0 oy
120 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (309 puan) tarafından
İlk defa.duyuyorum desem bu hastalığı yeridir .Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ne iyi gelir ne yapmalıyım?

4 Cevaplar

0 oy
(3,895 puan) tarafından
Hiçbir şey canım. Birkaçgün sonra döküntüler başlıyor 1 haftaya da o döküntüler bitiyor. Doktor bize bir tedavisi yok krem ya da agızda varsa sprey veriyorız ama cokda fayda etmiyor demilti 1 ay önce kızım da oldu 6 yaşınds hala parmak uçları hafif sert derisi değişti
(309 puan) tarafından
Of yaa çocuk perişan oldu . inşallah geçer döküntüleri sizede çok geçmiş olsun Allah şifa versin.
-Reklam-
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Kaşıntı olabiliyor. O süreçte hiç yemek yemiyor diyebilirim. Kızımın küçük dilinin etrafında çokça yara çıkmıştı öyle anlatmıştık. Bol sıvı alması gerekiyor. Tuvaleti de değişir. Birisine de bulaşır. Sen bile dikkat et bu süreçte. Bir de dokunduğu her şeyi hastalık geçtikten sonra yıka. Öyle bile bulaşırmış. Doktorum bize öyle demişti
(309 puan) tarafından
Hiç sorma hiç yemek yemiyor mahvolduk resmen.bizim doktor izne çıkmıştı sizlere bulaş olmaz yaşıtlarına dikkat edin sadeve dedi ama inşallah kimseye geçmez bayram günü çok dikkat ediyorum ama yine de heryere sürünüyor
(130 puan) tarafından
Yetiskinlerede bulasabilir. Bana bulasmisti ve ben oglumdan daha agir gecirmistim. Agiz ici ve cevresindekiler icin karadut ozu iyi gelir. Benim oglumun agiz icinde olmadi yemesini cok etkiĺemedi ama doktor onermisti.
(7,707 puan) tarafından
Ay kızımın ağzını içi çok kötüydü. Rabbim kimseye vermesin öyle bir acı yara. Çocuğum bir de ateşler içinde kalmıştı üstüne
0 oy
(5,960 puan) tarafından
Kızamık gibi. Döküntüsü olur, ateş olur. Bulaşıcıdır. Ortak kullanım alanlarından,. çocuk parkları, havuzlar hep oralardan bulaşır 
(309 puan) tarafından
Evet ya aynı kızamık gibi.Malesef tatil dönüşü oldu havuzda kaptı galiba inşallah geçer teşekkürler
(5,960 puan) tarafından
Havuzda kaptı o zaman kesin. Geçiyor merak etmeyin
0 oy
(673 puan) tarafından
Bunun tek çaresi banyo yaptırmak çocuğa. 4 gün,gün de 3 kez yıka dedi doktor. Bolbol yıka çocuğunu geçiyor 
(309 puan) tarafından
AA gerçekten mi bunu söylediğin iyi oldu çok teşekkür ederim bende yikamasammi diyordum.gervekten dün yıkadım sonmustu biraz

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 139 göst.
2 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ht (2,092 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 224 göst.
0 oy
1 cevap 59 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Aytencelik (4,275 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 146 göst.
13 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu