocugumuz gelen evime gelsin dedi
-Reklam-
0 oy
(6,339 puan) tarafından
Kendi evinde yapta 

Eşin neden böyle u dönüşü yaptı vede acaba kaynanan eşine ne dedi çünkü kayinvalidende bakarız dediğine gore
(976 puan) tarafından
Bugün eşim beni aradı napiyorsunuz diye de dedim alışveriş yapicam kızımla ikramlık yapicam diye annemle konuştun mu o yapardı dedi konuştum bişey demedi bende dolmayi sen yap anne dedim tamam kapatıyorum dedi 5 dk sonra geri aradı evde yapicaz çocuk bizim cocugumuz dedi büyük ihtimal torununa bir ikramlık da yapmıyor gibisine kızmış olabilir bizde yapsak neyse de ben yapardım buradan orada elimde pasta börek goturcem eşimde sen yorulacaksan ne halt yemiye oraya gidiyoruz hiç biseye karismiyorlar gibisine konustu
0 oy
(6,103 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla eşiniz ortalığı karıştırmış. Baştan konuşsaydınız keşke. Ben en baştan bize davet ederdim, onlar teklif etse bile konuyu kapatırdım. 
(976 puan) tarafından
Eşim davet etti kayinvalidemde bizde kutliyalim dedi ya konu şu bize gelmiyorlar hep biz gidelim istiyorlar eşim işin sonunda patladı diyebilirim hamile halinle biseyler yapican sonra buradan orada yemek tasican diyor gelmek isteyen buraya gelsin dedi gelmeyen de beraber yaparız dedi
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Canım açıkçası pek anlayamadım okudugumdan ama anladığım kadarıyla eger hamileysen kaynanada kutlayabilirisiniz ne kadar az kisi de olsa bi zahmeti var sonucta illa evde yapilacak diye bir sey yok hatta bahce ortamı da güzel oluyor varsa eger
(976 puan) tarafından
İşte sorun da şurada eşim kayinvalidem yapar yanına ikramlık diye düşündü birkaç komşusu vs de gelicek ikramliklar bana kalınca buradan oraya yemek mi tasican konusu oldu gelmek isteyen buraya gelsin dedi
(1,135 puan) tarafından
Canım şöyle yapsaydınız keşke her iki tarafında gönlü olurdu sabah erkenden gitseydin kayinvalidene oarada beraber hazirlardiniz ikramliklari yani senin evde hazırlayıp oraya goturmen zor olur ee onlar da orada kutlamak istemişler ki olabilir yani neden olmasın bence o şekilde yapsaydınız mantıklı olurdu
(976 puan) tarafından
Şuana kadar hiçbir doğum gününü bizde kutladık eşimin de benim de dedik kızımız ilk doğum günü benim istediğim oydu evimizde kutliyalim bize kolay kolay gelmezler şuana kadar kizinin doğum gününe ikramliklari yaptı bende yardım ettim yani dedim torunu yapar diye de aradım anne ikramliklari yapicam dolma yapar mısın diye bizde yapalım vs de demedi oradan taşıma diye ben emri vaki gibi de ikramlık yapalım diyemezdim zaten evde de değilmiş oturmaya gitmiş
(1,135 puan) tarafından
E ne yapacaksınız şimdi kutlama bu akşam değil mi
(976 puan) tarafından
Eve canım pastayı sipariş ettik 12 kişilik eşimde ikramlık yapma biz bizeysek oturur yeriz pastamızı diyor bende ne olur ne olmaz yapım dedim biseyler kayinvalidemler vs de olacak diye 12 kişilik almıştık bakarız dedi bakalım akşam ne olacak
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Canım benim çocuğumun doğum günü diye ben evimde kutlarım çok gelmek isteyen benim evime gelsin 

Ocak'ta oğlumun doğum günü şimdiden diyorum eşime şöyle yaparız böyle yaparız diye hatta kardeşimin de tatili annemleri de çağırmayı düşünüyorum zaten kaynanam eltim aynı apartmandayız mecbur onlarda gelecek istemesem de arkadaşlarımız da gelir diye düşünüyorum ama asla bir başkadının evinde kutlamam kim olursa olsun 
(976 puan) tarafından
Bende istemiyordum da eşime karismim dedim hemde hamilesin yorulmazsin dedi dün baya yoruldum kıyafet ayarla o bu annemde kutlarız hemde bişey hazirlamazsin dedi bütün hazırlama işi bana kalınca sinirlendi evde kutlicaz dedi
0 oy
(119,461 puan) tarafından
dolmaya gelene kadar anladim sonrasi karmasik olmus anlamadim
(976 puan) tarafından
Olay baya karışık olduğu için olduğu kadar anlattım kısacası hamileyim kayınvalidem bizde yapalım dedi eşimde bana yorulmazsin ikramliklari annem yapar dedi bugünde herşey bana kalınca eşimde bizde annemlere birşeyler mi tasican diye sinirlendi evimizde yaparız dedi
(119,461 puan) tarafından
ee hakli esin baska davetli yokmu senin ailen falan zaten kaynanada olmasi tuhaf olurdu
(976 puan) tarafından
Ailemle konuşmuyorum ben tarafimdan kimse yok
0 oy
(679 puan) tarafından
Yanlız kaynanıza dolma varsa yapar mısın demişsin kadında olması lazım pişiirirm demiş eşin aradığında da annene dolma yap dedim bşey demedi demişsin burada acaba sen mi yanlısı yazdın yoksa neden kaynanın tamm dolma olması lazım yaparım dedıgıni eşinize söylemediniz. ( kendi düşünceme gelirse kendı evimde yapmayı tercih ederim daha rahat 
(976 puan) tarafından
Eşimde diyor ya boşver ikramligi 12 kişilik pasta almış ben işyerinde yedim oturur yeriz pastamızı dedi bende 1 2 bişey yapım diyorum yinede resim çekeriz belki eşimi tanıyan komşulardan gelen olur kesin bişey yokta yinede hazırlıklı olim dedim kimse gelmezse sabah eşim işe gidecek silip süpürur erkenden :)
(679 puan) tarafından
Kız senin arkadasın komsun  cocugu olan yokmu gelebilecek olan tanıdık olmasa onları cagır. Afiyet olsun şimdiden nice mutlu sağlıklı seneleri olsun inş :)
(976 puan) tarafından
Canım apartmanim 65 yaş üstü teyzelerle dolu kayinvalidemin komşuları ile biraz sohbetim var kayınvalidem gelmezse niye çağırayım ki eşimin tarafında evimiz ya ailemle de konuşmuyorum kuzenlerim vs uzak hep anlicagin tek kankim kocam ve fındık kızım :)
(679 puan) tarafından
Ahhaha 65 yaş üstü kabul etmiyoruz evlerinde otursunlar bir zahmet :) hayırlısı artık bosver cekırd3k ailece yapın valaha en guzel en ıysı kafan rahat olur
(976 puan) tarafından
Aynen valla
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Aman ne takiyon kız ister gelsin ister gelmesin oturun 3 muz yapın hem daha rahat olursunuz 
(976 puan) tarafından
Öyle gözüküyor gibi ama gelmezseler eşim büyük tepki verir eşimin sinirli halini Allah dusmanima vermesin amannnnn
(7,376 puan) tarafından
Bence bu saatten sonra gelmeseler daha iyi yani madem bir şey yapma gereksimi duymamış gelmesinde yani
(976 puan) tarafından
Geldiler kayinvalidemle görümcem kayinpederim yoktu çocuğu az bize götürelim baban da görsün dedi eşim yok dedi yarın götürürüz dedi yarın olsun keyfime bağlı valla kaç gündür canım çıkıyor dün çocukların kıyafetlerini düzenledim bugünde doğum günü telaşesi yarında çocuğu yikicam bayramda gideriz yarın kızımla dinlenicez
(7,376 puan) tarafından
Aynen canım benim

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 507 göst.
0 oy
21 cevap 652 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Djdjjdhd (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 152 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu
0 oy