0 oy
392 göst.
Aile kategorisinde (568 puan) tarafından
Bayramda birine denk geldik sezaryen doğum mu olacak deli misin sen normal ol ne olursa diyor dikişlerin geç iyileşir 40 gün yatarsın diyor  hamilelere korkutucu yorumlar yapınca ellerine ne geçiyor ki 

34 Cevaplar

+1 oy
(4,172 puan) tarafından
Bazen iyiliğine konusuyorlar ama dengesız konusuyorkar. Yabı ben normal doğum yaptım işkınde dikişlerim hemen acıldı dıye 2. De 1 hafta iş yapmadm dikkat ettim. Sezaryen daha zordur illaki ama kımse de 40 gun yatmıyodur abartacaj bısey yok 
-Reklam-
0 oy
(4,293 puan) tarafından
Genel anestezi ile sezeryan oldum 4. Gün ayaktaydim annemi yolladim bütün işimi yaptim
0 oy
(12,957 puan) tarafından
doktor mu önerdı sezaryenı ? kime ne önemlisı anne ve bebek sağliği
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Normal doğum yaptım iki hafta oturamadim
0 oy
(6,526 puan) tarafından
Üff cahil süs deseydin yaa

Ben iki sezeryan.oldum 2 günde ayağa kalktım 1  haftada bütün işlerimi kendim yaptım kendi başıma baktım çocuğuma 
0 oy
(207 puan) tarafından
Hicte bile kuzum ertesi gün kalktim bezimi değistiridm üstümü giydim allahim izniyle hicbirsy olmaz sadece kimseye muhtaç olamamayacagini düşün kendi annene bile sonrasi kendine güvenip kalkabirsin anne olarak başarabilirsin 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
2 sezeryan dogum yaptım ikinci dogumda 3. Gün aşırı normaldim ne ağrım ne sızım vardi 
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Bosverrrrrr kendi istegimle oldum  yine olsa yine isterim pisman degilim normal dogumda bana gore degil mesela 40 gun degil 1 gun yatmadim 1 hafta agrin oluyor oda normal.ameliyat sonucta
0 oy
tarafından
Spinal anestezi ile doğum yaptım 1 gün bile yatmadim maşallah hemen ayaklandim öyleki 3 saat araçla yol gittim kızımı görmek için doğumun ertesi günü 
0 oy
(497 puan) tarafından
Offff gına geldi bunlardan. 

.

Sezeryan oldum 40 gün dr yatmadım dikişlerimde açılma oldu gene yatmadım en fazla 1 hafta oda baş ağrısından dolayı. Öcüüü böö deseydin ne var korkulcak ya. Bebeğin keyfi nasıl istiyosa öyle geliyo valla 1 saatte 7 cm açıklık oldu doktor harika güzel ilerliyosun dedi hatta bebeğinin kordonu dolandı acil sezeryana alındım kimse karışamaz nasıl doğuracağıma ap.tal bunlar ya
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Ah ah sen ne diyorsun sezeryan yaptı diye anne saymayanlar var.
(4,066 puan) tarafından
Bana sen sezeryan yaptın lohusa değilsin dediler ya:)
0 oy
(757 puan) tarafından
Bende örnek vereyim normal doğum yaptım iki ay doğru düzgün yuruyemedim ama gel de anlat bu saftriklere
(568 puan) tarafından
Sonra da şey diyor kardeşim normal oldu 1 ay yatti diyor eee ne uapalim o zmn gerçekten gına geldi
0 oy
tarafından
Sezeryan doğum yaptım iyiki yapmışım 
0 oy
(212 puan) tarafından
Normal sezeryan hiç fark etmiyor belki normal isteyip Allâh korusun birşeyler ters gidecek sezeryan olacak yada sezeryan isterken herşey yolunda olacak doğum kendiliğinden başlıyacak insanımız hep böyle herşeye karışır akıl verir bende normal doğum istiyorum banada aman ne normal doğumı sezeryan yap aldır geç diyolar 
(568 puan) tarafından
Kalbinden geçeni yap bedelini biz öderiz bize akıl verenler değil
0 oy
(2,985 puan) tarafından
Normal doğum yaptım dogumdan 1 ay sonra ağlaya ağlaya hastaneye gittim bu dikişler neden hala iyilesmedi diye. Söyleyeceklerim bu kadar 
0 oy
(2,153 puan) tarafından
Genel anestezi ile oldum. 2. Gün aksam ayaktaydim. Çok biliyorlar. 
0 oy
(3,639 puan) tarafından
Sabah 6.30 da sezeryana girdim aksam herkes gittikten sonra tek basimada yurudum gece annemler dinlenirken oglumada baktim ki ben tirnagim kirilsa aglayan bir insanim canim o kadar tatlidir ben yaptiysam herkes yapar :)
0 oy
(928 puan) tarafından
Spinal sezaryen oldum 3 gün sonra turp gibiydim korkutıyorlar ***** ***** doktor nasıl uygun görürse öyle olucak can söz konusu kendi isteğimize göre olmuyor her zaman 
0 oy
(7,949 puan) tarafından
Bence ikisinin de övülmesi yanlış. Seçim hakkı verilmesi de yanlış diye düşünüyorum. Bir kere onca sene okuyup bu konuda da uzmanlaşmış insanların sezaryen mi vajinal doğum mu olduğuna karar verebileceğini düşünüyorum. Bu kararın böyle serbestçe verilmesini doğru bulmuyorum asla
0 oy
(805 puan) tarafından
Spinal oldum evime geldim ertesi günü yemek yaptım. 3.gunu oğlum yoğun bakıma yattı kimlik işlemlerine kadar hepsini ben 1 hafta içinde yaptım. Her gün hastaneye süt götürdüm defalarca yani. Kim hangi akılla 40 gün yatarsın diyor mal mıdır nedir. Yatacağın ilk gün sonrasi benim gibi bakacak kimsen olmazsa yemeğini bile yaparsın. Benim eşimden başka kimse yoktu. Kimse bir tas çorba bile yapmadı. O yüzden iyiki sezeryan olmuşum misssss gibi de oldum. Kutuşum bile bozulmadı daha ne olsun sjksmsnsns orjinallik devam sjksmsnsns 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 423 göst.
25 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Miss.Berna (4,143 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 238 göst.
23 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Saliha comcali (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 287 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,673 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 544 göst.
11 Mart 2021 Aile kategorisinde ozgecangursoybursa (11,013 puan) tarafından soruldu

385,605 soru

11,529,530 cevap

35,200 kullanıcı

...