0 oy
712 göst.
Aile kategorisinde (291 puan) tarafından
Eşimin ailesine bayrama gittik ben arefe günleri çalışıyorum iki bayramdır neyse geç gittik köye biz gidene kadar görümcem temizliği bitirmiş hele geçen bayram nerdeyse iftarda yetiştik yani anca oldu. İki seferdir tavır yapıyor temizliğe gelmedim diye ya çalışıyorum ben kendi evimi parayla temizlettim. Kendi evde bekar bu arada ne olmuş yani annenin evini temizliyorsun. Parayla gelen varsa ben vereyim çağır da dedim kayınvalideme ama köy yeri yokmuş. Görümcem de bi afralar tafralar konuşmaz yemek yenir sofranın başından kalkıp yatmaya gider odasına kapanır yemek hazır olana kadar çıkmaz odadan yer çekilir 35 yaşında bunu yapan da. Eşim de sinir oldu hareketlerine neyse onu geçtik kaynım da bağırdı bana milletin içinde üstelik hiç üstüne vazife olmayan bi konu hakkında eşim de sen karışma dedi ona. Sonra da bana hadi toparlan gidiyoruz dedi geldik evimize. Niyetimiz daha bugün dönmekti ama ilk gün geldik güle oynaya bayram yapmaya gidiyoruz olanlara bak. Barışır mısınız siz olsanız. Eşim bi daha onlar varken gitmem zaten diyor. 

25 Cevaplar

+9 oy
tarafından
Eşinede helal olsun.

Ne alaka sen temizlemek zorundamisin.

Evde helede bekar görümce varsa kendisi kaliyo kendisi temizlesin. Az yesinde hizmetçi tutsun.

Ayrıca o güne kadar biriktirmese sonrada yaparken zorlanmaz
(291 puan) tarafından
Ona göre zorundayım. Bu sene evlenecek şimdiden diyorki seneye misafir gibi gelip oturacam bende diyor gelin olunca öyle oluyor diyor bide güya bana laf söylüyor terbiyesiz
tarafından
Aynen terbiyesiz miş valla. Boşver canım sen hiç takılma. Bı laf varya ** ürur kervan yürür diye o hesap
(91 puan) tarafından
Geneli aynı bunların görümcem birsaat uzaklıkta eltimle ben yakınız kaynanama bu bayram gelip o yaptı eltimle ikimiz hamileyiz bidakine çocuklar doğunca alıp o bakcakmış biz temizlik yapcakmışız bende temizliği o yapınca tatlıya yardım ettim illa bi laf sokcaklar boşver takma ya sen kendini bil yeter
-Reklam-
+1 oy
(48,695 puan) tarafından
kayinvalidelim evde kizi olmadigi halde ben yapmiyorum temizligini diger.iki eltimde yapmiyo. gelin aldiklarinda elden ayaktan kesilmiyorlar bizim analarimiz nasil yapıyorsa yavas yavas yapsinlar. kaldi ki evde bekar kizi varmis elimi sürmem lafini yapmam parasini bile vermem bana kalmadi kimsenin temizliği tafrasi. bende gitmezdim esini de taktir ettim ne guzel arkanda durmuş iyi o kardeslerine cekmemis
(291 puan) tarafından
Eşim hep durur arkamda sağolsun kayınvalidem çok iyidir hiç öyle bi beklentisi olmadı benden ama görümcem maşallah. Hiç aramız iyi olmadı zaten onunla ama böyle de değildik mesafeliyim sadece. İki bayramdır azıttı iyice
+1 oy
(4,978 puan) tarafından
Helal olsun eşine 
0 oy
tarafından
Saçmalıyorlar çalışan bayanlar kendine zor yetiyor 35 yaşına gelmiş birde bekar anasını temizlesin..

