+17 oy
1,407 göst.
Aile kategorisinde (574 puan) tarafından
Burdaki kadınlara bakınca tek görevimiz hamile kalmak sanki.evliliginde 40 tane problem var ikinciye hamile üçüncüye hamile çocuklarin arasi 2 yaş 1 yaş.aradan çıksın diye çocuk dogurulur mu ya?topluma insan yetistiriyoruz asla kolay bı şey değil.ayrica ben evlilikleri çok etkilediğini düşünüyorum çocuklarin.iyi anlamda da kötü anlamda da.cogu evlilik çocuktan sonra bitiyor.bi durup dinlenin ya sakinlesin çocuk çocuk...kadınların hayattaki tek görevi bu değil çok da yipraniyoruz çocuk büyütürken bunu da düşünün 

64 Cevaplar

+5 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Şimdi çok cocuk sahibi olmakta sakinca görmeyenler linç edecek ama çok haklısınız. Ben de Allah nasip ederse 2 üstünde istemiyorum. Ona verebileceğim eğitimi, hayat şartlarını, kaliteli bir yaşamı düşünüyorum çünkü. Sonra yardımlarla, maddi sıkıntılar içinde sürekli bir şeylerden keserek çocuk yetiştirmenin anlamı olduğunu düşünmüyorum. Çok çocuk yapanlar kendileri aksini iddia etse de eşit derecede iyi yetistiremiyorlar. Ortalama maddi durumu olan normal bir Türk ailesi olup çok çocuklu olunca çocuklar illa bir parça sefil oluyor. Ya tablet telefon bağımlısı ya sokaklarda ne yaptığı dikkat edilmeyen ya eğitimi yarıda kesilen ya da aile tarafından dikkat edilmeyen cocuklar oluyor. Ve nüfus arttıkça suç oranı da arıyor ne yazık ki. Çocuk gerçekten güzel bir şey ama dünyanın kaynakları tükeniyor. Nüfus kontrolü çok önemli. Nitelikli yetiştirmek ülkeye hayırlı insanlar yetiştirmek eğitimlerini sonuna kadar devam ettirmek çok önemli. Bir sürü çocuk yapmanın anlamı yok. Gelecek belirsiz. O çocuklar ileride nasıl bir dünyada yaşayacak? Şu an tek bir çocuğum var haberleri izledikçe ağlıyorum özür dilerim böyle bir dünyada yaşamak zorunda bıraktığım için diye. 
(3,480 puan) tarafından
+++++++
-Reklam-
+8 oy
(6,516 puan) tarafından

Allah aşkına şimdi mübarek bayram günü ağzımı açmayım ben en iyisi:getlost:

(4,157 puan) tarafından
Hea yani herkesin popisi kendini ilgilendirir:))) ama. Bende tek cckcuyim sahsen ikincinin asla yapilmamasi yonundeyi
 4 4 luk evlilik bile olsa hayati bitirio bi senede cokmusum hayatim kaymis yavv:))
(6,516 puan) tarafından
Kim ne kadar çocuk yapar yada Allah verir beni ilgilendirmez
Benim ilk kızımı isteyerek yaptık ikinci kazara oldu haa bin şükür rabbim iyiki vermiş çoğu şeyden fedakarlık yapmak zorunda kaldım ama umrumda değil iyikide olmuşlar
(1,761 puan) tarafından
4 çocuğu olan ve 4. Bir haftalık olan ben ama katılıyorum yazan kişiye :))) ben hepsini istedim eşimde istedi Rabbim de verdi.. ama ben hepsiyle ilgiliyim hepsine yetmeye çalışıyorum çokta seviyoruz çocuğu kalabalık aile ortamını.. mesela bizim her soframız neşeyle kahkahayla geçer.. eşimde çok hemde çok yardımcı.. yani evin bulaşığı süpürgesi hep eşime ait.. çamaşır ütü yemek yapma çocukların banyosu dersleri bana ait.. iş bölümü olunca kolay oluyor.. ama bakamayan tabiri caizse saldım çayıra mevlam kayıra deyip çocuk doğuranlar var. çok çocuk doğurmak marifet sanıp kocanın gözüne girmeye çalışanlar var.. daha evliliği oturmamış eşini tanımamış arka arkaya hamile kalan var. Yada kendi psikolojisi kaldırmıyor kiminin zor geliyor sonra bunalıma giriyor.
(13,824 puan) tarafından
Alni opulesi kadin masallah
(1,135 puan) tarafından
Ben de yeni bir polemik başlatayım bence anne baba olabilmek icin de bir ehliyet olsa yani herkes anne baba olamasa ve kafasına göre çocuk yapamasa cok iyi olmaz mıydı ?? :)) (bu tabi hayali bir sey ama bazen öyle hayatlar görüyoruz ki o cocugun ne günahı vardı diyoruz ah ah keşke dünya tüm çocuklar için güzel bir yer olabilse)
+4 oy
tarafından

Ahahaha yerler senı sımdı :D cabuk saklaaan cabuk 

Ben sana dıyeceklerınj soyleyeyım Allah verdı, sanane, sen mı bakıyorsun zart zort 

(2,588 puan) tarafından
+ vereyim en üste çıksın. Eksiği var fazlası yok harfi harfine katılıyorum kadına 2 cocuk annesi olarak :D
Hadi beni de lincleyin
(13,824 puan) tarafından
Ya onu bunu birakin gozde ne zaman lardes yapiyosun da:)
tarafından
Tugba canımsın ♥️
S.polat sagol kuzumm

Eliffff pek yakında sınemalarda dıyorum :D
(13,824 puan) tarafından
Yaaaaaa :))))) okdr yakin yani:) haydi hayirlisi ins
tarafından
Gözde sevgi canım:) ❤️
+3 oy
tarafından
Tamam abla ☺
tarafından
Antalya'da kucağında bebekle dilenen dilenciden 37 tane burma Bilezik Lara da 4 tane lüks dairesi çıkmıştı
(999 puan) tarafından
@S.polat aklımı bulandırma çocuğum doğacak sokaklara cikmayayim :D
tarafından
Yavrucum sen niye üzerine aliniyosun benimde bir tane bebeğim var :) ama bir tane var ve bebek daha o büyümeden ilgisinden sevgisinden çalmadan devletten yardım parasına muhtaç olmadan çocuguma yetip yetisrirince ikinciyi belki düşünürum
(999 puan) tarafından
Ahahah kız şaka yapıyorum :D 2.yi bende eşimde istemiyor, doğum yapar yapmaz hemen deri altı implantı ve 2 tane daha korunma yöntemine geçis :D
tarafından
Evlilik birliğini kavramış eşler için demiyorum zaten aslında arkadaş da dememiş ama malum hmeen savunmaya geçilmiş
+2 oy
(1,293 puan) tarafından
Milletin yatak odasına da karışmayın bir zahmet. Siz bakmıyorsunuz sonuçta. İsteyen istediği kadar çocuk sahibi olabilir. Allah aratmasın, isteyen herkese nasip etsin
(2,588 puan) tarafından
Kadın kocanızla sevismeyin dememiş ki bunu dese yatak odasına karışmış olurdu. Zaten dört dörtlük bakabilene kimse bisey demez ama görüyoruz hergun elinde çocuklarıyla gidecek yer bulamayanlari.
+2 oy
(1,450 puan) tarafından
Kimin kac cocuk yaptigi sen dahil kimseyi ilgilendirmez
+2 oy
(6,220 puan) tarafından
Sanane bundan bacım 
0 oy
(7,941 puan) tarafından
Bence çok haklısın senle beraber bende linc yiyecem geçmiş olsun bize :)))
(7,941 puan) tarafından
Kız doğuran istediği kdr dogursun ama gerçekten sorunlu evlilikte zırt pırt doğuran var mesela sabah bir post okudum kadınin büyük bebeği 1 buçuk yaşında küçüğü 4 aylık kocası hem kadını hem 2 çocuğu dövmüş hata 4 aylık olana tekme atmış ne gerek vardı 40 ligin bitmeden tekrar öyle adama dogurmaya
tarafından
Ay ne diyosun ya ben okumadım onu bu postu okuyup hala burda isteyen istediği kadar doğrur diyen var
(7,941 puan) tarafından
İşte çoğu insan post sahibini linçlemis halbuki post sahibi dogurmayin demiyo sorunlu evlilikte zırt pırt doğurnanin ne anlamı var diyi
tarafından
Sence o ayrıntıyı  kaç kişi anladı
(7,941 puan) tarafından
Maalesef 3.5 kişi tek anladık gerisi gerilmis bu postan:)
0 oy
(455 puan) tarafından
Başkasının doğurup büyüttüğü çocuk sana niye bu kadar dert oldu? İsteyen 1 çocukla kalır isteyen 10 çocuk yapar kime ne bundan. Başkasının doğurduğunun sana zararı ne? Çok saçma ve küçümseyici bir post olmuş.
tarafından
İnsnalarin doğurup büyüttüğü çocuk değil doğurup buyutemedigi sorunların içine attıkları çocuklar dert olmuş ve evet hepimize dert oluyor
(455 puan) tarafından
İyide bundan kime neee herkes kendi çocuğundan sorumlu. Adam bir tane çocuk yapar firevun gibi yetiştirir. Öteki 10 tane yapar terbiyeli ahlaklı yetiştirir. Sanki millet doğurup size veriyor bakın büyütün diye.
tarafından
İnsanların yetiştirmedikleri şiddet ve egitimsizce büyüyen çocuklar toplumda her biri birer birey birer olarak beni seni senin benim çocuğumu çocuklarını herkesi etkileyen ve değiştirilemez bir durum . Konuya sadece milletin çocuğuna ben mi bakıyorum oalrak bakarsan zaten bunu anlayamazsın
(574 puan) tarafından
Tebrik ediyorum seni çok iyi anlamışsın beni s.polat :)
tarafından
Keşke herkes anlasa
0 oy
tarafından
Çünkü bircok kadın çocuk doğurmak konusunda kendi iradesini sınırlarını koruyamiyor oku postları yarisi sorunlu 2 3 çocuklu neden yaptın diyince e eşim istedi e korunamadm vs vs karşı cins sadece evde temizlik ve ömür boyu bakıcı gibi görüyor eşini haliyle
0 oy
(809 puan) tarafından
 Mesela ben şuan da tek çocuk ikinciyi doğurmam sebebi ise şu. Doğuruyorum ona güzel bir hayat güzel şeyler vermek istiyoruz. Ama benim imkanım tek çocuğuma. Yani anam babam 9 kardeşler bir tarlaları bile bölemediler 9 sene olmuş babaannem oleli. Ne gerek var bir evim bir arabam olsun o da tek çocuğumun olsun. Onu yurtdışın da okutayim gezdireyim. Kendimize bakıcı doğurmuyoruz sonuçta. Bu benim düşüncem. 
0 oy
(2,348 puan) tarafından
Seni geren nedir? 

