0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde (9 puan) tarafından
Arkadaslar 25 günlük bebeğim var sütun yetersiz kaldığı için aptamil mama veriorum her emzirmeden sonra başlarda kabızlık sorunu yoktu yapiordu kakasini sürekli son 3 gündür gaz sorunu ve kabızlık var yapamio çocuğum kakasini ne yapabilirim mama dan kaynaklı hangi mamayi verebilirim ve kakasini yapabilmesi için ne uygulayabilirim ne olur yardimci olun aglio bebeğim durmuo

7 Cevaplar

0 oy
(75 puan) tarafından
Sen onu bi doktora görür cani.
-Reklam-
0 oy
(581 puan) tarafından
Masaj yapabilirsin bir çay kaşığı saf zeytinyağı icirebilirsin. Ayaklarıyla poposu hafif yukarıda olucak şekilde kaldir,popo yanaklarını ellerinle ayır o ara kasigina baskı uygula. Popo deliği hafif açık şekilde olsun bizimki bu şekilde yapiyodu o dönem. Su vermeyi ihmal etme. Yüzüstü yatir vücudu yukarıda olucak şekilde bı yastığın üzerine tabi bu ars başında bekle. Sab simplex kullandık biz çok işimize yaradı 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Benim oğlumda 2 aylık ve yeni yeni kabız olmaya başladı  ben 2 defa fitilin yarısı kadar sabun poposuna koydum öyle kakasını yaptı ana kabızlık devam edince doktora götürdük bi şurup verdi günde 1 kere veriyorum bide lavman verdi mecbur kalmadan kullanma dedi hani 5  6 gün yapmazsa o zaman ver dedi ben 1 ay daha geçsin artık mama vermicem öyle kabızlığı düzrlir İNŞAALLAH 
(9 puan) tarafından
Sabun aklıma geldi ama yakar diye dusunuorum saf zeytinyağ verdim mamasina yaptı kakasini çok şükür ama ya hep böyle devam ederse :(
(9 puan) tarafından
Mama vermiceksiniz peki sutunuz yetiyomu
(10,411 puan) tarafından
Aslında dün aile hekimi gelişimi çok güzel mama vermeyin dedi ama bence bebeyim doymuyo mamayı bırakıp 2 ayda bebe biskivisi vericem
(9 puan) tarafından
Neden biskuvi mama veriomussunuz yeterli olur ki zaten 6 aydan sonra ek gidaya gecilicek mamayi o vakit birakabilirsiniz
(10,411 puan) tarafından
Ben diğer çocuklarımdada ek gıdaya erken başladım ve şimdi hiç yemek seçmezler mamadan sonra ek gıdaya başlayınca zorlanıyolar yavaş yavaş pütürlü gıdaya geçiş yapıcam
0 oy
(278 puan) tarafından
Biz bebelac gold nutrikonfor kullaniyoruz cok memnunuz hic gaz sorunumuz yok, birde doktorumuz 3 mamasina 1 tatli kaşığı zeytinyağı koy dedi kızım şimdi kakasini yaparken hiç zorlanmiyor
(9 puan) tarafından
Zeytinyağ her mamayami koyuyosunuz. Kakasini yaptı zeytinyağ koyunca ama sürekli böyle zeytinyagmi kullanicam :(
(278 puan) tarafından
Her mamasina degil canim yukardada yazdim 3 mamasina 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyuyorum ben hicte kabiz olmadi çok şükür
(9 puan) tarafından
3 mama derken günde bi kez o halde
(278 puan) tarafından
Gunde 3 kere yaptigim mamasina 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koyuyorum canim
0 oy
tarafından
sma kullan canim yada bebelac gold da guzel kabiz yapmiyor icine biraz zeytin yagi koy mamanin
0 oy
(3,187 puan) tarafından

Canım gaz sorunumuz olmadı ama bizde çok erken mamaya başladık.. Aptamil kullanıyoruz 2 ayligiz ilk başta olmadı ama yaklaşık 1 hafta kadar kabızlık çektik.. manasına 1 cay kaşığı hakiki zeytin yağı ekleyebilirsin.. karnına masaj yapabilirsin.. derece yada kulak çubuğu ile poposunu krem yada yağ ile uyara bilirsin.. bacaklarını karnına dogru  hafif bastırıp baskı uygularken kuvvet almasını saglayabilirsin.. 

Doktorada danışabilirsin.  :)
(9 puan) tarafından
Teşekkür ederim zeytinyağ koydum her ne kadar bebeğe verilmesede mecbur verdim mamayi degistirsem diorum bütün mamalar da gaz ve kabızlık yapiormus yorumlarda okudum bu şekil nereye kadar devam eder hep böylesi olucak sizin ne oldu sürekli zeytinyagmi veriosunuz
(3,187 puan) tarafından
Yok canım 1 hafta kadar sürdü doktora sordum 1 hafta kadar yapmaya bilir kabız diyemeyiz dedi.. ama ben dayanamadim dediğim gibi günde 1-2 sefer yağ koyduk mamasına zorlandığını fark ettiğimde de masaj yaptım derece ile uyardim bacaklarına bastirincada yaptı ilk çıkan sert geldi sonra sulu.. muhtemelen ilk çıkış kakası katılaştığı için zorlanıyorlar.. krem yada zeytin yağını içeri doğru dikkatli bir şekilde sürün çatlak vs olmasın cani yanmasin.. otobüsün tekerlegi yuvarlak şarkısını açıyordum ritimle bacaklarını oynatiyordum.. sıkılmıyordu kızım.. şimdi iyiyiz ama kabız olursa cozumu böyle buldum..sizdede ise yarar inşallah..
(9 puan) tarafından
Kivrandigi ağladığını için içim gidio vermesek daha kötü hiç yapamaz katilasir. Aynen ilkinki katı geldi sonra civik kakasi daha önce kulak pamuğu ile makatini yaglamistim bu şekilde de yapmıştı hani bekliorum müdahale etmeyeyim kendisi yapsın dedim ama olmuyo bebeğim zorluo kizario aglio bi skntis olduğunu anliorum bu şekil yapınca yapio ama böyle de sürekli olsun istemiorum kendiliginden yapsın diye bekliorum :(mamayi degistiricem mecburen
(3,187 puan) tarafından
Deneyin tabi onlarla birlikte bizde öğreneceğiz işte hepimize kolay gelsin :)
0 oy
(395 puan) tarafından
Aptamil benim be eğimide çok kabız etti bebelac gold aldım canım öneririm kullanabilirsin mamasını içine bibebronuna 2 çaykaşığı zeytin yağı koy
(9 puan) tarafından
Nette yorumlarda okudum tüm mamalar gaz ve kabızlık yapıyormuş bebelac gold alsam onunda şikayetleri çok ne yapcagimi şaşırdım için acio o agladikca kivrandikca ne kasar böyle sürer
(395 puan) tarafından
Mama gaz değilde kabız çok yapar. Ben aptamil de bebeğime çok kabızlık yaşadım ama bebelac  gold da yaşamadım şükür her bebek bir değildin canım dene sma dene similac dene hangisinde bebeğin daha rahat ederse onu ver bebeğine
(9 puan) tarafından
Denemeden olmayacak her mamayida bulamiorum öyle bi yerde yasiorumki mahremiyet bölgesi sknt teşekkür ederim deniyecegim sagolun
(395 puan) tarafından
Bende o sıkıntıyı yaşıyorum bakkalım bile yok. Herşeyi mecbur internetten sipariş veriyorum bez ıslak mendil mama çünkü alabileceğim yer yok
(9 puan) tarafından
Aynı ben gibisiniz bende netten aliorum :(düzene girdi çok şükür günde bi çay kaşığı zeytin yağ koyuyorum mamasina çok şükür yapio ilk kaka katı sonrası sulu gelio yine kivranio ama yapio böyle devam edicek sanırım sağolun

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
8 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bahardy (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 263 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde duygu0404 (352 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 248 göst.
28 Mart 2022 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 260 göst.

374,551 soru

11,201,875 cevap

34,498 kullanıcı

...