0 oy
1,332 göst.
Diğer kategorisinde (314 puan) tarafından
Nasıl tarif edin desem ne dersiniz 

19 Cevaplar

0 oy
(7,118 puan) tarafından
Belden kasıklara vuran baskın bir sancı bana göre canım . 
(7,118 puan) tarafından
26 gün önce 2. kez suni sancı ile doğum yaptım. Bak sana yazabiliyorum:)
(314 puan) tarafından
O anki ruh hali için dedım zaten :)
(7,118 puan) tarafından
Ben nefes kontrolü yaparak daha kolay atlattim o süreci ilkine göre . Ilk doğum 7 buçuk saat sürdü.  2. 3saat sürdü.aktif olarak 1.5 saat sancı çektim.. Ilk bir buçuk saat verilen sancıyı hissetmedim canım.
(314 puan) tarafından
Nefes kontrolü nasıl oluyor canm
(283 puan) tarafından
Çileği koklar gibi burundan nefes almak sıcak çorbaya üfler gibi ağızdan nefesini bırakmak
-Reklam-
0 oy
(221 puan) tarafından
Aynı anda 40 tane ıgneyı vucuduna saplasalar belki bu kadar canın yanmaz o anda oyle hıssetmıstım ve oyle demıstım ama suan sorsan tarif edemem cunku hatırlamıyorum bide benımkı sunı sancıydı kendı sancın farklı olabilir 
(314 puan) tarafından
O kadar mı gercektennn
(221 puan) tarafından
Daha once hıc arastırmadan gıttım o anda oldu bitti cok sukur anlık bısey ama zordu gercekten sancıyı suan tarif edemiyorum dogum sancısını beyin kayıt etmıyormus
(314 puan) tarafından
Ben şimdiye kadar alttan muayene bile olmadım o yüzden endişeliyim
(221 puan) tarafından
Bende olmamıs tim doguma girene kadar bazıları basıt Bı sancı gbı bahsetmiş ama benim sunı sancıydı 10 dk 20 dk arayla degil 1 2 dk arayla geldi sancı zordu ya bılmıyorum korkma ama
(314 puan) tarafından
Sagol canm zaten kolay şeyler beklemiyorum
0 oy
(747 puan) tarafından

Kramplar giriyor ve o an aciyo insanin canı bir an önce dogurayim da kurtulayim diyor insan:)

(747 puan) tarafından
Çok sık geliyorsa acilman olur ve bu dogum demektir gitmek lazım . Ama ara sıra geliyorsa biraz siklasmasini bekleyebilirsin çünkü hastane de dk başı gelip açılma var mi diye bakıyorlar buda insani mahvediyo
(314 puan) tarafından
Bunu çok duydum evet zor vallahi
(747 puan) tarafından
Anne olmak kolay değil canım boşuna cennet anaların ayağı altındadır diye ayet inmemiş. Rabbim sana hayirli kolay doğumlar nasip etsin inşallah.  Her insanın acı eşiği farklıdır kimi çok zor doğurur kimi çok kolay inşallah seninki de çok kolay olur sağlıkla bebeğini kucagina alırsın.
(314 puan) tarafından
Sagol canm allah senden razı olsun duan benı çok ama çok mutlu etti Rabbım güzel gönlüne göre versin
(747 puan) tarafından
Amin canım :-) allah senden de razı olsun inşallah.
0 oy
(6,723 puan) tarafından
Adet ağrısı gibi ama çok çok şiddetlisi  yarim saatte 20 dakika da 10 dakika da bir giriyorsa doğum sancısı dır 
(314 puan) tarafından
Hafif hafif adet sancısı gıbı sancım var bi iki gündür çok az yani
(6,723 puan) tarafından
Yalancı sanci dir o zaman kuzum :)
(314 puan) tarafından
Gerçeği ne zamana gelır :)
(6,723 puan) tarafından
Hiç belli olmaz canım yarın veya haftaya bebiş ne zaman gelmek isterse☺
(314 puan) tarafından
Agrısız gelsın ozmaan :)
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Bende durayim surda safra kesemde tas vardi onun agrisini cektiysen dogum sana viz gelir diolar ama korkuorum yinede 
(5,913 puan) tarafından
Aynen bazen tamam öluyorum artik diodum bakalim dogumdq napacam ben
(314 puan) tarafından
Allaj yardımcın olsun kuzum
(5,913 puan) tarafından
Aminn cumlemizin insaAllah
tarafından
Ayneeennnnn bende böbrek taşı düşürdüm aslında çok minikmis ama bı çocuk olsa şimdiye kadar on kere dogardi demiştim.hakikaten onun ağrısı daha bı beter
(314 puan) tarafından
Ben o agrıyı 2 kere yaşadım aglayamıyor bile insan acıdan sancıdan
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Aklıma geldikçe o anı tekrar yaşıyorum çok zor çok Allah herkesin yardımcısı olsun 
(12,856 puan) tarafından
Bence yok canım yaa ben en son hemşirelere kesin beni diye yalvarıyordum ki sadece 4,5 saat sürdü kısa sürmesine rağmen dayanamadım tek yapabildiğim eşime oku beni demekti
(314 puan) tarafından
Ayyyyyyy ödüm koptu kız o kadar mıııı benim de canm tatlı malesef ben yandım ozman
(12,856 puan) tarafından
Benim ki de çok tatlı bıçakla elimi küçücük kesiyim 1 hafta acıyor diye ortada gezerim ben Meryem Ana oto kullandım onun sayesinde açılmam çok hızlı oldu sende bul o otdan
(314 puan) tarafından
Çok duydum onuda nerden alıcam ki bıde dogum dan sonra hemen sudan çıkarmak gerekir miş bizimkilere desem dalga gececekler herkes doguruyor sen abartıyor sundiyorlar zaten
(12,856 puan) tarafından
Aktarlarda oluyor aman boşver herkesi sen yap kuzenim sabaha karşı hastaneye gitti öğleye kadar hiç açılması olmadı bana öğlen haber geldi hemen Benim otumu suya koyduk annem sureleri okudu 2 saat sonra bebeği dünyaya geldi gerçekten etkisi oluyor
0 oy
tarafından
Belden geldi bnmki kendi sancimdi 18nsaat full sancı 2 dk da bir geliodu
(314 puan) tarafından
Baya sürmüş yaaa
0 oy
tarafından
Bagirmaktan hastaneyi ayaga kaldirmistim diyebilirim. Anlatilmayacak sekilde siddetli degisik bir agrii
(314 puan) tarafından
Sen yeni dogurdun evet sen anlat mesela rahatlamak için ne yaptın
tarafından
Canim.ben 24 saat kendi sancimi cektim odada hep yurudum comel kalk yaptim acilmam yavas ilerledigi icin cok az suni aldim 7cmden snrasii felakett o agriyi sanciyi anlatamam bol bol oku dicem ama o esnada gozun hicbsey gormuo
(314 puan) tarafından
Neden bu kadar zor dogum ya sezeryan istiyorum :(((
(12,856 puan) tarafından
Hanife ben sureleri unuttum düşün hep eşime oku beni diye yalvardım 9 ay oldu hala aklımda o sancı
tarafından
Aynenn canimm benimde aklmda gerci 1 ay olduu daha yeni ama bilmioruum anlatamam yanii. Gozum kmseyi gormedi o.ann ama snra rahat ediosun normal dogumda  iste
0 oy
(92 puan) tarafından
İnstagramda bir post okumuştum 

İnsanoğlunun hafızasının kaydetmediği bazı ağrılar oluyormuş onlardan biri de doğum sancısı ve doğum sırasında duyulan ağrı 

Zira öyle olmasaydı her kadın yeniden anne olmayı istemezdi..

Bilmiyorum ben bu konuda iyimser bakıyorum 

Madem allah bizi yaratmış ve bunu yani doğurma yetisini bize vermiş, eminim onu kaldıracak gücü de bizlere bahşetmiştir. 

