0 oy
264 göst.
Diğer kategorisinde (352 puan) tarafından
ben ne yapacagim kizlar ya 2 aylik

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Şimdiye kadar ne yaptın canım. Ona göre bir tavsiyede bulunalım
-Reklam-
0 oy
(446 puan) tarafından
Gaz masajları var internette günlük düzenli olarak onları yap. Mama ile besleniyorsa gazlı bebekler icin üretilen mamalar var onu kullan. Anne sütü alıyorsa yemeklerine kimyon at ve sabahları ac Karnına kimyon çayı iç. Ayrıca gaz damlası mutlaka kullan. Biz sap simplex ve biogaia kullanmıstık. Cok şükür bebegim rahatlamıstı
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Işık duş ardından zeytinyapıyla karnına gaz masajı yapabilirsin 

Mama içiyorsa doktoruna danışarak zeytinyağı çok çok az atabilirsin ama doktoruna danış 
0 oy
(415 puan) tarafından
Ben kendim kimyon cayi içiyordum sütten geciyordu kızıma. Damla kuullanmıstım bırde ama adını hatırlamıyorum 
0 oy
(6,201 puan) tarafından
Rezene çayı yap 4-5 çay kaşığı ver 

Veya kimyon çayı yap 

Veya anason çayı yapıp ver 

Hangi çayı yapkcaksan3-4 dakika beklet demlensin sonra biraz al ilitip içine az birşey sseker at 5-6 çay kaşığı kadar ifir
(48,531 puan) tarafından
kiz napiyon bebege 5-6 kasik bide sekerli verilir mi bir cay kasigi yeter
0 oy
(156 puan) tarafından
4 ay gazdan delirdik bütün ilaçları kullandık. En iyi gelen aguline ve metsil oldu. Biogai da düzenli kullandık. Sancı geldikçe havlu ısıtıp karnına yakmayacak şekilde koyduk ovaladık. Bu arada gaz çıksın diye zıp zıp zıpladık :)  bir de yaz günü olsa bile ayaklarına dikkat et çorapsız gaz alır hemen. 
(352 puan) tarafından
aguline nasil kullandin canim
(156 puan) tarafından
Sabah öğle akşam 1 er cc verdim. Hem de rahat uyutuyor. Sabah aç karnına veriyordum hemen
(352 puan) tarafından
bir cay kasi veriyorum az mi yani ve eczaci tok karnina ver dedi ama
(156 puan) tarafından
Kutunun içinde kendi şırıngası var zaten onunla kolay oluyor 1 cc veriyordum. Gece boyunca emdiği için çok aç olmuyordu çok gazlı olduğu için kalkar kalkmaz hemen veriyordum sabah. Gün içinde de emdiği için tok karnına veriyordum. Tadını da seviyordu. Aguline verene kadar 2 ay hiç gündüz uykusu uyumayan bebek verdikten sonra uyumaya başlamıştı. 2 aylıkken başladık
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Canım netten gaz videoları izle onları yap sonra bacaklarını hafif kaldır elinle poposunu yanii makatını hafif aç gazları o şekilde çok iyi çıkarıyorlar ben bebeğime öyle yapardım çok iyi geliyordu 
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Yediğiniz herşeyi kimyonlu yiyin süt tüketmeyin gazlı içecekleri asla tüketmeyin fasülye nohut gibi şeyleri tüketmeyin. 3. Ayı bitince kendisi çıkarıcak artık gazını. Şuan yapabileceğiniz ılık duş aldırmak ve sonra bebe losyonu veya yağıyla sırtına karnına ayak altlarına masaj yapmak. Birde emzirdikten hemen sonra uyudu diye yatırmayın uyusada önce gazını çıkarmak için sırtını sıvazlayın en az 1 kere gaz çıkarsın.. 
0 oy
(2,649 puan) tarafından
Sicak su torbası  varsa  su kaynat iyice sık agzini ayaklarinin altina havluya sarip koy bak nasil geçirecek 
0 oy
(886 puan) tarafından
Her beslenme sonrası 10 dakikayı geçmeden gazını al (gegirmesi gerekiyor) bu süreyi geçerse mideden aşağı iniyor 2 gün boyunca dolaşıyor bugün çıkan gaz 2 gün öncesine aitmiş gibi düşün keyifli olduğu vakitlerde gaz masaji yap emziriyorsan kimyon çayı iç karnını ve ayaklarını sıcak tut inşallah iyi gelir 
0 oy
tarafından
Gaz damlası almalısın gazlı bir bebekse gaz damlası ise yaramasa bile bir nebze rahatlatiyor
0 oy
(48,531 puan) tarafından
corekotu kaynatıp ic bide kimyon gaz damlasi kullan bebege masaj yap 

kendi ayaklarını sicak tut yediklerine dikkat et
0 oy
tarafından
Halinin uzerine yüz ustu yatirip sirtini sivazlayin .cok rahatliyor . Gece gaz sancisi olunca bile yapiyorum o zamanlardan beri . 
0 oy
(294 puan) tarafından
Instagram da junandar ailesi diye bir fenomen var Endonezyada yaşıyorlar kadın türk Diyarbakırli sanırım.eşi Endonezyali bunlar ordaki bitkisel içerikli ilaçları gaz ilaçları vs Türkiye'ye gönderiyorlar çok yorum var memnun olanlar falan iki hesapları var 

biri junandar ailesi 

Diğeri ronya official  ronya official da satış yapılıyor bı bak derim bişey kaybetmesin umarım ilacinida şifanızida bulursunuz
0 oy
(486 puan) tarafından
Hiçbir şekilde geçmeyen gaz varsa besin alerjisi olabilir doktora gidin benim oğlumun da aşırı derecede gaz sancısı oluyordu alerji çıktı 
0 oy
(691 puan) tarafından
Acı elma yağı ada çayı yağı diyede geçer birebir kesinlikle 

Üç dört damla karnına üç dört damla ayak altlarına damlatıp ovaliyorsun pamuklu çorap giydiriyorsun on dakka içinde başlıyor atmaya

Sguk algınlığı olunca yda burnu tikanincada kullanıyorum ben ayak altı ve göğsüne damlatıp masajla yine 
0 oy
tarafından
Kimse önermiypr ama ben adaçayı yağı çok çok az ayaklarına sürüyorum mecbur kaldıkça o gazını çıkarttırıyor. Sürmezsem ıkınmaktan göz altları morarıyor dayanamıyorum. Gaz damlası işe yaramadı bizde. Maflor probiyotik de çok iyi geldi kakasını rahat yapıyor biraz da gaz çıkarıyor kakayla bir nevi rahatladık 
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Sabret çoğu gitmiş azı kalmış. 1 ay sonra hafifler. Kendi hareket etmeye başladığı zaman biter. Tek ilacı zaman. Ama gaz damlası kullanabilirsin. Sab simplex ve biogaia kullandık doktor tavsiyesiyle. Bulgur bakliyat gaz yapan meyve ve sebzelerde uzak durman gerek. Kendinizi sıcak tutun hep. Özellikle ayaklar. Kimyon ve rezene çayı içtim. Ayaklarının altına diz kapaklarına göbek cevresine elma yağı surebilirsin..ama hiçbiri tamamen geçirmiyor. Hafifletiyor. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 525 göst.
0 oy
7 cevap 104 göst.
0 oy
2 cevap 110 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Turkkk (859 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 387 göst.
28 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Ucucbocegi (9 puan) tarafından soruldu

378,427 soru