0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından
Arkadaşlar isim konusunda eşim de dahil herkes bi ağlattı beni eşim tutturdu ikinci ismi türkçe kökenli olcak ama aklında isim yok beş altı tane isim saydı öylesine işte... Benim de aklımda dört isim vardı Müjgan, Meryem, Kübra, Ayşe... Kız kardeşlerim var biri bekar ilerde meryem koycakmış ben koyucaktım ama sen de koy madem dedi biraz gönülsüz tepkiler zoruma gitti, eşimde başkası düşünüyorsa sen niye tutturdun demeye başladı bi o ağlatıyor bi o, kimse yardımcı olmuyor üstüne üzüyorlar. Anlamlı olsun istedim Ayşe ye dee yok dedi elimde Kübra ve müjgan kaldı.. Müjganı kimse beğenmiyor ben kızıma ne isim koyucağıma şaştım kaldım sen rahat ol hamilesin diyen yok.. Bana fikir verin napmam lazım. İlk kızım Amine Ece ismi.Ece yi babası koydu sadece onu kullanıyor bu arada. Ben ikisiini birden. 

24 Cevaplar

+2 oy
(1,461 puan) tarafından
Bekar kardesinde maşallah. Ayıp ay bn çocuğuma koyacaktim demek. Daha evlilik yok çocuk yok isim bulmuş sana koydurtmuyor. Emin ol evlensin koymaz o adı. Neyse koyma Meryem durmadan söylenir boşver. Birilerine sormak zorunda değilsin madem eşin Ece koymuş ve sadece onu soyluyor sen içinden geçeni köy ve onu siyle. Taşıyan doğuran sensin milletin ne haddine beğenmemek olmaz demek. Fikir istersen bn Ayşe ismini çok severim kızım olsaydı adını Ayşe melek koyacaktim
(137 puan) tarafından
Bizim soy ağacında görmüş ben koyacaktım dedi. Daha evlenmedi kızı olcak mı olmıcak mı belli değil. Bende sevinevekler diye hevesle Arayıp meryem koyucam dedim ne alaka nerden çıktı demeye başladılar ablamla kız kardeşim. Ben de siz koyun madem dedim. Kapadım telefonu kaç gündür ağlıyorum yardımcı olacaklarına değişik tepkiler veriyor insanlar. Eşime de çok kızgınım kendim vericem bi isim o da isteğdini eklesin tek isimle hitap edicem sizin dediğiniz gibi aynı. Ayşe yi istemiyor eşim sülalede var koymam diyor. Günler dir hep ağlıyorum yalnız hissediyorum kendimi
(1,461 puan) tarafından
Dert mi arıyorsun. O çocuk senin ablama kardeşine ne söylüyorsun koyduğunda duyarlar..kimseyi karıştırma. Bir de isim meselesi gerçekten nasip..doğduğunda bile değişebiliyor..sen içini ferah tut. Bı isme karar kıl. O koymuş sıra sende . Bnde bunu istiyroum de geç. Sen böyle ağlarsan her istediklerini yaptırırlar kararlı ol
(137 puan) tarafından
Doğru diyorsun inşallah gönlüme göre olur
-Reklam-
+1 oy
(4,155 puan) tarafından
İsmim Kübra cnm olabilir guzel isim:) 
(137 puan) tarafından
Ne güzel canım sevindim şimdi bak♥️
(4,155 puan) tarafından
Kızımın adıda Elif Zehra fikir olsn:)
(137 puan) tarafından
Zehra ismi de olabilir canım Elif zaten çok güzel aklıma yazdım ♥️ sağlıkla büyüsün güzel kızın
(4,155 puan) tarafından
Tesekkur ederim Canım
+1 oy
(119,282 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
kubra iyi mujgani unut artik kiz ☺️
(137 puan) tarafından
Ehee unutamıyorum ♥️ sağol canım
+1 oy
(7,675 puan) tarafından
Kübra bence 
(137 puan) tarafından
Çok sagol canım sanırım öyle olcak
0 oy
(809 puan) tarafından
Tabii ki müjgan hem güzel hemde modern. Mesela ben oğlumun adıni öz Türkçe koydum. Çünkü benim dedelerim Türkmenistan göçmeni. Benim adım da öz Türkçe. 
(809 puan) tarafından
Müjgan müjde bunlar mükemmel isimler. Kübra da güzel ama mesela ben koymam. Kızım olsaydı Tomris ülkü koyacaktim. Kimse de yok bu tarz isimler. Ben oğluma Göktürk koydum herkes dalga geçer vs diyor ama ben oğluma senin adın ilk türk devletinin adı sen Türk çocuğusun bu türk milletinn gururu olacaksın diyeceğim. Adıyla her zaman gurur duyacak. En önemlisi okulunda öğretmenleri gurur duyacak Göktürk Eren diyecekler
(137 puan) tarafından
Ne kadar güzel düşünmüşsün canım ismini çok beğendim oğlunun, sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun inşallah.♥️. Peki kızın olsa ne koyardın ismini
(137 puan) tarafından
Tomris ülkü demişsin eşime söylesem heralde beğenir Türk isimlerini çok beğeniyor
(809 puan) tarafından
Bence de hem çok güzel ağır bir isim. Kimse de yok kolay kolay. Herkesin çocuğu tektir ve özeldir. İsmi de onun kadar özel olmalı benim düşüncem:) insllah kabul eder eşin bu ismi
(137 puan) tarafından
Allah razı olsn canım güzel fikrin için inşallah gönlüme yayar koyacağım isim♥️
0 oy
tarafından

İyide ne alakası var. Daha hamile değil evli değil sen koyma ben koyacam ne demek.

Ha bana göre Ayşe güzel diğerleri benlik değil. Ama sen kendi beğendiğin ismi koy. Kimseyi karıştırma. İleride pişman olursun..

Bende güneş ismini koycam dediğimde herkes birşey söyledi kaynanam ismiyle dalga geçerler güneş doğdu güneş battı derler vs dedi. Birileri güneş diye isim mi olurmuş dedi ama kimseyi dinlemedim benim çocuğum benim kararim
(137 puan) tarafından
Çok güzel isim canım koyduysan eğer adıyla yaşasın, inşallah ben de gönlüme yatan ismi seçebilirm pişmanlık yaşamam inşallah çok duygusalım bu aralar dokunsalar ağlıyorum kimse de yardımcı olmuyor sıkıntı ettim kendime yavrum dogucak isimsiz kaldı diyorum
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum. Hamileyken insan öyle oluyor. Bende senin gibiydim.
Ama isim gerçekten önemli. Kimse için vazgeçme. İçine sinen birşey olsun♥️
Ayşe zümra arkadaşımın çocuğun ismi. Hoşuma gidiyor.
Zeynep nasıl.?
(137 puan) tarafından
Ayşe yi çok beğeniyorum canım... Zeynep te düşündüm hatta eşimin ismi Muhammet.. Uyumlu olur dedim Muhammet kızı Zeynep diye çağrılır dedim.. Sonra bi şekilde onu da sildirdiler aklımdan. Ama düşüneceğim tekrardan ♥️ kendime güvenim gitti resmen yaa kendi kararımı kendim veremiyormuşum gibi hissetmeye başladım bu da beni yıprattı
0 oy
(103 puan) tarafından
Canım kimse seni düşünmüyorsan sende kimseyi düşünme istediğin adı koy bekar kardesinde yani nerden biliyor belki hiç kızı olmayacak bencil insanları hiç sevmiyorum fikrimi soracak olursan Kübra güzel 
(137 puan) tarafından
Ben de dedim belki kızın olmıcak diye.. Kübra kalıyor anlamlı bi tek yanına Türkçe isim gider mi canım bi de eşim var tabi o da pek rahat bırakmıyor beni benim de çocuğum ben de eklicem diyo.. Bilge, asya, ayça, ceren, ayda, aylin, ezgi bunları yazdı birleştirelim diyo.. Çocugu 9 ay taşıyorum ama benden çok herkes yorum yaptı anlıcagınız
(103 puan) tarafından
Yani canim yanlış anlamada eşin de bencil oncekj çocuğunuza bile kendi verdiği isim ile sesleniyor sen diyelim ki Kübra asya koydun o yine asya diyecek Ayşe Kübra hoş geldi
(137 puan) tarafından
Ben de dedim aynısını sen benim verdiğim ismi zaten hiç kullanmadınki hep kendi verdiğin ismi dedim aşkolsun ne alaka alıştım öyle ondan diyo. Yine öyle yapacak. Ayşe Kübra hoşuma gidiyor ama Türkçe istiyor ya ben kafama göre koymuş oluyormuşum. Beni iyice sıkıştırdılar. Nasıl üzülmeyim. Deidğim gibi ben üçünden birini seçerim o da ekler başımın etini ilerdr yemez. Nasılsa tek seçtiğini hitap edecek. Bende öyle yaparım evde ben başka isim derim çocuga o başka isim saçma sapan işte... İnan her gün Namazımda dua ediyorum elimi karnıma koyup şu yavruma layık bi isim koyayım diye
(103 puan) tarafından
Yanj sende farkindasin o zaman batan çocuğa ne işim koyuyorsaniz öyle alıştır eksik söylemesin yani cahille uğraşmak çok zor Rabbim yardımcın olsun canım bebeğin için uzumemeye çalış onun sağlığı herşeyden önemli
(137 puan) tarafından
Hayırlısı canım toparlarım inşallah çok sagol
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Ne kadar ayıp vallahi. Kız kardeşin bir değişik geldi bana. Benim kız kardeşim öyle bir şey dese ağzının üstüne bir tane vururum vallahi. Meryem güzel isim anlamıda maneviyatı da çok güzel. Ben kız bebek bekliyorum rabbim nasip ederse ismini Meryem Beliz koyucam. Sende kimseyi düşünme onlar gibi bencil ol. Kız kardeşin evlenene kadar 1000 defa karar değiştirir zaten kızı olsada koyacağını sanmıyorum 
(137 puan) tarafından
Sağlıkla kavuşun inşallah yemin ederimd dertleşmek o kadar iyi geldi ki eşimle bile dertleşemedim o da benim açımdan bakmıyor. Koymam dedim kimse iyi olmamı istemiyor heralde dedim. Sanki onlar hamile onlar şuanda duygusal.. Ben herkesin gönlünü yapmaya çalışıyorum. Bu arada çok güzel isim seçmişsiniz ♥️
(1,003 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım. Sende inşallah sağlıkla dünyaya getirir gönlünden geçen ismi koyarsın. İşim konusunda bir daha kimseye bir şey danışma madem böyle düşüncesizler. Yaz bir kenara not al. İçine hangisi sinecekse onu koy. Sağlıkla gelsin bebişin ❤️
(137 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok iyisiniz çok sağolun ♥️
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Bende Mujgan i begendim saydiklariniz arasinda. 

Bade 

Asya 

İpek 

Duru 

Nil 

Peri 

Gulce 

Ayperi 

Bu isimleri begeniyorum :)
(137 puan) tarafından
Şuan sevinmeye başladım Müjgan ı nedense kimseye beğendiremedim benim içimde de öyle sıcak bi isim olarak kaldı. İlk kızım dogdu kirpikler uzun uzun ahh kızım Müjgan olcak kızmışsın inşallah ikinciye kızım olursa Müjgan ismini koymak isterim dedim öyle kaldı.. Şimdi herkes diyo anlamlı değil koca karı ismi gibi.. İlerde kızın sevmeyecek ismini diye.. Evlat işte düşünyorum ben çok sevdim diye o sa sevebilir mi diye.. Güzel yorumunuz bemi mutlu etti bu arada ipek asya Türkçe isim olarak aklımızda iki isimli olcak çünkü..
(4,220 puan) tarafından
Bence cok hos kulaga da gelen guzel bi tinisi var :) Koca kari hic Mujgan duymadim ben. Yani koydugunuz her ismi sevebilir ya da sevmeyebilir. Bilemeyiz ki ,simdi koydugunuz populer dedikleri bi isim belki 10 yil sonra koca kari ismi olcak populerligini kaybetcek. Bu sekil dusunmeyin. Kimseden de etkilenmeyin. Ben de 2.yi dusunmuyorum ama dunya hali 2.olurda kiz olursa Bade koymak istiyorum :)
(137 puan) tarafından
Ne güzel de konuştunuz ama illaki herkes karışıyor daha az önce aradılar onu koyma bunu koy bunu koyarsan o isimle hitap etmem... Vs.. Takedecek kimsenin sevmediği ismi koycam ohh be dicem inşallah valla kimse görmüyor naısl üzüldüğümü
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Elif Gökçe koyun hem Kur'an'ın ilk harfi Elif Gökçe Öztürkce isim nedersiniz? Meryem Kuran'da tek geçen isim fakat kader olarak bilemedim yaaa h.z İsa'nın annesi çok sıkıntı yaşamış İsa Allah'ın oğlu topraktan yaratıldı bilemedim 
(137 puan) tarafından
Elif i de  dedim ben canım istemiyor eşim amcasının kızıymış sevmiyormuş hiç onu şimdi koysam havalanırlar dedi bende koyasın yok senin dedim. Meryem i koymicam heralde kardeşlerim ve eşim bu konuda beni çok kırdılar zaten. Bebek adıyla doğarmış Rabbim biliyor ama ben bilmiyorm henüz güzel fikrin için çok teşekkür ediyorum iyi geldi böyle güzel insanlarla karşılaşmak ♥️
(1,783 puan) tarafından
Aynen içinize sinmediyse gerek yok zaten ben doğuma gideken karar verdim ismiyle geliyor meleklerimiz zaten kafanızdan çıkartın isim konusunu düşünmeyin rahat olun sağlıkla kavusun inşallah meleginize güzel anne sevgiler size Amine ismi ilk kizinizin ismi sanırım Mine nasıl:)
(137 puan) tarafından
Doğuma giderken karar vermek stresli olmadı mı canım:)? Amine ilk kızımın adı. Mine karışır diye düşünmedim hiç. Bide uyumlu olmasını istemedim zaten anlamlı kişiliğini karakterini taşıdığı isim yansısın istedim çok bieşy istemiyorm. Güzel dualarınız için Allah razı olsun çok mutlu ettiniz beni♥️
(1,783 puan) tarafından
Yok doğuma giderken o anda zaten kafamda isim vardı hep bir köşede eşimde kendi ismini koymayı istiyordu o şekilde iki isim koyduk önemli olan bence vicdanlı merhametli bir çocuk olsun yeterli benim için sevgiler güzel anne Allah'a emanetsiniz
(137 puan) tarafından
Sağlıkla büyüsün güzel evladınız size de sevgiler Güzel anne Allah a emanet olun♥️
0 oy
tarafından
Azize var bide
(137 puan) tarafından
Çok yakınımız koydu o yüzden hiç düşünmedim çok güzel teşekkür ediyorum fikriniz için♥️
0 oy
(81 puan) tarafından
Aysu ve Ayla cok guzel ozturkce hem de dusunurseniz ben de inci ve ipek isimlerini de begeniyorum. İlay Gökçe Duru bunlar da turkce isim
(137 puan) tarafından
İnci ipek bunları sundum bende. Ayla yı beğeniyorum o da ayda daha iyi değil mi dedi. Henüz ortak beğendiğimiz hiç bi isim çıkmadı. İnanlır gibi değil ama sanki tüm isimleri çürüttük. Benim deidğim hiç bi ismi daha beğenen olmadı ailem ve eşim arasında bu da insanı oldukça üzüyor canım
(81 puan) tarafından
Cok iyi anliyorum ama herkrs her seye bi kulp buluyor en iyisi  icine sineni koymak...Ayda ismi de guzel ama dalga gecilebilecek bi isim Ayda dünyada filan diye ayla daha hoş eşine dersen bak ilerde kizimizla dalga geçerler psk olarak etkilenir filan diye kabul eder belki
(137 puan) tarafından
Ben de Ayla yı daha çok sevdim canım onu söylerim eşime çok sağol♥️
0 oy
(12,998 puan) tarafından
Bunu ilk ortaya atan bensem kimse umurumda olmaz koyarım çünkü bu saçmalık ha daha önceden o ismi çok sevdiğini falan bilirsem o ihtimalde koymam öbür türlü kıskançlık 
(137 puan) tarafından
Açıkçası ablam bi kızı olursa çok istiyordu ama iki oğlu oldu koyamadı. Benim ikinci kızım olcagı öğrenildi meryem koy kız ben koyamadım ablam sen koy dedi.. Sonra ben dursun kenarda olabilr dedim. Geçen içime sindi heyecanla aradım bunları görüntülü, kız kardeşim de orda ikisi de bi garip karşıladılar boğazımda kaldı yani anlıcagınız. Diğer kız kardeşim ben koyacaktım dedi. Ama koy isyersen sende de dedi... Üzerine eşim de koyma kşm koyarsa koysun dedi.. Şimdi bana başka isim arıyolar demekki koymamı isyemediler. Ben de kıskançlık yok sadece evladıma layık isim koymaya çalışıyorum annelik duygusu hep aklımda işte düşünmeden edemiyorum bulamıyorum da iyi bi isim
(12,998 puan) tarafından
Ne koyarsın bilmiyorum ama bence ailenden fikir alma canım son ana kadar ne koyacağını bilmesinler
(137 puan) tarafından
İllaki konuşuluyor canım ama dediiğn gibi fikir almıcam bi süre düşünmicem çok üzüldüm çünkü bu aralar bebeğim etlşilenmiş olabilir çok sagol desteğin için Allah razı olsun ♥️
(12,998 puan) tarafından
Senden de canım sağlıkla al kucağına inşallah içine sinen bir isim bulabilirsin
(137 puan) tarafından
Amiin inşallah canım çook çook teşekkür tekrar tekrar♥️
0 oy
(3,363 puan) tarafından
Müjgan şimdiki  bi çocuğa koyulmak için ağır bir isim cnm
(137 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım fikrin için
0 oy
(1,135 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bak ilk kızına ne güzel bir isim koymuşsunuz Amine Ece bence diger kızına da şu saydığın isimler dışında bir isim koy rica ediciiim :)Müjganı sormuştun zaten beğenmedik Kübra da güzel isim ama eskidi artık bence bu isimlerin dışına çık yeni post aç çift isim önerileri iste emin ol çok güzel fikirler çıkar

Benim önerebileceğim Ayşe Hüma olabilir eger Ayşe istiyorsan

(137 puan) tarafından
Haklısın canım güldürdün beni Allah da seni güldürsün:) Ayşe çok beğeniyorum eşim yok koymam dedi. Biri rahatlatsa beni ordan eşim sıkıntı çıkartıyo ordan kardeşlerim bişeyler diyo illaki karşılıyor yok onu asla koyma bunu koyma.. Bi süre düşünmeyim ya da dediğin gibi yeni post açayım ikili isim diye
(1,135 puan) tarafından
Eylül Sare, Ayşe Nil, Ayşe Hüma, Elif Zümrüt, Zeynep Berra, Hatice Beril, Eslem Lina yaz bunları bi kenara belki lazım olur :))
(137 puan) tarafından
Tamam canım yazacağım çoook sağol♥️ :)
0 oy
(67 puan) tarafından
Canım bence Kübra:) iki tanıdığım var ikiside masaAllah hem kendileri hem huyları guzel
(137 puan) tarafından
Çok sagol canım ne kadar güzel inşallah gönlüme göre olur♥️
0 oy
(6,979 puan) tarafından
Sagdigin isimlerin hiç biri Türkçe değil ki canım 
(137 puan) tarafından
Özellikle isteğdiği bişey yok beş altı tane internetten bakıp yazdı ayda, aylin ezgi, ceren, ayça, asya bilge... Seçeriz diyo bunlardan
(6,979 puan) tarafından
Ayyy kızım olsa bende asya koycaktim kuzenim benden önce evlendi o koydu haberi de yoktu gerçi bende bişey demedim bence güzel isim
(137 puan) tarafından
Asya mı güzel diyorsun canım?
(6,979 puan) tarafından
Evet canım bence asya çok güzel bi isim
(137 puan) tarafından
Sagol canım
0 oy
tarafından
Müjgan çok demode şahsen. Bide koca karı adı gibi küçücük bebeğe insan müjgan diye seslenmeye utanır walla..  abla diyesi gelir:)) yine de sizin tercihiniz tabiki bn şahsi fikrimi söyledm
(137 puan) tarafından
Bütün isimler çürüdü elimde valla inanın bir tane isim kalmadı eşim beğense ailem beğenmiyor o beğense diğeri asla koyma.. O yüzden zaten bu kadar çok üzüldüm
tarafından
Eşinizle ortak koyun aileyi ne diye karıştırırsnz bilmem ki. Bn de yeni doğum  yaptım 8 ay oluyor. Doğum yapana kadar kimseye adını söylemedik kimse de üzerine vazifeymiş gibi sormadı adı nedir ne koyacaksınız diye .  ne kendi ailem nede eşimin ailesi. Hiç bir şekilde sorup  sonradan da müdahale etmedi. Eşim dahil. Ben hep ortak karar verelim dedim eşime. Kesinlikle hayır dedi. Sen taşıyosun her türlü zorluğu sen çekicen ne istersen  onu koy hiç bir şekilde karışmıyorum dedi ve bende tek başıma karar verip koydum adını
(137 puan) tarafından
Keşke bana da eşim öyle deseydi benim de gönlüm olurdu rahat hissederdim kendimi benim de çocugum ben koyucam ikinci ismini diyor. Ne denilir yapacak bişey yok. Teşekkür ederim yorumun için canım
0 oy
(271 puan) tarafından
Benim ismim kubra ve memnunum bence koyabilirsin guzel bir isim canim
(137 puan) tarafından
Ben de beğeniyorum canım bakalım anlaşabilirsek beğendiğim isim arasında
0 oy
(193 puan) tarafından
Hepsi de güzel ama Meryem 
(137 puan) tarafından
Sağol canım bende çok sevdim ama eşim kardeşlerim başka isimler koymamı istiyor demekki koymamı isyemediler kırgınım çok

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 329 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 409 göst.
21 Mart 2021 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 298 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde & (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 369 göst.