Yani bu benim doğamda var .. ne kadar kötü olabilirki..
(314 puan) tarafından
Haklısın canım güçlü olmak gerekir
0 oy
(7,190 puan) tarafından
Sorduğun için söylüyorum bana göre sancı belini testere ile ortadan ikiye ayrılıyor gibi olmasıydi
(149 puan) tarafından
Haklisin mihrace kader bende buna cok inanirm allah razi olsun amin dogm hikayeni okuyacgm :)
(149 puan) tarafından
Bu arada busra iki doktora muayene olyyorm birisi ozel digeri devlet bende devlette dogurmak isriyorm burdki ozeldekiler.direksezeryan diyor basmdam beri bende normal istiyorm insllah dogmumda normal yapcm baktm cok aciim var sezeryana ozele kacarm hahaha:)
(149 puan) tarafından
Kizlar.tanisrgma.cok memnun oldm yne.karsilariz insallah iyi gceler
(7,190 puan) tarafından
Neden ozeldekiler sezaryen diyor ki bir sebep mi  var ? Bende çok memnun oldum huzurlu geceler
(314 puan) tarafından
Yorumlar için Allah razı olsun iyi geceler kızlar
0 oy
(2,479 puan) tarafından
İlk önce adet sancısı gibiydi aralıklı gelen sonra belden bir ağrı vurmaya başladı ıkınma hissi yaratan kendimi istemsiz sıkıyordum sancı geldiğinde tabi herkesin ki farklıdır ama şunu söyleyim sancıyı çok hissetmedim de açılmaya bakmaları fena canımı yakıyordu hatta doktora sürekli bakıp duruyorsunuz diye söylemdim kaç kere yarım saatte 3 kişi gelip bakıyor ve canın baya yanıyor yani
(314 puan) tarafından
Umarım benım de öyle olur ne diyim :)
(2,479 puan) tarafından
Seninkiler bastırmamış demekki benim açılmam hızlı olsun diye çok bastırdılar suyumu filanda doktor patlattı 5 cm olunca
(314 puan) tarafından
Bi nefes te dogurmak olsa ne guzel olur du :)
(6,825 puan) tarafından
Yok canim bastırmadı kimse ama bnm de suyumu Dr patlattı
(2,479 puan) tarafından
Hım benim ilk doğumum olmasına rağmen 9 saatte açılmam tamamlandı tabi ilk 2 saat ağrı azdı sonrasında yavaştan çoğaldı zaten 5 cm’den sonra şiddetleniyor bana göre öyle abartılacak bir sancı değil o kadar adet sancısı çekiyoruz yani en azından ben çok şiddetli çektiğim için bana zor gelmedi  ama sonrası çok zor geçti benim sadece doktor 3 taneydi yani düşün 4 buçukta açılmam tamamdı ama ben 8 i geçiyordu galiba odaya çıktığımda dikiş ve ıkınma çok zor geçti ikimizde iyi dayandık çok şükür
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Kendi sancim sabah 2 de başladı ama 4de daha da sıklaştı suni sanci aldım saat 7bucuk gibi sonra 12.buçuk da doğdu minigim yapılması gereken tek şey o anı kontrol edebilmek ve boş yere bağırmamak ..Üstelik açılma olması için hızlandırılmasını istedi Dr ..Resmen nefes almadan sanci yedim 2 3dk da bir .çok çok zor evet ama sonunda kucağına aldığın mucize paha biçilemez <3 

(314 puan) tarafından
Yaaaa allah razı olsun canım sagolasın dikkate alıcam peki şimdi için sence yapmam gereken bısey vrmı doguma hazırlık diye
(6,825 puan) tarafından
Ne kadarlk hamilesin balim
(314 puan) tarafından
36+4 canım. ::))))
(6,825 puan) tarafından
Soda iç yürüyüş kesinlikle yap sabah akşam yapmalısın htta..artk hurma yemeye basla ve yediğin hurmayi git gide her gün biraz dha çoğalt merdiven in cik karnini sicak tut sicaksuda dusa gir bu surec de bebegine kilo aldiran seyler ye ornegin muz sut kasar soda gibi .. bir de hamile kalırsam yogurt yerim yine çünkü maşallah bnm yogurtlar oğluma çok çok kalsiyum olmuş.ama en önemlisi yürüyüş ne yap et yürü cnm.. kendi  sancim gelmdi son güne kadar doğmadi bebeğim suni yedim halde açılmam kolay oldu
(314 puan) tarafından
Çok ama çok teşekkür ediyorum canım Allah razı olsun dikkate alıcam
Yıne kasık agrıları bel agrıları başladı ben uyumaya çalışayım :) tekrar teşekkür ederim iyi geceler
0 oy
(667 puan) tarafından
Hani ayagini burkarsin da bi agri saplanir ya ayagina,onun karnina vuran halini dusun ama anlık 10,saniyelik bisey,aralikli geliyor zaten aralikli olmasa insan dayanamaz
(314 puan) tarafından
Ahhhhh bi geçsem şu aşamları
(667 puan) tarafından
Canim tamam siddetli ama ben saydim 10,saniye suruyor sadece son artik dogurnaya yakin 9 cm den sonra  50 saniye falan suruyor ama ozaman da,doğuruyorsun yani dayanabilirsin ama suni sancıyı basta alırsan zor olabilir cunku o araliksiz,geliyormuş kendi sancin aralikli gelir
(314 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah artık dua etmekten başka çare yok
(667 puan) tarafından
Dua et ve akisina birak
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Dogum sancisina sadece bobrekteki tasin sancisi es degerdir 
(314 puan) tarafından
Böbrek taşı sancısı çektim ölüm gıbı bişey
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Vallahi nasıl desem ki bacaklardan başlamıştı benim agrım belime karnıma vurmuştu inan ki sadece 6 cm den sonraki açılmayı ve sancıyı hissettim oda 2 saat felan sürdü bele ağrı giriyor 5 dk da 1 ama o ağrı girince çömelip kalkarsan ve nefesi doğru alip verirsen agrin hafifliyor .şimdi boşver sen bunları herkesin farklıdır kolay doğum nasip eylesin Rabbim sana.
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Benim belden girdi cnm, belden giren kasıklara doğru yayılan ilk başta adet sancısı gibi olup düzenli aralıklarla artan dinlenince geçmeyen şancı 
(314 puan) tarafından
Hepiniz kurtuldunuz darısı başıma ozman :)
(5,436 puan) tarafından
Ahaaha ben tekrar hamileyim 27 haftalik:D
0 oy
tarafından
Doğum sancısı vücutta ki 40 kemiğin aynı anda kırılma acısıyla esitmis öyle okumuştum :) ben iki normal doğum yaptım üçüncü de normal olsun diye dua ediyorum.dogum olduğu anda acı sancı bişey kalmıyor çok şükür
0 oy
tarafından
Canım benim hiç sancım yoktu sadece kasılma coktu doktor bana senin sancin ağrın var diyodu ben yok benim ağrım diyodum o var ben yok dedim sonra açılmam varmış 3 cm benim ki riskli gebelik olduğu için sezeryan oldum dahada açılmam devam ediyordu
(314 puan) tarafından
Şanslı olanlardansın ozman :)
0 oy
(161 puan) tarafından
Vala doğum sancısı gene normla sırtından vuruyo karnına doğru..ara ara oluyo ama en acısı ölüm gibi olanı suni sancı Allah kimseye nasip etmesin çok çok zor..bn böyle acı bişey görmedim..ölmek için dua ediyodum suni sanci da
(314 puan) tarafından
Herkes bunu dıyor umarm kendı sancım gelır ozman nr dıyım bılemedim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 48 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Beyza.0943 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 230 göst.
28 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Miss dilek (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 132 göst.
24 Nisan 2021 Diğer kategorisinde simgeozkn (1,007 puan) tarafından soruldu