0 oy
329 göst.
Aile kategorisinde (7,973 puan) tarafından
Ben bu konudan çok rahatsız oluyorum, aynısını yaşayan varmı diye merak ediyorum oğlum 22 aylık konuşmuyor ama çoğu kelimeleri söylüyor cümle kurması yok sadece , her ortama girince 2 yaşa gelmiş konuşması gerekiyor, emziği biraktirsana dişleri ***** olur, memeden kes artık yemek yesin, tuvalet eğitimi ver geç kalmışsın, sen bunla bol bol konuş anca açılır, yoruldum gerçekten hepsine sizeneeeee bı salın yaa diyesim var yinede bişey demiyorum... Varmı böyle tipler sizinde çevrenizde?  

24 Cevaplar

+1 oy
(3,451 puan) tarafından
Benim oğlum da 22 aylık, herkes nasıl bir anne olduğumu bildiği için kimse kendinde o haddi bulup bana bişey demiyo çok şükür.  Sana karşı haddini bilmeyip laf edenlere haddini bildir bidaha demezler 
-Reklam-
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Aynılarını bana diyorlar 

Emizği bıratuvalet eğitimi ver 

Memeden konuşmuyor bu bıraktır vs vs hiç takmıyorum 
(7,973 puan) tarafından
Ay valla yeterr herkese ayrı dert anlatıyorum sürekli bir akıl verme derdindeler, tuvalet eğitimi içinde çok geç kaldığımi düşünmüyorumki millet nerdeyse 3 yasa kadar bekliyo.
0 oy
(13,205 puan) tarafından
Her kafadan bir ses çıkar ben yine bildiğimi okurum çok üstüme gelene de ya herkesin bir çocuk yetiştirme tarzı var diyorum veya iki çocuk doğuran kendini uzman sanıyor senin yaptığının doğru olduğuna kim karar verdi gibi şeyler söylüyorum 
(7,973 puan) tarafından
Bende evet baslicam tuvalet eğitimine, kesmeyi düşünüyorum gibi gibi şeyler diyerek kapatıyorum mevzuyu daha çok uğraşmak istemiyorum
(13,205 puan) tarafından
Benim kayinvalidem bana bacısının gelininden örnek veriyor( kendi tavsiyelerine cevap yetistiriyorum diye herhalde ) en son dedim onun yaptığının doğru olduğuna kim karar verdi ki kızın öyle üç beş çocuğu da yok bir tane benimkinden bir yaş büyük çocuğu var ben öğretmenim o mühendis. Ayrıca dedim ben sürekli çocuklarla iç içeyim çocuk gelişimi eğitimi aldım herhalde ondan daha donanımlıyımdır bu konuda daha sustu bir şey demedi :)
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Onlar olmazsa mükemmel çocuk yetişmez :):) kendi öğretmiş 3 yaşında tuvaleti sana öğret derler . Kendi vermiş beş yaşına kadar emzik sana verme derler bıraksan askere kadar emzirecek sana emzirme der karismasa eksik kalırlar 
(7,973 puan) tarafından
Ayysorma aşko bıktım hele bir kadın var surekli oğlumu eleştiriyor, kendi torunu küçük benimkinden sürekli torununu övüyor sanki benim oğlum hiç bişey yapmasını bilmiyor gibi davranıyor canımı sıkıyolar :D
(7,121 puan) tarafından
Genel yaşlı tiplemesi o torunu dünyaya prens prenses olarak gelmiş nenebebr
(3,086 puan) tarafından
Jsjsjs buna güldüm hakkaten askere kadar emzirebilseler emzirirler
(7,121 puan) tarafından
Vdvdvdvd demi Merve yani gördük bunları snsnbsb
0 oy
(6,056 puan) tarafından
O çocuğun annesi sizsiniz tabii ki herkesin danışacağı şeyler olur ama boşverin. Siz ne yaparsanız yapın onlar konuşacak. Emzik vermezsin, emzik veresene. Altını bıraktırmaya çalışırsın e daha erken, yapmazsın artık vakti gelmiş. O yüzden umursamayın. Doktor kontrollerine düzgün götürün. Aklınıza takılan şeyler varsa doktora sorun en güzeli
(7,973 puan) tarafından
Ben çocuğumda eksik görmüyorum, ama onlar görüyor sürekli oğlum ağustosta 2 yaş olucak, şimdiden konuşması gerekiyor diyolar ama cümle kurmuyor , ama kelimeleri çok güzel ifade ediyor istediği herşeyi söylüyor, dün amcasına balon götürdü al sisir diyor. Ama cümle kurmuyor.
(6,056 puan) tarafından
Al şişir de bir cümle. Ben 3 yaşına kadar konuşmamışım. Yeğenim de aynı dediğiniz gibi kelime kelime konuşuyordu. 4 yaşında kreşe başladı 1 ay sonra da susmak bilmedi maşallah:)
Eksik bulmak çok kolay. Sanki kendileri dört dörtlük çocuk yetiştirdi. E biz de doğru yanlış bir şekilde yetiştireceğiz.
0 oy
(163 puan) tarafından
Aynı canım benimki de 25 aylık baya kelimeler var ama öyle konuşarak anlatmıyor kendisini isaretle seslerle filan anlatıyor. Her iki taraf da sürekli cocugun konuşmasını konuşuyordu. Doktora götürdüm sonra kendi aileme eğer çocuğun yanında sürekli bunlar söylenirse hiç konusmazmis biraz da sizin sayenizde gecikmiş yani dedim bozuldular korkup konuyu kapattılar artık bahsetmiyolar. Kayinbabam da doktora goturduk diye herkese cocuk konusmuyo doktora gitti filan diye abarta abarta komsu es dost köydeki akrabalarına bile anlatmış bunu öğrenince uzunca bi mesaj yazdım saga sola yayacağınız bir sorunu çıkmadı şükür bu konudan bahsedip durmazsınız çocuk kendince konusacak zaten ama sizin susmaniz lazim diye o mesajdan sonra onlar da sustu. Çünkü doktor da bize dil terapisti filan bile önermedi alıcı dili çok iyi ama ifade dili çok gelişmemiş dedi yanında bu konu konusulunca baskı hissedip hiç konuşmaya calismazmis eğer kelimeleri hızla artsin istiyorsan kreş düşünebilirsin dedi ama bunlar kendi haline biraksam çocuğu zekası geri bile yapacaklar 
(7,973 puan) tarafından
Ya benim oğlumda çok güzel ifade ediyor kendini kelimelerle, Bizim söylediğimiz şeyleri tekrar ediyor, amca , teyze, hala demeyi öğrendi şimdi , dün amcasına balon götürüp şişir diyor, ama cümle yok. Bende böyle devam ederse düşünürüm kreş mantıklı.
0 oy
(597 puan) tarafından
Yani emzik bende sevmem konuşmaması emzikten olabilir.meme erken kestim sevmem büyük büyük kucakta emen bebeği.ama bu senin anneliyin ben sevmem sen seversin o senin çocuğun.tuvalet eğitimi için erken bence 3-4ayı var
(7,973 puan) tarafından
Emzige çok düşkün bende bir ara kaybettim geri verdim durmayinca, oğlum koca çocuk değil ya daha 22 aylık 2 yaşa kadar hakkı var bende emsin ben gocunmuyorum tabikide kesicem bu ay içinde kesicem inşallah. Sadece çok fazla eleştiri yapiyolar acaba kendi çocukları dört dörtlükmuydu merak ediyor insan.
(597 puan) tarafından
4 4lük olamaz hiç bir bebek hepsinin huyu farklı iki oğlum var ben aynı süreçle yaptım herşeyi ikisi için ama tepkileri farklı oldu.
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Hata sende sanane ne ilgilendirir demiyorsan içine atıp böyle patlarsin kimin haddineymis benim çocuğumun gelişimini vs elestirmek
(7,973 puan) tarafından
Diyemiyorsun işte , ama birkere bozdum daha konuşmadı , emziği biraktirsana dişleri yamik olur şöyle olur dedi kadın bende emsin bişey olmaz o dişleri zaten dokulcek tekrar cikcak dedim inadına bidaha bişey demedi.
0 oy
tarafından
Banada memeden kes, bu çocuk zayıf yaşına göre yok efendim öyle böyle bir sürü gereksiz sohbet ediyorlar bende ağızlarının payını veriyorum susmuyorum artık 
(7,973 puan) tarafından
Çok biliyorlar sanki memeden kesmekde çok kolay.
0 oy
(7,620 puan) tarafından
Benim kızım da yapısı gereği biraz utangaç kalabalık içinde pek kendini gösteremez onun içinde hep niye hiç konuşmuyor derler sinir oluyorum gerçekten.
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Kızım 15 aylık olacak kaynanam  1 yaşından  beri başladı tuvalet eğitimi ver diye daha çişini söyleyemez. Doğduğundan beri emzik emer öyle ağlayan zırlayan bi kız degildr hareketlenmeye başlamadan önce benim kzim dünyanın en akıllı kızıydı görümcemin çocukları dünyanın en yaramaziydj. 10 aylıkken yürümeye başladı e dahs bebek yani haliyle ev dağıtacak görümcem benim çocuklar böyle degildi sadece ağlardı eziyeti banaydi deyip duriyo Bende diyorm valla küçükken size göre dünyanın en akıllısıydi şimdi de yaramazi. Yani canım sürekli bisey demeleri yorucu gerçekten keşke böyle cahil insanlar dan uzakta büyütebilsek yavrularimizi. Ama lafını da esirgemeye asla ben şimdi tek tek cevap veriyorm. Hatta bu yüzden bir kaç sefer tartıştm görümcemle. Herkes yerini bilmeli
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Var canım bilmem şuna alıştır bilmem ikinciyi yap en sonunda görümcemlere benim aklım bana yetiyor siz kendi çocuklarıniza yapın dedim bunalmistim artık şimdi bir şey diyemiyorlar 
0 oy
(1,356 puan) tarafından
Olmaz mı.. Daha dün hemde. Daha çocuğumu görür görmez aaa çok zayıf kıyamam diye başladı. Doktorlar sağlıklı diyor boyu uzun gidiyor kilosu arkadan geliyor dedim sütünde yaramamış dedi. Evet yaramıyo dedim. Evet evet yaramamış diyo hala üstüne. Resmen acıdı çocuğa. Kız daha 3 buçuk aylık. Ne bekliyoduysa
(7,973 puan) tarafından
Oha yani..
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Konuşunca babam da olsa cevabını alıyor kimse kusura bakmasın veya da baksin 
0 oy
(1,079 puan) tarafından

Size ne diyorum sınır koyuyorum sonra da geçimsiz bi insan oluyorum :)

0 oy
(3,548 puan) tarafından
Valla ben biraz cazgirim bu konuda bi sey diyemiyolar bir iki kere tersledim 
0 oy
(13,079 puan) tarafından
Kızım da o aylar da tek kelimeydi vardı 25. Ayda ilk cümle kurdu devamı geldi somra hemen tuvalet eğitimi verdik 

Millet amca konuşsun 
0 oy
tarafından
3.5yasinda benim çocuk kelime var ama cümle yok askom konuşurlar ben takmıyorum sende takma kendi ailemden bile konuşan oldu umruma gelmez 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
De canım de kuzum niye demiyosun sen sana ne laf denirse ister yutarsin ister yutmazsin sana kalmis ama o cocuk sana Allah'ın emaneti kendini savununcaya kadar sen savunmakla mukellefsin
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Ben anneliğimi bildikten sonra herkese b*k yemek düşer 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
0 oy
3 cevap 144 göst.
0 oy
3 cevap 139 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy