0 oy
222 göst.
Diğer kategorisinde (146 puan) tarafından

Salgın aşırı çabuk yayiliyor bayanlar dikkat edin ateş grip ile tetikliyormus ama ben uyku gözümden akıyor kızım havale geçirdi 5 kez uyuyamıyorum ateşli olunca ne yapacağım fikir verin ateş olmaması ve bu il*etin çabuk geçmesi için ağzı eli ayağı ve popsu

image

9 Cevaplar

0 oy
(146 puan) tarafından

En İyi Cevap

Buda ayağı elleri 

image

image

(3,004 puan) tarafından
Ah be yavrum kıyamam bu çok ateşli bir hastalık benim oğlumun tüm el ve ayak tırnakları düştü yemin ederim çok zor atlattı 10gün sürdü rabbim size acilen kalıcı şifa nasib eylesin İnşaAllâh
(146 puan) tarafından
Tırnaklari sağlam dedi doktor orta evresinde olduğunu söyledi yani 3 gün geçmiş bu hastalığa yakalanması her yeri döküntü yapınca çok ateş yapmaz mis
-Reklam-
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Oyyy kıyamam Rabbım korusun atesi çok varsa göğüs üne sırtına koltuk altına çok soğuk olmayacak şekilde Bez koy öylece dursun kafasına da aynı şekilde Rabbım şifa versin 
(146 puan) tarafından
Şimdi uyuyor ayağında limon sürdüm hiç bir ilaç kullanamıyoruz yasak ilaçlar en azından evde ne yapabilirim ilaçsız diye aklıma burası geldi
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Nerden kaptı bilginiz var mı? Daha yeni geçirdik bizde. Geçmiş olsun. Doktor iğne yaptı o durdurdu hstalığı. 5 günde şurup içmesini istedi. Dolanay şurubun adı
(146 puan) tarafından
Okula giden çocuklardan komşulardan falan kaptı kimsede yok bizde ama şurup için teşekkürler kullanamaz benim kzim havale geçirdiği için yasak suruplar arasında
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Geçen hafta 14 aylık kızım geçirdi ilk gece ateşi oldu iki üç gece de çok huysuzdu hep emmek. İstiyordu ondan sonra yavaş yavaş kendi kendine geçti yani toplasan 5 gün sürmedi baslamasi6ve bitmesi nerden kaptı bilmiyorum ablası var ama daha okula gitmiyor parka filan da gtmedik 2 aydır öyle gelen gidenim de çok yok hani diyeyim onlardan kaptı.. Geçen sene eltimin kızı da olmuştu o ilaç kullandıgi halde onunda Bi hafta on günde geçmiş ve doktor ilaç çok fayda etmiyor kendi kendine geçiyor dedi dye götürmedim bnde wala ve dediği gibi de oldu kendi kendine geçti izleri kalıyor ama oda her gün biraz biraz geçiyor 
(146 puan) tarafından
Ateşi olmadı ama ben ilacını duzenli iciiriuorim bol bol su ile yıkıyor ellerini
0 oy
(866 puan) tarafından
Yaa çok geçmiş olsun 
(146 puan) tarafından
Çok teskkur ederimm
0 oy
(2,587 puan) tarafından

Ayağına sarımsaklı zeytinyagi yap sür canım 

Sık sık nevresim değiştir üzerini değiştir ellerini yıkayın.

Başına ıslak bez bisey koyma kılcal damarlar patlayabilir demisti bize doktorumuz o doğru bilinen yanlışmış 

İlaç kullansan dq 1 hafta da geçiyor kullanmasan dq. 3 gün ateşli ve aktif geçiyor canım sonra ates kesiliyor ve sönmeye başlıyor 

Çok geçmiş olsun 
(6,253 puan) tarafından
*sarımsaklı yağın sadece yağı sürülebilir sarımsak yakar ve yanık izi bırakır. Çok İnce bir detayı vermemişsin canım.
(2,587 puan) tarafından
Ben kullandım kuzum ne yaktı ne iz bıraktı.  Aynı şekilde el ayak hastalığında üstelik
(146 puan) tarafından
Çok saol canım sarımsak alerjisi var kullanmam ama önerin için saol
(6,253 puan) tarafından
Hassas ciltlerde büyük sorunlara yol açıyor canım her bilgi önerilmemeli. Sonra yapan olur sorun yaşayan olur senden bilinir ondan düzeltmek istedim.
(2,587 puan) tarafından
Teşekkür ederim evet haklısın.
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Ya çok zor ama önüne geçmenin bir yolu yok malesef o ateşi yaşayacak. Bizimki 3 gün sürdü ve ilaçla 1-2 saat sadece hagifleyip tekrar yükseliyordu her defasında acildeydik. Sonra düştü döküntüler başladı ateş Bi daha çıkmadı. Sizin de döküntü olmuş ateş olmaz daha inşallah. Çok geçmiş olsun 
(146 puan) tarafından
Çok sağol canım ateş yok ama Cook huysuz yemek yiyemiyor ayran falan icirdm ama damağında oldgu için yutkunamiyor ağzından sel akıyor
(1,292 puan) tarafından
Doktor bize bir jel sprey önermişti. Bebeklere diş çıkarma döneminde falan kullanılan bir sprey. Dencol jel sprey. Anlık ferahlama sağlıyor. Benim kız anca onunla yiyebildi. Yemekten önce sıkıyorduk ağzına
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Oglumda aynisi oldu agzi eli poposu ayaklari cok fena yara gibi silvilvmce doldu korkma hastalik bir haftadan sonra gecmeye basliyor ve o izler asla kalmiyor istahsizlik cok oljyor ateş oluyor surekli kontrol et

Doktora goturdugumuzde bunun bir ilaci olmadigini genelde 5 yas ve altinda goruldugunu kendiliginden iyilesecegini soyledi yine de ates dusurucu antibiyotik yazdi kullandik zamanla iyilesti

Cok gecmis olsun sizede cnm
0 oy
(2,340 puan) tarafından
Kızımdada cıkmışdı 1.5 sene kadar önce cabuk gecti bizimki şükür

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 109 göst.
8 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zoze49maho67 (1,233 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
27 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
1 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.

378,434 soru

11,327,636 cevap

34,781 kullanıcı

...