0 oy
253 göst.
Diğer kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızlar şu sıralar namaza karşı isteksizlik çok var elimden telefonu çekemiyorum çok suçluluk duygusu içindeyim nefsimi alıp hep konuşuyorum ama nafile,neden yüce Rabbimizin emrini bu kadar önemsizlestiriyoruz bilmiyorum işte yada başka bişeyde şunu yap dediğinde hemen yaparız ama Rabbimizin emrine neden sağır oluyoruz bilmiyorum çok gaflet içindeyiz bu uyku çok ağır inşallah kabirde uyanmadan bu dünyada uyaniriz şafi mezhebindeyim kazalarımiz bitmeden sünneti kilamiyoruz şimdi diyorum Kendi kendime bari farzı kıl öylede vesvese geliyo diyoki o kadar da önemli değil naisl olsa kazayı da kılmiyosun farzı kaçırmamaya gayret ediyorum bu konuda öneriniz güzel yorumunuz varsa yorumlarda buluşalım güzel anneler şu bayram gecesi Rabbim günahlarımızi af eylesinn inşallah cümleten Bayramımız mübarek olsun ❤️

9 Cevaplar

+1 oy
(438 puan) tarafından
Mehmet yıldız diye birisi var duydunuz mu bilmiyorum. YouTube’de çok videosu var her konuyla ilgili. Mehmet yıldız namaz yazarsanız youtube ye, çıkan videoları dinlemenizi tavsiye ederim. O kadar güzel anlatıyor ki. Kesinlikle tavsiye ederim. Nefsinizle olan savaşta size yardımcı olacaktır. Hayırlı bayramlar 
(1,250 puan) tarafından
Kesinlikle tavsiye etmiyorum o adamı çünkü peygamber efendimiz sav ile ilgili bazı yanlış söylemleri oldu gerisi doğru olsa bile bitmiştir artık
(438 puan) tarafından
Nasıl yanlış söylemler
(1,213 puan) tarafından
Her hoca hakkında böyle ara ara laf cıkartıyorlar , ya cümleler cımbızlanıyor ya da yanlış yorumlanıyo
(438 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum. O kadar güzel şey bir anda siliniyor. Birileri bişeylere vesile oluyorsa önünü kapatmak bence uygun değil. Biz hem bişey yapmıyoruz hemde yapanında önünü kapatıyoruz. Kolay işler değil. Ama karalamak çok kolay
(1,213 puan) tarafından
Çok haklısınız katılıyorum
-Reklam-
0 oy
(7,696 puan) tarafından