Biz evdeyken annemizi temizliyorduk geline iş yaptırmadı hic
(291 puan) tarafından
Ya erken gitsek zaten yaparım yardım ederim ama hanfendi de hep aynı tavır sanki ben mecburum gibi davranıyor
tarafından
O yaşlarda oyle oluyor :() tiriptonik
(291 puan) tarafından
O yaş dediğin 35 yaşında koca kız hâlâ trip falan bilemedim yani
0 oy
(247 puan) tarafından
Ee bekarmis onun evi sonucda onun pisligini senmi temizliceksin ne hadsizlik de kaynin bagiriyor sana neden bagirdi merak ettim

Ayrica esine bravo helal olsun ole adam nadirdir 
(291 puan) tarafından
Çok saçma kaynımın bağırma sebebi de eşim bi sebepten çocuğa bağırdı bende utandırma insanların içinde çek kenarda konuş falan dedim. Kaynım da karışmayın babası bişey yaparken diye bağırdı bana daha bir sürü laf saydı çocuk böyle terbiye edilmez falan filan işte. Eşim de sen kendininkini öyle terbiye et dedi bozuldu ona.
(247 puan) tarafından
Valla esinin kiymetini bil bu konuda benim esim agzini acmaz kaynim bana 2 kere gereksiz yere bagirdi birinde ses etmedim birinde karsilik verdim abisi bana el kaldirdi hayirdir yurekmi yuttun sen diye esimde bana diyorki sus kes ceneni diye abisine diyemedi ama abi asil sana hayirdir kime el kaldiriyon diye
(291 puan) tarafından
Eşim sağolsun arkalar beni haklı olduğum zaman zaten bende seslenmem eşimin cevabını vereceğini bildiğim için
(247 puan) tarafından
En guzeli iste ama benim esim cvb vermedigi icin ben verrm ondada bana kizar sus diye
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Birincisi temizlemek zorunda asla degilsin cnm. Ikincisi de kayninin sana bagirmaya asla hakki yok. Dua et ki esin seni ezdirmemis. Tavrini hemen belli edip seni ordan cekmis almis. Bence bu onlara fazlasiyla yeter
(291 puan) tarafından
Umarım anlamışlardır neden gittiğimizi. Zira o kadar bile zekaları olduğunu sanmıyorum
0 oy
(1,927 puan) tarafından
Ay enişteye bayıldım. Çok iyi yapmış valla. Hem kazık kadar kız varken sana mı düşmüş. Çalışıp yorgun argın koşmuşsun daha ne yani. 
(291 puan) tarafından
Evet ya bayram sabahı da gidebilirdim yani zaten eve 5te anca attım kendimi gidene kadar 7 8 oldu normal olarak
(1,927 puan) tarafından
İyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler.
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Ben dün sabahtan gittim anneme temizlik yaptım 2 ufak çocukla, yengemler akşam üzeri geldi. Biri gelir gelmez uyudu mesela. Diğeri oturdu takıldı öyle. Ne surat astım ne laf söyledim. Benim annemin evi orası, yapmak zorunda değiller.

Senin görümce saçmalamış.
(291 puan) tarafından
Kimse olmaz kayınvalide yaşlı olur yaparsın veya yaptırırsın ama evde kız varken bana niye düşsün yani de mi
(2,119 puan) tarafından
Aynen, hiç umursama boş ver
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Enişteye.ayakta alkışlıyorum gerisi kafaya takacak bişi değil boşver anasinin evi eşek kadar kadin seni niye bekliyor birde mesafe varmış yani oldu 
(291 puan) tarafından
Ben annemin evini temizlesem hiç gocunmam yani niye gelinden bekleyecem kimse mecbur değil ki
(4,430 puan) tarafından
İşte gel anlat anlatsanda anlayacak bir tip değil o. Yüzden he de gec
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Görümcem ilerde bu hareketleri yaptığına çok pişman olacak diyeceğim ama yani Daha ilerisi yok ki bunun Ergen de değil çocuk da değil 35 yaşında kadın
(291 puan) tarafından
Olmaz canım o hiçbiseye pişman olmaz
0 oy
(672 puan) tarafından
Biz 2 görümce bir geliniz şuanda ben görümceyim benim kardeşim herseyi annemle iyi kötü halleder gelinle beraber ilk gün yemek yeriz gelin bulaşığı bile toplamaz biz kardeşimle toplar süpürürüz hiç daha bişey demedik 
(291 puan) tarafından
Ya o kadar yaparım iki bulaşık evde yapmıyor muyuz sanki ama bu hepsini benim görevim sanıyor
(672 puan) tarafından
Yani görümcenin sana yaptığı olmamış çalışıyormuşsun ben yapmam şahsen onu demek istedim yapan yapsın yapmayan kendi bilir der geçerim bazı insanlar gelini hizmetçi olarak görüyor ben görmem asla
0 oy
tarafından
Allah'tan düşünceli seni savunan arkanda duran bı kocan var daha niye üzülüp sinir oluyosunki.calisiyormussun eşinde anlayışlı.hem temizlik yapmak zorundamisin.gidince yardım edersin sofra kurarsın kaldırirsin bı iki bulaşık .başka bişey yapılmaz yani nebilim seninle aynı fikirdeyim
(291 puan) tarafından
Sofra koy kaldır tabiki yapıyoruz ben temizliğe gelmedim diye elini bile sürmedi hiç birine :)
0 oy
tarafından
Neden barışayim böyle insanlarla barışmam için bir sebep olması lazım uzak dur biti muhatap olma 
(291 puan) tarafından
Eylül de düğünü var hanfendinin şimdi gitmesek olmayacak canım da hiç gidip suratlarını görmek istemiyorum
0 oy
(1,937 puan) tarafından
35 yaşında bekar ve evde bir görümcem varken benim ne işim var orada ki ben çalışıyorsam kendi paramı kazanıyorsun sonuçta ben yan gelip evde yatmıyorum onların zoruna giden bence bu senin para kazanıyor olman onun da evde gelip oturması kıskançlığından yapmış yani kaynına gelince de 12 yıllık evliyim hiçbir zaman kayınlarımla karşı karşıya gelmedim çünkü onlar da ben de yerimizi biliriz kim ki sana bu lafları söyleyebiliyor
(291 puan) tarafından
Benimkiler terbiyesiz yetişmiş işte eşim verdi ağzının payını umarım anlamıştır
0 oy
(661 puan) tarafından
Çoğunlukla kaynanalari haklı bulurum ama sonuna kadar sen haklısın 
(291 puan) tarafından
Kayınvalidemin pek suçu yok görümcem daha çok
0 oy
tarafından
Ayy canım ben sinir oldum taa ama takma kafana ne güzel eşin senin arkanda durmuş 35 yaşında afedersin kaz*k kadar kadın yapsın bi zahmet anasının evi bizim gelin gelir gider bi halta karışmaz sesimizde çıkmaz bu arada bende evliyim annemin evi sonuçta 
(291 puan) tarafından
Ya yapılmad değil yapılır ama mecbur gibi davranması bide tavır yapması beni sinir etti
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Abi ne münasebet ben varken annemin evini neden başkası temizlesin. El kızı muhabbetti var ya bence bu konularda olmalı. Annemin temizliği söz konusu ise gelin el kızıdır. Herkes önce kendi evinden sonra annesinden sorumludur. Ben yapamıyorsam yaptırırım yine de başkasına bunun için laf etmem. Çalışıp çalışmaman önemli değil yani içinden gelirse müsaitsen yaparsın yoksa yapmak zorunda değilsin
(291 puan) tarafından
Aynı görüşteyim nezaketen yapıyorum tatsızlık olmasın diye ama hanfendi benim görevim gibi görüyor
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Valla erken gidebilme şansımız varsa yardım ederim ama gidemiyorsak ki bu bayram öyle oldu anca arife günü gece gittik zaten herşey hazırdı. Kayınvalidem herşeyi kendi yapmıştı. Zorunda değilsin kaldı ki o evde yaşayan görümcen tabiki temizliği o yapacak hadsiz. 
(291 puan) tarafından
Erken gittiğim zaman tabiki bende ediyordum ama ikidir gidemeyince zoruna gitti hanfendinin
(5,877 puan) tarafından
Tamamda Niye zoruna gidiyor hayret bişey kendi evine bile yetişememişsin. Kaldı ki seni temizlik yap diye gelin almadılar beklenti içerisinde olmasınlar. Vaktin varsa zaten gidersin yardımcı olursun yoksada bunun için tavır yapma hakları yok.
0 oy
(76 puan) tarafından
Helal olsun eşinize keske her eş karısına bukadar deger verse ve agizlarinin payini verse
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Annesinin evi değil kendi evi mecbur temizlemek zorunda hiç boşuna kimseye tavır yapmasın gelin onun hizmetçisi degil 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 537 göst.
28 Haziran 2023 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 359 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Azizeak (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 958 göst.
21 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 712 göst.
31 Aralık 2022 Aile kategorisinde Gunes1997 (3,246 puan) tarafından soruldu

380,269 soru

11,385,351 cevap

34,884 kullanıcı