0 oy
229 göst.
Diğer kategorisinde (762 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

16 gun sonra anca yazabildim doğum hikayemi evet kızımı kucagıma aldıgım ilk andan itibaren dedım ki  ben bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. <3

11 Kasım gunu sabah ıslandığımı gordum ama son zamanlarda altına kaçırmalar olurmus dıye duymuştum ebe arkadasıma da mesaj attım sızıntı şeklinde su gelir mı dıye yok deyince kulak asmadım artık ama o gun bende cok farklı bir ruh hali vardı nasıl anlatsam enerjim bıtmıs de son dakıkalsrı yasıyorum sankı aksam oldu ksrdrsımle goruntulu konusuyoruz abla dedı sende dogum halı var sankı yarın doguracakmış sın gıbı sankı dedı yok kız dedım daha 28 var diye şakalaştık ne sancı ne Baska bırsey ara ara boyle sızıntı şeklinde iç çamaşırım ıslanıyor bende idrar sanıyorum neyse uyudum saat 4.12 geçe uyandım kızımın tekmesıyle wc ye gıttım sızıntı seklinde olan akımtım biraz fazlalaşmış artık ama yine ihtimal vermiyorum dogum olduguna idrar deyıp duruyorum eşimde evde degıl. Ama o kadar sakinim normalde panik olan ben degısık bir sekılde sakinlik uzerıme annemi goruntulu aradım ve çamaşırım gosterdım kızım suyun gelıyor dedı ben hala yok canım VS modundayım o kadar rahatım yani. Wc ye tekrar gıttım oturup kalkmamla suyun birden akması bir oldu evet o an anladım suyum geliyordu. Sakın bir sekılde kızımın cantası hazırdı benimde bir kac eksıgım vardı onları hallettim bu arada eşimi aradım hayatım korkma sakın dedım sabah bır saat erken gelebilir mısın dedım suyum gelıyor dedım. Gecen gunden bır kac bulaşıgım vardı onları yıkayayım dedım baktım eşim geldı nasıl panik halinde ya dur diyorum panikle e diyorum. Neyse acile gıttık. Hala bende sebepsiz bir sakinlik bakar mısınız suyum geliyor galiba dedım bakalım dediler masaya cıkamamla suyumu aktif sekılde akıyor oldugunu gorduler ultrasona aldılar baktılar yukarıya gebe servisine cıkardılad saat 8 de bana kucuk Bır ilac verdiler dogumu baslatacaz dıye sancı olursa yanımıza gel dediler. Saatler gecıyor sancı yok.  Cuma vakti idi sela ile ezan arasında abdest aldım kuran okudum wc ye gıttım baktım nişanlım gelmiş gıttım yatagı a uzandım. Saat 3 gıbı asagıya dogru baskı hissettim gıttım sancım yok ama hafif bir baskı var dedım bakalım dediler 5 cm acılmam olmus dogum haneye gorurduler tek odada ydım Odam masallah cok guzel Dı uzandıgım yatak dan baktılar evet 5. Cm ve cok guzel ilerliyor dediler. Ebe stajyerler vardı cok yardımcı oldular ama hala sancı yok nst ye baglıyorlsr 50 sancı ama bende hissiyat yok. Meryem suresin açtım 3 tane hurmamı yedım uyudum saat 5 gıbı geldiler baktılar acılma 6.5 cm olmus suni sancı verdiler nst ye tekrar bagladılar yavas yavas sancı gelıyor 70 80 ama benım hissettiğim 50 gibiydi. Şimdi diyen arkadaslar olacak sancı çekmemiş dıye buda bebegımın o2 sız kalmasına sebeb verdı Malesef uzanıyorum yatagı da bırsey hissettim hesırs hanımı cagırdm eve geldi evet bebegın bası geliyordu masaya aldılar 5de baslayan dogumum saat 5.38 de bıttı cok sukur kızımı aldım Allah im tarifi imkansız erken dogması a ragmen kuveze almadılar ama o2 sız kaldıgo ıcın cihaza bagladılar bende kalktım uzerımı degıstırdım temızlendım paklandım yukarıya aldılar 1 saat sonra da Zeyneb im geldı.  Zamansız gelen kızım şimdi 11i6 gunluk Rabbım isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın ınsallah uzunnnn oldu bayagı ama bende dogum hikayemi anlatmak istedim.  Selamet ve dua ile hayırlı geceler <3

7 Cevaplar

0 oy
(157 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım çok sevindim darısı da bizlere inşallah :)
(762 puan) tarafından
Amın Rabbım saglıkla kucagına almayı nasip etsım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Maşallah Allah hayırlı ömürler versin.benim de böyle güzel doğum hikayem olsun çok isterdim ...nasip.bu arada benim kızımın adı da zeynep.ismiyle yaşasın :)
(762 puan) tarafından
Ben dogumun biraz psikolojik oldugunu dusunuyorum ilk zamandan beri doktorların bile normal dogum yapamazsın catın dar demesine ragmen hıc kendımı sezeryan psıkoljıne sokmadıım hep normal dedım cok sukur rabbime normal oldu
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Zeynep Kızımız Sağlıcakla büyüsün cnm geçmiş.olsun ❤️
(762 puan) tarafından
Cok sagolun Allah razı olsun
0 oy
(15,171 puan) tarafından

Maşallah darısı tüm hamilelerin başına diyelim ama tabi ki brbislerin de oksijensiz.kalmasini istemeyiz. :D sızma şeklinde suyun gelemyecegini söylemiş ebe ama benimki sızma şeklinde geldi. Azar azar suyum akmış. Ama ben hıc anlamadım. Ter znnettim. İdrar zannettim. Bir kaç hafta boyunca. Hamilelerin kulağına küpe olsun. Sızıntı şeklinde gelebilir bebeğin suyu. Ben de suyum bittiği için 1 hafta erken doğum yaptım.

(762 puan) tarafından
Kesinlikle ıyıkı gıtmısım diyorum sımdı cok sukur sorun yasamadım
0 oy
(1,713 puan) tarafından
11 Aralık gelmedi ki canim dalgınlığına geldi herhalde hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün bu arada
(762 puan) tarafından
11 Kasım canım 11 kasımda basladı 12 kasımda dogum oldu
(1,713 puan) tarafından
11 aralık yazmissin tatlım yazdığın posta fark etmedin mi anladim zaten kasim oldugunu
(762 puan) tarafından
Evet yeni fark ettim duzelteyım safi tatlım
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Benim de 36+1 de aynı şekilde doğumum başladı canım Allah bebisinle güzel günler gecirmeni saglasin
(762 puan) tarafından
Amın cumlemız ınsallah
0 oy
tarafından
Maşallah canım Rabbım evladını sana bağışlasın  sağlıkla büyütürsün inşallah darısı bütün hamilelerin başına
(762 puan) tarafından
Amınn insallah canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 218 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde DMYB (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 239 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 276 göst.
8 Nisan 2021 Diğer kategorisinde G-hatice (55 puan) tarafından soruldu