Aynıyız senle :(

0 oy
(2,191 puan) tarafından
Korona çıkınca kapandım.  Deprem olunca namaza başladım.  Ramazan da sabahları hiç kaçırmadım ama ramazan bitti nerdeyse hepsini kaçırdım.  Diğer vakitleri de bu şeytan mikrobu vesvese vere vere diğer vakte 1 saat kala kiliyorum . Namaz sırasında secdeye gidince sanki subhane rabbiyelala dediğimde bütün gökyüzü benim sesimi dinliyor gibi mutlu oluyorum Allahü teala sanki o an bana bakıyor mutlu oluyor diye düşünüyorum bu yüzden namazlarımızı bırakmamaliyiz.  Bunca yıl önemini nasıl kavrayamadigim için de okdar pişmanım ki . Kazalarıma yetemiyorum nefsime uydugum için insallah başlıyıcam. Ölüm anlık yüzümüz olmayacak yoksa o azap beni çok korkutuyor . 
(196 puan) tarafından
Evet gerçekten de öyle azaptan bende çok korkuyorum
(2,191 puan) tarafından
Ağzından düşmesin Rabbım beni huzurundan mahrum etme nefsimle başbasa bırakma diye . Bak şuan ki vesvesem eşim daha gelmedi yatsiyi kilmadim kızım da uyudu şimdi hayatta kıyamam dünya şey geliyo aklıma yatsiyi da böyle kiliyorum ama kiliyorum . Bari bunu yerine getirelim :)
tarafından
Bile isteye kılmayan namazların kazası yok malesef.
Bunun için merhameti bol olan Rabbimize bol bol tevbe istiğfar etmeliyiz. İstemeden elinde olmayan bi sebepten dolayı vakit namazı kaçtıysa hemen diğer vakitten sonra kazasını kılmak gerekir başka zamana bırakmamak gerekir.
(2,191 puan) tarafından
Nasıl yani . Bunu ilk defa duyuyorum 5 yıl önceki kazami kılamam mi
tarafından
Evet bile isteye kılmadıysanız onun kazası olmaz. Herkes onu da kazadan sayıyor ama kaza değil yani üzerimize farz olduğunu bildiğimiz hâlde kılmıyorsak kazaya girer mi hiç Sahabeler savaşta bile terk etmemişlerken? Yani dediğim gibi çok ihtimal bı durum olabilir örneği  ameliyata girdin ve istemeden vakit namazın kaçtı onun kazasını eda edebilirsiniz.
0 oy
(1,213 puan) tarafından
İman bazen yükselir bazen zayıflar maalesef altını yeterli doldurmayınca, buda ibadetlerde aksamaya neden olur, ben böyle hissettiğim ve namazlarım aksamaya başlayınca dini sohbetler dinlerim ki imanım ve şevkimin artması icin sana da bunu tavsiye edebilirim canm
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Allah gaflete düşürmesin inşallah bende şuan otogardayim araç yok yarın sabah bineceğim sabah namazının bekliyorum bütün gün de otobüste idim iner inmez kazaları kıldım ve bütün günüm çok kötü ve zorlu idi maddi manevi ama namazdan sonra çok güzel oldu herşey Allah dualarımı karşılıksız bırakmıyor şükür 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kılalım bacım kılalım bir vakit için 80sene yanicaz bunu bari dusunerekten kılalım 
0 oy
(999 puan) tarafından
4 sene kesintisiz kılan ben hamile kalınca mide bulantısından aksatmaya daha sonrasi tamamen bıraktım inanki şuan töbe yarabb kilasim gelmiyor 36 haftalık oldum Allah tekrardan nasip etsin inşallah, kilicam diyorum gene yok yok . Bahane benim işte Allah affetsin 
tarafından
Ölümü çokça hatırlamamız lazım. Bende şuan 4 buçuk aylik hamileyim sürekli ölüm geliyo aklıma böyle olunca da Elhamdülillah ibadetlere daha da bağlanıyor insan.
(3,529 puan) tarafından
Geçen sene hamilelik geçirdim 4 ay istifra ettim ama yatarak da olsa asla kaçırmadım namazımı abdest alıp yattığım oturduğum yerde bile kıldığım oldu ki ben istifra etmekten 7 kilo kaybım oldu ilk 4 ayda bırakmamak senin elindeydi canım şeytan uğraşıyor şuan seninle ne kadar sevindiriyorsun onu farkına var sen namazı bıraktın o kör olası Rabbime bak falancı kulun ibadet etmiyor diye nasıl seviniyor sevindirme şu iblisi
0 oy
tarafından
Ölümü çokça hatırlayın,, meal okuyun ve evinizde bakara suresini sesli bi şekilde dinleyin.. Rabb'im kimseyi nefsiyle başbaşa bırakmasın. Amin
(196 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Gece birde uyudum üçe alarm kurdum teheccut namazı için kalktım üçte sonra da imsak vakti girince sabahı kılıp uyudum istedim yaptım çok zor olmadı bakalım inşallah devamı gelir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 361 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Sadece sen ❤ (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 169 göst.
0 oy
6 cevap 126 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde Oglumbirtanem (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
12 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sulemhmt (731 puan) tarafından soruldu