0 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından
Kizlar oğlum 1 yaş 7 aylik 9 buçuk kilo uzman doktora gittik tahlil yapıldı. Hafif derecede vitamin eksikleri çıktı, bide argivit yazdı 3 ay kullanıp kontrole gidecez ama zayıflığı beni çok üzüyor aramızda böyle olan varmi varsa neler verebilirim kilo alması için? 

11 Cevaplar

0 oy
(4,065 puan) tarafından
Ah bu çocuklar her annenin derdi aynı valla 
(3 puan) tarafından
Maalesef canım ya
(4,065 puan) tarafından
Benim oğlan 19 aylık 10.200 kg bende çok üzülüyorum ama elden bişey gelmiyor maşallah yemesi de az değil zorla da olsa yediriyorum canları içinde sağlıklı olsun da zayıf olsunlar boşver canım
-Reklam-
0 oy
(13,270 puan) tarafından
benım kızda 13 aylık 9 kilo vardır sağlık ocaği tahlil için yönlendırdı bayram gırdı araya bayramdan sonra götüreceğim artık
(13,270 puan) tarafından
iştahı iyi et balık tavuk sebze seçmez yer
bi ay önce sutten kestım mamaya daha düşyor bu ara
gerçi bende zayıfım hamileliğe kadar hiç 50 olamadım
(3,241 puan) tarafından
Benimki 14 aylık Doğrı düzgün bişey yemiyor kafayı yiyecem csnım ya 2 aydır böyle ne versem diliyle çıkarıyor çorba içiyor Bi birde mama
(13,270 puan) tarafından
allah kolaylık versin canım bende bi suru şey deniyorum
bulantım çok fazlaydı bi ay tencereye yaklaşamadım şükür geçtı nolduysa o ara oldu
(3,241 puan) tarafından
Neler veriyorsun canım günde
(13,270 puan) tarafından
sabah çorba yapıyorum en çok şehriye çorbası hiç redetmez sever
oğlen yemek yapıyorum kiymali patates , kabak yemeği, pirasa , turlu , evde ne varsa uyduruyorum
akşamustu uykudan kalkınca bi çeşit daha yemek veriyorum yatmadan önce illa mama. Arada bazen biberonu istıyor israr ederse mama veriyorum
karpuz suyu portakal suyu limonata yapıp veriyorum arada biskuvi islıyorum sute , avakado ezııyorum bazen evde ne meyve varsa
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Çocuğu ilaçlara boğma halamda öyle yaptı uğraştı uğraştı bir sürü vitaminler iştah açan şuruplar çocuk şimdi 12 yaşında kısa boylu ve 55 yada 60 kilo vardır bırak kendi Haline sağlığı iyii ise hiç endişe etme 
(3 puan) tarafından
Çok şükür sağlığı yerinde yemeside çok şükür yiyor ama nebilim vücut yapısı çok zayıf görünüyor
(1,419 puan) tarafından
Tamam işte birden büyür Dalyan gibi delikanlı olur sende benim ne yakışıklı oğlum var maşâallah dersin:)
(3 puan) tarafından
İnşallah cnm bnm
0 oy
(3,263 puan) tarafından
Yemesi nasıl az mı yiyor yoksa yiyip mı kilo almıyor 
(3 puan) tarafından
Yiyip kilo almıyor cnm
(3,263 puan) tarafından
O zaman genetik olabilir mi
0 oy
tarafından
Canım benim kızım da 27 aylik olacak daha yeni 11 kilo oldu yani seninkinin döneminde aynı o kilolardaydi bende çok kafama taktım ama doktora da götürdüm çok şükür birr şey çıkmadı artık kendi haline bıraktım yemiyor çünkü ne de yapsam boş artık istediğini yapıyorum koyuyorum önüne yediği kadar yiyor sağlığı yerinde olsun da 
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Benim 1 yasinda degilde 3 4 yasinda zayifti. Doktor cok degil 3 kilo eksik olursa yasindan o zaman problem demisti ama baya takmistim. Kansizlik vardi, ilaclari kullaninca duzeldi. Yemek seciyor ama yiyor cok sukur. Ha yine cok mu kilolu degil ama genetik. Esimde bende cocukken cok zayifmisiz. Duzelir merak etme.
0 oy
(1,934 puan) tarafından
İlaçlar verip bozma bence çocuğun yapısını. Zayıf olacaktır yaradılışı öyledir canım napalım. Çevre etkiliyo hep dimi aaa bu çocuk ne kadar zayıf kaç kilo yemiyo mi vs. Diyolardır. 

Benim bebeğimde zayıf ama uzun boylu. Şimdi bayram geldi gören eş dost kesin aaa yavruuum pek zayıııf dicek. Ama umursamıcam çünkü karnını aç bırakmıyorum. Sadece yapısı böyle ince ve uzun. Sağlıklıysa sorun yokkk. 
0 oy
(284 puan) tarafından
21 aylik kızım 9800 gram.Yemiyor yediremiyorum keyfi isterse yiyor hitamin eksikliği yol 8 aylıktan beri götürmediuim doktor kalmadı yemiyor. Ama bir solukta durmuyor canı  yerinde olsun alırlar takmayın. 
(3 puan) tarafından
Üzüldüm senin adına da canim inşallah senjnkide düzelir
(284 puan) tarafından
Insallah
0 oy
tarafından
Kaç kilo doğdu iştahsız ise çaresi yok gibi birşey 
(3 puan) tarafından
3.200 doğdu cnm gayet iyiydi dış çıkardı çocuk söndü resmen
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Canım kafaya takma düzelir şimdi en haraketli çağı benim bebeğim 2600 doğdu 4 aylıkken 7 kiloydu 5 aylık şimdi cuma günü gittik 7250 çikti sınırın altında almış dedi doktor üzüldüm Çinli her ay 1 kilo alıyordu rahat ama yapacak birşey yok yine eksik olan vitaminlerini ver ama öyle nadıl diyim hormondur falandır bence hiç elleme zaten belli bir şeyde kilo çok alıyorlar kardeşimde öyle çok kilolu bir çocuk değildi 1. Sınıfa başladı dha çıktı pedagog eşliğinde ilaç kullandı öyle bir kilo aldı ki inliyordu resmen nefes alırken ilaç değişti düzeldi zamana bırak bunlar bir süreç elbet alacak canım sıkma canını onlardaki hareket bizde olsa bir deri bir kemik kalırdık
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Canım benim kızım 22 aylık 9.5 kilo :( her çocuk bir değil maalesef benim kızımın da gelişim geriliği var ama
(3 puan) tarafından
Yaa çok üzüldüm cnm inşallah düzelir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 112 göst.
18 saat önce Diğer kategorisinde Hayalseveranne77 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 286 göst.
0 oy
9 cevap 199 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nesliss193. (252 puan) tarafından soruldu
0 oy