Ha bu tavrim çok çocuğum olduğundan da değil neden rahatsız oldun
(574 puan) tarafından
Beni geren kadinlarin bu konuda sürekli mağdur olması.bile bile kendilerini mağdur etmesi.oku burdaki postlari şiddet var aldatma var ilgi yok sevgi yok çocuk bol
(455 puan) tarafından
Ayyy sorma bende çok çocuklu değilim ama tavrı aşırı gerici
0 oy
tarafından
Kesinlikle katılıyorum sana 
0 oy
(246 puan) tarafından
Can sıkıntısından sjsjsjsj saka saka benim daha 2ci ve yeter diyorum :D
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Erkeklerde dogurabilseydi ikisini ona dogurturdum jsjjssjjs 
0 oy
tarafından
Sanamı sorcaktık tasası sanamı kaldı:))
0 oy
(1,638 puan) tarafından
Prezervatif almaya para bulamadıkları için istemeden oldu diyorlar. Bu tabi isteyerek çocuk sahibi olanlar için değil benim 2 çocuğum var çok şükür bakabilcek kadar güvenseydim 4 5 yapardım hep kalabalık ailelere özenmişimdir :)
0 oy
(2,757 puan) tarafından
aslında ne kadar erken çocukları doğurup buyutursek o kadar,kar bize. tek çocuk simarikligi olsun istemiyorum çocuğumda. 30 yaşımdan sonra çocuğum olsa kafam götürmez. ve gerçekten allah korkusu olan efendi bir bir eşe sahibim. ben bu adamdan bir çok cocuk sahibi olmasam allah sorar :D 
0 oy
(497 puan) tarafından
Evliliğinde sorun olanlar için evet doğru söylediniz. Ama güzel evliliği olanlarda haksızsınız. 

Güzel evlilikten kastım su hiç sorun olmayan bir evlilik yok zaten arada tek tük inatlasip küsmek .
(574 puan) tarafından
Aile planlamasından çok uzak toplum.yazdiklarimin özeti bu aslında.lafim bakabilecek durumda olanlara iyi eğitim verecek olanlara ya da eşin çocuk bakımında destek olduğu anlayışlı olduğu evliliklere değil.ben bu kadarına iyi bakabilirim sevgimi verebilirim ihtiyaçlarını karşılayabilirim diye düşünen kaç kadın var toplumda ya da bu eş iyi baba olur bana değer verir??
(497 puan) tarafından
Şimdi doğru anladım o zaman yanlış anlamışım. Bacım türklerden en fazla 3 çocuk çıkıyor istisna hariç. Mülteciler cingeneler doğurup doğurup atıyor.

( çingene dedim şimdi bos boğazın teki buna da gelir. Romanlarla çingeneyi sakin karıştırmayın ağzınıza çarparım)
0 oy
(11,238 puan) tarafından
Bu kimi niye ilgilendirir nasıl evlilikten 3 5 sene sonra cocuk düşünen varsa arka arkaya da yapar 3 tane de yapar 4 tane de boş şeylere kafa yormayı bırakın nasıl tek çocuk istiyorum yeter diyene tepki gösterilmemesi gerekiyorsa çok çocuk yapana da göstermeyin bi zahmet bakar bakamaz iyi veya kötü bi evliliği var belki kazara oldu ne biliyorsun

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 567 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu

379,288 soru

11,353,089 cevap

34,824 kullanıcı

...